Орманды пайдаланғаны үшін төлемақылар ставкасы туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының X сессиясының 2004 жылғы 11 желтоқсандағы N 146 шешімі. Қарағанды облысының әділет Департаментінде 2004 жылғы 22 желтоқсанда N 1664 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы N 138 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облыстық мәслихатының 12.12.2016 N 138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" N 148 Заңының 6 бабының 2 тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" N 209 Кодексінің 473 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі N 477 Орман Кодексінің 14 бабының 3 тармағына және 88 бабының 4 тармағына сәйкес облыстық Мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ :
1. Бекітілсін:
1) Қосымша ағаш ресурстарын дайындау үшін төлемақы ставкасы (1-ші қосымша).
2) Орманды жанама пайдаланғаны үшін төлемақы ставкасы (2-ші қосымша).
3) Орманды жанама пайдаланғаны үшін төлемақы ставкасы (шипалы өсімдіктер дайындау және жинау) (3-ші қосымша).
4) Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланудың басқа түрлеріне ставкасы (4-ші қосымша).
2. Облыстық Мәслихаттың III сессиясының 2003 жылғы 25 желтоқсандағы N 34 "Орманды пайдаланғаны үшін төлемақылар ставкасы туралы" шешімінің күші жойылған деп танылсын. (2004 жылғы 21 қаңтардағы тіркелген N 1380)
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық Мәслихаттың өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуналдық шаруашылық, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссияға (Н.Е. Усатов) жүктелсін.
Сессия төрағасы
Облыстық Мәслихаттың хатшысы
1-ші қосымша
облыстық Мәслихаттың
Х сессиясының
2004 жылғы 11 желтоқсандағы
N 146 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қосымша ағаш ресурстарын дайындау үшін
ТӨЛЕМАҚЫ СТАВКАСЫ
--------------------------------------------------------------
N | Атауы | Өлшем | Төлем
р.н| | бірлігі | ставкасы,
| | | теңге
---|----------------------------------|---------|-------------
1 |Кәрзеңке талы | скл-кбм | 180
---|----------------------------------|---------|-------------
2 |Акация шыбығы | скл-кбм | 150
---|----------------------------------|---------|-------------
3 |Тоқыма тал | скл-кбм | 120
---|----------------------------------|---------|-------------
4 |Тал шілік | скл-кбм | 120
---|----------------------------------|---------|-------------
5 |Қарағай табаны | кг | 12
---|----------------------------------|---------|-------------
6 |Күту үшін кескен диаметрі 4-5 см. | дана | 15
|қайың сыпырғыларын дайындау | |
--------------------------------------------------------------
2-ші қосымша
облыстық Мәслихаттың
Х сессиясының
2004 жылғы 11 желтоқсандағы
N 146 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Орманды жанама пайдаланғаны үшін
ТӨЛЕМАҚЫ СТАВКАСЫ
--------------------------------------------------------------
Атауы | Өлшем | Төлем
| бірлігі | ставкасы,
| | теңге
---------------------------------------|---------|-----------
1 | 2 | 3
---------------------------------------|---------|-----------
1. Шабындықтар: | |
---------------------------------------|---------|-----------
шөптің түсімі 2 ц/га дейін | га | 60
шөптің түсімі 2 ц/га-ден 5 ц/га дейін| га | 80
---------------------------------------|---------|-----------
2. Жайылымдар: | |
---------------------------------------|---------|-----------
жақсы сападағы | га | 40
орта сападағы | га | 25
нашар сападағы | га | 15
---------------------------------------|---------|-----------
3. Ара ұяларын орналастыру |ара ұясы | 100
---------------------------------------|---------|-----------
4. Бау-бақшалық | га | 30
---------------------------------------|---------|-----------
5. Бақшалық және басқа да ауыл | га | 40
шаруашылығы дақылдарын өсіру | |
---------------------------------------|---------|-----------
6. Саңырауқұлақтар жинау | кг | 30
---------------------------------------|---------|-----------
7. Жидектер жинау | кг | 50
---------------------------------------|---------|-----------
Ескерту:
1. Шабындықтың өнімді пайдалану пунктіне дейін қашықтығына байланысты белгіленген ставкаларға келесі коэффициенттер қолданылады:
10 км-ге дейін 1,5
10 км-ден - 25 км-ге дейін 1,2
25,1 км-ден 40 км-ге дейін 1,0
40,1 км-ден 60 км-ге дейін 0,8
60,1 км-ден 80 км-ге дейін 0,6
80 км-ден жоғары 0,2
2. Шабындықты қолшалғысымен және шабындықта 20% тал бұталары көп орындарды шөп шабу учаскелерін пайдалану төлемдері 20% төмендейді.
3. Жеке тұлғалар рұқсат құжаттарынсыз мемлекеттік орман қоры аумағында демалу, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық шараларға қатысу, өз қажеті үшін жабайы өсетін жемістерді, саңырауқұлақтарды, шипалы шикізатты және басқа да орман ресурстарын жинау мақсатында ақысыз бола алады (мемлекеттік орман қорының заңды тұлға статусы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарының учаскелерінен басқа).
Жеке тұлғалардың мемлекеттік орман қорының аумағында өз қажеті үшін жабайы өсетін жемістерді, саңырауқұлақтарды шипалы шикізатты және басқа да орман ресурстарын жинау келесі белгіленген нормалар шегінде рұқсат етіледі:

О ставках платы за лесные пользования
Решение X сессии Карагандинского областного Маслихата от 11 декабря 2004 года N 146. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 22 декабря 2004 года за N 1664. Утратило силу решением Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 138
Сноска. Утратило силу решением Карагандинского областного маслихата от 12.12.2016 № 138 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии с п.п.2 п.1 ст.6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", п.1 статьи 473 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года N 209 "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", п. 3 статьи 14 и п. 4 статьи 88 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года N 477 областной Маслихат РЕШИЛ :
1. Утвердить:
1) ставки платы на заготовку второстепенных древесных ресурсов (приложение 1);
2) ставки платы на побочные лесные пользования (приложение 2);
3) ставки платы на побочные лесные пользования (заготовка и сбор лекарственных растений) (приложение 3);
4) ставки платы за иные виды лесопользования на участках государственного лесного фонда (приложение 4).
2. Признать утратившим силу Решение III сессии областного Маслихата от 25 декабря 2003 года N 34 "О ставках платы за лесные пользования" (Регистрационный N 1380 от 21 января 2004 года)
3. Контроль за исполнением данного Решения возложить на постоянную комиссию по промышленности, строительству, транспорту, коммунальному хозяйству, аграрным вопросам и экологии (Усатов Н.Е.).
Председатель сессии
Секретарь областного Маслихата
Приложение 1
УТВЕРЖДЕНЫ
решением Х сессии
областного Маслихата
от 11 декабря 2004 года
N 146
СТАВКИ ПЛАТЫ
на заготовку второстепенных древесных ресурсов
N п.п
Наименование
Единица
измерения
Ставка
платы
в тенге
1
Тал корзиночный
скл.кбм
180
2
Прут акации
скл.кбм
150
3
Тал плетневый
скл.кбм
120
4
Кустарник
скл.кбм
120
5
Лапка сосновая
кг
12
6
Заготовка березовых веников в местах проведения рубок ухода диаметром 4-5 см
шт
15
Приложение 2
УТВЕРЖДЕНЫ
решением Х сессии
областного Маслихата
от 11 декабря 2004 года
N 146
СТАВКИ ПЛАТЫ
на побочные лесные пользования
Наименование
Единица
измерения
Ставка
платы
за единицу,
тенге
1. Сенокосные угодья:
урожайность до 2 ц/га;
урожайность от 2 ц/га до 5 ц/га;
га
га
60
80
2. Пастбищные угодья:
хорошего качества;
среднего качества;
плохого качества;
га
га
га
40
25
15
3. Установка пчелосемей
пчелосемья
100
4. Огородничество
га
30
5. Бахчеводство и выращивание иных сельскохозяйственных культур
га
40
6. Сбор грибов
кг
30
7. Сбор ягод
кг
50
Примечание:
1. В зависимости от удаленности сенокосных участков от пунктов потребления продукции к установленной ставке применяются следующие коэффициенты:
до 10 км 1,5;
от 10 км до 25 км 1,2;
от 25,1 км до 40 км 1,0;
от 40,1 км до 60 км 0,8;
от 60,1 км до 80 км 0,6;
более 80 км 0,2.
1. На участках с ручной косьбой и закустаренных более 20 % плата за пользование сенокосными участками снижается на 20 % .
2. Физические лица имеют право на бесплатное без разрешительных документов пребывание на территории государственного лесного фонда в целях проведения отдыха, участия культурно-оздоровительных, рекреационных, туристических и спортивных мероприятиях, сбора для собственных нужд дикорастущих плодов, грибов, ягод, лекарственного сырья и иных лесных ресурсов (кроме участков государственного лесного фонда на особо охраняемых природных территориях со статусом юридического лица).
Сбор физическими лицами на территории государственного лесного фонда для собственных нужд дикорастущих плодов, ягод, лекарственного сырья и иных лесных ресурсов разрешается в пределах следующих установленных норм: