Балықты кәсіпшілік, әуесқой-спорттық аулау және басқа да су жануарларын өндіру үшін балық шаруашылық су айдындарын (телімдерді) бекітіп беру туралы
Ақмола облысы әкімінің 2004 жылғы 26 наурыздағы N а-3/87 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 07 сәуірде N 2420 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2010 жылғы 30 маусымдағы № А-7/242 қаулысымен
Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2010.06.30 № А-7/242 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қазандағы "Жануарлар дүниесін қорғау, ұдайы өндіру және пайдалану туралы"  Заңына , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 4 желтоқсандағы N 1480 "Қазақстан Республикасында балық аулаудың және басқа да су жануарларын өндірудің ережелерін бекіту туралы"  Қаулысына сәйкес және 2004 жылғы 25 ақпандағы әлеуметтік табиғат пайдаланушыларына балық шаруашылық су айдындарын (телімдерді) бекітіп беру және балықты кәсіпшілік, әуесқой-спорттық аулауды және басқа да су жануарларын өндіруді ұйымдастыруға құқық беру жөніндегі конкурстық комиссияның ұсыныстары негізінде облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Балық және басқа да су жануарларын кәсіпшілік, әуесқой-спорттық аулау үшін балық шаруашылық су айдындары (телімдері) табиғат пайдаланушыларына 10 жылдық мерзімге бекітіліп берілсін. Тізбесі қосылып берілді.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Орта Шығыс аймақтық балық инспекциясы басқармасына табиғат пайдаланушыларымен су айдындарын (телімдерді) бекітіп беру және балық шаруашылық су айдындарын (телімдерді) пайдалану жөніндегі шарттарды белгіленген тәртіппен жасау ұсынылсын. 2004 жылғы 1 шілдеге дейін шартқа отырмаған табиғат пайдаланушылар балық шаруашылық су айдындарын (телімдерді) бекітіп беру және пайдалану құқығынан айырылады және су айдындары (телімдер) жалпы пайдаланатын балық шаруашылық су айдындарының (телімдердің) дәрежесіне ауысады.
3. Табиғат пайдаланушыларына бекітіліп берілмеген су айдындары жалпы пайдаланатын су айдындары болып табылады. Оларда балықты кәсіпшілік және өзге де түрлерімен аулау және басқа да су жануарларын өндіру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 4 желтоқсандағы N 1480 "Қазақстан Республикасында балық аулаудың және басқа да су жануарларын өндірудің ережелерін бекіту туралы"  қаулысымен бекітілген Балық аулау ережелеріне сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Орта Шығыс аймақтық балық инспекциясы басқармасымен келісу бойынша жүзеге асырылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.М.Отаровқа жүктелсін.

О закреплении рыбохозяйственных водоемов (участков) для промыслового, спортивно-любительского вылова рыбы и добывания других водных животных
Постановление Акимата Акмолинской области от 26 марта 2004 года N а-3/87. Зарегистрировано департаментом юстиции Акмолинской области 7 апреля 2004 года N 2420. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 30 июня 2010 года № А-7/242
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 30.06.2010 № А-7/242
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира",  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 1996 года N 1480 "Об утверждении Правил рыболовства и добывания других водных животных в Республике Казахстан" и на основании предложений конкурсной комиссии от 25 февраля 2004 года по закреплению рыбохозяйственных водоемов (участков) за потенциальными природопользователями и предоставлению права на организацию промыслового, спортивно-любительского лова рыбы и добывания других водных животных акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Закрепить за природопользователями сроком на 10 лет рыбохозяйственные водоемы (участки) для промыслового, спортивно-любительского вылова рыбы и других водных животных. Перечень прилагается.
2. Рекомендовать Центрально-Восточному зональному управлению рыбной инспекции Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном порядке заключить с природопользователями договора на закрепление и пользование рыбохозяйственными водоемами (участками). Природопользователи, не заключившие договора до 1 июля 2004 года, лишаются права закрепления и пользования рыбохозяйственными водоемами (участками) и водоемы (участки) переходят в разряд рыбохозяйственных водоемов (участков) общего пользования.
3. Не закрепленные за природопользователями водоемы являются водоемами общего пользования. Промысловый и другие виды лова рыбы и добывания других водных животных на них осуществлять согласно Правил рыболовства, утвержденных  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 1996 N 1480 "Об утверждении Правил рыболовства и добывания других водных животных в Республике Казахстан" по согласованию с Центрально-Восточным зональным управлением рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства  Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Отарова К.М.

5. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Облыс әкімі
Ақмола облысы әкімдігінің
2004 жылы 26.03 N а-3-87
"Балықты кәсіпшілік, әуесқой-спорттық аулау
және басқа да су жануарларын өндіру үшін
балық шаруашылық су айдындарын
(телімдерді) бекітіп беру туралы"
қаулысына қосымша
Балықты кәсіпшілік, әуесқой-спорттық аулауды
және басқа да су жануарларын өндіруді жүзеге асыру үшін бекітіп берілген Ақмола облысының балық шаруашылық су айдындарының (телімдердің)
ТІЗБЕСІ
р/р №
Табиғат пайдаланушылардың аталуы
Балық шаруашылық су айдындарының (телімдердің) аталуы
АРШАЛЫ  АУДАНЫ
1
"Құсайынова" ЖК
Анаркөл көлі
АҚКӨЛ  АУДАНЫ
2
"Грань" ЖШС
Талқара өзенінің телімі (Ерофеевка-Ткачевка ауылдарының шекарасында)
3
"Урюпин және К" ЖШС

5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области.
Аким области
Приложение
к постановлению акимата Акмолинской
области от 26.03.2004 года N a-3/87
"О закреплении рыбохозяйственных
водоемов (участков) для промыслового,
спортивно-любительского вылова рыбы
и добывания других водных животных
ПЕРЕЧЕНЬ
рыбохозяйственных водоемов (участков) Акмолинской области,
закрепленных за природопользователями для осуществления
промыслового, спортивно-любительского вылова рыбы и добывания
других водных животных
N
п/п
Наименование
природопользователей
Наименование рыбохозяйственных
водоемов (участков)
АРШАЛЫНСКИЙ РАЙОН
1
ИП "Кусаинова"
Оз. Анарколь
АККОЛЬСКИЙ РАЙОН
2
ТОО "Грань"
Уч. р. Талкара (в границах с. Ерофеевка, с. Ткачевка)
3
ТОО "Урюпинский и К"

Дмитрово көлі, № 2 Камышное көлі, Талкара өзенінің телімі (Урюпинка ауылының жармасында  7 км)
4
"Инженерлік жобалау және сараптау институты" ЖШС
Краснобор бөгеті
5
"Райс" сауда үйі" ЖШС
Сілеті су қоймасының телімі (Ақкөл ауданының шекарасында)
АТБАСАР  АУДАНЫ
6
"Харьков" ЖК
Жарлыкөл көлі
7
"Жаркөл - 2002" ЖШС
№2 бөлімшенің тоғаны, Тұзқұдық тоғаны, Есіл өзенінің телімі (Октябрьское - Николаевка ауылдарының шекарасында)
БҰЛАНДЫ  АУДАНЫ
8
"Данилов және К"
Алакөл көлі
ЕҢБЕКШІЛДЕР  АУДАНЫ
9
"Жөкей демалыс орталығы" ЖШС
Жөкей көлі
10
"Агва - Сервис" ЖШС
Құдық ағаш бөгеті
ЕРЕЙМЕНТАУ  АУДАНЫ
11
"Трансстрой - Ерейментау" ЖШС
Кішкентайкөл көлі, Майкөл көлі
12
"Әлжанов" ЖК
Ащыкөл көлінің телімі
13
"Глория"ҰШ
Қамыстыкөл көлі
ЖАРҚАЙЫҢ  АУДАНЫ
14
"Көкшетау балықшылар мен аңшылардың ауданаралық қоғамы
Есіл өзенінің телімі (Өмірлік ауылы-Тассуат тоғаны шекарасында)
ЗЕРЕНДІ  АУДАНЫ
15
"Көкшетау балықшылар мен аңшылардың ауданаралық қоғамы
Құндыкөл көлінің телімі (Павлов)
16
"Гордорстрой" ЖШС
Құндыкөл көлінің телімі (Павлов)
17
"Нарол" ЖШС
Кіші Қоскөл көлі
ҚОРҒАЛЖЫН  АУДАНЫ
18
"ЦСО СОП РК" ААҚ
Ұялы-Шалқар көлінің телімі, Жәнібек-Шалқар көлінің телімі
19
"Балық - ЗС" ЖШС
Ащыкөл көлі, Тұщыкөл көлі, Шолақ көлінің телімі, Ұялы көлдері жүйесінің телімі
20
"Биар Плюс" ЖШС
Шолақ көлінің телімі, Шалқар көлінің телімі, Біртабан көлінің телімі, Ұялы көлдері жүйесінің телімі
21
"Жалын" ЖШС
Шалқар көлінің телімі, Біртабан көлінің телімі
22
"Агрофирма- Мирас-2004" ЖШС
Жәнібек -Шалқар көлінің телімі, Ұялы -Шалқар көлінің телімі
ЦЕЛИНОГРАД  АУДАНЫ
23
"Астана қаласы әкімінің шаруашылық басқармасы" МКҚК
Қоянды су қоймасы
ШОРТАНДЫ  АУДАНЫ
24
"Петров" ААҚ
Қарадыр көлі
25
"Бектау" ЖШС
Барышевка бөгеті, Конкрынка бөгеті, Қаражар бөгеті
26
"Алма" ҰШ
Балықты көлінің телімі
ЩУЧЬЕ  АУДАНЫ
27
"Орман шаруашылығы" ЖШС
№ 1,2 Зайчан бөгеттері (жаңасы мен ескісі)
28
"Айдос - 98" ЖШС
Климов тоғаны
29
"Трубаева" ЖК
Алакөл көлі (Сладкое)
СТЕПНОГОРСК  ҚАЛАСЫ
30
"Райс" сауда үйі" ЖШС
"Сопка 305" су қоймасы

Оз. Дмитрово, оз. Камышное N 2, уч. р. Талкара (7 км. - в створе с. Урюпинка)
4
ТОО "Институт инженерного проектирования и экспертизы"
Плотина Красноборская
5
ТОО "Торговый Дом "Райс"
Уч. Селетинского водохранилища
(в границах Аккольского района)
АТБАСАРСКИЙ РАЙОН
6
ИП "Харьковский"
Оз. Жарлыколь
7
ТОО "Жаркуль - 2002"
Пруд отделения N 2, пруд Тузкудук,
уч. р. Ишим (в границах сел Октябрьское Николаевка)
БУЛАНДЫНСКИЙ РАЙОН
8
ТОО "Даниловское и К"
Оз. Алаколь
ЕНБЕКШИЛЬДЕРСКИЙ РАЙОН
9
ТОО "Джукей центр отдыха"
Оз. Джукей
10
ТОО "Агва - Сервис"
Пл. Кудук - Агаш
ЕРЕЙМЕНТАУСКИЙ РАЙОН
11
ТОО "Трансстрой - Ерейментау"
Оз. Кишкентайколь, оз. Майколь
12
ИП "Альжанов"
Уч. оз. Ащиколь
13
КХ "Глория"
Оз. Камыстыколь
ЖАРКАИНСКИЙ РАЙОН
14
"Кокшетауское межрайонное общество охотников и рыболовов"
Уч. р. Ишим (в границах с. Умурлыкское п. Тассулат)
ЗЕРЕНДИНСКИЙ РАЙОН
15
"Кокшетауское межрайонное общество охотников и рыболовов"
Уч. оз. Кундыколь (Павловское)
16
ТОО "Гордорстрой"
Уч. оз. Кундыколь (Павловское)
17
ТОО "Нарол"
Оз. М. Косколь
КОРГАЛЖЫНСКИЙ РАЙОН
18
ОАО "ЦСО СОП РК"
Уч. оз. Уялы Шалкар, уч. оз. Жанибек Шалкар
19
ТОО "Балык ЗС"
Оз. Ащиколь, оз. Тузшыколь, уч. оз. Шолак, уч. Уялинской системы озер
20
ТОО "Биар Плюс"
Уч. оз. Шолак, уч. оз. Шалкар, уч. оз. Биртобан, уч. Уялинской системы озер
21
ТОО "Жалын"
Уч. оз. Шалкар, уч. оз. Биртобан
22
ТОО "Агрофирма - Мирас - 2004"
Уч. оз. Жанибек Шалкар, уч. оз. Уялы - Шалкар
ЦЕЛИНОГРАДСКИЙ РАЙОН
23
ГККП "Хозу акима г. Астаны"
Кояндинское водохранилище
ШОРТАНДИНСКИЙ РАЙОН
24
ОАО "Петровское"
Оз. Карадырское
25
ТОО "Бектау"
Пл. Барышевка, пл. Конкрынка, пл. Каражар
26
КХ "Алма"
Уч. оз. Балыкты
ЩУЧИНСКИЙ РАЙОН
27
ТОО "Орман шаруашылыгы"
Пл. Зайчанские N 1, N 2
(новая и старая)
28
ТОО "Айдос - 98"
Пр. Климовский
29
ИП "Трубаева"
Оз. Алаколь (Сладкое)
г. СТЕПНОГОРСК
30
ТОО "Торговый Дом "Райс"
Водоем "Сопка 305"