"Шекаралық аймаққа келуге және онда тұруға Рұқсаттама мен рұқсат беру тәртібі туралы Нұсқауды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 1994 жылғы 4 сәуірдегі N 92 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Ішкі істер министрлігінің 2005 жылғы 18 шілдедегі N 438 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 6 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3824. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 24 сәуірдегі № 281 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 24.04.2013 № 281 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарға жағдай жасайтын нормаларды болдырмау мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шекаралық аймаққа келуге және онда тұруға Рұқсаттама мен рұқсат беру тәртібі туралы Нұсқауды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 1994 жылғы 4 сәуірдегі N 92  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде N 97 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-тармақтағы "Облыстық ішкі істер басқармаларының, Алматы қалалық ішкі істер Бас басқармасының және Ленинск қалалық ішкі істер басқармасының" деген сөздер "Облыстардың, Астана, Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
аталған қаулымен бекітілген Шекаралық аймаққа келуге және онда тұруға Рұқсаттама мен рұқсат беру тәртібі туралы Нұсқауда:
барлық мәтін бойынша:
"Министрлер Кабинеті", "Министрлер Кабинетінің" деген сөздер "Үкіметі", "Үкіметінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ІІБ" деген аббревиатура "ІІД" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
27-тармақтың екінші абзацындағы "ІІБ ақпарат орталықтарының және ҰҚКБ, ҰҚКБ 10 бөлімінің /бөлімшесі, тобы/" деген сөздер "ұлттық қауіпсіздік органдары аумақтық бөлімшелерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
30-тармақта:
бірінші абзацтағы "мекен-жай бюросының және ІІМ," және "ақпарат орталықтарының" деген сөздер алынып тасталсын;
екінші абзац алынып тасталсын;
31-тармақтың екінші абзацындағы "ауызша" және ", бірақ бас тарту себебі айтылмайды" деген сөздер алынып тасталсын;
33-тармақтағы "ІІМ, ІІБ паспорт және виза жұмыстары бөлімдері бастықтары немесе олардың орынбасарлары, ал ішкі істер органдарында /жеке куәліктерге/ қол қою құқы берілген адамдар" деген сөздер "ІІД, ҚАІІб(Б) көші-қон полициясы бөлімшелерінің бастықтары" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы департаменті (М.Қ.Пістаев) бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 апреля 1994 года N 92 "Об утверждении Инструкции о порядке выдачи пропусков и разрешений на въезд в пограничную зону и пребывания в ней"
Приказ и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 июля 2005 года N 438. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 сентября 2005 года за N 3824. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2013 года № 281
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 24.04.2013 № 281 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
С целью исключения норм, создающих условия для коррупционных правонарушений,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 апреля 1994 года N 92 "Об утверждении Инструкции о порядке выдачи пропусков и разрешений на въезд в пограничную зону и пребывания в ней" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 97) следующие изменения:
в пункте 2 слова "Управлений внутренних дел областей, Главного управления внутренних дел города Алматы и Управления внутренних дел города Ленинска" заменить словами "Департаментов внутренних дел областей, городов Астаны и Алматы";
в Инструкции о порядке выдачи пропусков и разрешений на въезд в пограничную зону и пребывания в ней, утвержденный указанным приказом:
по всему тексту:
слова "Кабинетом Министров", "Кабинета Министров" заменить, соответственно, словами "Правительством", "Правительства";
аббревиатуру "УВД" заменить аббревиатурой "ДВД";
в абзаце втором пункта 27 слова "информационных центров УВД и 10 отделов, отделений, групп УКНБ, ОКНБ" заменить словами "территориальных подразделений органов национальной безопасности";
в пункте 30:
в абзаце первом слова "адресного бюро и информационных центров МВД" исключить;
абзац второй исключить;
в абзаце втором пункта 31 слова "устно, мотивы отказа не сообщаются" исключить;
в пункте 33 слова "начальниками Управления, отделов паспортной и визовой работы МВД, УВД или их заместителями, а в органах внутренних дел лицами, которым предоставлено право подписи паспортов (удостоверений личности)" заменить словами "начальникам подразделений миграционной полиции ДВД, ГРО(У)ВД".
2. Департаменту миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Пистаев М.К.) обеспечить государственную регистрацию приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитетінің төрағасы
генерал-лейтенант
2005 жылғы 18 шілде

3. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
И.о. Министра
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
18 июля 2005 года