Білім және кәсіби кадрларды дайындау мәселелері жөніндегі облыстық Үйлестіру Кеңесін құру туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімиятының 2004 жылғы 18 қазандағы N 590 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 28 қазанда N 2002 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 8 маусымдағы N 91 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2009.06.08 N 91 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-II Заңының  27-бабы  1-тармағының 21) тармақшасына сәйкес, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Білім және кәсіби кадрларды дайындау мәселелері жөніндегі облыстық Үйлестіру Кеңесі құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Үйлестіру Кеңес туралы ереже бекітілсін.
3. Үйлестіру Кеңесінің дербес құрамы облыстық мәслихаттың кезекті сессиясында бекітуге енгізілсін.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің орынбасары А.В. Гречухинге жүктелсін.
Облыс әкімі
Әкімдіктің 2004 жылғы 18 қазандағы
N 590 қаулысына қосымша
Білім және кәсіби кадрларды дайындау мәселелері
жөніндегі облыстық Үйлестіру Кеңесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Білім және кәсіби кадрларды дайындау мәселелері жөніндегі облыстық Үйлестіру Кеңесі (одан ары Кеңес) кәсіби кадрларды дайындау және білім жөніндегі мәселелерді іске асырудағы келісілген көзқарастарды, шешімдерді және ұсынымдарды әзірлеу мақсатында құрылған.
2. Кеңес кеңес беруші-кеңесуші орган болып табылады.
3. Кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының  Конституциясын , "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын , "Білім туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын , Қазақстан Республикасының басқа нормативтік-құқықтық актілерді және осы Ережені басшылыққа алады.
2. Кеңестің міндеттері мен мақсаттары
4. Кеңестің негізгі міндеттері мен мақсаттары:
1) кәсіби кадрларды дайындау және білім үрдісіне қатысатын мемлекеттік мекемелер мен органдардың келісілген қызметін іске асыру үшін ұсынымдар мен ұсыныстарды әзірлеу;
2) кәсіби кадрларды дайындау және білім мәселесінде қоғамдық ұйымдармен, заңды және жеке тұлғалармен байланысу.
3. Кеңестің құзыреті
5. Кеңестің құзыретіне:
1) білім саласындағы тиісті бағдарламаларды жүзеге асырудағы келісілген шараларды әзірлеу;
2) кәсіби кадрларды дайындау және білім үрдісін жақсартуға арналған ұсынымдарды әзірлеу;

Об образовании областного Координационного Совета по вопросам образования и подготовки профессиональных кадров
Постановление Восточно-Казахстанского областного Акимата от 18 октября 2004 года N 590. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 28 октября 2004 года за N 2002. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 8 июня 2009 года N 91
Сноска. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 08.06.2009 N 91.
На основании подпункта 21) пункта 1  статьи 27  Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" Восточно-Казахстанский областной акимат  ПОСТАНОВЛЯЕТ
1. Образовать областной Координационный Совет по вопросам образования и подготовки профессиональных кадров.
2. Утвердить прилагаемое положение о Координационном Совете.
3. Внести персональный состав Координационного Совета на утверждение очередной сессии областного маслихата.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Гречухина А.В.
Аким области
Приложение к постановлению акимата
от 18 октября 2004 года N 590
Положение
о Координационном Совете по вопросам образования
и подготовки профессиональных кадров
1. Общие положения
1. Координационный Совет по вопросам образования и подготовки профессиональных кадров (далее Совет) - образован в целях выработки согласованных подходов, решений и рекомендаций по вопросам образования и подготовки профессиональных кадров.
2. Совет является консультативно-совещательным органом.
3. Правовой основой деятельности Совета является  Конституция  Республики Казахстан,  Закон  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан",  Закон  Республики Казахстан "Об образовании", иные нормативные правовые акты Республики Казахстан и настоящее Положение.
2. Цели и задачи Совета
4. Основными целями и задачами Совета является:
1) подготовка рекомендаций и предложений для согласованных действий государственных органов и учреждений, участвующих в образовательном процессе и подготовке профессиональных кадров;
2) взаимодействие с общественными объединениями, а также юридическими и физическими лицами в вопросах образования и подготовки профессиональных кадров.
3. Компетенция Совета
5. К компетенции Совета относится:
1) выработка согласованных мер при исполнении соответствующих программ образования;
2) выработка рекомендаций, направленных на улучшение образовательных процессов и подготовки профессиональных кадров;

3) облыс экономикасының әр түрлі салаларына кәсіби кадрларды дайындауға ұсынымдар енгізу үшін білім саласында әлеуметтік зерттеулерді ұйымдастыру;
4) кәсіби кадрларды дайындау және білім үрдісіне қатысатын қоғамдық ұйымдармен, заңды және жеке тұлғаларымен ақпаратты тиімді алмасуды және білім саласындағы ұстамдық мәселелер бойынша қызметін келістіру енеді.
4. Кеңестің жұмысын ұйымдастыру
6. Кеңеске басшылықты облыс әкімінің орынбасары - Кеңестің төрағасы жүргізеді. Кеңестің төрағасы болмаған кезде отырыстар Кеңес төрағасы орынбасарларының бірінің басшылығымен өткізіледі.
7. Кеңестің кезекті отырысының күн тәртібін Кеңес мүшелерінің және мүдделі мемлекеттік органдардың ұсыныстарын ескеріп төраға қалыптастырады. Кеңестің жұмыстарына кәсіби кадрларды дайындау және білім үрдісіне қатысатын мекемелердің, ұйымдардың басшылары, сондай-ақ қоғамдық ұйымдардың өкілдері қатыса алады. Кеңестің отырысы тоқсанына бір реттен жиі емес өткізіледі. Кеңестің отырысы қажет болған жағдайда кезектен тыс Кеңес төрағасының немесе оның елу пайыз мүшелерінің бастамасымен өткізіле алады. Отырыс Кеңес мүшелерінің жалпы санының үштен екінші бөлігі қатысқанда құқылы деп есептеледі.
8. Кеңес өз жұмысына мемлекеттік органдардың басшыларын, ғалымдарды және мамандарды тарта алады (келісім бойынша).
9. Кеңестің жұмыс органы облыстық білім департаменті болып табылады.
10. Кеңес, төраға немесе отырыста басшылық жасаған оның орынбасарлары қол қойған хаттамамен ресімделген шешімдер қабылдайды.
Аппарат басшысы

3) организация проведения социологических исследований в образовании, внесение рекомендаций по подготовке профессиональных кадров для различных сфер экономики области;
4) согласование действий по принципиальным вопросам образования, обмен информацией с общественным организациями, юридическими и физическими лицами, деятельность которых непосредственно связана с образовательным процессом и подготовкой профессиональных кадров.
4. Организация работы Совета
6. Совет возглавляет председатель - заместитель акима области. При отсутствии председателя Совета заседания проводятся под председательством одного из заместителей председателя Совета.
7. Повестка дня очередного заседания Совета формируется председателем с учетом предложений членов Совета и заинтересованных государственных органов. В работе Совета могут принимать участие руководители учреждений, организаций, участвующих в образовательном процессе и подготовки профессиональных кадров, а также представители общественных объединений. Заседание Совета проводится не реже одного раза в квартал. При необходимости внеочередное заседание может быть проведено по инициативе председателя Совета или более пятидесяти процентов его членов. Заседание считается правомочным при участии не менее двух третьих от общего числа членов Совета.
8. Совет может привлекать к своей работе руководителей государственных органов, ученых и специалистов (по согласованию).
9. Рабочим органом Совета является областной департамент образования.
10. Совет принимает решение, оформленное протоколом и подписанное председателем или его заместителем, председательствовавшим на заседании.
Руководитель аппарата