Облыста 2005-2007 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мен құрылыс индустриясын дамыту аймақтық бағдарламасы туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 маусымдағы N 45/6 шешімі. Павлодар облысының әділет департаментінде 2004 жылғы 30 маусымда N 2633 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облыстық Әділет департаментінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 4-06/1966 хатымен.
Ескерту. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облыстық Әділет департаментінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 4-06/1966 хатымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына, Ел Президентінің 2004 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШIМ ЕТЕДI:
1. 2005-2007 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мен құрылыс индустриясын дамыту аймақтық бағдарламасы (бұдан әрi - Бағдарлама) - бекiтiлсiн.
2. Облыс қаржы департаментi жыл сайын Бағдарламаның дер кезiнде қаржыландыруын қамтамасыз етсiн.
3. Облыс сәулет және қала құрылысы департаментi жыл сайын 20 қаңтар мерзiмiне орай облыстық мәслихаттың экономика және бюджет жөнiндегi тұрақты комиссиясына Бағдарламаны iске асыру барысы туралы ақпарат ұсынатын болсын.
4. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың экономика және бюджет жөнiндегi тұрақты комиссиясына жүктелсiн.
Сессия төрағасы Н. Шабрат
Облыстық мәслихаттың хатшысы Р. Гафуров
Павлодар облыстық мәслихаттың
2004 жылғы 30 маусымдағы
"Облыста 2005-2007 жылдарға
арналған тұрғын үй құрылысы
мен құрылыс индустриясын
дамытудың аймақтық
бағдарламасы туралы
N 45/6 шешiмiне
қосымша
Облыста тұрғын үй құрылысы мен құрылыс
индустриясын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған
АЙМАҚТЫҚ БАҒДАРЛАМАСЫ
1. Паспорт
Атауы
Облыста тұрғын үй құрылысы мен құрылыс индустриясын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған аймақтық бағдарламасы
Әзiрлеу үшiн негiздеме
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңы, Президенттiң 2004 жылғы 19 наурыздағы 2005 жылға арнап Қазақстан халқына жасаған "Бәсекеге қабiлеттi Қазақстан үшiн, бәсекеге қабiлеттi экономика үшiн, бәсекеге қабiлеттi халық үшiн!" Жолдауы, Қазақстан Республикасы Премьер - Министрiнiң 2004 жылғы 16 наурыздағы N 11-7/007-81  тапсырмасы
Негiзгi әзiрлеушiлер
Облыс сәулет және қала құрылысы, облыс индустрия және сауда департаменттерi
Мақсаты
Облыс тұрғындары көпшiлiгiнiң  тұрғын үйге қол жеткiзуiн қамтамасыз ету, аймақтың құрылыс индустриясын дамыту
Iске асыру мерзiмi

О региональной программе развития жилищного строительства и стройиндустрии в области на 2005-2007 годы
Решение маслихата Павлодарской области от 30 июня 2004 года N 45/6. Зарегистрировано департаментом юстиции Павлодарской области 30 июня 2004 года за N 2633. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Департамента юстиции Павлодарской области от 18 марта 2009 года N 4-06/1966).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Департамента юстиции Павлодарской области от 18 марта 2009 года N 4-06/1966).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Посланием Президента страны народу Казахстана от 19 марта 2004 года, областной маслихат РЕШИЛ :
1. Утвердить прилагаемую региональную программу развития жилищного строительства и стройиндустрии в области на 2005-2007 годы (далее Программа).
2. Департаменту финансов области ежегодно обеспечивать своевременное финансирование Программы.
3. Департаменту архитектуры и градостроительства области ежегодно к 20 января представлять в постоянную комиссию областного маслихата по экономике и бюджету информацию о ходе реализации Программы.
4. Контроль за реализацией Программы возложить на постоянную комиссию областного маслихата по экономике и бюджету.
Председатель сессии Н.Шабрат
Секретарь областного маслихата Р.Гафуров
Приложение
к решению Павлодарского
областного маслихата
от 30 июня 2004 года N 45/6
"О региональной программе
развития жилищного строительства
и стройиндустрии в области
на 2005-2007 годы"
РЕГИОНАЛЬНАЯ ПРОГРАММА
развития жилищного строительства и стройиндустрии
в области на 2005-2007 годы
1. Паспорт
Наименование
Региональная программа развития жилищного строительства и стройиндустрии в области на 2005-2007 годы
Основание для разработки
Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Послание Президента народу Казахстана на 2005 год от 19 марта 2004 года "К конкурентоспособному Казахстану, конкурентоспособной экономике, конкурентоспособной нации!", поручение Премьер - министра Республики Казахстан от 16 марта 2004 года N 11-7/007-81
Основные
разработчики
Департаменты архитектуры и градостроительства; индустрии и торговли области
Цель
Обеспечение доступности жилья для более широких слоев населения области, развитие строительной индустрии региона
Сроки
реализации

2005-2007 жылдар, 2004 жыл - дайындық мерзiмi
Қаржыландыру көздерi
Республикалық және жергiлiктi бюджеттер, ипотекалық кредиттер, тұрғын үй-құрылыс жинақ ақшалары, жеке меншiк инвестициялары, сондай ол қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзгеде қаржы көздерi
2005 жыл:
республикалық бюджет - 2197,75 млн. теңге:
жергiлiктi бюджет - 310 млн. теңге.
2006 жыл:
республикалық бюджет - 2197,75 млн. теңге:
жергiлiктi бюджет - 320 млн. теңге.
2007 жыл:
республикалық бюджет - 1265 млн. теңге:
жергiлiктi бюджет - 350 млн. теңге.
Мiндеттерi
Ипотекалық кредит беру және тұрғын үй-құрылыс жинақ ақшалары жүйесiн қолдана отырып  тұрғын үй салу, бәсекеге жарамды құрылыс материалдарымен тұрғын үй, өнеркәсiп және жол құрылысын қамтамасыз ету үшiн облыстың құрылыс индустриясын дамыту
Күтiлетiн нәтижелер
Алғашқы тұрғын үй нарығы одан әрi дамып, инвестициялық процесстер жандана түседi;
Құрылыс индустриясы базасы мен құрылыс материалдары өнiмiн шығару  дамып , шеттен құрылыс өнiмдерiн әкелу төмендейдi;
Құрылыс жұмыстарынан, жылжымайтын мүлiктен, құрылыс саласы жұмыскерлерiнен бюджетке түсетiн салық түсiмi өседi;
Өндiрiсте құрылыс өнiмдерiн, электротехникалық, металлургия мен химия өндiрiсiнде, сонымен бiрге жаңа құрылысқа қажет өнiмдерiн шығаруды ұлғайту арқасында  қатарлас салаларда мультипликативтiк тиiмдiлiк тосылады.
2. Кiрiспе
Облыста тұрғын үй құрылысы мен құрылыс индустриясын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған аймақтық бағдарламасы (бұдан әрi- Бағдарлама), Ел Президенттiң 2004 жылғы 19 наурыздағы 2005 жылға арнап Қазақстан халқына жасаған "Бәсекеге қабiлеттi Қазақстан үшiн, бәсекеге қабiлеттi экономика үшiн, бәсекеге қабiлет халық үшiн!" Жолдауында қойылған республикадағы тұрғын үй саясатын және Қазақстан Республикасының индустриалдық-инновациялық дамуын iске асыру жөнiндегi мiндеттерге сәйкес әзiрлендi.
Президент Қазақстан халқына жасаған Жолдауында тұрғын үй құрылысында жаңа саясаттың iске асуы басталды деп атап көрсеттi, оның мақсаты бағасын арзандату арқылы облыс тұрғындарының көпшiлiгiнiң тұрғын үйге қол жеткiзуiн қамтамасыз ету. Тұрғын үй құрылысын жаппай салу құрылыс материалдары өндiрiсiнiң дамуына әсер ететiн болады.
Павлодар облысы бойынша 2004 жылдың 1 наурызына пәтер алуға кезекте шамамен 2600 адам тұр, оларды қамтамасыз ету үшiн 210 мың шаршы метр тұрғын үй салу қажет.
Облыс қалаларында 2107 отбасы тұрып жатқан 225 бұзуға жататын ескi, қираған үйлер бар, оларды көшiру үшiн 170 мың шаршы метр тұрғын үй салу қажет.
Алдағы уақытта, жыл сайын, бүгiнгi күнi кезекте тұрғандар санының 10-12%-ы өздерiнiң тұрғын үй жағдайларын жақсартқысы келедi, ол үшiн қосымша 72 мың шаршы метр тұрғын үй салу қажет болады.
Жалпы алғанда облыста 452 мың шаршы метр үй салу қажет.

2005 - 2007 годы,подготовительный период - 2004 год
Источники, объемы финансирования
Республиканский и местные бюджеты, ипотечные кредиты, жилищно-строительные сбережения, частные инвестиции, а также иные финансовые источники, не запрещенные законодательством Республики Казахстан 2005 год:
республиканский бюджет - 2197,75 млн. тенге;
местный бюджет - 310 млн. тенге.
2006 год:
республиканский бюджет - 2197,75 млн. тенге;
местный бюджет - 320 млн. тенге.
2007 год:
республиканский бюджет - 1265 млн. тенге;
местный бюджет - 350 млн. тенге.
Задачи
Строительство жилья через использование системы ипотечного кредитования и жилищно-строительных сбережений, развитие стройиндустрии области для обеспечения конкурентоспособными строительными материалами жилищного, промышленного и дорожного строительства
Ожидаемый результат
Получит дальнейшее развитие первичный рынок жилья, ожидается оживление инвестиционного процесса.
Будет обеспечено развитие базы строительной индустрии и производства строительных материалов, снизится объем импорта строительной продукции.
Ожидается мультипликативный эффект в смежных отраслях за счет увеличения выпуска продукции промышленности строительных материалов, электротехнической, металлургической и химической промышленности, а также предметов обустройства нового жилья.
2. Введение
Региональная программа развития жилищного строительства и стройиндустрии в области на 2005-2007 годы (далее - Программа) разработана в соответствии с задачами, поставленными Президентом страны в Послании народу Казахстана на 2005 год от 19 марта 2004 года "К конкурентоспособному Казахстану, конкурентоспособной экономике, конкурентоспособной нации!" по реализации жилищной политики в республике и стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан.
В своем Послании народу Казахстана Президент страны заявил о начале реализации новой политики в жилищном строительстве, суть которой заключается в обеспечении доступности жилья для более широких слоев населения через удешевление его стоимости. Масштабное строительство жилья повлечет за собой развитие промышленности строительных материалов.
В Павлодарской области на 1 марта 2004 года в очереди на получение квартир стоит около 2600 человек, для обеспечения которых необходимо построить 210 тыс. м 2 жилья.
В городах области 225 ветхих жилых домов подлежит сносу. В них проживает 2107 семей, для переселения которых необходимо строительство 170 тыс. м 2 жилья.
В перспективе прогнозируется рост числа семей, желающих улучшить свои жилищные условия, ежегодно на 10-12% от сегодняшнего количества очередников, для чего потребуется дополнительно построить около 72 тыс. м 2 жилья.
Всего необходимо строительство 452 тыс. м 2 жилья.

3. Мәселенiң қазiргi жай-күйiн талдау
Соңғы жылдары тұрғын үй мәселесi жеке меншiк үйлер салу есебiнен шешiлiп отырды.Айталық, 2002 жылы жеке меншiк үйлер салу есебiнен 33,7 мың шаршы метр тұрғын үй iске қосылды.
2003 жылы 48,5 мың шаршы метр тұрғын үй, соның iшiнде қалаларда - 47,5 мың шаршы метр, ауылдық жерде 1 мың шаршы метр iске қосылды. 7,5 мың шаршы метр көп қабатты (жергiлiктi бюджет есебiнен 3,6 мың шаршы метр), 41 мың шаршы метр жеке меншiк тұрғын үй iске қосылды.
2003 жылы Павлодар қаласында кейiнгi кезде алғашқы рет жергiлiктi бюджеттер қаржысына 12/1 Ворушин көшесiнде орналасқан бес қабатты елу пәтерлiк, көлемi 3,6 мың шаршы метр тұрғын үй  құрылысы аяқталып, пайдалануға тапсырылды, одан халықтың әлеуметтiк қорғалатын топтарына пәтерлер берiлдi.
Облыста қазiргi уақытта жалпы алаңы 118 мың шаршы метр, құрылысы салынып бiтпеген 31, соның iшiнде Павлодарда қаласында - 12, Екiбастұз қаласында -13, Ақсу қаласында - 6 объект бар.
Облыста тұрғын үй қорын ұстау жағынан қиын жағдай қалыптасып отыр. Тұрғын үйдi жекешелендiргеннен кейiн меншiк иелерi оны қалыпты пайдалану және ұстау жөнiндегi мәселелердi өздерi шешуге мiндеттi. Алайда олардың бұны қосымша ақшалай қаражатсыз тиiстi дәрежеде жүзеге асыруға жағдайлары жоқ, оған себеп:
облыстың тұрғын үй қорының елеулi үлесiн 1957-1961 жылдары, заводтардың құрылысшылары мен пайдаланушыларын орналастыру үшiн уақытша тұрғын үй ретiнде салынған  үйлер құрайды;
уақытша 1-, 2-қабатты жиналмалы қалқанды үйлер салынды, мұндай үйлерде ас үйлерi мен басқа да бөлмелердiң аудандары шағын, санитарлық торабтары жоқ қазiргi заманға сай жабдықтарды орналастыруға  бейiмделмеген;
алғашқы жаппай сериядағы бес қабатты тұрғын үйлер Павлодар қаласында алпысыншы жылдардың басында iрi панельдi орындалуда  салына басталған, қазiргi уақытта бұл үйлердi пайдаланудың нормативтiк мерзiмi екi есеге артқан, панельдердi бiрiктiру жүйелерiнiң төзiмдiлiк сипаттары тоттанудан төмендеген, бұл тұрғын үйлердiң құлауына, адам өлiмiне әкелуi мүмкiн.
1990-2000 жылдар аралығында құрылыс индустриясының қолда бар өндiрiстiк әлеуетi толығымен дерлiк бұзылды.
қазiргi уақытта өндiрiстiң техникалық деңгейдiң төмендеуi, өнiмнiң шығару көлемi және оның сапасы облыстың құрылыс материалдарына деген сұранысын қамтамасыз ете алмай отыр. өз қаражатының жеткiлiксiздiгi бұдан да iрi жобаларды iске асыруға және кәсiпорынды қайта қалпына келтiруге мүмкiндiк бермеуде.
Павлодар облысында 7507 жұмысшылары бар 294 құрылыс ұйымдары жұмыс iстеуде. Жұмыс iстейтiндер  саны 200-ден асатын 6 кәсiпорын бар ("Ремстрой" ЖШС - 433 адам, "құрылыс" МҚБ ЖШС - 217 адам, "Иртыштрансстрой" қауымдығы - 500 адам, "Павлодар стройпуть" ЖШС -250 адам, "Промжилстройкомплекс" ЖШС - 200 адам, "Павлодарэнергострой" ЖШС - 300 адам).
Павлодар облысында тұрғын үй-азаматтық құрылыстың жобалау-сметалық құжаттамасын, топографо-геодезиялық және iздестiру жұмыстарын әзiрлейтiн 6 мамандандырылған жобалау институты бар:

3. Анализ современного состояния проблемы
В последние годы жилищная проблема решалась за счет индивидуального строительства. Так, за счет частного строительства в 2002 году было введено в эксплуатацию 33,7 тыс. м 2 жилья.
В 2003 году введено в эксплуатацию 48,5 тыс. м 2 жилья, в том числе в городах - 47,5 тыс. м 2 , в сельской местности - 1 тыс. м 2 , многоэтажного жилья - 7,5 тыс. м 2 (3,6 тыс. м 2 за счет местного бюджета), индивидуальных жилых домов - 41 тыс. м 2 .
В 2003 году за счет средств местных бюджетов впервые за последние годы в городе Павлодаре введен в эксплуатацию пятиэтажный пятидесятиквартирный жилой дом общей площадью 3,6 тыс. м 2      по улице Ворушина, 12/1 с предоставлением квартир социально защищаемым слоям населения.
В настоящее время в области имеется 31 объект незавершенного строительства, в том числе в городах Павлодаре - 12, Экибастузе - 13, Аксу - 6 общей площадью 118 тыс. м 2 .
В области сложилась напряженная ситуация в части содержания жилого фонда. После приватизации жилья собственники обязаны самостоятельно решать вопросы его эксплуатации и содержания. Однако они не в состоянии осуществлять это в необходимой степени без дополнительных финансовых затрат по причине того, что:
значительную долю жилого фонда области составляют дома, построенные в 1957-1961 годах в качестве временного жилья для размещения строителей и эксплуатационников строящихся заводов;
были построены временные щитосборные дома в 1-, 2-этажном исполнении с малыми площадями кухонь и других общих помещений, без санузлов, не приспособленные для размещения современного набора оборудования;
пятиэтажные жилые дома первых массовых серий начали возводиться в городе Павлодаре в начале шестидесятых годов в крупнопанельном исполнении, и в настоящее время нормативный срок эксплуатации этих домов превышен практически вдвое, прочностные характеристики узлов соединения панелей снижены коррозией, что может привести к обрушению жилых домов и человеческим жертвам.
В период с 1990 по 2000 годы имеющийся производственный потенциал строительной индустрии был практически разрушен.
В настоящее время низкий технический уровень производства, объем выпускаемой продукции и ее качество не способствуют обеспечению основных потребностей области в строительных материалах. Недостаток собственных средств не позволяет реализовать более крупные проекты строительства и реконструкции предприятий.
В Павлодарской области функционируют 294 строительные организации с общей численностью 7507 работников. Крупными строительными организациями с численностью более 200 человек являются 6 предприятий (ТОО "Ремстрой" - 433 чел., ТОО ГСУ "Курылыс" - 217 чел., Ассоциация "Иртыштрансстрой" - 500 чел., ТОО "Павлодарстройпуть" - 250 чел., ТОО "Промжилстройкомплекс" - 200 чел., ТОО "Павлодарэнергострой" - 300 чел.).
Для разработки проектно-сметной документации, топографо-геодезических и изыскательских работ жилищно-гражданского строительства в Павлодарской области имеются 6 специализированных проектных институтов:

100 адамға дейiн мамандары бар, "Павлодаргражданпроект" ЖШС - 2003 жылы атқарылған жұмыс көлемi - 22 млн. теңге, 2004 жылға жоспарланған көлем -20 млн. теңге;
30 адамға дейiн мамандары бар, "Павлодарэнегопроект" ЖШС -  2003 жылы атқарылған жұмыс көлемi - 80 млн. теңге, 2004 жылға жоспарланған  көлем - 92 млн. теңге;
31 адамға дейiн мамандары бар"Ай-Су" концернi ЖШС - 2003 жылы институт атқарған жұмыс көлемi - 41 млн. теңге, 2004 жылға жоспарланған көлем - 14 млн. теңге;
"Изыскатель" ЖШС - 2003 жылы институт атқарған жұмыс көлемi - 5 млн. теңге, 2004 жылға жоспарланған   көлем - 7 млн. теңге.
"Изыскатель" ӨК - 2003 жылы институт атқарған жұмыс көлемi - 8 млн. теңге, 2004 жылға жоспарланған   көлем - 10 млн. теңге.
"Восток ГИИЗ" фирмасы ЖШС - 2003 жылы институт атқарған жұмыс көлемi - 3 млн. теңге, 2004 жылға жоспарланған  көлем - 1,5 млн. теңге.
Облыс аумағында әртүрлi меншiк нысанындағы құрылыс индустриясының 30-дан астам кәсiпорындары жұмыс iстеуде. Соның iшiнде:
үстiмiздегi жылы "құрылыс материалдар заводы" бiрлестiгi" ЖШС жылына көлемi 12,3 млн. дана силикат кiрпiшiн шығаруды жоспарлап отыр, келешекте, жылына көлемi 20 млн. дана силикат кiрпiшiн шығаруға арналған завод қуатын ұлғайту көзделуде;
"Огнеупор-Керамик" ЖШС жылына көлемi 8-10 млн. дана  кiрпiш шығарарлық қуаты бар;
өткен  жылы Екiбастұз ("Ремстрой" ЖШС) қаласында жылына өнiмдiлiгi 5 млн. дана  шығаратын шағын кiрпiш заводы iске қосылды;
"Атамұра" ЖСШ, "ПВ Агропромстрой" ЖШС ТББ заводы, "Железобетон" ЖШС, "Завод ТББ и К" ЖШС, "Темир Бетон" ЖШС құрылыс объектiлерiн темiрбетон бұйымдарымен қамтамасыз етумен айналасуда;
"Имстальком" ААқ Павлодар қаласындағы "Энергострой" трестiнiң ТББ  негiзiнде құрама темiрбетон шығаруды жоспарлап отыр.
2003 жылы көлемi 107,0 мың текше метр товарбетон және 12,6 мың текше метр құрама темiрбетоны шығарылды.
2004-2005 жылдары (тапсырыс пен қаржыландыру болса), құрылыс индустриясының кәсiпорындары товар бетоны мен құрама темiрбетон шығаруды  2 есеге арттыратын болады.
"Кастинг" ЖШС ПФ-да сортталған прокат шығаруда жергiлiктi жерде даярланған қауырт арматураны қолдана отырып темiрбетон бұйымдарын шығаруды ұйымдастыруға мүмкiндiк жасауда. Жақын арада  диаметрi 12, 14, 16, 20 мм. және ұзындығы -12 метрге шейiн арматуралық салаларды төсеу үшiн "300" үзiлiссiз ұсақ сұрыпты станды iске қосу жоспарлануда.
Құрылыс объектiлерi инерттi материалдарымен (құм, шағынтас), ағаш, темiрпластикалық бұйымдармен толық көлемде қамтамасыз етiлген.

ТОО "Павлодаргражданпроект" c численностью сотрудников до 100 человек, объем выполненных институтом работ в 2003 году составил 22 млн. тенге, планируемый объем в 2004 году - 20 млн. тенге;
ТОО "Павлодарэнергопроект" с численностью 30 человек, объем выполненных работ в 2003 году составил 80 млн. тенге, планируемый объем - 92 млн. тенге;
ТОО концерн "Ай-Су" с численностью 31 человек, объем выполненных институтом работ в 2003 году составил 41 млн. тенге, планируемый объем в 2004 году - 14 млн. тенге;
ТОО "Изыскатель" - объем выполненных работ в 2003 году составил 5 млн. тенге, планируемый объем в 2004 году - 7 млн. тенге;
ПК "Изыскатель" - объем выполненных работ в 2003 году составил 8 млн. тенге, планируемый объем в 2004 году - 10 млн. тенге;
ТОО фирма "Восток ГИИЗ" - объем выполненных работ в 2003 году составил 3 млн. тенге, планируемый объем в 2004 году - 1,5 млн. тенге.
В области функционирует более 30 предприятий стройиндустрии различных форм собственности, в том числе:
ТОО "Объединение "Завод строительных материалов", которое планирует в текущем году выпуск силикатного кирпича в объеме 12,3 млн. штук в год, в перспективе предусматривается расширение мощности завода для выпуска продукции до 20 млн. штук условного кирпича в год;
ТОО " Керамик-Огнеупор ", имеющее мощности по выпуску кирпича в объеме 8-10 млн. штук в год;
мини-завод по выпуску кирпича производительностью 5 млн. штук в год в городе Экибастузе (ТОО "Ремстрой"), запущенный в производство в текущем году;
ТОО "Атамура", завод ЖБИ ТОО "ПВ "Агропромстрой", ТОО "Железобетон", ТОО "Завод ЖБИ и К", ТОО "Темир Бетон", занимающиеся обеспечением объектов строительства железобетонными конструкциями;
ОАО "Имстальком", планирующее выпуск сборного железобетона на базе ЖБИ треста "Энергострой" в городе Павлодаре.
В 2003 году произведено товарного бетона в объеме 107,0 тыс. м 3 и сборного железобетона - 12,6 тыс. м 3 .
В 2004 - 2005 годах (при соответствующих заказах и финансировании) предприятиями стройиндустрии будет увеличен выпуск товарного бетона и сборного железобетона в 2 раза.
Производство сортового проката в ПФ ТОО "Кастинг" создает возможность организовать выпуск железобетонных изделий с применением напряженной арматуры местного изготовления. В ближайшее время намечается пуск в эксплуатацию непрерывного мелкосортного стана "300" для прокатки арматурных профилей диаметром 12, 14, 16, 20 мм, длина прутков - до 12 метров.
Инертными материалами (песок, щебень), столярными, металлопластиковыми изделиями строительные объекты обеспечены в полном объеме.

"Таныбердi" фирмасы ЖШС iшкi айыру үшiн   көлемi 300 мың метр диаметрi 15-160 мм.-ге  дейiн  полипропилен  және қуаты 50 мың тонна диаметрi 15-180 мм.-ге  дейiнгi трубалар шығарады.
"Казэнергокабель" ААқ қоғамы тұрғын үй - азаматтық нысандағы объектiлерi үшiн сым өнiмдерiн толық көлемде шығарады.
Құрылыс кешенiне қажеттi электродтарды мына кәсiпорындар шығарады:
"Арнайы электродтар заводы" - айына жобалық қуаты 140-150 тонна электрод, нарық сұранысы артқан жағдайда шығару көлемiн айына 300-350 тоннаға дейiн арттыруға болады.
"Вторчермет" АҚ- жобалық қуаты айына 300 тонна, 2003 жылы 60 тонна электрод өнiмдер шығарылды.
Дайындық мерзiмiнде (2004 жыл) тұрғын үй салу мақсатында мынадай iс-шараларды орындау  жоспарланып отыр:
1-шi және 1А Усолка шағын ауданында тұрғын үй салу көлемi 160-165 мың шаршы метр 1100 орындық екi мектеп және 420 орындық бала бақша, 200 адам келетiн поликлиника және  өрт сөндiру депосы ЖҚД-ың  бағасы -16,9 млн.теңге тұратын кұрылыстарының егжей-тегжейлi жобаларын әзiрлеу;
бағасы 14,0 млн. теңге тұратын Усолка шағын ауданы құрылысының бас жоспарының жобалау-сметалық құжаттарын әзiрлеу;
Президенттiң 2004 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан халқына жасаған 2005 жылға арналған "Бәсекеге қабiлеттi Қазақстан үшiн, бәсекеге қабiлеттi экономика үшiн, бәсекеге қабiлеттi  халық үшiн!" Жолдауының талаптарына сәйкес, тұрғын үй көлемiн әр бiр жанұяға 80 шаршы метрге дейiн ұлғайту жобаларының бiрнеше түрiн әзiрлеу (жобалау бағасы 10 млн. теңге).
ипотекалық кредит беру тетiгi есебiнде 1 Усолка шағын ауданында жалпы алаңы 38,7 мың шаршы метр N 7,  тұрғын үйдi және N N 8, 9, 10, 29  үйлер құрылысын, салып бiтiру жоспарланып отыр, осы үшiн квартал iшiндегi инженерлiк коммуникациялар салу қажет;
1100 орындық  мектептiң ( 19,2 млн. теңге тұратын ) тұратын, 420 орындық мектептiң (14 млн. теңге) және теңге 330 орындық (10,5 млн.). бала бақшаның жобалау-сметалық құжаттамасын әзiрлеу, ЖСҚ құны - 43,7 млн. теңге.
Усолка шағын ауданын Павлодар қаласының орталық бөлiгiне тура шығуға мүмкiндiк беретiн - академик Сәтбаев атындағы - Амангелдi - Майра көшелерiнiң ұзындығы 1,7 км. - автожолын салу үшiн  жобалау-сметалық құжаттамасын әзiрлеу, ЖСҚ құны - 5,7 млн. теңге, автожол құрылысының құны - 153 млн. теңге.
200 келушiге арналған поликлиниканы салу үшiн жобалау-сметалық құжаттамасын әзiрлеу, ЖСҚ құны - 14,7 млн. теңге.
1-шi және 1А Усолка шағын аудандарының бойымен жағалауды бекiту жобалау-сметалық құжаттамасын әзiрлеу, ЖСҚ құны - 10,5 млн. теңге.

Трубы полипропиленовые диаметром от 15 до 160 мм, объемом 300 тыс. метров и стальные диаметром от 15 до 180 мм мощностью 50 тыс. тонн для внутренней разводки выпускает фирма ТОО "Таныберды".
Кабельную продукцию для объектов жилищно-гражданского назначения в полном объеме выпускает ОАО "Казэнергокабель".
Электроды для нужд строительного комплекса выпускают следующие предприятия:
"Завод спецэлектродов" - проектная мощность 140-150 тонн электродов в месяц, при расширении рынка сбыта возможно увеличение выпуска до 300-350 тонн в месяц;
АО "Вторчермет" - проектная мощность 300 тонн электродов в месяц, в 2003 году выпущено 60 тонн электродов.
В целях строительства жилья в подготовительный период (2004 год) планируется выполнить следующие мероприятия:
разработать проект детальной планировки (ПДП) комплексной застройки 1-го и 1А Усольских микрорайонов стоимостью 16,9 млн. тенге емкостью жилищного строительства 160-165 тыс. м 2 с возведением двух школ на 1100 и 420 мест, детского сада, поликлиники на 200 посещений и пожарного депо;
разработать проектно-сметную документацию, рабочие чертежи генерального плана застройки Усольского микрорайона стоимостью 14,0 млн. тенге;
разработать варианты планировки жилых домов в свете требований Послания Президента народу Казахстана на 2005 год от 19 марта 2004 года "К конкурентоспособному Казахстану, конкурентоспособной экономике, конкурентоспособной нации!" с увеличением площади квартир до не менее 80 м 2 на одну семью (стоимость проектов 10 млн. тенге);
за счет механизма ипотечного кредитования планируется завершить строительство жилого дома N 7 и строительство домов NN 8, 9, 10, 29 в Усольском микрорайоне общей площадью 38,7 тысячи м 2 , для чего необходимо построить внутриквартальные инженерные коммуникации;
разработать проектно-сметную документацию для строительства школы на 1100 мест (19,2 млн. тенге), школы на 420 мест (14 млн. тенге) и детского сада на 330 мест (10,5 млн. тенге), стоимость ПСД - 43,7 млн. тенге;
разработать проектно-сметную документацию для строительства автодороги по улицам. Академика Сатпаева - Амангельды - Майры протяженностью 1,7 км, что даст возможность прямого сообщения Усольского микрорайона с центральной частью города Павлодара, стоимость ПСД - 5,7 млн. тенге, строительства автодороги - 153 млн. тенге;
разработать проектно-сметную документацию для строительства поликлиники на 200 посещений, стоимость ПСД - 14,7 млн. тенге;
выполнить проектно-сметную документацию берегоукрепления вдоль 1-го и 1А Усольских микрорайонов, стоимость ПСД - 10,5 млн. тенге;

Тұрғын үй салу бойынша  2005 жылы салынатын тұрғын үйлер көлемiнiң 30 %-нан кем емес тысқары iстi қамтамасыз ету.
Дайындық мерзiмiнде (2004 жылы) - республикалық және жергiлiктi бюджеттер қаражатымен ипотекалық кредит беру жүйесiнiң есебiнен 45,2  мың шаршы метр тұрғын үй салынатын болады.
Жергiлiктi бюджет есебiнен квартал iшiндегi құны 32,7 млн. теңге тұратын инженерлiк коммуникациялар (суторабы, жылуторабы, кәрiз, электр желiсi) салынатын болады.
4. Бағдарламаның мақсаттары мен мiндеттерi
Бағдарламаның мақсаттары:
облыс тұрғындарын тұрғын үймен қамтамасыз ету;
жергiлiктi ресурстық әлеуетiн пайдалану негiзiнде аумақтың құрылыс индустриясын дамыту, жазғы демалыс кезеңінде студенттер құрылыс отрядтарын тарту; <*>
тұрғын үй қорына күрделi жөндеу жұмысын жүргiзу;
иесiз, ескi және қираған құрылыстарды бұзу;
Бағдарламаның мiндеттерi:
ипотекалық несие беру және тұрғын үй-құрылыс жинақ ақша жүйесi арқылы тұрғын үйлер салу;
құрылыс саласын дамытуға инвестициялар жұмылдыру;
құрылыс кешенiнiң жұмыс iстеп тұрған кәсiпорындарында қайта қалпына келтiруден және қайта жабдықтаудан өткiзу;
құрылыс индустриясының бәсекеге жарамды құрылыс материалдарын шығаратын  жаңа  кәсiпорындарын  ұйымдастыруға  бағытталған бизнес-жобаларды қаржыландыру жөнiнде кәсiпорындарға  мемлекеттiк қолдау жасау;
облыстың тұрғын үй қорын құрылыстық және санитарлық нормалар талаптарына жауап беретiндей техникалық жөнделген қалыпқа келтiру.
Ескерту. 4 бөлімге өзгеріс енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 2005 жылғы 15 сәуірдегі N 42/11 шешімімен .
5. Бағдарламаны iске асырудың
негiзгi бағыттары мен тетiгi
Мыналар:
облыс тұрғындары көпшiлiгiнiң тұрғын үйге қол жеткiзуiн қамтамасыз ету;
толық инженерлiк инфрақұрылым жиынымен бiрге бос орындарға көп қабатты тұрғын үй-құрылысын орналастыру;
ипотекалық кредит беру және тұрғын үй-құрылысы жинақ ақша жүйесi арқылы тұрғын үйлер салу;
тұрғын халықтың әлеуметтiк қорғалуға жататын тобын тұрғын үймен қамтамасыз ету үшiн салынып бiтпеген тұрғын үйлердiң құрылыстарын аяқтау;
1-шi және 1А Усолка шағын ауданының кешендi құрылысы;
құрылыс кешенi кәсiпорындарын қайта қалпына келтiру және техникалық қайта жабдықтау;
жаңа технологияны енгiзу және жоғары сапалы құрылыс материалдарын шығару;
минералды-шикiзат базасын және құрылыс кешенi кәсiпорындарын қолдау жүйесiн дамыту Бағдарламаны iске асыру барысындағы негiзгi бағыттар болып табылады.
2005-2007 жылдары тұрғын үй және өнеркәсiптiк  құрылыстың жоспарланған көлемiн қамтамасыз ету үшiн құрылыс материалдарын шығаратын кәсiпорындарында жаңғырту, қайта қалпына келтiру және жабдықтарды жаңарту жұмыстары жүргiзiлетiн болады. Шығарылатын өнiмнiң номенклатурасын кеңейту - құмблок және шлакоблок өндiрiсiн игеру жоспарланып отыр. 2005 жылы "құрылыс материалдар заводы" бiрлестiгi" ЖШС-те қайта жаңғыртудан кейiн  силикат кiрпiшiн шығаруды жылына 20,0 млн. данаға жеткiзу жоспарланып отыр.

обеспечить задел строительства жилых домов в объеме не менее 30 % от объема строительства жилья в 2005 году.
В подготовительный период (2004 год) за счет средств республиканского, местных бюджетов и системы ипотечного кредитования будет начато строительство 45,2 тыс. м 2 жилья.
За счет средств местных бюджетов будут построены внутриквартальные инженерные коммуникации (водопровод, теплосети, канализация, электросети) стоимостью 32,7 млн. тенге.
4. Цели и задачи Программы
Цели Программы:
обеспечение жильем населения области;
развитие строительной индустрии региона на основе использования местного ресурсного потенциала, привлечение строительных студенческих отрядов в период летних каникул на строительство объектов жилищно-гражданского назначения; <*>
капитальный ремонт жилищного фонда;
снос бесхозных, ветхих и аварийных строений;
Задачи программы:
строительство жилья через использование системы ипотечного кредитования и жилищно-строительных сбережений;
привлечение инвестиций в развитие строительной отрасли;
проведение реконструкции и технического перевооружения существующих предприятий строительного комплекса;
обеспечение государственной поддержки предприятий стройиндустрии в разработке бизнес-проектов, направленных на организацию новых производств по выпуску конкурентоспособных строительных материалов;
приведение жилищного фонда области в технически исправное состояние, отвечающее требованиям строительных и санитарных норм.
Сноска: В Раздел 4 внесены изменения - решением Павлодарского областного маслихата от 15 апреля 2005 года N 42/11.
5. Основные направления и механизм
реализации Программы
Основными направлениями в ходе реализации Программы являются:
обеспечение доступности жилья для более широких слоев населения области;
размещение многоэтажного жилья на свободных участках с полным набором инженерной инфраструктуры;
строительство жилья через использование системы ипотечного кредитования и жилищно-строительных сбережений;
завершение строительства недостроенных жилых домов для выделения жилья социально защищаемым слоям населения;
комплексная застройка 1-го и 1А Усольских микрорайонов;
реконструкция и техническое перевооружение предприятий строительного комплекса;
внедрение новых технологий и выпуск высококачественных строительных материалов;
развитие минерально-сырьевой базы и системы поддержки предприятий стройиндустрии.
Для обеспечения планируемых объемов жилищного и промышленного строительства в 2005-2007 годах будет проводиться модернизация, реконструкция и обновление оборудования на предприятиях стройиндустрии области. Планируется расширение номенклатуры выпускаемой продукции - освоение производства пескоблоков и шлакоблоков. В 2005 году в ТОО "Объединение "Завод строительных материалов" после реконструкции производства планируется довести выпуск силикатного кирпича до проектной мощности 20,0 млн. штук в год.

2006 жылы "Керамика-огнеупор" ЖШС-те iшi бос керамика кiрпiшi өндiрiсiн шикiзатпен жыл бойы қамтамасыз ететiн шихтозапасник (кiрпiш балшығының қоймасы) салынады және ол жылына 8-10 млн. дана шартты кiрпiш шығаруға мүмкiндiк бередi.
Екiбастұз қаласындағы жобалық қуаты жылына 5 млн. дана кiрпiш шығаратын қайтадан iске қосылған  шағын кiрпiш заводында ("Ремстрой" ЖШС) бетон тасын (кiрпiш) және құмблок шығару үстiмiздегi жылы 2,0 млн. данаға дейiн ұлғаятын болды, 2006 жылы жобалық қуатына жетедi. қолданып отырған технология құрылыс өнiмiнiң кең тiзiмiн - тротуар плиткасын, қаптама материалдар және басқа өнiмдер өндiруге мүмкiндiк бередi.
Үстiмiздегi жылы "МНУ" ЖШС Екiбастұз қаласында жылына 1,4 млн. дана кiрпiшiн, құмблоктар және құрылыс материалдарының басқа түрлерiн даярлайтын технологиялық линиясын iске қосуды жоспарлап отыр.
Өндiрiске алдыңғы қатарлы технология және бәсекеге жарамды құрылыс өнiмдерiн шығаруда көмек көрсетiлетiн болады.
Жылына қуаты 10 мың текше метр "Павлодар ағаш өңдеу заводы" ЖШС-те, желiмдеп құрастырылған  терезе тақтайшалары және евротерезелер өндiрiсi ұйымдастырылатын болады. Елiмiздегi бiрiншi iрi сериялы желiмдеген ағаш экспортына бағдарланған желiмдеген ағаш өндiрiсiн iске қосу үшiн заводта жеке меншiк өндiрiстiк және шикiзат базасы бар.
Құрылыс индустриясы кәсiпорындарында халықаралық стандарттар мен сапа жүйесiн енгiзу жөнiндегi жұмыстарды жандандыруда.
Кәсiпорындар шығарған құрылыс өнiмдерiнiң облыстық, аймақаралық көрмелерге, жәрмеңкелерге, тұсаукесерлерiне қатысуын  ұйымдастыру және реттеу жолымен iшкi және сыртқы нарықта жылжытылуына көмек көрсетiлетiн болады.
2005 жылы 1-шi Усолка шағын ауданында бұдан әрi кешендi құрылыс салу  жоспарлануда:
45,2 мың шаршы метр тұрғын үй салу (Жамбыл-Амангелдiдегi N N 7, 11, 8, 9, 10, 29, тұрғын үйлерi), соның iшiнде:
ипотекалық несие мен жинақ ақша есебiнен - алаңы 37,1 мың шаршы метр көп қабаты тұрғын үй;
8,1 мың шаршы метр - коммуналдық үйлер;
құны 800 млн теңге 1100 оқушыға арналған мектеп салу.
Усолка шағын ауданын Павлодар қаласының орталығымен байланыстыратын ұзындығы 1,7 километр академик Сәтбаев - Амангелдi - Майра автожолын салу жоспарланып отыр.
2005 жылы барлығы республикалық бюджет және ипотекалық несие жүйесi есебiнен алаңы 45,2 мың шаршы метр тұрғын үй салу жоспарланып отыр.
2006 жылы 45,2 мың шаршы метр тұрғын үйлер салу жоспарланып отыр, соның iшiнде:
ипотекалық кредит және тұрғын үй жинақ есебiнен 37,1 мың шаршы метр;
8,1 мың шаршы метр - коммуналдық тұрғын үй;

В 2006 году в ТОО "Керамик-Огнеупор" будет построен шихтозапасник (склад кирпичной глины), который позволит обеспечить сырьем круглогодичное производство пустотелого керамического кирпича и производить 8-10 млн. штук условного кирпича в год.
В городе Экибастузе на вновь введенном мини-заводе по производству кирпича проектной мощностью 5 млн. штук в год (ТОО "Ремстрой") в текущем году увеличится выпуск бетонного камня (кирпича) и пескоблока до 2,0 млн. штук с достижением проектной мощности в 2006 году. Применяемая технология позволяет производить широкий перечень строительной продукции - тротуарную плитку, облицовочные материалы и другую продукцию.
В текущем году ТОО "МНУ" в городе Экибастузе планирует запустить в эксплуатацию технологическую линию мощностью 1,4 млн. штук в год по изготовлению строительного кирпича, пескоблоков и других видов стройматериалов.
Будет оказываться содействие внедрению в производство передовых технологий и выпуску конкурентоспособной строительной продукции. В ТОО "Павлодарский деревообрабатывающий завод" планируется организовать производство мощностью 10 тыс. м 3 в год клееной древесины, клееного оконного бруса, дверей и евроокон. Для ввода в эксплуатацию первого в стране крупносерийного экспортоориентированного производства клееной древесины на заводе имеется собственная производственная и сырьевая база.
Активизируется работа по внедрению на предприятиях стройиндустрии международных стандартов и систем качества.
Будет оказано содействие в продвижении строительной продукции, выпускаемой предприятиями, на внутренний и внешний рынки путем организации и стимулирования их участия в областных и межрегиональных выставках, ярмарках, презентациях.
В 2005 году планируется дальнейшее комплексное строительство 1-го Усольского микрорайона:
строительство 45,2 тыс. м 2 жилья (жилые дома N N 7, 11, 8, 9, 10, 29, на Джамбульской-Амангельды), в том числе:
за счет ипотечного кредитования и жилищно-строительных сбережений - многоэтажных жилых домов площадью 37,1 тыс. м 2 ;
коммунального жилья - 8,1 тыс. м 2 ;
строительство школы стоимостью 800 млн. тенге на 1100 учащихся.
Планируется начать строительство автодороги по улицам Академика Сатпаева-Амангельды-Майры протяженностью 1,7 километра, которая соединит Усольский микрорайон с центром города Павлодара.
Всего в 2005 году за счет средств республиканского бюджета и системы ипотечного кредитования планируется построить 45,2 тыс. м 2 жилья.
В 2006 году планируется построить 45,2 тыс. м 2 жилья в том числе:
за счет ипотечного кредитования и жилищно-строительных сбережений - 37,1 тыс. м 2 ;
коммунального жилья - 8,1 тыс. м 2 ;

құны 410 млн теңге 420 оқушыға арналған мектеп.
2006 жылы барлығы республикалық бюджет және ипотекалық несие жүйесi есебiнен алаңы 45,2 мың шаршы метр тұрғын үй салу жоспарланып отыр.
2007 жылы 45,2 мың шаршы метр тұрғын үй салу жоспарланып отыр, соның iшiнде:
ипотекалық кредит және тұрғын үй жинақ есебiнен 37,1 мың шаршы метр;
8,1 мың шаршы метр - коммуналдық тұрғын үй;
құны 117 млн теңге 200 келушiге арналған поликлиника;
құны 250 млн теңге 330 орындық N 57 бала бақша.
2007 жылы барлығы республикалық бюджет және ипотекалық несие жүйесi есебiнен алаңы 45,2 мың шаршы метр тұрғын үй салу жоспарланып отыр.
6. Қажеттi Бағдарламаны қаржыландыру ресурстар және көздерi
Республикалық және жергiлiктi бюджеттер, ипотекалық несие беру, тұрғын үй-құрылыс жинақ ақшалары, Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де қаржы көздерi Бағдарламаны қаржыландыру көздерi болып табылады.
Облыстың құрылыс индустриясына капиталды жұмылдыру әртүрлi нысандарда, соның iшiнде лизинг түрiнде, бiрлескен кәсiпорындар құру және басқадай  жүзеге асырылады.
2005 жыл:
республикалық бюджет - 2197,75 млн. теңге:
жергiлiктi бюджет - 310 млн. теңге.
2006 жыл:
республикалық бюджет - 2197,75 млн. теңге:
жергiлiктi бюджет - 320 млн. теңге.
2007 жыл:
республикалық бюджет - 1265 млн. теңге:
жергiлiктi бюджет - 350 млн. теңге.
7. Бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер
Бағдарламаны iске асыру  нәтижесiнде:
жыл сайын пайдалануға берiлетiн тұрғын үй саны өсiп отырған жағдайда үш жыл iшiнде жалпы көлемi 359 мың шаршы метр тұрғын үйлер салынатын болады;
азаматтардың тұрғын үйде тұруының қауіпсiздiгiн көтередi;
тұрғын үй қорының ыңғайлылығы жақсарады;
қаланың сәулеттiк көркi жақсарады;
алғашқы тұрғын үй нарығы одан әрi дамып, инвестициялық процесстер жандана түседi;
құрылыс индустриясы базасы мен құрылыс материалдары өнiмiн шығару дамып, шеттен құрылыс өнiмдерiн әкелу төмендейдi;
құрылыс жұмыстарынан, жылжымайтын мүлiктен, құрылыс саласы жұмыскерлерiнен бюджетке түсетiн салық түсiмi өседi;
өндiрiсте құрылыс өнiмдерiн, электротехникалық, металлургия мен химия өндiрiсiнде, сонымен бiрге жаңа құрылысқа қажет өнiмдерiн шығаруды ұлғайту арқасында қатарлас салаларда мультипликативтiк тиiмдiлiк тосылады.

школу на 420 учащихся стоимостью 410 млн. тенге.
Всего в 2006 году за счет средств республиканского бюджета и системы ипотечного кредитования планируется построить 45,2 тыс. м 2 жилья.
В 2007 году планируется построить 45,2 тыс. м 2 жилья, в том числе:
за счет ипотечного кредитования и жилищно-строительных сбережений - 37,1 тыс. м 2 ;
коммунального жилья - 8,1 тыс. м 2 ;
поликлинику на 200 посещений стоимостью 117 млн. тенге;
детский сад N 57 на 330 мест стоимостью 250 млн. тенге.
Всего в 2007 году за счет средств республиканского бюджета и системы ипотечного кредитования планируется построить 45,2 тыс. м 2 жилья.
За период 2005-2007 годов будет введено в эксплуатацию 135,6 тыс. м 2 жилья (1409 квартир), в том числе:
24,3 тыс. м 2 коммунального жилья;
111,3 тыс. м 2 жилья, реализуемого через систему ипотечного кредитования.
6. Необходимые ресурсы и источники
финансирования Программы
Источниками финансирования Программы являются республиканский и местные бюджеты, ипотечные кредиты, жилищно-строительные сбережения, частные инвестиции, а также иные финансовые источники, не запрещенные законодательством Республики Казахстан.
Привлечение капитала в строительную индустрию области  предполагается осуществлять в самых разных формах, в том числе в виде лизинга, создания совместных предприятий.
2005 год:
республиканский бюджет - 2197,75 млн. тенге;
местный бюджет - 310 млн. тенге.
2006 год:
республиканский бюджет - 2197,75 млн. тенге;
местный бюджет - 320 млн. тенге.
2007 год:
республиканский бюджет - 1265 млн. тенге;
местный бюджет - 350 млн. тенге.
7. Ожидаемые результаты от реализации Программы
В результате реализации Программы:
при ежегодном темпе роста ввода в эксплуатацию жилых домов за счет всех источников финансирования за три года будет построено 359 тыс. м 2 общей площади жилья;
повысится безопасность проживания граждан в жилище;
улучшится комфортность жилищного фонда;
улучшится архитектурный облик города;
получит дальнейшее развитие первичный рынок жилья, ожидается оживление инвестиционного процесса;
будет обеспечено развитие базы строительной индустрии и производства строительных материалов, снизится объем импорта строительной продукции;
увеличится сбор налогов в бюджет от строительной деятельности, налогов на недвижимость, подоходных налогов с работников строительной отрасли;
ожидается мультипликативный эффект в смежных отраслях за счет увеличения выпуска продукции промышленности строительных материалов, электротехнической, металлургической и химической промышленности, а также предметов обустройства нового жилья.

8. Облыстағы құрылыс индустриясы мен тұрғын-үй құрылысын
дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған аймақтық бағдарламасын
iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары <*>
Ескерту. 8 бөлім жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 2005 жылғы 15 сәуірдегі N 42/11 шешімімен .
1
2
3
4
5
6
7
N
р/с
Iс-шаралар
Аяқтау
нысаны
Орында-
луына
жауапты-
лар
Орын-
дау
мерзi-
мi
Болжам-
д ы
шығыс-
тар
(млн.
теңге)
Қаржылан-
дыру
көздерi
1
Құрылыс салу
ауданын
егжей-тегжей-
лi жоспарлау
жобаларын
әзiрлеудi
және келiсудi
аяқтау
Егжей-
тегжейлi
жоспарлау
жобаларын
белгiлеген
тәртiпте
бекiту
Облыс
сәулет,
қала
құрылысы
және
құрылыс
департа-
ментi
2005
жыл
бойы
28,9
Жергiлiктi
бюджет
2
Тұрғын үйле-
рiн, инженер-
лiк инфрақұры
лым объектi-
лерiнiң жоба-
лау-сметалық
құжаттамала-
рын әзiрлеу-
дi аяқтау
Жобалау-
сметалық
құжаттама-
ларды
белгiлеген
тәртiпте
бекiту
Павлодар
қаласының
әкiмi
2005
жыл
бойы
29,0
Жергiлiктi
бюджет
3
Тұрғын үй
қарқынын
арттыру
мақсатында
инженерлiк
желiлердiң,
коммуникация-
лардың,
жолдардың,
өткелдер мен
басқа да
құрылымдардың
құрылысын
алдын ала
салуды
қамтамасыз
ету
Облыс
әкiмiне
ақпарат
Павлодар
қаласының
әкiмi
2005
жыл
бойы
491,9
Республика
лық бюджет
4.
2005 жылға
тұрғын үй
көлемiнен
кем дегенде
30% коммунал
дық тұрғын
үйлердi
алдын ала
салуды қам-
тамасыз ету
Облыс
әкiмiне
ақпарат
Павлодар
қаласының
әкiмi
2004
жыл
бойы
539,0
Республика
лық бюджет
5.
8,1 мың
шаршы метр
коммуналдық
тұрғын үй
құрылысын
салу
Тұрғын
үйдi
пайдалану-
ға беру
Қалалар
мен
аудандар
әкiмдерi
2005
жыл
бойы
393,75
Республика
лық бюджет
6.
37,1 мың
шаршы метр
кредиттiк
тұрғын үй
құрылысын
салу
Тұрғын
үйдi
пайдалану-
ға беру
Павлодар
қаласының
әкiмi
2005
жыл
бойы
1 265,0
Республика
лық бюджет
7.
2006 жылға
тұрғын
көлемiнен кем
дегенде 30%
коммуналдық
тұрғын үйлер-
дi алдын
ала салуды
қамтамасыз
ету
Облыс
әкiмiне
ақпарат
Павлодар
қаласының
әкiмi
2005
жыл
бойы
539,0
Республика
лық бюджет
8.
8,1 мың
шаршы метр
коммуналдық
тұрғын үй
құрылысын
салу
Тұрғын
үйдi
пайдалану-
ға беру
Қалалар
мен
аудандар
әкiмдерi
2006
жыл
бойы
393,75
Республика
лық бюджет
9.
37,1 мың
шаршы метр
кредиттiк
тұрғын үй
құрылысын
салу
Тұрғын
үйдi
пайдалану-
ға беру
Павлодар
қаласының
әкiмi
2006
жыл
бойы
1 265,0
Республика
лық бюджет
10
2007 жылға
тұрғын үй
көлемiнен
кем дегенде
30%
коммуналдық
тұрғын
үйлердi
алдын ала
салуды
қамтамасыз
ету
Облыс
әкiмiне
ақпарат
Павлодар
қаласының
әкiмi
2006
жыл
бойы
539,0
Республика
лық бюджет
11
8,1 мың
шаршы метр
коммуналдық
тұрғын үй
құрылысын
салу
Тұрғын
үйдi
пайдалану-
ға беру
Қалалар
мен
аудандар
әкiмдерi
2007
жыл
бойы
393,75
Республика
лық бюджет
12
37,1 мың
шаршы метр
кредиттiк
тұрғын үй
құрылысын
салу
Тұрғын
үйдi
пайдалану-
ға беру
Павлодар
қаласының
әкiмi
2007
жыл
бойы
1 265,0
Республика
лық бюджет
13
Павлодар
қаласындағы
1078 орынға
арналған
мектептiң
құрылысы
Құрылысты
салу
Облыс
сәулет,
қала
құрылысы
және
құрылыс,
бiлiм
департа-
менттерi
2005
жыл
бойы

8. План мероприятий по реализации региональной программы
развития жилищного строительства и стройиндустрии в области
на 2005 - 2007 годы <*>
Сноска: В раздел 8 внесены изменения - решением Павлодарского областного маслихата от 15 апреля 2005 года N 42/11.
N п/п
Мероприятия
Форма завершения
Ответственные за исполнение
Срок исполнения
Предполагаемые расходы (млн. тенге)
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
1
Завершение разработки и согласования проектов детальной планировки районов застройки
Утверждение в установленном порядке проектов детальной планировки
Департамент архитектуры, градостроительства и строительства области
В течение 2005 года
28,9
Местный бюджет
2
Завершение разработки проектно-
сметной документации жилых домов, объектов инженерной инфраструктуры
Утверждение в установленном порядке проектно-
сметной документации
Аким города Павлодара
В течение 2005 года
29,0
Местный бюджет
3
Обеспечение опережающего строительства инженерных сетей, коммуникаций, дорог, проездов и другой инфраструктуры с целью наращивания темпов строительства жилья
Информация акиму области
Аким города Павлодара
В течение 2005 года
491,9
Республиканский бюджет
4
Обеспечение задела по строительству не менее 30 % кредитных жилых домов от объема строительства жилья к 2005 году
Информация акиму области
Аким города Павлодара
В течение 2004 года
539,0
Республиканский бюджет
5
Строительство 8,1 тыс. м 2 коммунального жилья
Ввод в эксплуатацию жилья
Акимы городов и районов
В течение 2005 года
393,75
Республиканский бюджет
6
Строительство 37,1 тыс. м 2 кредитного жилья
Ввод в эксплуатацию жилья
Аким города Павлодара
В течение 2005 года
1 265,0
Республиканский бюджет
7
Обеспечение задела по строительству не менее 30 % кредитных жилых домов от объема строительства жилья к 2006 году
Информация акиму области
Аким города Павлодара
В течение 2005 года
539,0
Республиканский бюджет
8
Строительство 8,1 тыс. м 2 коммунального жилья
Ввод в эксплуатацию жилья
Акимы городов и районов
В течение 2006 года
393,75
Республиканский бюджет
9
Строительство 37,1 тыс. м 2 кредитного жилья
Ввод в эксплуатацию жилья
Аким города Павлодара
В течение 2006 года
1 265,0
Республиканский бюджет
10
Обеспечение задела по строительству не менее   30 % кредитных жилых домов от объема  строительства жилья к 2007 году
Информация акиму области
Аким города Павлодара
В течение 2006 года
539,0
Республиканский бюджет
11
Строительство 8,1 тыс. м 2 коммунального жилья
Ввод в эксплуатацию жилья
Акимы городов и районов
В течение2007 года
393,75
Республиканский бюджет
12
Строительство 37,1 тыс. м 2 кредитного жилья
Ввод в эксплуатацию жилья
Аким города Павлодара
В течение 2007 года
1 265,0
Республиканский бюджет
13
Начало строительства школы на 1078 мест в городе Павлодаре
Строительство
Департаменты архитектуры, градостроительства и строительства; образования области
В течение 2005 года

150,0
Республика
лық бюджет
14
Павлодар
қаласындағы
1078 орынға
арналған
мектептiң
құрылысы
Мектептi
пайдалану-
ға беру
Облыс
сәулет,
қала
құрылысы
және
құрылыс,
бiлiм
департа-
менттерi
2005
жыл
бойы
250,0
Республика
лық бюджет
15
Павлодар
қаласындағы
1078 орынға
арналған
мектептiң
құрылысы
Мектептi
пайдалану-
ға беру
Облыс
сәулет,
қала
құрылысы
және
құрылыс,
бiлiм
департа-
менттерi
2007
жыл
бойы
400,0
Республика
лық бюджет
16
Павлодар
қаласындағы
ұзындығы 1,7
км академик
Сәтбаев-Аман
гелдi-Майра
көшелерi
бойындағы
автожол
құрылысы
Автожолды
пайдалану-
ға беру
Павлодар
қаласының
әкiмi
2005
жыл
бойы
220,0
Жергiлiктi
бюджет
17
Павлодар
қаласындағы
420 орынға
арналған
мектеп
құрылысы
Мектептi
пайдалану-
ға беру
Облыс
сәулет,
қала
құрылысы
және
құрылыс,
бiлiм
департа-
менттерi
2006
жыл
бойы
410,0
Республика
лық бюджет
18
Павлодар
қаласындағы
330 орынға
арналған
балалар
бақшасының
құрылысы
Бала
бақшаны
пайдалану-
ға беру
Облыс
сәулет,
қала
құрылысы
және
құрылыс,
бiлiм
департа-
менттерi
2007
жыл
бойы
250,0
Республика
лық бюджет
19
Кәсiпорындар
ға жұмыс
iстеп тұрған
өндiрiстердi
жаңғырту мен
қайта құрудан
өткiзу жөнiн-
де көмек
көрсету,
соның iшiнде:
қуаттылығы
жылына 20
млн. дана
силикат
кiрпiшiн
шығару
өндiрiсiн
техникалық
қайта жарақ-
тандыру;
темiрбетон
бұйымдарын,
кiрпiш пен
ұсақ
қабырғалық
блоктар
шығару
өндiрiсiн
қайта құру
және кеңейту
Өндiрiстер
дi жаңғыр-
ту
Облыс
кәсiпкер-
лiк және
өнеркәсiп
департа-
ментi
2005-
2007
жылдар
бойы
Кәсiпорын
дардың өз
қаражат-
тары мен
банктер
кредиттерi
20
Құрылыс индус
триясының
кәсiпорында-
рымен 9000
және 14000
сериялы ИСО
халықаралық
стандарттар
талабына
сәйкес сапа
менеджментi
жүйесiн
енгiзу
жөнiндегi
жұмысты
ұйымдастыру
Сертификат
тар алу
Облыс
кәсiпкер-
лiк және
өнеркәсiп
департа-
ментi
2005-
2007
жылдар
бойы
Кәсiпорын
дардың өз
қаражат-
тары мен
банктер
кредиттерi
21
Студенттiк
құрылыс
отрядтары
үшiн (СҚО)
жұмыс
қажеттiлiгi
мен көлемi-
нiң мониторин
гiн жүргiзу
Жұмыс
көлемiн
белгiлеу
Облыс
сәулет,
қала
құрылысы
және
құрылыс
департа-
ментi,
қалалар
мен
аудандар
әкiмдерi
2005-
2007
жылдар
бойы
Қаржылан-
дыруды
қажет
етпейдi
22
Студенттiк
құрылыс
отрядтарын
(СҚО) тұрғын
үй-азаматтық
бағыттағы
объектiлер
құрылысына
тарту
Шарттар
жасасу
Облыс
iшкi
саясат
департа-
ментi,
Павлодар
мемлдекет
тiк
универси-
тетiнiң
ректоры
(келiсiм
бойынша),
Павлодар
универси-
тетiнiң
ректоры
(келiсiм
бойынша)
2005-
2007
жылдар
бойы
Қаржылан-
дыруды
қажет
етпейдi
23
Жергiлiктi
құрылыс ма-
териалдары
кен орындарын
игеру жөнiн-
дегi жер қой-
науын пайда-
лануды игеру
құқығын алу
үшiн инвес-
тициялық бағ-
дарламаларға
конкурстар
және тiкелей
келiссөздер
өткiзу
Шарттар
жасау
Облыстық
кәсiпкер
лiк және
өнеркәсiп
департа-
ментi
2005-
2007
жылдар
бойы
Қаржылан-
дыруды
қажет
етпейдi

150,0
Республиканский бюджет
14
Продолжение строительства школы на 1078 мест в городе Павлодаре
Строительство
Департаменты архитектуры, градостроительства и строительства; образования области
В течение 2006 года
250,0
Республиканский бюджет
15
Окончание строительства школы на 1078 мест в городе Павлодаре
Ввод в эксплуатацию школы
Департаменты архитектуры, градостроительства и строительства; образования области
В течение 2007 года
400,0
Республиканский бюджет
16
Строительство автодороги по улицам Академика Сатпаева-Амангельды-Майры протяженностью 1,7 км в городе Павлодаре
Ввод в эксплуатацию автодороги
Аким города Павлодара
В течение 2005 года
220,0
Местный бюджет
17
Строительство школы на 420 мест в городе Павлодаре
Ввод в эксплуатацию школы
Департаменты архитектуры, градостроительства и строительства; образования области
В течение 2006 года
410,0
Республиканский бюджет
18
Строительство детского сада на 330 мест в городе Павлодаре
Ввод в эксплуатацию детского сада
Департаменты архитектуры, градостроительства и строительства; образования области
В течение 2007 года
250,0
Республиканский бюджет
19
Оказание содействия предприятиям по проведению модернизации и реконструкции действующих производств, в том числе: техническое перевооружение производства по выпуску силикатного кирпича мощностью 20 млн. штук в год; реконструкция и расширение производств по выпуску железобетонных изделий, кирпича и мелкостеновых блоков
Модернизация производств
Департамент предпринимательства и промышленности области
В течение 2005-2007 годов
Собственные средства предприятий и кредиты банков
20
Организация работы с предприятиями  стройиндустрии по внедрению систем менеджмента качества, соответствующих требованиям международных стандартов ИСО серий 9000 и 14000
Получение сертификатов
Департамент предпринимательства и промышленности области, руководители предприятий (по согласованию)
В течение2005-2007 годов
Собственные средства предприятий
21
Проведение мониторинга потребности и объема работ для строительных студенческих отрядов (ССО)
Определение объемов работ
Департамент архитектуры, градостроительства и строительства области, акимы городов и районов
В течение 2005-2007 годов
Финансирование не требуется
22
Привлечение строительных студенческих отрядов (ССО) на строительство объектов жилищно-гражданского назначения
Заключение договоров
Департамент внутренней политики области, ректор Павлодарского Государственного университета (по согласованию), ректор Павлодарского университета (по согласованию)
В течение 2005-2007 годов
Финансирование не требуется
23
Проведение конкурсов инвестиционных программ и прямых переговоров на получение права недропользования по освоению месторождений местных строительных материалов
Заключение договоров
Департамент природных ресурсов и регулирования природопользования области
В течение 2005-2007  годов
Финансирование не требуется