Аттестациялануға тиіс мемлекеттік әкімшілік қызметшіге Аттестациялық парақ нысанын және Қызметтік мінездеме нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2005 жылғы 22 маусымдағы N 02-01-02/81 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 27 маусымда тіркелді. Тіркеу N 3695. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2020 жылғы 13 қазандағы № 158 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 13.10.2020 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді аттестациядан өткізу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 327 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді аттестациядан өткізу ережелерінің 10 және 14-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған мыналар:
1) Аттестациялануға тиіс мемлекеттік әкімшілік қызметшіге Аттестациялық парақ нысаны;
2) Аттестациялануға тиіс мемлекеттік әкімшілік қызметшіге Қызметтік мінездеме нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі төрағасының
2005 жылғы 22 маусымдағы
N 02-01-02/81 бұйрығымен
бекітілген
Аттестациялануға тиіс мемлекеттік әкімшілік
қызметшіге Аттестациялық парақ
Аттестациялау түрі: кезекті - [ ]; қайталанған - [ ]
(керектісін Х таңбасымен белгілеу)
1. Тегі, аты, әкесінің аты ________________________________________
________________________________________
2. Туған күні "___" ___________ 19___ ж.
3. Білімі туралы, біліктілігін көтеруі, қайта даярлаудан өткендігі
туралы мәліметтер (қашан және қандай оқу орнын бітірді, білімі
бойынша мамандығы мен біліктілігі, біліктілігін көтеруі және қайта
даярлаудан өткендігі туралы құжаттары, ғылыми дәрежесі, ғылыми
атағы, олардың берілген уақыты)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
4. Атқаратын лауазымы және тағайындалған уақыты
___________________________________________________________________
5. Жалпы еңбек өтілі - ____________________________________________
6. Мемлекеттік органдарда мемлекеттік қызметші лауазымдарындағы
жұмыс өтілі - _____________________________________________________
7. Аттестация комиссиясы мүшелерінің ескертпелері мен ұсыныстары:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

Об утверждении формы Аттестационного листа и формы Служебной характеристики на административного государственного служащего, подлежащего аттестации
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 22 июня 2005 года N 02-01-02/81. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2005 года N 3695. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 13 октября 2020 года № 158.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 13.10.2020 № 158 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктами 10 и 14 Правил проведения аттестации административных государственных служащих, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 327 "Об утверждении Правил проведения аттестации административных государственных служащих", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму Аттестационного листа на административного государственного служащего, подлежащего аттестации;
2) форму Служебной характеристики на административного государственного служащего, подлежащего аттестации.
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утвержден
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 22 июня 2005 года N 02-01-02/81
Аттестационный лист
на административного государственного
служащего, подлежащего аттестации
___ ___
Вид аттестации: очередная - |___|; повторная - |___| (нужное отметить знаком Х)
1. Фамилия, имя, отчество __________________________________
2. Дата рождения "___"_________19___г.
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации, переподготовке (когда и какое учебное заведение окончил, специальность и квалификация по образованию, документы о повышении квалификации, переподготовке, ученая степень, ученое звание, дата их присвоения)____________________________________________________
__________________________________________________________________
4. Занимаемая должность и дата назначения
___________________________________________________________________
5. Общий трудовой стаж - _______________
6. Стаж работы в государственных органах на должностях
государственных служащих - ___________________
7. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной
комиссии:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________

8. Аттестацияланушының пікірі:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
9. Аттестацияланушының қызметтік мінездемесіне сәйкес мемлекеттік
қызметшінің қызметін оның тікелей басшысының бағалауы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
10. Отырысқа аттестация комиссиясының ____ мүшесі қатысты.
11. Дауысқа салу нәтижесінде аттестация комиссиясының әр мүшесімен
толтырылатын, қоса беріліп отырған бағалау парағына сәйкес
мемлекеттік қызметшінің қызметін бағалау:
1) атқаратын лауазымына сәйкес және жоғары санаттағы
лауазымға орналасу үшін кадр резервіне ұсынылады; _____________;
(дауыс саны)
2) атқаратын лауазымына сәйкес; _____________;
(дауыс саны)
3) қайтадан аттестациялануға тиіс; _____________;
(дауыс саны)
4) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді. _____________;
(дауыс саны)
Жиынтық баға ______________________________________________________
12. Аттестация комиссиясының ұсыныстары (олардың берілу себептері
көрсетіледі)
___________________________________________________________________
13. Ескертулер ____________________________________________________
___________________________________________________________________
Аттестация комиссиясының төрағасы: ______________________________
(қолы)
Аттестация комиссиясының хатшысы: ______________________________
(қолы)
Аттестация комиссиясының мүшесі: ______________________________
(қолы)
______________________________
(қолы)
______________________________
(қолы)
______________________________
(қолы)
Аттестациялаудың өткізілген күні "___" _____________ 200__ ж.
Аттестацияның қорытындысы бойынша мемлекеттік орган басшысының
шешімі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Аттестация парағымен таныстым ________________________________
(мемлекеттік қызметшінің қолы
және күні)
Мемлекеттік орган
мөрінің орны
* - 1) және 3) бағалау қайтадан аттестациялау кезінде қойылмайды
Аттестациялануға тиіс
мемлекеттік әкімшілік
қызметшіге Аттестациялық
параққа қосымша
Аттестациялануға тиіс мемлекеттік
әкімшілік қызметшіге
Бағалау парағы
(аттестация комиссиясының мүшесі толтырады)
Аттестациялау түрі: кезекті - [ ]; қайталанған - [ ] (керектісін Х
таңбасымен белгілеу)
1. Т.А.Ә. ___________________________________________
2. Лауазымы ___________________________________________
N
р/с
Өлшемдері
Аттестациялану-
шының бағасы
(өте жақсы, жақсы,
қанағаттанарлық,
қанағаттанарлықсыз)
1.
Мемлекеттік органның өкілеттігі
аясында стратегиялық және бағдарламалық
құжаттарды білуі
2.
Лауазымдық міндеттерін орындауы
3.
Кәсіби білімін, сондай-ақ
коммуникациялық және ақпараттық
технологияларды қолдануы
4.
Мемлекеттік және еңбек тәртібін,
сондай-ақ Қазақтан Республикасы
мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс
кодексі нормаларын сақтауы
5.
Жеке басының қасиеттері
Аттестация комиссиясы мүшесінің шешімі: ___________________________
(төмендегілердің бірі: атқаратын лауазымына сәйкес және
жоғары санаттағы лауазымға орналасу үшін кадр резервіне ұсынылады*;
атқаратын лауазымына сәйкес; қайтадан аттестациялануға тиіс*;
атқаратын лауазымына сәйкес келмейді)
Аттестация комиссиясы мүшесінің өз шешімін негіздеуі:
___________________________________________________________________
Аттестация комиссиясының мүшесі ______________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Аттестация комиссиясының хатшысы ______________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Күні "___" _______________ 200 _ ж.
* - қайтадан аттестациялау кезінде қойылмайды
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі төрағасының
2005 жылғы 22 маусымдағы
N 02-01-02/81 бұйрығымен
бекітілген
Аттестациялануға тиіс мемлекеттік әкімшілік қызметшіге
Қызметтік мінездеме
(тікелей басшының қолымен)
Т.А.Ә. ______________________________
Лауазымы ______________________________
Лауазымға тағайындалған күні ______________________________
. Мемлекеттік органның өкілеттігі аясында стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды білуі (білімі мен стратегиялық және бағдарламалық құжаттардан туындайтын міндеттерге бағдарлануы сипатталады).
2. Лауазымдық міндеттерін орындауы (шешіміне аттестациялануға тиіс қызметші қатысқан негізгі мәселелердің тізбесі беріледі; қызметтік міндеттерін тиімді әрі адал орындауы, лауазымдық міндеттерін орындау кезінде шығармашылық бастамашылық және жаңашылдық танытуы, мемлекеттік органның негізгі құндылықтарын ұстануы мен азаматтардың мүдделерін қамтамасыз етуі бағаланады).

8. Мнение аттестуемого: ____________________________________
__________________________________________________________________
9. Оценка деятельности государственного служащего непосредственным руководителем согласно служебной характеристике аттестуемого _____________________________________________________
__________________________________________________________________
10. На заседании присутствовало ______ членов аттестационной
комиссии.
11. Оценка деятельности государственного служащего по результатам голосования* согласно прилагаемому оценочному листу, заполняемому каждым членом аттестационной комиссии:
1) соответствует занимаемой должности и рекомендуется для зачисления в кадровый резерв для занятия должности вышестоящей категории (количество голосов) ____________;
2) соответствует занимаемой должности (количество голосов) _______;
3) подлежит повторной аттестации (количество голосов) _____________;
4) не соответствует занимаемой должности (количество голосов) _____.
Итоговая оценка __________________________________________________
12. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов,
по которым они даются) ___________________________________________
__________________________________________________________________
13. Примечания______________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: ____________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: ____________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: ____________________
(подпись)
____________________
(подпись)
____________________
(подпись)
____________________
(подпись)
Дата проведения аттестации "___""__________ 200___г.
Решение руководителя государственного органа по итогам аттестации _______________________________________________________
__________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился: _____________________________
(подпись государственного служащего и дата)
Место для печати
государственного органа
* оценки 1) и 3) при проведении повторной аттестации не выставляются
Приложение
к Аттестационному листу
на административного
государственного служащего,
подлежащего аттестации
Оценочный лист
на административного государственного служащего,
подлежащего аттестации
(заполняется членом аттестационной комиссии)
___ ___
Вид аттестации: очередная - |___|; повторная - |___| (нужное отметить знаком Х)
Ф.И.О. ________________________________________________________
Должность _____________________________________________________
N
п/п
Критерии
Оценка аттестуемого
(отлично, хорошо, удовлетворительно, неудовлетворительно)
1.
Знание стратегических и программных документов в сфере полномочий государственного органа
2.
Исполнение должностных обязанностей
3.
Применение профессиональных знаний, а также коммуникационных и информационных технологий
4.
Соблюдение государственной и трудовой дисциплины, а также норм Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан
5.
Личностные качества
Решение члена аттестационной комиссии (одно из перечисленных: соответствует занимаемой должности и рекомендуется для зачисления в кадровый резерв для занятия должности вышестоящей категории*; соответствует занимаемой должности; подлежит повторной аттестации*; не соответствует занимаемой должности): __________________________
__________________________________________________________________
Обоснование членом аттестационной комиссии своего решения:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Член аттестационной комиссии ______________________
(Ф.И.О., подпись)
Секретарь аттестационной комиссии ______________________
(Ф.И.О., подпись)
Дата "___" ____________ 200__ года
* при проведении повторной аттестации не выносится
Утверждена
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 22 июня 2005 года N 02-01-02/81
Служебная характеристика
на административного государственного служащего,
подлежащего аттестации
(заполняется непосредственным руководителем)
Ф.И.О. __________________________________________________________
Должность _______________________________________________________
Дата назначения на должность ____________________________________
. Знание стратегических и программных документов в сфере полномочий государственного органа (характеризуются знания и ориентация на задачи, вытекающие из стратегических и программных документов).
2. Исполнение должностных обязанностей (приводится перечень основных вопросов, в решении которых принимал участие служащий, подлежащий аттестации; оценивается эффективность и добросовестность исполнения служебных обязанностей, проявление творческой инициативы и новаторства при исполнении должностных обязанностей, приверженность основным ценностям государственного органа и обеспечения интересов граждан).

3. Кәсіби білімін, сондай-ақ коммуникациялық және ақпараттық технологияларды қолдануы (кәсіби білімі, коммуникациялық және ақпараттық технологияларды білу деңгейі мен оларды жұмыста қолдануы сипатталады).
4. Мемлекеттік және еңбек тәртібін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі нормаларын сақтауы (тәртіптік жаза қолданылған ба, еңбек тәртібін, ішкі қызметтік тәртіпті және мемлекеттік қызметшінің этика нормаларын сақтауы).
5. Жеке басының қасиеттері (қарым-қатынасқа бейімділігі, азаматтармен жұмыс істей білуі, өзін-өзі жетілдіру қабілеті, басшылық лауазымдағы мемлекеттік қызметшілер үшін көшбасшылығы).
6. Аттестациялануға тиіс мемлекеттік қызметші қызметінің жиынтық бағасы:
1) атқаратын лауазымына сәйкес және жоғары санаттағы лауазымға орналасу үшін кадр резервіне ұсынылады;
2) атқаратын лауазымына сәйкес;
3) қайтадан аттестациялануға тиіс;
4) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді.
Құрылымдық бөлімшенің басшысы:
Т.А.Ә. ___________________ ___________________________
(қолы)
Күні "___" ______________ 200_ ж.

3. Применение профессиональных знаний, а также коммуникационных и информационных технологий (характеризуется уровень и применение в работе профессиональных знаний, коммуникационных и информационных технологий).
4. Соблюдение государственной и трудовой дисциплины, а также норм Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (налагались ли дисциплинарные взыскания, соблюдение трудовой дисциплины, внутреннего служебного распорядка и норм этики государственного служащего).
5. Личностные качества (коммуникабельность; способность работать с гражданами, способность к самосовершенствованию; лидерство для государственных служащих, занимающих руководящие должности).
6. Итоговая оценка деятельности государственного служащего, подлежащего аттестации:
1) соответствует занимаемой должности и рекомендуется для зачисления в кадровый резерв для занятия должности вышестоящей категории;
2) соответствует занимаемой должности;
3) подлежит повторной аттестации;
4) не соответствует занимаемой должности.
Руководитель структурного подразделения:
Ф.И.О. _____________________ _________________
(подпись)
Дата "____"_____________ 200__ года