Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Зейнетақы аннуитеті шарттары негізінде жинақталған зейнетақы қаражаты есебінен Қазақстан Республикасының сақтандыру ұйымдарынан зейнетақымен қамсыздандыру ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 25 шілдедегі N 249 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 29 қаңтардағы N 15 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 10 наурызда тіркелді. Тіркеу N 3483. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 тамыздағы № 242 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 242 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Сақтандыру рыногында актуарлық қызметті реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2003 года N 249 "Об утверждении Правил пенсионного обеспечения страховыми организациями Республики Казахстан за счет пенсионных накоплений на основе договоров пенсионного аннуитета"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 января 2005 года № 15. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 марта 2005 года № 3483. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 242
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 242 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих актуарную деятельность на страховом рынке, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Зейнетақы аннуитеті шарттары негізінде жинақталған зейнетақы қаражаты есебінен Қазақстан Республикасының сақтандыру ұйымдарынан зейнетақымен қамсыздандыру ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 25 шілдедегі N 249 қаулысына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2462 тіркелген, 2003 жылғы 25 тамызда - 7 қыркүйекте Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" N 18/2003 басылымдарында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Зейнетақы аннуитеті шарттары негізінде жинақталған зейнетақы қаражаты есебінен Қазақстан Республикасының сақтандыру ұйымдарынан зейнетақымен қамсыздандыру ережесінде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2003 года N 249 "Об утверждении Правил пенсионного обеспечения страховыми организациями Республики Казахстан за счет пенсионных накоплений на основе договоров пенсионного аннуитета" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2462, опубликованное 25 августа - 7 сентября 2003 года в официальных печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкінін Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" 18/2003) следующие изменения и дополнения:
в Правилах пенсионного обеспечения страховыми организациями Республики Казахстан за счет пенсионных накоплений на основе договоров пенсионного аннуитета, утвержденных указанным постановлением:
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"9. Сақтандыру ұйымдары зейнетақы аннуитеті шарты бойынша болашақ сақтандыру төлемдерінің ағымдағы құн факторын есептеген кезде осы Ереженің 2-қосымшасында көрсетілген осындай көрсеткіштерден аспайтын өлім көрсеткіштерін пайдаланады.
Сақтандыру ұйымы пайдалануға жоспарлаған өлім көрсеткіштері 2-қосымшада көрсетілген көрсеткіштерден асқан жағдайда, ағымдағы құн факторларын есептеуге 2-қосымшада көрсетілген көрсеткіштер пайдаланылады.";
10-тармақ алынып тасталсын;
13-тармақ "аннуитеті шарты бойынша 1 сомасына және" деген сөздерден кейін "сақтандыру төлемдерінің тиісті жылғы дәрежесіне келтірілген" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-қосымшамен толықтырылсын:
"Зейнетақы аннуитеті шарттары
негізінде жинақталған
зейнетақы қаражаты есебінен
Қазақстан Республикасы
сақтандыру ұйымдарының
зейнетақымен қамсыздандыру
ережесіне 2-қосымша
Зейнетақы аннуитеттері бойынша төлемдерді
есептеуге арналған өлім көрсеткіштері
Жасы
Еркектер
Әйелдер
25

"9. Страховые организации при расчете фактора текущей стоимости будущих страховых выплат по договору пенсионного аннуитета используют показатели смертности, не превышающие аналогичные показатели, указанные в Приложении 2 к настоящим Правилам.
В случае превышения планируемых к использованию страховой организацией показателей смертности над показателями смертности, указанными в Приложении 2, для расчета факторов текущей стоимости используются показатели, указанные в Приложении 2.";
пункт 10 исключить;
пункт 13 дополнить словами ", возведенную в степень соответствующего года страховых выплат";
дополнить Приложением 2 следующего содержания:
"Приложение 2
к Правилам пенсионного обеспечения
страховыми организациями
Республики Казахстан за счет
пенсионных накоплений на основе
договора пенсионного аннуитета
Показатели смертности
для расчета выплат по пенсионным аннуитетам
Возраст
Мужчины
Женщины
25

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
3. Сақтандыру рыногының субъектілерін және басқа қаржылық ұйымдарды қадағалау департаменті (Каримуллин А.А.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына және актуарийлерге жіберсін.
4. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Қ.М.Досмұқаметовке жүктелсін.
Төраға

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами страхового рынка и другими финансовыми организациями (Каримуллин А.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, страховых (перестраховочных) организаций и актуариев.
4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев Р.Р.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Досмукаметова К.М.
Председатель