Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы Министрінің 2003 жылғы 02 сәуірдегі N 164 "Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2005 жылғы 26 қаңтардағы N 85 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 10 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 3434. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 29 наурыздағы N 202 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.03.29 N 202 Бұйрығымен.
Ауыл шаруашылық жануарларының бідейлендіру үшін қолданылатын сырғалардың көлемін ұлғайту мақсатында БҰЙЫРАМЫН :
1. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы Министрінің 2003 жылғы 02 сәуірдегі N 164 "Ауыл шаруашылық жануарларын бірдейлендіру туралы" (2003 жылы 25 сәуірде N 2247 нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Реестрінде тіркелген, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2003 жылғы желтоқсан айындағы N 12 ақпарат - талдау бюллетенінде жарияланған) бұйрығына келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру Ережесіне:
17 тармақ келесі мәтінде жазылсын:
"17. Бірдейлендіру нөмірінің жеке тасымалдаушының бірінші жолында, ауыл шаруашылығы жануарының туған жері (халықаралық стандартизациялау жөніндегі ұйымның-ISO коды) елдің аталуы қысқартылған екі әріп қойылады және облыстың коды, екінші жолда ауданның (қаланың), ауылдық (поселкалық) округі, ал үшінші жолға жануардың бірдейлендіру нөмірі.";
көрсетілген Ереженің қосымшасында:
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жүргізу үшін 1-ші тармақтағы сырғалардың, таңбалардың және татуировкалардың үлгілері келесі мәтінде жазылсын:
"1. Ірі қара малдарды, бұғыларды, қойларды, ешкілерді және шошқаларды бірдейлендіру үшін сопақша сырғамен.
Көлемі: ұзындығы - 35 миллиметр (әрі қарай - (мм), ені - 25 мм, қалыңдығы - 2 мм; сырға мен бекіту тұтқасының аралығы - 11 мм; бекіту тұтқаның қалыңдығы - 5 мм; тұтқаны бекітетін сақинаның ені - 20 мм; бірінші және екінші жолдардағы шрифтердің көлемі - 5 мм, ал үшінші жолдағы сандардың - 7 мм, сырғалар жұмсақ әрі берік түрлі-түсті фонды материалда, сандар әр-түрлі түсті және ойылып жазылады, жазу екі қатар орналасады: бірінші қатарда елдің аталуы қысқаша екі әріп, облыстың коды, екінші қатарда аудан (қала), ауылдық (поселкалық) округтің коды, ал үшінші қатарда жануарлардың бірдейлендіру нөмірі.".
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Министр

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 02 апреля 2003 года № 164 "Об идентификации сельскохозяйственных животных"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2005 года № 85. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 февраля 2005 года № 3434. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 202
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 29.03.2010 № 202.
В связи с необходимостью увеличения размеров бирок для идентификации сельскохозяйственных животных ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 02 апреля 2003 года № 164 "Об идентификации сельскохозяйственных животных" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 25 апреля 2003 года № 2247, опубликованный в информационно-аналитическом бюллетене Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан № 12, декабрь 2003 год) следующие изменения:
в Правилах проведения идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденных указанным приказом:
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. На первой строке индивидуального носителя идентификационного номера ставятся двухбуквенное сокращенное название страны, где родилось сельскохозяйственное животное (код ISO-международной организации по стандартизации), коды области, на второй строке коды района (города), сельского (поселкового) округа, а на третей строке идентификационный номер животных.";
в приложении к указанным Правилам:
пункт 1 образцов бирок, тавра и татуировок для проведения идентификации сельскохозяйственных животных изложить в следующей редакции:
"1. Бирка эллипсоидная для идентификации крупного рогатого скота, оленей, овец, коз и свиней.
Размер: длина - 35 миллиметров (далее - (мм), ширина - 25 мм, толщина бирки - 2 мм, промежуток между биркой и креплением - 11 мм, толщина стержня крепления - 5 мм, диаметр крепления кольца - 20 мм, размер шрифта на бирках первой и второй строк - 5 мм, а третьей строки - 7 мм, с оттесненными цифрами на бирках, ярких цветов, на контрастном фоне, эластичном и прочном материале, расположением цифр в две строки: в первой строке двухбуквенное сокращенное название страны, код области, во второй строке района (города), сельского (поселкового) округа, а в третей строке идентификационный номер животных.".
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр