Қарамағындағы ақшалай қаражаттардың есебінен тауарлар, жұмыстар және қызметтерді сатып алуға міндетті субъектілерді Мемлекеттік реестрге енгізу және шығару Ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитеті Төрағасының 2005 жылғы 22 ақпандағы N 32 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 18 наурызда тіркелді. Тіркеу N 3500. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитеті Төрағасының 2006 жылғы 24 наурыздағы N 90 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитеті Төрағасының 2006 жылғы 24 наурыздағы N 90   бұйрығымен .
__________________________________________
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  6-1-бабына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қарамағындағы ақшалай қаражаттардың есебінен тауарлар, жұмыстар және қызметтерді сатып алуға міндетті субъектілерді Мемлекеттік реестрге енгізу және шығару Ережелері бекітілсін.
2. Ішкі бақылау материалдарын сараптау, құқықтық жұмысы және қызметкерлерді бақылау басқармасы (Е.Е. Жананов) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде белгіленген тәртіп бойынша осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуін және бұйрықты ресми түрде жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитеті Төрағасының орынбасары Б.А. Әлімбековке артылсын.
4. Осы бұйрық ресми түрде жарияланған күнінен бастап қолданылуға енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қаржылық бақылау және мемлекеттік
сатып алу комитеті Төрағасының
2005 жылғы 22 ақпандағы N 32
бұйрығымен бекітілген
Қарамағындағы ақшалай қаражаттардың есебінен тауарлар,
жұмыстар және қызметтерді сатып алуға міндетті субъектілерді
Мемлекеттік реестрге енгізу және шығару
Ережелері
1. Жалпы ережелер
1. Қарамағындағы ақшалай қаражаттардың есебінен тауарлар, жұмыстар және қызметтерді сатып алуға міндетті субъектілерді Мемлекеттік реестрге енгізу және шығару Ережелері (бұдан әрі - Ережелер) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы  (бұдан әрі - Заң), "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1134  қаулысына  сәйкес әзірленген.
2. Ережелер Қарамағындағы ақшалай қаражаттардың есебінен тауарлар, жұмыстар және қызметтерді сатып алуға міндетті субъектілерді (бұдан әрі - субъектілер) Мемлекеттік реестрге енгізу және шығару тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил включения и исключения из Государственного реестра субъектов, обязанных осуществлять закупки товаров, работ и услуг за счет имеющихся в их распоряжении денег
Приказ Председателя Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2005 года N 32. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 18 марта 2005 года N 3500. Утратил силу приказом Председателя Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан от 24 марта 2006 года N 90
Сноска. Приказ утратил силу приказом Председателя Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан от 24 марта 2006 года  N 90 .
В соответствии со  статьей 6-1  Закона Республики Казахстан "О государственных закупках"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила включения и исключения из Государственного реестра субъектов, обязанных осуществлять закупки товаров, работ и услуг за счет имеющихся в их распоряжении денег.
2. Управлению экспертизы материалов внутреннего контроля, правовой работы и надзора за персоналом (Жананов Е.Е.) в установленном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан Алимбекова Б.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя Комитета
финансового контроля и государственных
закупок Министерства финансов
Республики Казахстан
от 22 февраля 2005 года N 32
Правила включения и исключения из Государственного реестра
субъектов, обязанных осуществлять закупки товаров, работ и услуг
за счет имеющихся в их распоряжении денег
1. Общие положения
1. Правила включения и исключения из Государственного реестра субъектов, обязанных осуществлять закупки товаров, работ и услуг за счет имеющихся в их распоряжении денег (далее - Правила) разработаны в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее - Закон),  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года № 1134 "Некоторые вопросы Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан".
2. Правила определяют порядок включения и исключения из Государственного реестра субъектов, обязанных осуществлять закупки товаров, работ и услуг за счет имеющихся в их распоряжении денег (далее - субъекты).

3. Субъектілердің мемлекеттік реестрі (бұдан әрі - Мемлекеттік реестр) - Қазақстан Республикасы мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес қарамағындағы ақшалай қаражаттардың есебінен тауарлар, жұмыстар және қызметтерді сатып алуға міндетті мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер соңымен қатар мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарналарының) елу және елуден артық пайызы немесе акциялық бақылау пакеті мемлекеттің меншігінде болатын заңды тұлғалардың және олармен аффилиирленген тұлғалардың тізімі.
4. Мемлекеттік реестр жалпыға қол жетімді ақпараты бар мемлекеттік ақпараттық қор болып табылады (мемлекеттік немесе заңмен қорғалатын басқа құпиясы бар ақпараттан басқа).
2. Субъектілерді Мемлекеттік реестрге енгізу
және шығару тәртібі
5. Мемлекеттік сатып алу процесін реттейтін уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган)  Заңға  және Ережелерге сәйкес субъектіні Мемлекеттік реестрге енгізу және шығару туралы шешімді қабылдайды.
6. Мемлекеттік реестрге енгізу үшін Ережелерге қосымшаға сәйкес формамен жазылған, бірінші басқарушының (немесе оның орнындағы тұлғаның) қолы қойылған және субъектінің мөрімен куәландырылған өтінішті субъект уәкілетті органға ұсынады.
7. Субъекті Ережелер күшіне енгеннен кейін 10 (он) жұмыс күні аралығында, егер  Заңға  сәйкес қарамағындағы ақшалай қаражаттардың есебінен тауарлар, жұмыстар және қызметтерді сатып алуға субъектілердің міндеті пайда болса (акцияларының (үлестерінің) елу және одан артық пайызы немесе акцияларының бақылау пакеті мемлекетке тиесілі мемлекеттік органның, мемлекеттік мекеменің, мемлекеттік кәсіпорынның құрылуы, заңды тұлғалардың, олармен аффилиирленген заңды тұлғалардың пайда болуы; жарғылық капиталдағы акцияларды немесе үлестерді алу-сату, акцияларды, үлестерді жарғылық капиталда сенімгерлік басқару, басқа мүлікті) осы Ережелер қолданысқа енгізілгеннен кейін - 10 (он) күн ішінде осындай міндеттеме туғаннан кейін уәкілетті органға осы өтінішті ұсынады.
Субъекті Мемлекеттік реестрге енгізу туралы енгізудің негіздемелерін растайтын құжаттарды қосып өтінішті ұсынады: заңды тұлғалар бірыңғай мемлекеттік тіркелімнен үзіндінің тұпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері, акцияларды, жарғылық капиталдағы үлестерді, немесе басқа мүлікті алу-сату шарттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері, акцияларды, үлестерді жарғылық капиталда немесе басқа мүлікті сенімгерлік басқару шарттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері немесе басқа құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері.

3. Государственный реестр субъектов (далее - Государственный реестр) - перечень государственных органов, государственных учреждений, а также государственных предприятий, юридических лиц, пятьдесят и более процентов акций (долей) или контрольный пакет акций которых принадлежат государству, и аффилиированных с ними юридических лиц, обязанных осуществлять закупки товаров, работ и услуг за счет имеющихся в их распоряжении денег в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
4. Государственный реестр является государственным информационным ресурсом, содержащим общедоступную информацию (за исключением информации, составляющей государственную или иную охраняемую законом тайну).
2. Порядок включения и исключения
субъектов из Государственного реестра
5. Уполномоченный орган по регулированию процесса государственных закупок (далее - уполномоченный орган) в соответствии с  Законом  и Правилами принимает решение о включении и исключении субъекта из Государственного реестра.
6. Для включения в Государственный реестр субъект представляет в уполномоченный орган заявление по форме согласно приложению к Правилам, подписанное первым руководителем (или лицом, его замещающим) и заверенное печатью субъекта.
7. Субъект представляет в уполномоченный орган данное заявление в течение 10 (десяти) дней после введения в действие настоящих Правил, а при наступлении в соответствии с  Законом  обязанности субъекта осуществлять государственные закупки товаров, работ, услуг за счет имеющихся в его распоряжении денег (создание государственного органа, государственного учреждения, государственного предприятия, юридического лица, пятьдесят и более процентов акций (долей) или контрольный пакет акций которых принадлежат государству, аффилиированного с ним юридического лица; купля-продажа акций или долей в уставном капитале, доверительное управление акциями, долями в уставном капитале, иным имуществом и т.п.), после введения в действие настоящих Правил - в течение 10 (десяти) дней после наступления такой обязанности.
Субъект представляет заявление о включении в Государственный реестр с приложением документов, подтверждающих наличие оснований для включения: оригинал или нотариально заверенная копия выписки из единого государственного регистра юридических лиц, нотариально заверенные копии договоров о купле-продаже акций, долей в уставном капитале или иного имущества, нотариально заверенные копии договоров о доверительном управлении акциями, долями в уставном капитале или иным имуществом или нотариально заверенные копии иных документов.

8. Мемлекеттік реестрден шығару келесі жағдайларда жүргізіледі:
1) егер субъект жойылса;
2) егер субъект Қазақстан Республикасы  мемлекеттік сатып алу  туралы заңнамасына сәйкес қарамағындағы ақшалай қаражаттардың есебінен тауарлар, жұмыстар және қызметтерді сатып алуға міндетін жоғалтса.
9. Мемлекеттік реестрден шығу үшін субъект Ережелердің 9-тармағында көзделген шарты келуінен кейін 10 (он) күн аралығында уәкілетті органға бірінші басқарушының (оның орнындағы тұлғаның немесе қол қоюға уәкілетті тұлғаның) қолы қойылған аталған шартының пайда болғанын растайтын құжаттардың көшірмелері (жойылу туралы заңды тұлғалардың реестрінен үзіндінің тұпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі, акцияларды, жарғылық капиталдағы үлестерді, немесе басқа мүлікті алу-сату шарттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері, акцияларды, үлестерді немесе басқа мүлікті сенімгерлік басқару шарттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері немесе басқа құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері) қосылған өтінішті ұсынады.
10. Уәкілетті орган он күндік мерзім ішінде Мемлекеттік реестрге енгізу және шығару туралы субъектілерді хабарлайды.
11. Мемлекеттік реестрге өзгерістер мен толықтырулар уәкілетті органның шешімі бойынша қабылданады.
12. Мемлекеттік реестрге өзгерістер мен толықтыруларды енгізу үшін субъектілер құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізгеннен, қайта құрылғаннан кейін 10 (он) күн аралығында уәкілетті органға осы өзгерістер және толықтырулар немесе қайта құрылу туралы мәліметтерді ұсынады. Ақпарат жазба түрде, субъекттің бірінші басқарушысының (немесе оның орнындағы тұлғаның) қолы қойылып және нотариалды куәландырылған өзгерістер немесе толықтырулар енгізілген құрылтай құжаттардың көшірмелері немесе қайта құрылу туралы мәліметтері бар нотариалды куәландырылған құжаттардың көшірмелері қосылып ұсынылады.
Қарамағындағы ақшалай қаражаттардың
есебінен тауарлар, жұмыстар
және қызметтерді сатып алуға міндетті
субъектілерді Мемлекеттік реестрге
енгізу және шығару Ережелеріне қосымша
Қарамағындағы ақшалай қаражаттардың есебінен тауарлар,
жұмыстар және қызметтерді сатып алуға міндетті
субъектілердің Мемлекеттік реестрге енгізу үшін өтініші
Осымен Қарамағындағы ақшалай қаражаттардың есебінен тауарлар,
жұмыстар және қызметтерді сатып алуға міндетті субъектілердің
Мемлекеттік реестріне енгізуді cұраймын
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
(субъекттің толық атауы)
_
|_| - тапсырысшы;
_
|_| - үшін ұйымдастырушы ретінде
___________________________________________________________________,
___________________________________________________________________.
заңды тұлға (заңды тұлғалар) үшін өтініш беруші ұйымдастырушы болып
табылатын сол заңды тұлғаның (заңды тұлғалардың) толық атауы
Субъекттің толық атауы:
мемлекеттік тілде: ___________________________________________
СТН __________________________
ОКПО _________________________.
Мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер:
тіркеу номері ________________
тіркеу күні __________________.
Ұйымдық-құқықтық форма:
_
|_| - акционерлік қоғам,
_
|_| - мемлекеттік қазыналық кәсіпорын,
_
|_| - шаруашылық қызметі құқығындағы мемлекеттік кәсіпорын,
_
|_| - мемлекеттік мекеме,
_
|_| - мемлекеттік қор,
_
|_| - басқа формасы: ____________________.
Орналасқан жері туралы мәліметтер:
толық почталық мекен-жайы ____________________________________
телефон номері _______________________________________________
факс номері __________________________________________________
электрондық почта мекен-жайы ________________________________.
Бірінші басқарушы:
тегі _________________________
аты  _________________________
жөні _________________________
СТН  _________________________.
Меншік түрі:
_                  _
|_| - мемлекеттік, |_| - жеке.
Құрылтайшылардың салымы бойынша үлесін (мың теңге) көрсете отырып жарғылық капиталды бөлу:
мемлекеттік (мың теңге, %) __________________
жеке (мың теңге, %) _________________________
Құрылтайшылар құрамы:
Заңды тұлғалар:
Құрылтайшының толық атауы ____________________________________
СТН __________________________ (егер заңды тұлға салық
төлеуші ретінде тіркелмеген болса және Қазақстан Республикасының
резиденті болмаса, оның салық есепте тұрмайтыны туралы Қазақстан
Республикасы салық органының анықтамасының тұпнұсқасы немесе
нотариалды куәландырылған көшірмесі қосылады).
Жеке тұлғалар:
тегі _________________________
аты  _________________________
жөні _________________________
СТН  _________________________ (егер жеке тұлға салық төлеуші
ретінде тіркелмеген болса және Қазақстан Республикасының резиденті
болмаса, оның салық есепте тұрмайтыны туралы Қазақстан Республикасы
салық органының анықтамасының тұпнұсқасы немесе нотариалды
куәландырылған көшірмесі қосылады).
Осымен жоғарыда аталған мәліметтер уәкілетті органмен
тексерілуіне келісемін.
Өтініштегі мәліметтердің дұрыстығына кепілдімін.
_____________________________         ___________________________
(бірінші басқарушының немесе                     (қолы)
оның орнындағы тұлғаның тегі,
аты-жөні)
М.Ө.                            ___________________________
(уақыты)

8. Исключение из Государственного реестра осуществляется в случаях:
1) ликвидации субъекта;
2) утраты субъектом в соответствии с  Законом  обязанности осуществлять государственные закупки товаров, работ и услуг за счет имеющихся в его распоряжении денег.
9. Для исключения из Государственного реестра субъект представляет в уполномоченный орган в течение 10 (десяти) дней со дня наступления условия, предусмотренного пунктом 9 Правил, заявление за подписью первого руководителя (за подписью лица, его замещающего, либо лица, уполномоченного на подписание) с приложением документов, подтверждающих наступление указанного условия (оригинал или нотариально заверенная выписка из реестра юридических лиц о ликвидации, нотариально заверенные копии договоров о купле-продаже акций, долей в уставном капитале, о доверительном управлении акциями, долями или иным имуществом либо нотариально заверенные копии других документов).
10. Уполномоченный орган в десятидневный срок уведомляет субъектов об их включении и исключении из Государственного реестра.
11. Изменения и дополнения в Государственный реестр вносятся по решению уполномоченного органа.
12. Для внесения изменений или дополнений в Государственный реестр субъекты в течение 10 (десяти) дней после внесения изменений или дополнений в свои учредительные документы, реорганизации представляют в уполномоченный орган информацию о данных изменениях, дополнениях либо реорганизации. Информация представляется в письменном виде, за подписью первого руководителя (или лица, его замещающего), с приложением нотариально заверенных копий учредительных документов с изменениями или дополнениями либо нотариально заверенных копий документов о реорганизации.
Приложение
к Правилам включения и исключения
из Государственного реестра субъектов,
обязанных осуществлять закупки товаров,
работ и услуг за счет имеющихся в их
распоряжении денег
Заявление для включения в Государственный реестр
субъектов, обязанных осуществлять закупки товаров, работ и
услуг за счет имеющихся в их распоряжении денег
Настоящим прошу включить в Государственный реестр субъектов,
обязанных осуществлять закупки товаров, работ и услуг за счет
имеющихся в их распоряжении денег________________________________
_________________________________________________________________
(полное наименование субъекта)
в качестве:
_
|_|- заказчика;
_
|_|- организатора для
_________________________________________________________________,
_________________________________________________________________.
(полное наименование юридического лица (юридических лиц),
для которого (которых) заявитель является организатором)
Полное наименование субъекта:
на государственном языке __________________________________
РНН _________________________
ОКПО _________________________.
Сведения о государственной регистрации:
регистрационный номер ____________________
дата регистрации _________________________.
Организационно-правовая форма:
_
|_| - акционерное общество,
_
|_| - государственное казенное предприятие,
_
|_| - государственное предприятие на праве хозяйственного ведения,
_
|_| - государственное учреждение,
_
|_| - государственный фонд,
_
|_| - товарищество с ограниченной ответственностью,
_
|_| - иная форма: ____________________.
Сведения о местонахождении:
полный почтовый адрес _________________________________
номер телефона ________________________________________
номер факса ___________________________________________
адрес электронной почты _______________________________.
Первый руководитель:
фамилия _______________________
имя ___________________________
отчество ______________________
РНН ___________________________.
Форма собственности:
_                      _
|_| - государственная, |_| - частная.
Распределение уставного капитала по вкладам учредителей
с указанием их доли (тыс.тенге):
государственная (тыс.тенге, %) __________________
частная (тыс.тенге, %) __________________________.
Состав учредителей:
Юридические лица:
полное наименование учредителя __________________
РНН __________________________ (в случае, если
юридическое лицо - нерезидент, не зарегистрированный в качестве
налогоплательщика Республики Казахстан, то прилагается оригинал
или нотариально заверенная копия справки налогового органа
Республики Казахстан о том, что данный нерезидент не состоит
на налоговом учете).
Физические лица:
фамилия _______________________
имя ___________________________
отчество ______________________
РНН ___________________________ (в случае, если
физическое лицо - нерезидент, не зарегистрированный в качестве
налогоплательщика Республики Казахстан, то прилагается оригинал
или нотариально заверенная копия справки налогового органа
Республики Казахстан о том, что данный нерезидент не состоит
на налоговом учете).
Настоящим соглашаюсь с тем, что вышеизложенные сведения
могут быть проверены уполномоченным органом.
Достоверность сведений указанных в заявлении гарантирую.
__________________________________   ___________________
(фамилия, и.о. первого руководителя       (подпись)
или лица, его замещающего)
М.П.                               ___________________
(дата)