Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1051 "Педагогикалық қызметкерлерді аттестаттау ережесін бекіту туралы" бұйрығына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің 2005 жылғы 26 сәуірдегі N 261 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрілігінде 2005 жылғы 26 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 3583. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 9 сәуірдегі N 181 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008.04.09  N 181  (қолданысқа енгізілу тәртібін  6-тармақтан  қараңыз) Бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1051 "Педагогикалық қызметкерлерді аттестаттау ережесін бекіту туралы"  бұйрығына  (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде N 3401-тіркеуден өткізілген) төмендегі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Педагогикалық қызметкерлерді аттестаттау ережесінде:
1) 2-тармақтың 1-тармақшасы алынып тасталсын;
2) 6-тармақ "басқармалары (департаменттері)" деген сөздерден кейін ", аудандық (қалалық) білім және спорт бөлімдері" сөздерімен толықтырылсын;
3) 17-тармақ төмендегідей редакцияда жазылсын:
"17. Жалпы орта білім беру бағдарламаларын жүзеге асыратын білім беру ұйымдарының педагогикалық қызметкерлері (мұғалімдер) аттестаттаудан штаттық кестемен белгіленген және жеке еңбек шартында (жұмысқа қабылдау туралы бұйрық) көрсетілген лауазымы бойынша өткізіледі.
Педагогикалық қызметкер (мұғалім) оқытатын пәндер оның дипломында бір біліктілік ретінде (физика мен математиканың мұғалімі, химия мен биологияның мұғалімі, қазақ тілі мен әдебиетінің мұғалімі, т.б.) көрсетілген пәндерге сәйкес болған жағдайда, аттестация дипломында көрсетілген біліктілігіне сәйкес пәндерден негізгі лауазымы бойынша бірдей санат берілуімен (бірінші санатты физика мен математика мұғалімі, химия мен биологияның мұғалімі, қазақ тілі мен әдебиетінің мұғалімі, т.б.) өткізіледі.
Мемлекеттік тілді оқытатын, бірақ тиісті кәсіптік білімі жоқ педагогикалық қызметкерлер "Қазақ тілі" пәні бойынша аттестаттаудан өтуі керек.
Лауазымдарды қоса атқаратын барлық басқа жағдайларда педагогикалық қызметкер (мұғалім) қоса атқаратын лауазым бойынша осы Ережелердің 22-тармағының 3-тармақшасының 4 азат жолында көрсетілген шарттарға сай аттестаттаудан өтеді.";
4) 25-тармақ төмендегідей редакцияда жазылсын:
"25. Аттестаттау комиссиясының шешіміне келіспеген жағдайда аттестатталушы сот тәртібі арқылы шағымдануға құқылы.".

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1051 "Об утверждении Правил аттестации педагогических работников"
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 апреля 2005 года N 261. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 апреля 2005 года N 3583. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 апреля 2008 года N 181.
Сноска. Утратил силу  приказом  Министра образования и науки РК от 09.04.2008 N 181 (порядок введения в действие см.  п. 6 ).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1051 "Об утверждении Правил аттестации педагогических работников" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3401) следующие изменения и дополнения:
в Правилах аттестации педагогических работников, утвержденных указанным приказом:
1) подпункт 1) пункта 2 исключить;
2) пункт 6 дополнить словами ", районными (городскими) отделами образования и спорта.";
3) пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Педагогические работники (учителя) организаций образования, реализующие образовательные программы среднего общего образования, проходят аттестацию по должности, установленной штатным расписанием, и указанной в индивидуальном трудовом договоре (приказе о приеме на работу).
В случае если предметы, которые преподает педагогический работник (учитель), соответствуют предметам, указанным в его дипломе как одна квалификация (учитель физики и математики, учитель химии и биологии, учитель казахского языка и литературы и т.д.) аттестация проводится с присвоением единой категории по основной должности с указанием предметов в соответствии с указанной в дипломе квалификацией (учитель физики и математики высшей категории, учитель химии и биологии первой категории и т.д.).
Педагогические работники, преподающие государственный язык, но не имеющие соответствующего профессионального образования, должны проходить аттестацию по предмету "Казахский язык".
Во всех других случаях совмещения должностей педагогический работник (учитель) проходит аттестацию по совмещаемой должности на условиях, указанных в абзаце четвертом подпункта 3) пункта 22 настоящих Правил.";
4) пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. В случае несогласия с решением аттестационной комиссии аттестуемый имеет право обжаловать его в судебном порядке.".

2. Осы бұйрық бірінші рет ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі К.Н.Шәмшидиноваға жүктелсін.
Министрдің
міндетін атқарушы

2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Шамшидинову К.Н.
И.о. Министра