Каспий теңiзi солтүстiк бөлiгiнiң"қорық аймағында су көлiгiн пайдалану тапсырыстық тәртiбiмен қоса қорғалу аймағын орнату туралы
Атырау облыстық әкімиятының 2004 жылғы 2 сәуірдегі N 83 қаулысы. Атырау облыстық Әділет Департаментінде 2004 жылғы 4 мамырда N 1947 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімиятының 2008 жылғы 13 наурыздағы N 62 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық әкімиятының 13.03.2008 N 62 қаулысымен.
Ескерту: барлық мәтін бойынша "Балық шаруашылығы басқармасына", "балық шаруашылығы басқармасы" деген сөздер сәйкесінше "Ауыл шаруашылығы департаментіне", "Ауыл шаруашылығы департаменті" деген сөздермен ауыстырылды - Атырау облыстық әкімиятының 20.06.2006 N 165 қаулысымен.
Барлық мәтін бойынша "балық қорларын қорғау және балық аулауды реттеу бойынша "Жайық-Каспий облысаралық бассейндік басқармасы"""балық қорларын қорғау және балық аулауды реттеу бойынша "Жайық-Каспий облысаралық бассейіндік басқармасына", деген сөздер тиісінше "Жайық-Каспий облысаралық бассейіндік балық шаруашылығы басқармасына" деген сөздермен ауыстырылды - Атырау облыстық әкімиятының 20.06.2006 N 165 қаулысымен.
Атырау облысы шегiнде Едiл (Қазақстан Республикасы шегiнде) және Жайық өзендерiнiң атырабын қоса Солтүстiк Каспийдiң акваториясы мемлекеттiк қорық аймағындағы өсiмдiк және жануарлар әлемiнiң жағдайына кеме қатынасының жағымсыз әсерiн азайту мақсатында, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi N 162-I "Ерекше қорғалатын табиғи аймақтар туралы" Заңының 11, 47, 48 баптарына және Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі N 593 "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Заңының 37 бабына сәйкес, облыс әкiмияты қаулы етеді:
Ескерту: Кіріспеге өзгерістер енгізілді – Атырау облыстық әкімиятының 20.06.2006 N 165 қаулысымен.
1. Каспий теңiзi солтүстiк бөлiгiнiң мемлекеттiк қорық аймағында су көлiгiн пайдалану тапсырыстық тәртiбiмен қоса:
1) Едiл өзенi (Қазақстан Республикасы шегiнде) атырабының шығыс бөлiгi;
2) Атырау облысы шегiндегi барлық акваториясы мен Жайық өзенi атырабы (әрi қарай - қорғау аймағы) шекарасында қорғау аймағы орнатылсын.
2. Қорғау аймағында су көлiгiн пайдалану тапсырыстық тәртiбiнiң шарттары бекiтiлсiн (тiркеледi).
3. Атырау облысы Ауыл шаруашылығы департаменті қорғау аймағында пайдаланатын аспалы қозғалтқышы бар аз көлемдi кемелердiң (әрi қарай - аспалы қозғалтқышы бар қайықтар) мейлiнше көп санын мынадай есептен шыға отырып белгiленсiн:

Об установлении в заповедной зоне северной части Капийского моря охранной зоны с заказным режимом эксплуатации водного транспорта
Постановление Акимата Атырауской области от 2 апреля 2004 года N 83. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области от 4 мая 2004 года за N 1947. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 13 марта 2008 года № 62.
Сноска. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 13.03.2008 года № 62.
Сноска. по всему тексту слова "Управлению рыбного хозяйства", "управления рыбного хозяйства" заменено соответственно словами "Департаменту сельского хозяйства", "Департамента сельского хозяйства" - постановлением Акимата Атырауской области от 20 июня 2006 года N 165.
по всему тексту слова "Урало-Каспийскому межобластному бассейновому управлению по охране рыбных ресурсов и регулированию рыболовства", "на Урало-Каспийское межобластное бассейновое управление по охране рыбных ресурсов и регулированию рыболовства" заменено соответственно словами "Урало-Каспийскому межобластному бассейновому управлению рыбного хозяйства", "на Урало-Каспийское межобластное бассейновое управление рыбного хозяйства - постановлением Акимата Атырауской области от 20 июня 2006 года N 165.
В целях снижения негативных влиянии судоходства на состояние растительного и животного мира Государственной заповедной зоны акватория Северного Каспия с дельтами рек Урал и Волга (в пределах Республики Казахстан) в пределах Атырауской области, в соответствии со статьями 11 , 47, 48 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года N 162-1 "Об особо охраняемых природных территориях", статьей 14Закона Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", акимат области постановляет: <*>
Сноска: В преамбулу внесено изменение - постановлением Акимата Атырауской области от 20 июня 2006 года N 165
1. Установить в государственной заповедной зоне северной части Каспийского моря охранную зону с заказным режимом эксплуатации водного транспорта в границах восточной части дельты реки Волга, (в пределах Республики Казахстан) всей акваторий и дельты реки Урал в пределах Атырауской области (далее - охранная зона).
2. Утвердить условия заказного режима эксплуатации водного транспорта в охранной зоне (приложение 1).
3. Управлению рыбного хозяйства Атырауской области определить максимальное количество эксплуатируемых маломерных судов с подвесными двигателями (далее - лодки с подвесными двигателями) в охранной зоне из расчета:

1) алынып тасталды Атырау облыстық әкімиятының 20.06.2006 N 165 қаулысымен.
2) алынып тасталды Атырау облыстық әкімиятының 20.06.2006 N 165 қаулысымен.
3) Мемлекеттiк органдар, мекемелер, сонымен қатар меншiк түрiне қарамастан, заңды және тұлғалар үшiн әрбiр аспалы қозғалтқышы бар қайықтарға жүктелген мiндеттер мен қызметтердi орындау шегiнде олардың мақсатты бағытының негiздемесiне сәйкес.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерістер енгізілді – Атырау облыстық әкімиятының 20.06.2006 № 165 қаулысымен.
4. Жайық-Каспий облысаралық бассейіндік балық шаруашылығы басқармасы (келiсiм бойынша) әрбiр су көлiгi үшiн қозғалыс тәртiбiн тек қана Атырау облысы Ауыл шаруашылығы департаментінің ұсынысы бойынша және қорғау аймағында су көлiгiн пайдалану тапсырыстық тәртiбiнiң шарттарын сақтау жөнiндегi мiндеттемелердi қабылдау шартында орнатсын.<*>
5. Қорғау аймағының шегiнде су көлiгiн пайдалану тапсырыстық тәртiбiнiң сақталуын бақылау Жайық-Каспий облысаралық бассейіндік балық шаруашылығы басқармасына жүктелсiн (келiсiм бойынша).<*>
6. Облыс әкiмiнiң 2001 жылғы 28 тамыздағы N 282 "Жайық-Каспий бассейндегi кемелер мен аз көлемдi флот қозғалысының тәртiптемесi туралы" шешiмiнiң күшi жойылған деп танылсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары С.Ж. Нақпаевқа жүктелсiн.
Ескерту: 7-тармақ жаңа редакцияда – Атырау облыстық әкімиятының 20.06.2006 №165 қаулысымен.
Облыс әкiмi
Облыс әкiмiнiң 2004 жылғы 2 сәуiрдегі N 83 қаулысына қосымша
Ескерту. Қосымшаның кестесі бойынша "балық қорларын қорғау және балық аулауды реттеу бойынша Жайық-Каспий облысаралық бассейіндік басқармасымен" деген сөздер "Жайық-Каспий облысаралық бассейндік балық шаруашылығы басқармасымен" деген сөздермен ауыстырылды – Атырау облыстық әкімиятының 20.06.2006 № 165қаулысымен.
Ескерту: Қосымшаның 5 бағанасының 3 жолындағы "тахометр болған жағдайда 251 ат күшіне дейін қозғалтқыш қуатына рұқсат етіледі. Қозғалтқыштың қорғау аймағындағы жұмыс жасау тәртібі минутына 1000 айналымнан аспауы керек." деген сөздермен ауыстырылды - Атырау облыстық әкімиятының 20.06.2006 N 165 қаулысымен.
Қорғау аймағы шегiнде тапсырыс беру тәртiбiмен су көлiгiн пайдалану жағдайы
Су көлiгi бар кәсiпорындар, ұйымдар, мемлекеттiк мекемелер
Қорғау аймағында ұйғарынды су көлiгi қозғалысының мерзiмi
Қорғау аймағында ұйғарынды су көлiгiнің түрлерi
Қорғау аймағында қозғалтқыштың" жұмыс жасау тәртiбi мен ұйғарынды қуаты
1
2
3
4
5
1
Кәсiптiк балық аулаумен және басқа да су жануарларын өндiрумен айналысатын заңды және жеке тұлғалар
Қазақстан Республикасында балық аулау мен басқа да су жануарларын өндiрудiң нормативтерi мен ережелерiмен орнатылған мерзiмге сәйкес
1) Стационарлы қозғалтқышы бар өздiгiнен жүретiн кәсiпшiлiк және көлiктiк кемелердiң барлық түрлерi;
2) өздiгiнен жүрмейтiн кәсiпшiлiк және көлiктiк кемелер;
3) Аспалы қозғалтқышы бар қайықтар;

1) исключен.<*>
2) исключен.<*>
3) для государственных органов, предприятий, а также юридических и физических лиц не зависимо от форм собственности согласно обоснованию целевого предназначения каждой лодки с подвесным двигателем в рамках выполнения возложенных на них задач и функций.
Сноска: подпункты 1), 2) пункта 3 исключен - Постановлением Акимата Атырауской области от 20 июня 2006 года N 165
4. Урало-Каспийское межобластное бассейновое управление рыбного хозяйства (по согласованию) устанавливать порядок движения для каждого водного транспорта только по представлению Управления рыбного хозяйства Атырауской области и при условии принятии судовладельцем обязательств по соблюдению условий заказного режима эксплуатации водного транспорта в охранной зоне. <*>
5. Контроль за соблюдением условий заказного режима эксплуатации водного транспорта в пределах охранной зоны возложить на Урало-Каспийское межобластное бассейновое управление рыбного хозяйства (по согласованию). <*>
6. Признать утратившим силу решение акима области от 28 августа 2001 года N 282 "О порядке движения судов и маломерного флота в Урало-Каспийском бассейне".
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на
Накпаева С.Ж. - заместителя акима области. <*>
Сноска: пункт 7 изложен в новой редакции - постановлением Акимата Атырауской области от 20 июня 2006 года N 165
Аким области
Приложение
к постановлению акимата области
от 2 апреля 2004 года N 83
Сноска: по всей таблице слова "с Урало-Каспийским бассейновым управлением по охране рыбных ресурсов и регулированию рыболовства" заменено словами "с Урало-Каспийским межобластным бассейновым управлением рыбного хозяйства" - постановлением Акимата Атырауской области от 20 июня 2006 года N 165.
Сноска: в таблице в графе 5, в строке 3 "после слов "Мощность
двигателя не более 150 лошадиных сил", дополнен словами
"допускается мощность двигателя до 251 лошадиных сил, при
наличии тахометра. Режим работы двигателя в охранной зоне не более
1000 оборотов в минуту" - постановлением Акимата Атырауской области от 20 июня 2006 года N 163.
УСЛОВИЯ
заказного режима эксплуатации водного транспорта
в пределах охранной зоны
N
п/п
Предприятия, организации, государственные учреждения
Допустимые сроки движения водного транспорта в охранной зоне
допускаемые к охранной зоне типы водного транспорта
допускаемые
мощности и режим
работы двигателя
в охранной зоне
1
Юридические и физические лица занимающиеся промысловым ловом рыб и добыванием других водных животных
Согласно срокам уста новленным нормативами и правилами рыболовства и добывания других вод ных животных в Республике Казахстан
1) Самоходные промысловые и транспортные суда всех типов со стационарным двигателем
без ограничения
мощности двигателяРежим работы
двигателя не более1000 оборотов в
мин.
2)Не самоходные промысловые и транспортные суда
3) Лодки с подвесными двигателями
Мощность двигателя не более 40 лошадиных сил

4) Қызметтiк жүрiп-тұру мақсатындағы аспалы қозғалтқышы бар қайықтар
1) Қозғалтқыш қуаты шектеусiз. Қозғалтқыштың жұмыс жасау тәртiбi минутына 1000 айналымнан кем емес;
2) Қозғалтқыштың қуаты 40 ат күшiнен кем емес;
3) Қозғалтқыштың қуаты 55 ат күшiнен кем емес
2
Спорттық әуесқой балық аулау мен немесе аңшылықпен шұғылданатын заңды және жеке тұлғалар
Белгiленген тиiстi Нормативтiк-құқықтық актiлердің" мерзiмiне сәйкес
Аспалы қозғалтқышы бар қайықтар
Қозғалтқыштың қуаты 40 ат күшiнен кем емес
3
Табиғат қорғау, құқық қорғау, қадағалау органдарды, сондай-ақ атқарушы билiктiң аймақтық және жергiлiктi атқарушы органдары
Функционалдық мiндеттемелермен қойылған мiндеттердi мекеме басшысының" қолы қойылған рұқсат ету құжаттарында көрсетiлген мерзiмде орындау кезiнде
1) Стационарлы қозғалтқышы бар арнайы мақсаттағы теңiз және өзен кемелерi;
2) Қызметтiк жүрiп-тұру мақсатындағы аспалы қозғалтқышы бар қайықтар;
3) Шұғыл iздестiру бағытындағы аспалы қозғалтқышы бар қайықтар;
1) Қозғалтқыш қуаты шектеусiз. Қозғалтқыштың жұмыс жасау тәртiбi минутына 1000 айналымнан кем емес.
2) Қозғалтқыштың қуаты 75 ат күшiнен кем емес.
3) Қозғалтқыштың қуаты 150 ат күшiнен кем емес тахометр болған жағдайда 251 ат күшіне дейін қозғалтқыш қуатына рұқсат етіледі. Қозғалтқыштың қорғау аймағындағы жұмыс жасау тәртібі минутына 1000 айналымнан аспауы керек.
4
Бекiтiлген ғылыми бағдарламаға сәйкес зерттеудi жүзеге асыратын ғылыми зерттеу мекемелерi
Жайық-Каспий облысаралық бассейіндік балық шаруашылығы басқармасымен келiсiлген және ғылыми зерттеу жұмыстарының бағдарламасымен орнатылған мерзiмiнде
1) Ғылыми зерттеудi жүргiзу үшiн стационарлы қозғалтқышы бар арнайы кемелер;
2) Аспалы қозғалтқышы бар қайықтар
1) Қозғалтқыш қуаты шектеусiз. Қозғалқыштың жұмыс жасау тәртiбi минутына 1000 айналымнан кем емес;
2) Қозғалтқыш қуаты 55 ат күшiнен кем емес
5
Су жолы арқылы жүктi тасымалдаумен айналысатын заңды және жеке тұлғалар
Жайық-Каспий облысаралық бассейіндік балық шаруашылығы басқармасымен келiсiмдiк кесте бойынша және мерзiмiнде Жайык және Қиғаш өзендерiне iрі тоннажды кемелердiң кiруiне рұқсат тек қана күндiз берiледi. Бағалы кәсiптiк балықтардың" уылдырық шашу кезеңiнде кемелердiң журуiне қосымша шектеулер қойылады.
1) Стационарлы қозғалтқышы бар өздiгiнен жүрмейтiн кемелер: сүйрегiштер, итергiштер, көмекшi кемелер;
2) өздiгiнен жүрмейтiн кемелер:
жүзбелi крандар, өзен және теңiз баржалары.
1) Қозғалтқыш қуаты шектеусiз;
2) Қозғалтқыштың жұмыс жасау тәртiбi минутына 1000 айналымнан кем емес.
6
Теңiзден мұнай өндiру немесе барлау жұмыстарын жүзеге асырушы кәсiпорындар
Жайық-Каспий облысаралық бассейіндік балық шаруашылығы басқармасымен келiсiлген кесте бойынша және мерзiмiнде Жайық және Қиғаш өзендерiне iрi тоннажды кемелердiң" кiруiне рұқсат тек қана күндiз берiледi. Бағалы кәсiптiк балықтардың" уылдырық шашу кезеңiнде кемелердiң жүруiне қосымша шектеулер қойылады.
1) Стационарлы қозғалтқышы бар өздiгiнен жүретiн кемелер: сүйрегiштер, итергiштер, көмекшi кемелер, жеке құрамды тасымалдау үшiн жолаушылар кемесi;
2) Ауа тұғырығы бар арнайы кемелер;
3) Өздiгiнен жүрмейтiн кемелер: өзен және теңiз баржалары;

4)Лодки с подвесными двигателями служебно-разъездного назначения
Мощность двигателя не более 55 лошадиных сил
2
Юридические и физические лица занимающиеся спортивно-любительским ловом или охотой
Согласно срокам установленным соответствую -щими норма тивно-правовыми актами
1) Лодки с подвесными двигателями
Мощность двигателя  не более 40 лошадиных сил
3
Природоохранные, правоохранительные, надзорные органы, а также терри ториальные и местные органы исполнительной власти
При выполнении функциональных обязанностей и поставлен ных задач в сроки указанные в разрешительных документах за подписью пер вого руково дителя учреждения.
1) Морские и речные суда специального назначения со стационарным двигателем
без ограничения мощности двигателя. Режим работы двигателя не более 1000 оборотов в мин.
2) Лодки с подвесными двигателями оперативно- разъездного назначения
Мощность двигателя не более 75 лошадиных сил
3) Лодки с подвесными двигателями оперативно- розыскного назначения
мощность двигателя не более 150 лошадиных сил допускается мощность двигателядо 251 лошадиных сил, при наличии тахометра. Режим работы двигателя
в охранной зоне не более 1000 оборотов в минуту.
4
Научно-исследовательские организации осуществляющие исследования согласно утвержденных программ
В сроки установлен
ные Програм мами научно-исследовательских работ и согласо ванные с Урало-Каспий ским бассейновым управлением по охране рыб ных ресур сов и регули
рованию рыболовства
1) Специальные суда для проведения научных исследований со стационарным двигателем
без ограничения мощности двигателя. Режим работы двигателя не более 1000 оборотов в мин.
2) Лодки с подвесными двигателями
Мощность двигателя не более 55 лошадиных сил.
5
Юридические и физические лица, занимающиеся транспортировкой грузов водным путем
По графику и в сроки согласованные с Урало- Каспийским бассейновым управлением по охране рыбных ресурсов и регулированию рыболовства. Заход круп нотоннажных судов в реки
Урал и Кигач
разрешается только в светлое время суток.
Допускаются дополнительные ограничения судоходства в период
нереста ценных промысловых рыб.
1) Самоходные суда со стационарным двигателем: буксировщики, толкачи, вспомогательные суда
Без ограничения мощности двигателя. Режим работы двигателя не более 1000 оборотов в мин.
2) Не самоходные суда: плавкраны, речные и морские баржи.
6
Предприятия осуществляющие морские нефтяные разработки или разведочные работы
По графику и в сроки согласованные с Урало- Каспийским бассейновым управлением по охране рыбных ресурсов и регулированию рыболовства. Заход крупнотоннажных судов в реки Урал и Кигач разрешается только в светлое время суток.
Допускаются дополнитель
ные ограни чения судо ходства в период нереста цен ных промыс ловых рыб.
1) Самоходные суда со стационарным двигателем: буксировщики, толкачи, вспомо гательные суда, пассажирские суда для транспортировки личного состава
Без ограничения мощности двигателя. Режим работы двигателя не более 1000 оборотов в мин.
2) Специальные суда на воздушной подушке
Режим работы двигателей и маршрут движения по согласо ванию с Урало- Каспийским бассейновым управлением по охране рыбных ресурсов
3) Не самоходные суда: речные и морские баржи

4) Аспалы қозғалтқышы бар кемелер.
1) Қозғалтқыш қуаты шектеусiз.
Қозғалтқыштың жұмыс жасау тәртiбi минутына 1000 айналымнан кем емес.
2) Балық қорларын қорғау және балық аулауды реттеу жөнiндегi Жайық-Каспий облысаралық бассейндiк басқармасымен келiсiм бойынша маршрут қозғалысы мен қозғалтқыш жұмысының тәртiбi.
3) Қозғалтқыш қуаты 40 ат күшiнен кем емес.
Қозғалыс жылдамдылығы 20 км/сағ. кем емес.
7
Жайық, Қиғаш өзендерi мен Жайық-Каспий кеме жүретiн айрықтарда кеме жүретiн арнада жағдайға байланысты қызмет көрсетумен айналысатын кәсiпорындар
Кеме жүру кезеңiнде.
1) Кеме қатысуына қызмет көрсетушi стационарлы қозғалтқышы бар кемелер;
2) Итергiштер;
3) Аспалы қозғалтқышы бар кемелер
1) Шектеусiз қозғалтқыш қуаты бар.Қозғалтқыштың жұмыс жасау тәртiбi минутына 1000 айналымнан кем емес;
3) Қозғалтқыш қуаты 40 ат күшiнен кем емес
8
Жолаушы тасымалдау және туризммен айналысатын заңды және жеке тұлғалар
Жайық-Каспий облысаралық бассейіндік балық шаруашылығы басқармасымен келiсiлген кесте бойынша және мерзiмiнде Жайық және Қиғаш өзендерiне iрi тоннажды кемелердiң" кiруiне рұқсат тек қана күндiз берiледi. Бағалы кәсiптiк балықтардың" уылдырық шашу кезеңiнде кемелердiң журуiне қосымша шектеулер қойылады.
1) Стационарлы қозғалтқышы бар жолаушылар кемесi;
2) Аспалы қозғалтқышы бар кемелер
1) Қозғалтқыш қуаты шектеусiз;
2) Қозғалтқыштың жұмыс жасау тәртiбі минутына 100 айналымнан кем емес;
2) Қозғалтқыш қуаты 40 ат күшiнен кем емес
9
Мелиорациялау және тереңдету жұмыстарымен айналысатын кәсiпорындар
Жайық-Каспий облысаралық бассейіндік балық шаруашылығы басқармасымен келiсiлген кесте бойынша және мерзiмiнде Жайықжәне Қиғаш өзендерiне iрi тоннажды кемелердiң кiруiне рұқсат тек қана күндiз берiледi. Бағалы кәсiптiк балықтардың" уылдырық шашу кезеңiнде кемелердiң журуiне қосымша шектеулер қойылады.
1) өздiгiнен жүретiн кемелер: арнайы мақсаттағы және көмекшi кемелер. Итергiштер;
2) өздiгiнен жүрмейтiн кемелер: арнайы мақсаттағы жүргiш крандар өзен және теңiз баржалары; 3) Аспалы қозғалтқышы бар кемелер.
1) Қозғалтқыш қуаты шектеусiз;
2) Қозғалтқыштың жұмыс жасау тәртiбi минутына 1000 айналымнан кем емес;
3) Қозғалтқыш қуаты 40 ат күшiнен кем емес.

4) Лодки с подвесными двигателями
Мощность двигателя не более 40 лошадинных сил
7
Предприятия  занимающиеся обслуживанием судоходной обстановки на реках Урал, Кигач и Урало -Каспийском судоходном канале
В период навигации
1)Обстановочные суда со стационарным двигателем
Без ограничения мощности двигателя. Режим работы двигателя не более 1000 оборотов в мин.
2) толкачи
Без ограничения мощности двигателя. Режим работы двигателя не более 1000 оборотов в мин.
3) Лодки с подвесными двигателями
Мощность двигателя не более 40 лошадиных сил
8
Юридические и физические лица, занимающиеся пассажирскими перевоз ками и туризмом
По графику и в сроки согласованные с Урало - Каспийским бассейновым управлением по охране рыбных ре сурсов и ре гулированию рыболовства.
1) Пассажирские суда со стационарным двигателем
2) Без ограничения мощности двигателя. Режим работы двигателя не более 1000 оборотов в мин.
2) Лодки с подвесными двигателями
Мощность двигателя не более 40 лошадиных сил
9
Предприятия занимающиеся мелиоративными и дноуглубительными
работами
По графику и в сроки согласованные с Урало- Каспийским бассейновым управлением по охране рыбных ре сурсов и регулированию рыболов ства. Заход крупнотоннажных судов в реки Урал и Кигач разрешается только в светлое время суток.
Допускаются дополнительные ограничения судоходства в период нереста ценных промысловых рыб.
1) Самоходные суда: специального назначения, буксировщики и вспомогательные суда
Без ограничения мощности двигателя. Режим работы двигателя не более 1000 оборотов в мин.
2)Не самоходные суда: специаль ного назначения плавкраны, речные и морские баржи.
3) Лодки с подвесными двигателями
Мощность двигателя не более 40 лошадиных сил