Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және аз қамтылған азаматтарға материалдық көмекті тағайындау мен төлеу Нұсқауы туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2004 жылғы 28 мамырдағы № 70 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 15 маусымда № 2985 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабы және 2004 жылғы 24 мамырдағы Меңдіқара аудандық әкімиятың № 136 қаулысы негізінде Меңдіқара аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Қазақстан Республикасының белгіленген тәртібімен ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және аз қамтылған азаматтарға материалдық көмекті тағайындау мен төлеу Нұсқауы бекітілсін (қосымша).
2. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары С. Киікбаевқа жүктелсін.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихаты хатшысы
Қазақстан Республикасы
Қостанай облысы Меңдiқара аудандық
мәслихаты кезектен тыс сессиясының
(үшiншi шақырылған) 2004 жылғы 28
мамырдағы № 70 шешiмiне қосымша
ҰЛЫ ОТАН СОҒЫСЫНЫҢ ҚАТЫСУШЫЛАРЫ
МЕН МҮГЕДЕКТЕРІНЕ ЖӘНЕ АЗ ҚАМТЫЛҒАН АЗАМАТТАРҒА
МАТЕРИАЛДЫҚ КӨМЕКТІ ТАҒАЙЫНДАУ ЖӘНЕ ТӨЛЕУ НҰСҚАУЫ
1. Жалпы ережелер
Осы Нұсқау ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және аз қамтылған азаматтарға құжаттандыру үшін (бұдан әрі - материалдық көмек) материалдық көмекті көрсету тәртібін реттейді.
2. Материалдық көмекті тағайындау тәртібі
Материалдық көмек өтініш беру нысанын алып жүреді.
Материалдық көмекті тағайындау туралы арызды, оны алуға құқығы бар тұлға мекен-жай орны бойынша "Меңдіқара аудандық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне береді.
Материалдық көмекті өтінген тұлға белгіленген нысан бойынша материалдық көмекті тағайындау туралы арызды тапсырады.
Материалдық көмекті тағайындау үшін арызды қарау материалдық көмекті тағайындау жөніндегі комиссиямен 10 күндік мерзімде іске асырылады. Материалдық көмекті тағайындауда дәлелді бас тарту жағдайында өтініш берушіге бұл туралы жазбаша хабарланады.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін материалдық көмекті есептеу және төлеу арыз берген айдан бастап жүргізіледі.
Аз қамтылған азаматтар үшін материалдық көмекті тағайындау және төлеу арыз берген күннен мезгілді жүргізіледі.
Тапсырылған ақпараттың нақтылығын растайтын толық жауапкершілікті арызды қабылдап алған тұлғалар алып жүреді. Жасалған төлемдерден кейін қандай да бұзушылықтарды немесе нақты емес мәліметтерді анықтау жағдайында, заңсыз төленген сомалар қолданыстағы заңнамадағы белгіленген тәртіпте кінәлілерден алынады.

Об Инструкции назначения и выплаты материальной помощи участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и малообеспеченным гражданам
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 28 мая 2004 года № 70. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 15 июня 2004 года № 2985
На основании статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и постановления № 136 от 24 мая 2004 года акимата Мендыкаринского района, Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Инструкцию назначения и выплаты материальной помощи участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и малообеспеченным гражданам (приложение).
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима района Кикбаева С.К.
Председатель сессии,
секретарь Мендыкаринского
районного маслихата
Приложение
к решению внеочередной сессии
(третий созыв) Мендыкаринского
районного маслихата Костанайской
области Республики Казахстан
от 28 мая 2004 года № 70
ИНСТРУКЦИЯ
НАЗНАЧЕНИЯ И ВЫПЛАТЫ МАТЕРИАЛЬНОЙ ПОМОЩИ
УЧАСТНИКАМ И ИНВАЛИДАМ ВЕЛИКОЙ ОТЕЧЕСТВЕННОЙ ВОЙНЫ
И МАЛООБЕСПЕЧЕННЫМ ГРАЖДАНАМ
1. Общие положения
Настоящая инструкция регулирует порядок оказания материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и малообеспеченным гражданам для документирования (далее-материальная помощь).
2. Порядок назначения материальной помощи
Материальная помощь носит заявительную форму.
Заявление о назначении материальной помощи подается лицом, имеющим право на его получение в Государственное учреждение "Мендыкаринское районное управление труда, занятости и социальной защиты населения" по месту жительства.
Лицо, обратившееся за материальной помощью, предоставляет заявление о назначении материальной помощи по установленной форме.
Рассмотрение заявления для назначения материальной помощи осуществляется в 10-дневный срок. В случае мотивированного отказа в назначении материальной помощи заявителю сообщается об этом письменно.
Начисление и выплата материальной помощи для участников и инвалидов Великой Отечественной войны производится с месяца, в котором подано заявление.
Назначение и выплата материальной помощи для малообеспеченных граждан производится единовременно со дня подачи заявления.
Полную ответственность за подтверждение достоверности предоставленной информации несут лица принявшие заявление. В случае выявления, каких-либо нарушений после произведенных выплат либо недостоверных данных, незаконно выплаченные суммы взыскиваются с виновных лиц в порядке, установленном действующим законодательством.

3. Материалдық көмекті төлеу
Материалдық көмекті төлеу аудан бюджетінің қаражат есебінен жүзеге асырылады.
Меңдіқара аудандық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы мемлекеттік мекемесі есептеуді жүргізеді және азаматтардың тізімін құрастырады және "Меңдіқара аудандық қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне қаржыландыруға ай сайын тапсырыстарды береді.
Материалдық көмекті төлеу банкілік операциялардың түрлері бар, заңнамамен белгіленген тәртіппен конкурсты ұтып алған ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Материалдық көмекті төлеу өткен айға жүргізіледі.
Материалдық көмекті төлеу алушының қайтқан күнінен тоқтатылады.
4. Материалдық көмекті төлеуге бақылау жасау
Меңдіқара аудандық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы мемлекеттік мекемесі ай сайын АХАЖ (азаматтық хал актілерін жазу) органдарынан материалдық көмек тағайындалған тұлғалардың қайту жағдайларын тіркеу туралы мәліметтерді сұратады.
Меңдіқара аудандық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы мемлекеттік мекемесі ай сайын Зейнетақыны төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың аудандық бөлімшесінен Қазақстан Республикасы аумағының шегінен кеткен ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері туралы мәліметтерді сұратады.
Материалдық көмек заңсыз төленген бойынша құжаттарды дұрыс ресімдегені үшін, лауазымды тұлғалар, олардың кінәләрі бойынша бұл болғанда заңмен белгіленген тәртіпте жауапкершілікті алады.
Төленген сомаларға бақылау жасау материалдық көмекті төлеуді жүзеге асыратын конкурс жеңімпаздары мен аудандық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы арасында салыстыру-актілер негізінде ай сайын жүзеге асырылады.
Меңдіқара аудандық қаржы басқармасы мемлекеттік мекемесі материалдық көмекті төлеуге бюджет қаражатын дұрыс жұмсауға келесі тексерістерді жүзеге асырады.

3. Выплата материальной помощи
Выплата материальной помощи осуществляется за счет средств бюджета района.
Государственное учреждение "Мендыкаринское районное управление труда, занятости и социальной защиты населения" производит начисление и формирует списки граждан, которым назначена материальная помощь и ежемесячно представляет заявки на финансирование в Государственное учреждение "Мендыкаринское районное финансовое управление".
Выплата материальной помощи осуществляется через организации, имеющие виды банковских операций, выигравшие конкурс в установленном законодательством порядке.
Выплата материальной помощи производится за истекший месяц.
Выплата материальной помощи прекращается со дня смерти получателя.
4. Контроль за выплатами материальной помощи
Государственное учреждение "Мендыкаринское районное управление труда, занятости и социальной защиты населения" ежемесячно запрашивает в органах ЗАГС (запись актов гражданского состояния) сведения о регистрации случаев смерти лиц, которым назначена материальная помощь.
Государственное учреждение "Мендыкаринское районное управление труда, занятости и социальной защиты населения" ежемесячно запрашивает в районном отделении Государственного центра по выплате пенсий, сведения об участниках и инвалидах Великой Отечественной войны, выбывших за пределы территории Республики Казахстан.
За неправильное оформление документов, по которым незаконно была выплачена материальная помощь, должностные лица, по вине которых это произошло, несут ответственность в порядке установленном законом.
Контроль, за выплаченными суммами, ежемесячно осуществляется на основе актов-сверок между победителями конкурса, осуществляющим выплату материальной помощи и районным управлением труда, занятости и социальной защиты населения.
Государственное учреждение "Мендыкаринское районное финансовое управление" осуществляет последующие проверки правильности расходования бюджетных средств на выплату материальной помощи.