Қазақстан Республикасының аумағында киік алуға тыйым салуды белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің 2005 жылғы 22 қыркүйектегі N 206 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 11 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3880. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2010 жылғы 10 қарашадағы № 704 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2010.11.10 № 704 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 қаңтардағы N 2  қаулысымен бекітілген Жануарлар дүниесі объектілерін пайдалануға шектеулер мен тыйым салуды белгілеу ережесіне сәйкес, Комиссияның жануарлар дүниесі объектілерін пайдалануға шектеулер мен тыйым салуды белгілеу туралы шешімінің (2005 жылғы 12 қыркүйектегі хаттама) және "Киіктерді ғылыми мақсаттарда пайдаланудан басқа оларды алуға тыйым салуды енгізу туралы" биологиялық негіздемеге мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысы (05.09.2005 ж. N 03-1-2-7/6747) негізінде  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында киіктерді, ғылыми мақсаттарда пайдалануды қоспағанда, 2011 жылға дейін оларды алуға, сондай-ақ олардың мүйіздері мен өнімін жинауға, дайындауға, сатып алуға немесе өткізуге тыйым салынсын.
Ескерту: 1-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының 2005 жылғы 28 желтоқсандағы N 286 бұйрығымен.
2. Жануарлар дүниесі басқармасы жыл сайын, 2006-2011 жылдар бойы:
1) бюджетті қалыптастыру кезінде киіктерді қорғау, санын есепке алу және олар мекендейтін жерлерде қасқырларды ату жөніндегі іс-шараларға қаржы қаражатын ескерсін;
2) киіктер санын есепке алу деректерінің негізінде оларды алуға тыйым салу мерзімін жою, өзгерту немесе ұзарту туралы ұсыныстар жасасын.
3. Облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық басқармаларының (Ақмола, Ақтөбе, Алматы, Атырау, Жамбыл, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Қостанай, Қызылорда, Маңғыстау, Оңтүстік Қазақстан) киіктер алуға тыйым салуды қамтамасыз ету ату жөнінде қажетті шаралар қолдансын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының орынбасары Қ.Ш.Мұсабаевқа жүктелсін.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының 2005 жылғы 28 желтоқсандағы N 286   бұйрығымен .

Об установлении запрета на изъятие сайгаков на территории Республики Казахстан
Приказ И.о. Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 сентября 2005 года N 206. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 октября 2005 года N 3880. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 ноября 2010 года № 704.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 10.11.2010 № 704 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Правилами установления ограничений и запретов на пользование объектами животного мира, утвержденных  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 5 января 2005 года N 2, на основании решения Комиссии об установлении ограничений и запретов на пользование объектами животного мира (протокол от 12 сентября 2005 года) и заключения государственной экологической экспертизы на биологическое обоснование«"О введении запрета на изъятие сайгаков, кроме использования их в научных целях" (от 05.09.2005 г. N 03-1-2-7/6747), ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить запрет на изъятие сайгаков, а также сбор, заготовку, приобретение или сбыт их рогов и продукции на всей территории Республики Казахстан до 2011 года, кроме использования в научных целях.
Сноска. Пункт 1 в новой редакции -  приказом Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 декабря 2005 года N 286.
2. Управлению по животному миру ежегодно, в течение 2006-2010 годов:
1) при формировании бюджета предусматривать финансовые средства на мероприятия по охране, учету численности сайгаков и отстрелу волков в местах обитания сайгаков;
2) на основании данных учета численности сайгаков представлять предложения об отмене, изменении или продлении срока запрета на их изъятие.
3. Начальникам областных территориальных управлений лесного и охотничьего хозяйства (Акмолинского, Актюбинского, Алматинского, Атырауского, Жамбылского, Западно-Казахстанского, Карагандинского, Костанайского, Кызылординского, Мангистауского, Южно-Казахстанского) принять необходимые меры по обеспечению запрета на изъятие сайгаков.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Мусабаева Х.Ш.
Сноска. Пункт 4 с изменениями -  приказом Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 декабря 2005 года N 286.

5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның
міндетін атқарушы

5. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
И.о. Председателя