"Жоғары ғылыми - педагогикалық бiлiм (магистратура) туралы ережесiн бекiту туралы Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрiнiң 2000 жылғы 1 қарашадағы N 1035 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 16 мамырдағы N 303 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 11 маусымда тіркелді. Тіркеу N 3676. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 24 маусымдағы N 311 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 2009.06.24 N 311 бұйрығымен.
"Бiлім туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жоғары ғылыми-педагогикалық бiлiм (магистратура) туралы ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң 2000 жылғы 1 қарашадағы N 1035 бұйрығына (Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1370 тiркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа да мемлекеттiк органдардың нормативтiк құқықтық актiлерiнiң бюллетенi журналында жарияланған 2001 ж. N 13, 349-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Жоғары ғылыми-педагогикалық бiлiм (магистратура) туралы ережесiнде:
5-тармақта "кәсiптiк жоғары бiлiм берудiң бағыттары мен мамандықтарының" деген сөздер "бакалавриат мен магистратура мамандықтарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Магистратура жоғары бiлiктi ғылыми-педагогикалық кадрлармен (тапсырыс берiлген мамандықтар бойынша ғылым докторы және ғылым кандидаты ғылыми дәрежесi бар 5 адамнан кем болмауы керек) қамтамасыз етiлген жағдайда, қажеттi зертханалық-зерттеу, оқу-әдiстемелiк, әлеуметтiк базалары бар және мемлекеттiк аттестаттаудан өткен бiлiм беру ұйымдары мен ғылыми ұйымдарда ашылады.";
10-тармақтың екiншi абзацы алынып тасталсын;
12-тармақта "мiндеттi стандарттарына" деген сөздерден кейiн "Қазақстан Республикасының бакалавриат және магистратура мамандықтарының жiктеуiшiне, оқу-бағдарламалық құжаттамаларға, бiлiм алушылардың жеке оқу жоспарының жұмысына, белгiленген тәртiппен бекiтiлген басқа да құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады." деген сөздермен ауыстырлсын.
13-тармақта "әлеуметтiк-гуманитарлық, iргелi, психологиялық-педагогикалық пәндер және мамандықтар мен мамандандырулар пәндерi" деген сөздер "базалық және бейiндiк циклдарды қамтитын мiндеттi және таңдауы бойынша компоненттер пәндерi тiзбесiмен" деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақ "жұмыстарымен" деген сөзден кейiн "осы ғылым саласында" деген сөздермен толықтырылсын;
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 1 ноября 2000 года N 1035 "Об утверждении Правил о высшем научно-педагогическом образовании (магистратура)"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 мая 2005 года N 303. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2005 года N 3676. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 июня 2009 года N 311
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 24.06.2009 N 311.
В целях реализации Закона  Республики Казахстан "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ  Министра образования и науки Республики Казахстан от 1 ноября 2000 года N 1035 "Об утверждении Правил о высшем научно-педагогическом образовании (магистратура)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан N 1370 от 20 января 2001 года, опубликованный в журнале "Бюллетень нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2001 г., N 13, ст. 349) следующие изменения и дополнения:
в Правилах о высшем научно-педагогическом образовании (магистратура), утвержденных указанным приказом:
в пункте 5 слова "направлений подготовки и специальностей высшего профессионального образования" заменить словами "специальностей бакалавриата и магистратуры";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Магистратура открывается в организациях образования и научных организациях при условии обеспеченности научно-педагогическими кадрами высшей квалификации (не менее 5 человек с учеными степенями доктора наук и кандидата наук по заявленным специальностям), наличия необходимой лабораторно-исследовательской, учебно-методической, социальной базы и прошедших государственную аттестацию.";
абзац 2 пункта 10 исключить;
в пункте 12 после слов "профессионального образования" заменить словами "Классификатором специальностей бакалавриата и магистратуры Республики Казахстан, учебно-программной документацией, индивидуальными планами работы обучающихся, другими документами, утвержденными в установленном порядке.";
в пункте 13 слова "дополнительные дисциплины по циклам социально-гуманитарных, фундаментальных, психолого-педагогических дисциплин и дисциплин специальности и специализации" заменить словами "базовые дисциплины и профильные дисциплины с перечнем дисциплин обязательного компонента и компонента по выбору";
пункт 14 после слова "работой" дополнить словами "в данной отрасли науки";
пункт 19 изложить в следующей редакции:

"19. Магистратураның бiлiм беру бағдарламасы:
1) базалық пәндер;
2) бейiндiк циклдарды қамтитын пәндер;
3) практика;
4) магистрлiк диссертацияны орындауды қоса алғанда магистранттың ғылыми-зерттеу жұмысы;
5) қорытынды аттестаттаудан тұрады.";
20-тармақ алынып тасталсын;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Тарих пен философия ғылымы және шет тiлi бойынша магистранттарды даярлау мазмұны тиiстi кандидаттық минимумның бағдарламаларын барынша жақындатылған болуы тиiс. Магистратурада тапсырылатын тарих пен философия ғылымы және шет тiлiнен емтихандары кандидаттық емтихандарға теңестiрiлуi мүмкiн.";
28-тармақта "академиялық" деген сөз алынып тасталсын.
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiм департаментi (М.Р. Нұрғожин) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгiзiледi.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым бiрiншi вице-министрi Г. Гамарникке жүктелсiн.
Министр

"19. Образовательная программа магистратуры содержит:
1) базовые дисциплины;
2) профильные дисциплины;
3) практику;
4) научно-исследовательскую работу магистранта, включая выполнение магистерской диссертации;
5) итоговую государственную аттестацию.";
пункт 20 исключить;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Содержание подготовки магистрантов по истории и философии науки и иностранному языку должно быть максимально приближено к соответствующим программам кандидатского минимума. Экзамены по истории и философии науки и иностранному языку, сдаваемые в магистратуре, могут быть приравнены к кандидатским экзаменам.";
в пункте 28 слово "академическая" исключить.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования (Нургужин М.Р.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра образования и науки Республики Казахстан Г. Гамарника.
Министр