Табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлардан және өзге де әлдеқалай болған шығындардан зардап шеккен отбастарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Бесқарағай ауданының әкімдігінің 2004 жылғы 17 маусымдағы № 188 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 06 шілдеде № 1875 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай ауданының әкімдігінің 2014 жылғы 18 қарашадағы № 485 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай ауданының әкімдігінің 18.11.2014 № 485 қаулысымен.
Шығыс Қазақстан облысы әкімиятының 2004 жылғы 27 мамырдағы № 478 «Қаражаттар бөлу туралы» қаулысының негізімен, Бесқарағай ауданының Долон ауылының аумағында 2004 жылғы 25 сәуірде өткен катты дауылдың салдарын жою бойынша іс-шара өткізу мақсатында, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындагы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» заңының 31 бабының 1 тармағы 14) тармақшасы және 2 тармағы негізімен Бесқарағай аудандық әкімдігі ҚАУЛЫ етеді:
1. Табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлардан және өзге де әлдеқалай болған шығындардан зардап шеккен отбастарына әлеуметтік көмек көрсету мөлшерін анықтау жөніндегі жұмысшы тобы құрылсын (1 қосымша).
2. Табиғи және техногенді сипат, ағы төтеише жағдайлардан жэне өзғе де әлдеқалай болған шығындардан зардап шеккен отбастарына әлеуметтік көмек көрсету Ережесі бекітілсін (2 қосымша).
3. Аудандық қаржы бөлімі (Сқақова М. Ж.) табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлардан және өзге де әлдеқалай болған шығындардан зардап шеккен отбастарына әлеуметтік көмек төлеу үшін қаржыландыруды «Табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлардан және өзге де әлдеқалай болған шығындарды жою үшін жергілікті атқарушы органның резерві есебінен іс-шаралар өткізу» 258106000332 бағдарламасы бойынша жүргізсін.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары Е. Е.Рахметтулинге жүктелсін.
Аудан әкімі:                                  О. БАЙМУЛДИНОВ
Бесқарағай аудандық әкімдігінің
2004 жылғы 17 маусымдағы № 188
қаулысына 1 қосымша
Табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлардан және өзге
де қаралмаған болған шығындардан зардап шеккен отбастарына
әлеуметтік көмек көрсету мөлшерін анықтау жөніндегі
ЖҰМЫСШЫ ТОБЫНЫҢ ҚҰРАМЫ
Рахметуллин Ерболат Еренович - аудан әкімінің орынбасары, жұмысшы тобының төрағасы,
Мүхамедқалиева Күлпаш Смағүловна - ішкі саясат және әлеуметтік сала бөлімінің бастығы, комиссия хатшысы,
Исаев Жігер Бейсекеевич - аудандық мәслихат хатшысы (келісім бойынша),
Иль Наталья Ивановна - аудан әкімі аппаратының бас маманы-заңгер,
Турищев Андрей Иванович - жалпы бөлімінің бастығы,
Яременко Иван Петрович - экономика бөлімінің бас маманы,
Момынжанов Бағдат Қапанович - Долон ауылдық округінің депутаты (келісім бойынша)
Аудан әкімі аппаратының басшысы:              Т. ГЛАЗИНСКИИ
Бескарағай аудандық әкімдігінің
2004 жылғы 17 маусымдағы № 188
қаулысына 2 қосымша
Табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлардан және өзге
де қаралмаған шығындардан зардап шеккен отбастарына әлеуметтік
комек көрсету ЕРЕЖЕСІ.
Нақты ереже табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлардан және өзге де әлдеқалай болған шығындардан келтірілген шығындардың компенсациясы түрінде жеке санаттағы отбастарына әлеуметтік көмектер көрсету тәртібін белгілейді.

Об оказании социальной помощи семьям, пострадавшим от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов
Постановление акимата Бескарагайского района от 17 июня 2004 года № 188. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Восточно-Казахстанской области от 6 июля 2004 года за № 1875. Утратило силу постановлением акимата Бескарагайского района Восточно-Казахстанской области от 18 ноября 2014 года № 485
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Бескарагайского района Восточно-Казахстанской области от 18.11.2014 № 485.
На основании постановления акимата Восточно-Казахстанской области от 27 мая 2004 года № 478 «О выделении средств», с целью проведения мероприятий по ликвидации последствий ураганного ветра, прошедшего 25 апреля 2004 года на территории села Долонь Бескарагайского района, на основании подпункта 14) пункта 1 и пункта 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении в Республики Казахстан», акимат Бескарагайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать рабочую группу по определению размера социальной помощи семьям, пострадавшим от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов (приложение 1).
2. Утвердить Правила оказания социальной помощи семьям, пострадавшим от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов (приложение 2).
3. Районному финансовому отделу (Скакова М. Ж.) производить финансирование для выплаты социальной помощи семьям пострадавшим от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов по программе 258106000332 «Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов».
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Рахметуллина Е. Е.
Аким района:                                 О. БАЙМУЛДИНОВ
Приложение 1 к постановлению
акимата Бескарагайского района
от 17 июня 2004 года № 188
СОСТАВ РАБОЧЕЙ ГРУППЫ
по определению размера социальной помощи семьям, пострадавшим
от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и
иных непредвиденных расходов.
Рахметуллин Ерболат Еренович - заместитель акима Бескарагайского района, председатель рабочей группы,
Мухамедкалиева Кульпаш Смагуловна - начальник отдела внутренней политики и социальной сферы аппарата акима района, секретарь рабочей группы,
Исаев Жигер Бейсекеевич - секретарь районного маслихата (по согласованию),
Иль Наталья Ивановна - главный специалист-юрист аппарата акима района,
Турищев Андрей Иванович - начальник общего отдела аппарата акима района,
Яременко Иван Петрович - главный специалист отдела экономики аппарата акима района,
Момынжанов Багдат Капанович - депутат Долонского сельского округа (по согласованию)
Руководитель аппарата
акима района:                                 Т. ГЛАЗИНСКИЙ
Приложение 2 к постановлению
акимата Бескарагайского района
от 17 июня 2004 года № 188
ПРАВИЛА
оказания социальной помощи семьям пострадавшим от чрезвычайных
ситуаций природного и техногенного характера и иных
непредвиденных расходов.
Настоящие правила устанавливают порядок оказания социальной помощи отдельным категориям семей в виде компенсации ущерба, от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов.

1. Жалпы ережелер.
1. Әлеуметтік көмек алу кұкығына Бесқарағай ауданының аумағында тұрақты тұратын азаматтар мен азаматтығы жоқ тұлғалардың мүмкіндігі бар.
2. Әлеуметтік көмектер тағайындау тәртібі.
2. Аудандық еңбек халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасына табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлардан және өзге де қаралмаған шығындардан зардап шеккен отбасылары төмендегі құжаттарды тапсырады:
1) келтірілген залал бойынша сақтандыру өтемдері болмаған жағдайда табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлардан және өзге де келтірілген шығындардан компенсациясы үшін өтініш;
2) жеке куәліктің көшірмесі;
3) РНН көшірмесі;
4) банк немесе «Қазпошта» ААҚ-ның бөлімшелеріндегі жеке шот нөмірі.
Егер, шығын тұрғын үйге, шаруашылық құрылыстарына келтірілген жағдайда осы объектіге меншік құқығын куәландыратын құжатты тапсыру қажет.
Тапсырылған кұжаттардан тыс әлеуметтік көмектерді тағайындау үшін міндетті құжаттарға ақша қаражаттарын бөлу туралы жергілікті атқарушы органның актісі және төтенше жағдайлар жөніндегі комиссияның табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлардан келтірілген шығындар мөлшері, табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлардан және өзге де қаралмаған шығындардан зардап шеккен отбастарына әлеуметтік көмектер мөлшерін белгілейтін жұмысшы тобына тапсыратын ақшалай және сондай мөлшері көрсетілген тұрғын үй объектісін тексеру актісі.
Толық көлемде тапсырылған құжаттар табиғи және техногенді сипаттағы және өзге де қаралмаған шығындардан зардап шеккен отбастарына әлеуметтік көмектер мөлшерін белгілейтін жұмысшы тобының отырысында хаттамамен ресімдеу арқылы қаралады.
3. Әлеуметтік көмек құжаттарды тапсырған күннен бастап 10 күн ішінде, қажетті құжаттардың толық болғаны жағдайында тағайындалады.
4. Қандайда құжаттардың болмау қалуы жағдайында әлеуметтік көмектер көрсетілмейтін болады.
3. Табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлардан және
өзге де қаралмаған шығындардан зардап шеккен отбастарына
әлеуметтік көмектер төлеу тәртібі.
5. Табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлармен және өзге де қаралмаған шығындармен келтірілген шығындарды толық және жартылай қалпына келтіру үшін зардап шеккен отбастарына әлеуметтік төлеу аудандық еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы арқылы ақша қаражаттарын бөлу туралы жергілікті атқарушы органның актісі негізінде, табиғи әлеуметтік көмектер мелшерін белгілейтін жұмысшы тобының хаттамасы бойынша жүргізіледі.

1. Общие положения.
1. Право на социальную помощь имеют граждане и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Бескарагайского района.
2. Порядок назначения социальной помощи.
2. В районное управление труда, занятости и социальной защиты населения, семьи, пострадавшие от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов представляют следующие документы:
1) заявление для компенсации ущерба от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов, при отсутствии страхового возмещения по нанесенному ущербу;
2) копия удостоверения личности;
3) копия РНН;
4) номер лицевого счета в отделениях банка или ОАО «Казпочта».
В случаях, если ущерб нанесен жилым домам, хозпостройкам необходимо представить документ, подтверждающий право собственности на данные объекты.
Помимо представленных документов, обязательным документом для назначения социальной помощи является акт местного исполнительного органа о выделении денежных средств и акт обследования жилого объекта комиссией по чрезвычайным ситуациям с указанием размера ущерба нанесенного чрезвычайной ситуацией природного и техногенного характера, в денежном и количественном выражении, которые представляются рабочей группой по определению размера социальной помощи семьям, пострадавшим от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов.
Представленные в полном объеме документы рассматриваются на заседании рабочей группы по определению размера социальной помощи семьям, пострадавшим от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов, которое оформляется протоколом.
3. Социальная помощь назначается в течение 10 дней со дня подачи документов.
4. Отсутствие тех или иных документов влечет отказ в оказании социальной помощи.
3. Порядок выплаты социальной помощи семьям пострадавшим от
чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и
иных непредвиденных расходов.
5. Оплата социальной помощи пострадавшим семьям для восстановления ущерба, нанесенного чрезвычайными ситуациями природного и техногенного характера и иными непредвиденными расходами, производится через районное управление труда, занятости и социальной защиты населения, на основании акта местного исполнительного органа о выделении денежных средств, по протоколу рабочей группы по определению размера социальной помощи для восстановления ущерба, нанесенного чрезвычайными ситуациями природного и техногенного характера и иными непредвиденными расходами.

6. Әлеуметтік көмекті төлеу жергілікті бюджет есебінен арыз иесінің жеке шоты арқылы жүзеге асырылады.
Аудан әкімі аппаратының басшысы                 Т. ГЛАЗИНСКИЙ

6. Выплата социальной помощи осуществляется за счет местного бюджета на лицевые счета заявителя.
Руководитель аппарата
акима района:                                Т. ГЛАЗИНСКИЙ.