"Кедендік төлемдерді, салықтарды және өсімпұлдарды мемлекеттік бюджетке аударудың және артық төленген кедендік төлемдерді, салықтарды және өсімпұлдарды есепке алу мен мемлекеттік бюджеттен қайтарып алудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 27 мамырдағы N 247 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2005 жылғы 20 қыркүйектегі N 365 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 11 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3882. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21 № 474 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің  346 , 348 және  351-баптарына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кедендік төлемдерді, салықтарды және өсімпұлдарды мемлекеттік бюджетке аударудың және артық төленген кедендік төлемдерді, салықтарды және өсімпұлдарды есепке алу мен мемлекеттік бюджеттен қайтарып алудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 27 мамырдағы N 247  бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық кесімдерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2351 болып тіркелген, "Официальная газета" газетінде 2003 жылғы 16 тамызда N 35 (138) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауында және мәтін бойынша "мемлекеттік" деген сөз алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кедендік төлемдерді, салықтарды және өсімпұлдарды мемлекеттік бюджетке аударудың және артық төленген кедендік төлемдерді, салықтарды және өсімпұлдарды есепке алу мен мемлекеттік бюджеттен қайтарып алудың ережесінде:
атауында және мәтін бойынша "мемлекеттік" деген сөз алынып тасталсын (10-тармақтағы нормативтік құқықтық актіге сілтемені қоспағанда);
17-тармақтың 1) тармақшасындағы ", есепке алуға немесе қайтаруға жататын" деген сөздер алынып тасталсын;
17-тармақтың 2) тармақшасындағы "төленген" деген сөз "енгізілген" деген сөзбен ауыстырылсын;
18-тармақтағы "он бес" деген сөз "он" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 22, 23, 24 және 25-тармақтармен толықтырылсын:
"22. Артық төленген сомасы бар кедендік төлемнің және салықтың түрі бойынша келесі кедендік төлемдердің, салықтардың және өсімпұлдардың есебіне есепке алуды жүзеге асыру үшін төлеуші өтінішпен кеден органына өтініш жасайды.
23. Өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізбесі, сондай-ақ қарау мерзімі осы Ереженің 17 және 18-тармақтарында көзделген.

О внесении изменений и дополнений в приказ - Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 27 мая 2003 года N 247 "Об утверждении Правил перечисления таможенных платежей, налогов и пени в государственный бюджет и зачета, возврата излишне уплаченных таможенных платежей, налогов и пени из государственного бюджета"
Приказ Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 20 сентября 2005 года N 365. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2005 года N 3882. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года N 474
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 N 474.
В соответствии со статьями  346 ,  348 и  351 Таможенного кодекса Республики Казахстан,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 27 мая 2003 года N 247 "Об утверждении Правил перечисления таможенных платежей, налогов и пени в государственный бюджет и зачета, возврата излишне уплаченных таможенных платежей, налогов и пени из государственного бюджета" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2351, опубликован в газете "Официальная газета", 16 августа 2003 года, N 35 (138)) следующие изменения и дополнения:
в названии и по тексту слова "государственный" и "государственного" исключить;
в Правилах перечисления таможенных платежей, налогов и пени в государственный бюджет и зачета, возврата излишне уплаченных таможенных платежей, налогов и пени из государственного бюджета, утвержденных указанным приказом:
в названии и по тексту слова "государственный" и "государственного" за исключением ссылки на нормативный правовой акт в пункте 10 исключить;
в подпункте 1) пункта 17 слова ", подлежащих зачету или возврату" исключить;
в подпункте 2) пункта 17 слова "были уплачены" заменить словом "вносились";
в пункте 18 слово "пятнадцати" заменить словом "десяти";
дополнить пунктами 22, 23, 24 и 25 следующего содержания:
"22. Для осуществления зачета в счет уплаты будущих таможенных платежей и налогов по тому виду таможенного платежа, налога или пени, по которому имеется излишне уплаченная сумма, плательщик обращается с заявлением в таможенный орган.
23. Перечень прилагаемых документов к заявлению, а также срок рассмотрения заявления предусмотрены в пунктах 17 и 18 настоящих Правил.

24. Өтініш алынғаннан кейін кеден органы бюджетке салықтардың басқа түрлері бойынша берешектің бар-жоқтығы туралы салық органы-бенефициарға сұрау салумен өтініш жасайды.
Бюджетке салықтар мен басқа да міндетті төлемдер бойынша берешек болған кезде, кеден органы бір жұмыс күн ішінде сұрау салуға жауап алынғаннан кейін өтініш берушіге артық төленген сомасы бар кедендік төлем, салық немесе өсімпұлдың түрі бойынша келесі кедендік төлемдер мен салықтарды төлеу есебіне есептеуден бас тарту туралы хабарлайды. Бұл ретте, хабарламада салық органының атауы және берешегі бар салықтың түрі көрсетіледі. Көрсетілген берешекті өтеу үшін төлеуші осы берешек бар салық органына өтініш ұсынады.
Бюджетке салықтар мен басқа да міндетті төлемдер бойынша берешек болмаған жағдайда кеден органы артық төленген сомасы бар сол кедендік төлем, салық немесе өсімпұл түрі бойынша келесі кедендік төлемдер мен салықтарды төлеу есебіне жатқызуды жүргізеді.
25. Кеден органы артық төленген сомасы бар кедендік төлем мен салық түрі бойынша келесі кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұлдардың төлеу есебіне жатқызуды төлеу орны бойынша жүргізеді.";
қосымшаларда:
атауларында және мәтіндері бойынша "мемлекеттік" деген сөз алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Кедендік кірістер басқармасы (Н.С.Жанарбаева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Ұйымдастырушылық жұмыс және бақылау басқармасы (К.І.Махамбетов) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының бірінші орынбасары М.Е.Аманбаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қаржы Вице-министрі -
Төраға
Келісілді
Қаржы министрлігі
Салық комитетінің төрағасы
2005 жылғы 30 қыркүйек
Келісілді
Қаржы министрлігі
Қазынашылық комитетінің төрағасы
2005 жылғы 30 қыркүйек

24. После получения заявления таможенный орган обращается в налоговый орган - бенефициар с запросом о наличии задолженности в бюджет по другим видам налогов.
При наличии задолженности по налогам в бюджет таможенный орган в течение одного рабочего дня после получения ответа на запрос письменно уведомляет заявителя об отказе в зачете в счет уплаты будущих таможенных платежей и налогов по тому виду таможенного платежа, налога или пени, по которому имеется излишне уплаченная сумма. При этом в уведомлении указывается наименование налогового органа и вид налога, по которому имеется задолженность. Для погашения указанной задолженности плательщик представляет заявление в налоговый орган, где имеется данная задолженность.
При отсутствии задолженности по налогам в бюджет, таможенным органом производится зачет в счет уплаты будущих таможенных платежей и налогов по тому виду таможенного платежа, налога или пени, по которому имеется излишне уплаченная сумма.
25. Зачет в счет уплаты будущих таможенных платежей и налогов по тому виду таможенного платежа, налога или пени, по которому имеется излишне уплаченная сумма, производится таможенным органом по месту уплаты.";
в приложениях:
в названии и по тексту слова "государственный" и "государственного" исключить.
2. Управлению таможенных доходов Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Жанарбаева Н.С.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению организационной работы и контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Махамбетов К.И.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого Заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Аманбаева М.Е.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней со дня официального опубликования.
Вице-Министр финансов -
Председатель
СОГЛАСОВАНО
Председатель Налогового комитета
Министерства финансов
30 сентября 2005 г.
СОГЛАСОВАНО
Председателе Комитета казначейства
Министерства финансов
30 сентября 2005 г.