Атырау облысы сайлаушыларының тізімін жасау және салыстырып тексеру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру туралы
Атырау облысы әкімиятының 2004 жылғы 6 маусымдағы N 1 шешімі. Атырау облыстық әділет департаментінде 2004 жылғы 25 маусымда N 2028 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімінің 2009 жылғы 30 наурыздағы N 15 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімінің 2009.03.30 N 15 шешімімен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылға арналған Қазақстан халқына 2003 жылғы 4 сәуірдегі Жолдауында айтылған сайлаушылар тізімін жасаудың автоматтандырылған ақпараттық жүйесін енгізу жөніндегі тапсырмасын, Қазақстан Республикасы 1995 жылғы 28 қыркүйектегі № 2464 "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық Заңының сайлаушылар тізімін жасау тәртібі және салыстырып тексеру туралы 24-бабын іске асыру мақсатында, сондай-ақ әрбір сайлау участогы бойынша сайлаушылар тізімін тиісті тәртіпке келтіру үшін ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. Атырау қаласы және аудандар әкімдері:
1) әрбір тұрғын үй нөмірін және көшелердің дұрыс атауын енгізу арқылы, оларды тиісті ономастикалық комиссиялар арқылы тәртіпке келтіріп, бір айлық мерзім ішінде сайлау учаскелер шекарасын нақтылап, олардың жазбасын жасасын;
2) бір айлық мерзім ішінде қолданыстағы "Сайлаушы" автоматтандырылған ақпараттық жүйенің (ілгері қарай - "Сайлаушы" ААЖ) жаңартылған базасын 2003 жылғы 20 қыркүйектегі соңғы сайлау қорытындылары бойынша оны сайлаушылар туралы мәліметтермен толықтыра отырып қалыптастырсын;
3) әрбір селолық (ауылдық) округті, поселкені "Сайлаушы" ААЖ енгізу үшін қаражат іздестірсін және компьютерлік техникамен қамтамасыз етсін.
2. Атырау қаласы мен Құлсары қаласы әкімдері бір айлық мерзімде ішкі істер бөлімдерімен, пәтер иелері кооперативтерінің төрағаларымен бірлесіп, аула және пәтерлер бойынша аралап шықсын, онда тұратын азаматтардың паспорттық режимін тексерсін.
3. Атырау облысы ішкі істер басқармасы (келісім бойынша):
1) жартыжылдық мерзімділік арқылы облыстық және аудандық маңыздағы қалаларда паспорттық режимді тексеруге жәрдемдессін және оны ұйымдастырсын;
2) Қазақстан Республикасының азаматтығы бар және облысқа тұрақты тұруға келген азаматтар туралы мәліметтерді сайлаушылар тізіміне қосу мақсатында олардың сенімділігін қамтамасыз етсін;
3) тоқсан сайын сайлаушылар тізімін жасаумен айналысатын жергілікті атқарушы органдардың уәкілетті лауазымды тұлғаларына облыс халқының күші-қоны туралы мәліметтер ұсынып тұрсын.
4. Атырау облысы Әділет басқармасы (келісім бойынша) тоқсан сайын сайлаушылар тізімін жасаумен айналысатын жергілікті атқарушы органдардың уәкілетті лауазымды тұлғаларына облыс азаматтарының өлімін тіркеу туралы мәліметтер беріп тұрсын.

Об организации работы по составлению и сверке списков избирателей Атырауской области
Решение Акима Атырауской области от 6 июня 2004 года N 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области от 25 июня 2004 года за N 2028. Утратило силу решением акима Атырауской области от 30 марта 2009 года N 15
Сноска. Утратило силу решением акима Атырауской области от 30.03.2009 N 15.
В целях реализации поручения Президента Республики Казахстан по внедрению автоматизированной информационной системы составления списков избирателей, озвученных в Послании Президента Республики Казахстан народу Казахстана на 2004 год от 4 апреля 2003 года, статьи 24 Конституционного Закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года N 2464 "О выборах в Республике Казахстан" о порядке составления и сверке списков избирателей, также для приведения в надлежащий порядок списков избирателей по каждому избирательному участку РЕШИЛ:
1. Акимам города Атырау и районов:
1) в месячный срок уточнить и составить описание границ избирательных участков с включением в них номера каждого жилого дома и правильным наименованием улиц, упорядочив их через соответствующие ономастические комиссии;
2) в месячный срок сформировать обновленную базу действующей автоматизированной информационной системы "Избиратель" (далее - АИС "Избиратель"), дополнив ее сведениями об избирателях по итогам последних выборов 20 сентября 2003 года;
3) изыскать средства и обеспечить компьютерной техникой каждый сельский (аульный) округ, поселок для внедрения АИС "Избиратель";
2. Акимам города Атырау и города Кульсары в месячный срок
совместно с отделами внутренних дел, председателями кооперативов собственников квартир провести подворные, поквартирные обходы, проверить паспортный режим проживающих в них граждан.
3. Управлению внутренних дел Атырауской области (по согласованию):
1) оказывать содействие и организовывать проверку паспортного режима в городах областного и районного значения с полугодовой периодичностью;
2) обеспечить достоверность сведений о гражданах, прибывающих в область для постоянного проживания и имеющих гражданство Республики Казахстан, с целью включения их в списки избирателей;
3) ежеквартально представлять уполномоченным должностным лицам местных исполнительных органов, занимающихся составлением списков избирателей, сведения о миграции населения области.
4. Управлению юстиции Атырауской области (по согласованию) рекомендовать ежеквартально представлять уполномоченным должностным лицам местных исполнительных органов, занимающихся составлением списков избирателей, сведения о регистрации смерти граждан области.

5. Атырау облысы әкімінің аппараты, Атырау қаласы және аудандар әкімдері "Сайлаушы" ААЖ бойынша сайлаушылар тізімінде көрсетілген сайлаушылар туралы мәліметтердің сенімділігін қамтамасыз етсін.
6. Осы шешімнің атқарылуын бақылау облыс әкімі аппаратының басшысы С.Ж. Нақпаевқа жүктелсін.
Облыс әкімі А. Мусин

5. Аппарату акима Атырауской области, акимам города Атырау и районов обеспечить достоверность данных об избирателях, отраженных в списках избирателей по АИС "Избиратель".
6. Контроль за исполнением данного решения возложить на руководителя аппарата акима Атырауской области Накпаева С.Ж.
Аким области А. Мусин