"Табиғи газды магистралдық және (немесе) бөлуші труба құбырлары арқылы тасымалдау жөніндегі қызметтердің тарифтеріне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 25 наурыздағы N 149-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2005 жылғы 23 наурыздағы N 94-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 31 наурызда тіркелді. Тіркеу N 3528. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, 15-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1109 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі туралы ереженің 18-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Табиғи газды магистралдық және (немесе) бөлуші труба құбырлары арқылы тасымалдау жөніндегі қызметтердің тарифтеріне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесін бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2813 нөмірмен тіркелген, "Ресми газетте" 2004 жылғы 5 маусымда N 23 (180) нөмірмен жарияланған) Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 25 наурыздағы N 149-НҚ бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Табиғи газды магистральдық және (немесе) бөлуші труба құбырлары арқылы тасымалдау жөніндегі реттеліп көрсетілетін қызметтердің тарифтеріне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы";
1-тармақтағы:
"белгілеу және алып тастау" деген сөздер "бекіту" деген сөзбен ауыстырылсын;
"қызметтердің" деген сөз "реттеліп көрсетілетін қызметтердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғи газды магистралдық және (немесе) бөлуші труба құбырлары арқылы тасымалдау жөніндегі қызметтердің тарифтеріне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесінде:
жоғарғы оң жақ бұрышындағы "төрағасының" деген сөзден кейін "міндетін атқарушының" деген сөздермен толықтырылсын;
тақырыбында және барлық мәтін бойынша:
"белгілеу және алып тастау", "белгілеу", "ұсыну", "белгіленген" деген сөздер тиісінше "бекіту", "бекітілген" деген сөздермен ауыстырылсын;
"қызметтер", "қызметтерін", "қызметтердің", "қызмет", "қызметті", "қызметтерді" деген сөздер тиісінше "реттеліп көрсетілетін қызметтер", "реттеліп көрсетілетін қызметтерін", "реттеліп көрсетілетін қызметтердің", "реттеліп көрсетілетін қызмет", "реттеліп көрсетілетін қызметті", "реттеліп көрсетілетін қызметтерді" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтың сегізінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"уәкілетті орган - белгіленген құзырет шегінде табиғи монополиялар салаларындағы қызметті бақылау мен реттеуді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган немесе облыстық (республикалық маңызы бар қалалар, астаналар) атқарушы орган.";
4-тараудың 19-тармағы 3-тараудың 19-тармағы деп есептелсін;
4-тарау алынып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 25 марта 2004 года N 149-ОД "Об утверждении Правил установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги по транспортировке природного газа по магистральным и (или) распределительным трубопроводам"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 23 марта 2005 года N 94-ОД. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 31 марта 2005 года N 3528. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 , подпунктом 3) пункта 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях" и подпунктом 1) пункта 18 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1109, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 25 марта 2004 года N 149-ОД "Об утверждении Правил установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги по транспортировке природного газа по магистральным и (или) распределительным трубопроводам", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2813, опубликованный в "Официальной газете" от 5 июня 2004 года N 23 (180), следующие изменения и дополнения:
1) заголовок изложить в следующей редакции:
"О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги по транспортировке природного газа по магистральным и (или) распределительным трубопроводам";
в пункте 1:
слова "установления и отмены" заменить словом "утверждения";
слово "услуги" заменить словом "регулируемые услуги";
2) в Правилах установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги по транспортировке природного газа по магистральным и (или) распределительным трубопроводам, утвержденных указанным приказом:
в правом верхнем углу после слова "приказом" дополнить словоми "и.о. Председателя";
в заголовке и по всему тексту слова:
"установления и отмены", "установления", "установление", "установлении", "предоставлении", "установленные", "установленных" заменить соответственно словами "утверждения", "утверждения", "утверждение", "утверждении", "утверждении", "утвержденные", "утвержденных";
"услуги", "услугами", "услуг" заменить соответственно словами "регулируемые услуги", "регулируемыми услугами", "регулируемых услуг";
в пункте 3 абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"уполномоченный орган - центральный государственный орган, осуществляющий контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий, или областной (города республиканского значения, столицы) исполнительный орган в пределах установленной компетенции.";
пункт 19 Главы 4 считать пунктом 19 Главы 3;
Главу 4 исключить;

3) Табиғи газды магистралдық және (немесе) бөлуші труба құбырлары арқылы тасымалдау жөніндегі қызметтердің тарифтеріне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесінің 1-қосымшасында:
жоғарғы оң жақ бұрышындағы:
"белгілеу және алып тастау" деген сөздер "бекіту" деген сөзбен ауыстырылсын;
"қызметтердің" деген сөз "реттеліп көрсетілетін қызметтердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
тақырыбында және барлық мәтін бойынша:
"белгілеу" деген сөз "бекіту" деген сөзбен ауыстырылсын;
"қызметтердің", "қызметтің", "ұйымы қызметтерін", "қызметтер", "қызметтерін" деген сөздер "реттеліп көрсетілетін қызметтердің", "реттеліп көрсетілетін қызметтің", "ұйымының реттеліп көрсетілетін қызметтерін", "реттеліп көрсетілетін қызметтер", "реттеліп көрсетілетін қызметтерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) көрсетілген Ереженің 2-қосымшасы алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Труба құбырлары және су кәріздері жүйелері саласындағы реттеу мен бақылау департаменті (А.Г.Асқарова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.М. Досмағамбет) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны белгіленген тәртіппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары А.П. Нефедовқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған сәтінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Келісілген:
Қазақстан Республикасы
Энергетика және минералдық
ресурстар министрі
2005 жылғы 30 наурыз
Келісілген:
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Салық комитетінің төрағасы
2005 жылғы 30 наурыз

3) в Приложении 1 к Правилам установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги по транспортировке природного газа по магистральным и (или) распределительным трубопроводам:
в правом верхнем углу:
слова "установления и отмены" заменить словом "утверждения";
слова "услуги" заменить словами "регулируемые услуги";
в заголовке и по всему тексту слова:
"установления" заменить словом "утверждения";
"на услуги", "услугу", "услуг" заменить соответственно словами "на регулируемые услуги", "регулируемую услугу", "регулируемых услуг";
4) Приложение 2 к указанным Правилам исключить.
2. Департаменту по регулированию и контролю в сфере трубопроводных и водоканализационных систем Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Аскарова А.Г.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Досмагамбет Е.М.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном порядке его опубликование в официальных средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Нефедова А.П.
5. Настоящий приказ вводится в действие с момента его официального опубликования.
Председатель
Согласовано:
Министр энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
30 марта 2005 г.
Согласовано:
Председатель Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
30 марта 2005 г.