Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң кредиттерi, несиелерi және депозиттерi бойынша сыйақы (мүдде) есептеу ережесiн бекiту туралы" 1999 жылғы 20 қыркүйектегi N 293 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2005 жылғы 11 наурыздағы N 32 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 6 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 3551. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2010 жылғы 25 маусымдағы № 56 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.06.25 № 56 (қабылданған күнінен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiн жетiлдiру және оларды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтiру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң кредиттерi, несиелерi және депозиттерi бойынша сыйақы (мүдде) есептеу ережесiн бекiту туралы" 1999 жылғы 20 қыркүйектегi N 293  қаулысына (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 954 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" баспа басылымдарында 1999 жылғы 25 қазан-7 қарашада жарияланған, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 9 қазандағы N 378  қаулысымен бекiтiлген (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1293 тiркелген) өзгерiстерiмен бiрге) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
атауындағы және бүкiл мәтiн бойынша "кредиттерi, несиелерi және депозиттерi бойынша сыйақы (мүдде)" деген сөздер "банктiк заемдары, заемдары және салымдары (депозиттерi)" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң банктiк заемдары, заемдары және депозиттерi бойынша сыйақы есептеу ережесiнде:
атауындағы және бүкiл мәтiн бойынша "депозиттерi", "депозит" "депозиттiң", "депозиттi" және "депозиттер" деген сөздер тиiсiнше "салымдары (депозиттерi)", "салым (депозит)", "салымның (депозиттiң)", "салымды (депозиттi)" және "салымдар (депозиттер)" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi туралы" Заң күшi бар Жарлығына" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына " деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақ мемлекеттiк тiлде мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Банктiк заем шартында, заем шартында және банктiк салым шартында осы талап болған жағдайда, соның негiзiнде банктiк заем, заем берiлгенде немесе депозит орналастырылғанда Ұлттық Банктiң банктiк заемдары, заемдары және тартылған депозиттерi бойынша сыйақы есептеледi.";

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 сентября 1999 года № 293 "Об утверждении Правил начисления вознаграждения (интереса) по кредитам, ссудам и депозитам Национального Банка Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 11 марта 2005 года № 32. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 апреля 2005 года № 3551. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июня 2010 года № 56
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 25.06.2010 № 56 (порядок введения в действие см. п. 2).
В целях совершенствования нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан и приведения их в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 сентября 1999 года N 293 "Об утверждении Правил начисления вознаграждения (интереса) по кредитам, ссудам и депозитам Национального Банка Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 954, опубликованное 25 октября - 7 ноября 1999 года в печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка
Казахстана"); с изменениями, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 октября 2000 года N 378 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1293), внести следующие изменения:
в наименовании и по всему тексту слова "(интереса) по кредитам, ссудам и депозитам" заменить словами "по банковским займам, займам и вкладам (депозитам)";
в Правилах начисления вознаграждения по банковским займам, займам и депозитам Национального Банка Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в наименовании и далее по тексту слово "депозитам", "депозит", "депозита" и "депозиту" заменить соответственно словами "вкладам (депозитам)", "вклад (депозит)", "вклада (депозита)" и "вкладу (депозиту)";
в пункте 1 слова "Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона," заменить словами "Законом Республики Казахстан";
в пункте 3 слова "кредитном, ссудном и депозитном договоре" заменить словами "договоре банковского займа, договоре займа и договоре банковского вклада";

5 және 7-тармақтарда "депозит шарты", "депозит шартын" деген сөздер "банктiк салым шарты", "банктiк салым шартын" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтағы "депозит шартында" деген сөздер "банктiк салым шартында" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақтың екiншi сөйлемi мынадай редакцияда жазылсын:
"Егер шартта сыйақы есептеудiң нақты әдiсiн қолдану айтылмаса, қарапайым сыйақы әдiсi қолданылады.";
15-тармақта:                                        i*p*n"
1) тармақшадағы "I = i*p*n/360*100%" формуласы "I = ______
36000
формуласымен ауыстырылсын;
2) тармақшаның алтыншы абзацындағы "салымның" деген сөз "салымның (депозиттiң)" деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақтағы "(депозит)" деген сөз "(салымдардың (депозиттердiң)" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн қолданысқа енгiзiледi.
3. Монетарлық операциялар департаментi (Әлжанов Б.А.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне және аумақтық филиалдарына, сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктерге жiберсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары А.Р.Елемесовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы

в пунктах 5 и 7 слова "депозитного договора" заменить словами "договора банковского вклада";
в пункте 6 слова "депозитном договоре" заменить словами "договоре банковского вклада";
предложение второе пункта 12 изложить в следующей редакции:
"Если договором не оговорено применение конкретного метода начисления вознаграждения применяется метод простого вознаграждения.";
в пункте 15:
в подпункте 1) формулу "I = i * р * n/360 *100%" заменить
i * р * n
формулой "I = --------- ";
36000
в абзаце шестом подпункта 2) слово "(вклада)" заменить словами "(вклада (депозита)";
в пункте 17 слово "(депозитов)" заменить словами "(вкладов (депозитов)".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту монетарных операций (Альжанов Б.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата и территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, а также банков второго уровня.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Елемесова А.Р.
Председатель
Национального Банка