Ақмола қалалары мен аудандары бюджеттерінің және облыстық бюджет арасындағы жалпы сипаттағы ресми трансферттердің 2005-2007 жылдарға арналған көлемін бекіту туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2004 жылғы 10 желтоқсандағы N 3С-9-5 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 28 желтоқсанда N 2954 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2008 жылғы 20 маусымдағы N 4С-7-3 шешімімен
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы"  Заңының  6 бабының 1 тармағындағы 1 тармақшасына, Қазақстан Республикасының  Бюджеттік  кодексінің 41 бабының 4 тармағына сәйкес және облыс әкімдігінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N А-11295 қаулысына байланысты облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Аудандар мен қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке берілетін бюджеттік алулардың көлемдері бекітілсін:
1) 2005 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке берілетін бюджеттік алулар 1258558 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Щучье ауданы         164312 мың теңге;
Көкшетау қаласы      884599 мың теңге;
Степногорск қаласы   209647 мың теңге.
2) 2006 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке берілетін бюджеттік алулар 1448666 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Щучье ауданы         189132 мың теңге;
Көкшетау қаласы      1018219 мың теңге;
Степногорск қаласы   241315 мың теңге.
3) 2007 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке берілетін бюджеттік алулар 1780723 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Щучье ауданы         232484 мың теңге;
Көкшетау қаласы      1251611 мың теңге;
Степногорск қаласы   296628 мың теңге.

Об утверждении объемов официальных трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов и городов Акмолинской области на 2005-2007 годы
Решение Акмолинского областного маслихата от 10 декабря 2004 г. N 3С-9-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 28 декабря 2004 года N 2954. Утратило силу решением Акмолинского областного маслихата от 20 июня 2008 года N 4С-7-3
В соответствии с подпунктом 1 пункта 1 статьи 6  Закона  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и пунктом 4 статьи 41  Бюджетного  кодекса Республики Казахстан и постановления акимата области N А-11295 от 8 декабря 2004 года областной маслихат  РЕШИЛ:
1. Утвердить объемы бюджетных изъятий, передаваемые из бюджетов районов и городов в областной бюджет:
1) Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов и городов в областной бюджет на 2005 год в сумме 1258558 тысяч тенге, в том числе:
Щучинский район  164312 тысячи тенге;
г. Кокшетау      884599 тысяч тенге;
г. Степногорск   209647 тысяч тенге.
2) Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов и городов в областной бюджет на 2006 год в сумме 1448666 тысяч тенге, в том числе:
Щучинский район  189132 тысячи тенге;
г. Кокшетау      1018219 тысяч тенге;
г. Степногорск   241315 тысяч тенге.
3) Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов и городов в областной бюджет на 2007 год в сумме 1780723 тысячи тенге, в том числе:
Щучинский район 232484 тысячи тенге;
г. Кокшетау     1251611 тысяч тенге;
г. Степногорск  296628 тысяч тенге.

2. Облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері бекітілсін:
1) 2005 жылы облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 3714402 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақкөл
215345
мың теңге;
Аршалы
149782
мың теңге;
Астрахан
264843
мың теңге;
Атбасар
108257
мың теңге;
Бұланды
260902
мың теңге;
Егіндікөл
162314
мың теңге;
Еңбекшілдер
347281
мың теңге;
Ерейментау
239526
мың теңге;
Есіл
153886
мың теңге;
Жақсы
326636
мың теңге;
Жарқайың
298067
мың теңге;
Зеренді
301112
мың теңге;
Қорғалжын
306185
мың теңге;
Сандықтау
247013
мың теңге;
Целиноград
159802
мың теңге;
Шортанды
173451
мың теңге.
2) 2006 жылы облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 4275468 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақкөл
247873
мың теңге;
Аршалы
172407
мың теңге;
Астрахан
304848
мың теңге;
Атбасар
124609
мың теңге;
Бұланды
300312
мың теңге;
Егіндікөл
186832
мың теңге;
Еңбекшілдер
399738
мың теңге;
Ерейментау
275707
мың теңге;
Есіл
177131
мың теңге;
Жақсы
375975
мың теңге;
Жарқайың
343090
мың теңге;
Зеренді
346595
мың теңге;
Қорғалжын
352435
мың теңге;
Сандықтау
284325
мың теңге;
Целиноград
183940
мың теңге;
Шортанды
199651
мың теңге.
3) 2007 жылы облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 5255475 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақкөл
304690
мың теңге;
Аршалы
211926
мың теңге;
Астрахан
374724
мың теңге;
Атбасар
153171
мың теңге;
Бұланды
369148
мың теңге;
Егіндікөл
229657
мың теңге;
Еңбекшілдер
491364
мың теңге;
Ерейментау
338904
мың теңге;
Есіл
217732
мың теңге;
Жақсы
462155
мың теңге;
Жарқайың
421732
мың теңге;
Зеренді
426040
мың теңге;
Қорғалжын
433219
мың теңге;
Сандықтау
349497
мың теңге;
Целиноград
226102
мың теңге;
Шортанды
245414
мың теңге.
3. Жалпы сипаттағы ресми трансферттерді есептегенде есепке алынатын шығыстар бекітілсін:
1) 2005-2007 жылдарға арналған жалпы сипаттағы ресми трансферттердің көлемдерін анықтауда жергілікті бюджеттердің  шығыстарында қосымша есепке алынды деп белгіленсін:
2004 жылы облыстық бюджеттің мақсатты трансферттерінің есебінен қаржыландырылатын тұрақты сипаттағы шығындар 331031 мың теңге сомасында, оның ішінде:

2. Утвердить объемы бюджетных субвенций, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов и городов:
1) Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов и городов на 2005 год в сумме 3714402 тысячи тенге, в том числе:
Аккольскому       215345 тысяч тенге;
Аршалынскому      149782 тысячи тенге;
Астраханскому     264843 тысячи тенге;
Атбасарскому      108257 тысяч тенге;
Буландынскому     260902 тысячи тенге;
Егиндыкольскому   162314 тысяч тенге;
Енбекшильдерскому 347281 тысяча тенге;
Ерейментаускому   239526 тысяч тенге;
Есильскому        153886 тысяч тенге;
Жаксынскому       326636 тысяч тенге;
Жаркаинскому      298067 тысяч тенге;
Зерендинскому     301112 тысяч тенге;
Коргалжинскому    306185 тысяч тенге;
Сандыктаускому    247013 тысяч тенге;
Целиноградскому   159802 тысячи тенге;
Шортандинскому    173451 тысяча тенге.
2) Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов и городов на 2006 год в сумме 4275468 тысяч тенге, в том числе:
Аккольскому        247873 тысячи тенге;
Аршалынскому       172407 тысяч тенге;
Астраханскому      304848 тысяч тенге;
Атбасарскому       124609 тысяч тенге;
Буландинскому      300312 тысяч тенге;
Егиндыкольскому    186832 тысячи тенге;
Енбекшильдерскому  399738 тысяч тенге,
Ерейментаускому    275707 тысяч тенге,
Есильскому         177131 тысяча тенге,
Жаксынскому        375975 тысяч тенге;
Жаркаинскому       343090 тысяч тенге,
Зерендинскому      346595 тысяч тенге;
Коргалжинскому     352435 тысяч тенге;
Сандыктаускому     284325 тысяч тенге;
Целиноградскому    183940 тысяч тенге;
Шортандинскому     199651 тысяча тенге.
3) Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов и городов на 2007 год в сумме 5255475 тысяч тенге, в том числе:
Аккольскому         304690 тысяч тенге;
Аршалынскому        211926 тысяч тенге;
Астраханскому       374724 тысяч тенге;
Атбасарскому        153171 тысяча тенге;
Буландинскому       369148 тысяч тенге,
Егиндыкольскому     229657 тысяч тенге,
Енбекшильдерскому   491364 тысячи тенге,
Ерейментаускому     338904 тысячи тенге,
Есильскому          217732 тысячи тенге,
Жаксынскому         462155 тысяч тенге,
Жаркаинскому        421732 тысячи тенге;
Зерендинскому       426040 тысяч тенге;
Коргалжинскому      433219 тысяч тенге;
Сандыктаускому      349497 тысяч тенге,
Целиноградскому     226102 тысячи тенге;
Шортандинскому      245414 тысяч тенге.
3. Утвердить расходы, учитываемые при расчете официальных трансфертов общего характера:
1) Установить, что при определении объемов официальных трансфертов общего характера на 2005-2007 годы дополнительно в расходах местных бюджетов учтены:
затраты постоянного характера, финансировавшиеся за счет целевых трансфертов из областного бюджета в 2004 году, в сумме 331031 тысяча тенге, в том числе:

осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес мемлекеттік жалпы білім беретін мектептердің үлгілік штаттарын қаржыландыруды қамтамасыз етуге 179717 мың теңге;
осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңадан салынған білім нысандарын қаржыландыруға 82419 мың теңге;
осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес "Ұлттық компания "Қазақстан темір жолы" акционерлік қоғамының балансынан табысталған жалпы білім беретін мекемелердің қызметін қамтамасыз етуге 68895 мың теңге;
осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық - педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңын жүзеге асыруға 20462 мың теңге сомасында;
осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңын жүзеге асыруға, оның ішінде мәслихат аппаратының сандық құрамын ұлғайтуға 53157 мың теңге сомасында, ауыл әкімдерінің аппараттарын қаржыландыруға 278655 мың теңге сомасында қосымша шығындар;
осы шешімнің 6  қосымшасына сәйкес қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықтың жұмыспен қамтылуы туралы" Заңын жүзеге асыруға,  жұмыспен қамту органдарының қызметкерлерін мемлекеттік қызметкерлер мәртебесімен қамтамасыз ету қызметіне  52507 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес облыстық бюджеттен аудандардың (қалалардың) бюджеттеріне ауысатын шығындар, оның ішінде:
7 қосымшаға сәйкес аудандық және қалалық қаржы бөлімдерін қаржыландыруға 112987 мың теңге сомасында;
8 қосымшаға сәйкес жерді аймақтандыруға 6710 мың теңге сомасында;
2) осы шешімнің 9 қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының 2005-2007 жылдарға арналған білім беруді дамытудың аймақтық бағдарламасы шараларын жүзеге асыру мақсатында білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға және күрделі жөндеуден өткізуге бағытталған жергілікті бюджеттердің шығыстары бекітілген көлемдерден кем болмайтын болып белгіленсін.  <*>
Ескерту. 3 тармақтың 2 тармақшасына өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2005 жылғы 7 желтоқсандағы  N 3С-16-6  шешімімен.
3) Жалпы сипаттағы ресми трансферттердің көлемдерін өзгерту негіздемелері туралы:
Жалпы сипаттағы ресми трансферттердің мөлшерлерін есептеуде есепке алынған шығыстардың көлемдері тиісті жергілікті бюджеттерде қамтылуы және осы шешімнің қосымшаларымен белгіленген көлемдерден кем болмауы тиіс деп белгіленсін.
Егер бекітілген (нақтыланған, түзетілген) бюджетте бюджеттік алулар мен субвенцияларды есептегенде есепке алынған шығыстар осы шешімнің қосымшаларымен белгіленген көлемдерден кем қарастырылса, онда облыстың атқарушы органымен  қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қаржы жылының барысында бюджеттік субвенциялардың қысқартылуы немесе бюджеттік алулардың осы шамаға сәйкес артуы туралы шешім қабылданады.

179717 тысяч тенге на обеспечение содержания типовых штатов  государственных общеобразовательных школ согласно приложению 1 к настоящему решению;
82419 тысяч тенге на содержание вновь вводимых объектов образования согласно приложению 2 к настоящему решению;
68895 тысяч тенге на обеспечение функционирования общеобразовательных учреждений, переданных с баланса акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темiр жолы", согласно приложению 3 к настоящему решению.
Средства на реализацию  Закона  Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" в сумме 20462 тысячи тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению;
средства на реализацию  Закона  Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", в том числе, на увеличение численности аппаратов маслихатов в сумме 53157 тысяч тенге, дополнительные затраты для содержания аппаратов акимов аульных (сельских) округов в сумме 278655 тысяч тенге,  согласно приложению 5 к настоящему решению;
средства на реализацию  Закона  Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" в части обеспечения статуса государственных служащих для работников органов занятости в сумме 52507 тысяч тенге согласно приложению 6 к настоящему решению;
затраты, переходящие из областного бюджета на районные (городские) бюджеты согласно Бюджетного кодекса Республики Казахстан, в том числе :
содержание районных и городских финансовых отделов в сумме 112987 тысяч тенге, согласно приложению 7;
на зонирование земель в сумме 6710 тысяч тенге, согласно приложению 8;
2) Установить, что в целях реализации мероприятий региональной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2007 годы объемы расходов местных бюджетов, направляемых на капитальный ремонт и укрепление материально-технической базы организаций образования, должны быть не менее, чем предусмотренных приложением 9 настоящего решения.
3) Об основаниях для изменения объемов официальных трансфертов общего характера:
Установить, что объемы расходов, учтенные при расчете размеров официальных трансфертов общего характера, должны быть предусмотрены в соответствующих местных бюджетах в объемах, не ниже установленных приложениями к настоящему решению.
Если в утвержденном (уточненном, скорректированном) местном бюджете расходы, учтенные при расчете бюджетных изъятий и субвенций предусматриваются в объемах ниже установленных приложениями к настоящему решению, то местным исполнительным органом области согласно Бюджетному кодексу Республики Казахстан принимается решение о сокращении бюджетных субвенций или увеличение бюджетных изъятий на соответствующую величину в течение финансового года. <*>
Cноска. в подпункте 2 пункта 3 внесены изменения -  решением  Акмолинского областного маслихата от 7 декабря 2005 года N 3С-16-6.