Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын резидент еместердің валюта операцияларының мониторингін жүзеге асыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2005 жылғы 14 қазандағы N 122 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 23 қарашада тіркелді. Тіркеу N 3940. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 263 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.12.2015 № 263 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік отыз күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын резидент еместердің валюта операцияларының мониторингін жүзеге асыру тәртібін айқындау мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын резидент еместердің валюта операцияларының мониторингін жүзеге асыру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 18 желтоқсаннан бастап қолданысқа енеді.
3. Төлем балансы және валюталық реттеу департаменті (Дюгай Н.Н.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулыны алған күннен бастап үш күндік мерзімде Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау үшін шаралар қабылдасын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Г.З.Айманбетоваға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
статистика жөніндегі Агенттігі
Төраға
18 қазан 2005 жыл
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Сауда және индустрия
министрлігі
Бірінші Вице-Министр
4 қараша 2005 жыл
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Министр

Об утверждении Правил осуществления мониторинга валютных операций нерезидентов, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 14 октября 2005 года № 122. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 ноября 2005 года № 3940. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 263
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 31.12.2015 № 263 (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях определения порядка осуществления мониторинга валютных операций нерезидентов, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления мониторинга валютных операций нерезидентов, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 18 декабря 2005 года.
3. Департаменту платежного баланса и валютного регулирования (Дюгай Н.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
4. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в трехдневный срок со дня получения настоящего постановления принять меры к опубликованию его в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Айманбетову Г.З.
Председатель
Национального Банка
"СОГЛАСОВАНО"                       "СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики                Министерство
Казахстан по статистике             индустрии и торговли
Председатель                        Республики Казахстан
18 октября 2005 года                Первый Вице-Министр
04 ноября 2005 года
"СОГЛАСОВАНО"                      "СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов              Министерство экономики и
Республики Казахстан               бюджетного планирования
Министр                            Республики Казахстан

12 қараша 2005 жыл
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
Министр
2 қараша 2005 жыл
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
ресурcтар министрлігі
Бірінші Вице-Министр
27 қазан 2005 жыл
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2005 жылғы 14 қазандағы
N 122 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге
асыратын резидент еместердің валюта операцияларының
мониторингін жүзеге асыру ережесі
Осы Ереже Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының  Ұлттық Банкі", "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Заңдарына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктерінің валюта операцияларының мониторингін (бұдан әрі - валюта мониторингі) жүзеге асыру және валюта мониторингі объектілерінің валюта операциялары бойынша ақпараттық базаны қалыптастыру тәртібін белгілейді.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ереженің мақсаты үшін "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көрсетілген  негізгі ұғымдар, сондай-ақ мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бас компания - Қазақстан Республикасының аумағында филиалы (өкілдігі) бар резидент емес заңды тұлға;
2) шарт - келісім, келісім-шарт, оларға өзгерістер мен толықтырулар, сондай-ақ негізінде және (немесе) орындау үшін валюта операциялары жүзеге асырылатын өзге құжаттар;
3) тапсырыс беруші:
тауарлар, қызмет көрсетулер (жұмыстар) сатып алуға шарт жасаған жеке немесе заңды тұлға, оның филиалы (өкілдігі);
бас компанияның бас компания жасаған шарттар бойынша тауарлар, қызмет көрсетулер (жұмыс) сатып алған филиалы (өкілдігі);
қосалқы мердігермен жасалған шарт бойынша мердігер;
құзыретті орган;
4) кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпы жіктеушісі бойынша коды (бұдан әрі - КҰЖЖ коды) - статистика жөніндегі уәкілетті орган кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпы жіктеушісіне сәйкес заңды тұлғаларға, заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктеріне берген бірегейлендіру коды;
4-1) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) – заңды тұлғаға (филиал мен өкілдікке) және бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
4-2) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде дара кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
5) құзыретті орган - Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған және келісім-шарттарды жасауға және орындауға байланысты құқықтарды жүзеге асыруда Қазақстан Республикасының атынан іс-әрекет жасайтын мемлекеттік орган;

12 ноября 2005 года                Министр
02 ноября 2005 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство энергетики
и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Первый Вице-Министр
27 октября 2005 года
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 14 октября 2005 года N 122
Правила
осуществления мониторинга валютных операций нерезидентов,
осуществляющих деятельность на территории
Республики Казахстан
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", "О валютном регулировании и валютном контроле" и устанавливают порядок осуществления мониторинга валютных операций филиалов и представительств юридических лиц-нерезидентов, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан (далее - валютного мониторинга), и формирования информационной базы по валютным операциям объектов валютного мониторинга.
Глава 1. Общие положения
1. Для целей настоящих Правил используются основные понятия, указанные в Законе Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле", а также следующие понятия:
1) головная компания - юридическое лицо-нерезидент, имеющее филиал (представительство) на территории Республики Казахстан;
2) договор - соглашение, контракт, изменения и дополнения к ним, а также иные документы, на основании и(или) во исполнение которых осуществляются валютные операции;
3) заказчик:
физическое или юридическое лицо, его филиал (представительство), заключившие договор на приобретение товаров, услуг (работ);
филиал (представительство) головной компании, приобретающий товары, услуги (работы) по договорам, заключенным головной компанией;
подрядчик по договору, заключенному с субподрядчиком;
компетентный орган;
4) код по общему классификатору предприятий и организаций (далее - код ОКПО) - идентификационный код, присваиваемый юридическим лицам, филиалам и представительствам юридических лиц уполномоченным органом по статистике согласно общему классификатору предприятий и организаций;
4-1) бизнес-идентификационный номер (далее - БИН) - уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
4-2) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
5) компетентный орган - государственный орган, определяемый Правительством Республики Казахстан и действующий от имени Республики Казахстан в осуществлении прав, связанных с заключением и исполнением контрактов;

6) оператор - құзыретті органмен жасалған өнімді бөлу туралы келісім бойынша жұмысты орындау үшін мердігер тартқан немесе құрған заңды тұлға, заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі);
7) мердігер:
осы Ереженің 2-тармағында көрсетілген қызмет көрсетулерді (жұмысты) орындау үшін тапсырыс берушімен шарт жасаған жеке немесе заңды тұлға, оның филиалы (өкілдігі);
бас компанияның бас компания мен тапсырыс беруші арасында жасалған шарт бойынша осы Ереженің 2-тармағында көрсетілген қызмет көрсетулерді (жұмысты) орындайтын филиалы (өкілдігі);
оператор;
8) жеткізуші:
мердігер;
қосалқы мердігер;
тұлғаның филиалы (өкілдігі);
өз атынан немесе бас компаниямен жасалған шарт бойынша осы Ереженің 2-тармағында көрсетілмеген қызмет көрсетулерді (жұмысты) орындайтын жеке немесе заңды тұлға, заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі);
бас компанияның бас компаниямен жасалған шарт бойынша осы Ереженің 2-тармағында көрсетілмеген қызмет көрсетулерді (жұмысты) орындайтын филиалы (өкілдігі);
9) жоба - бас компания мен тапсырыс беруші, тапсырыс беруші мен мердігер, тапсырыс беруші мен жеткізуші, мердігер мен жеткізуші, қосалқы мердігер мен жеткізуші арасында жасалған шартқа сәйкес орындауға тиісті қызмет көрсетулердің (жұмыстың) көлемі;
10) валюта мониторингінің респонденті - валюта мониторингінің жүйелі негізде осы Ереженің 7-тармағында көрсетілген мәліметтер мен есептілікті білдіретін объектісі;
11) қосалқы мердігер:
мердігермен мердігердің міндеттемелерінің қандай да болмасын бөлігін орындау туралы шарт жасаған жеке немесе заңды тұлға, оның филиалы (өкілдігі);
мердігердің бас компаниямен жасаған шарты бойынша мердігердің міндеттемелерінің қандай да болмасын бөлігін орындайтын заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.11.30 N 109 Қаулысымен.
2. Валюта мониторингі респонденттерінің тізбесін Ұлттық Банк осы Ереженің 4, 5-тармақтарында көзделген тәртіппен қалыптастырады.
Валюта мониторингі респонденттерінің тізбесіне Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін және мынадай қызмет түрлерін жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлғалардың филиалдары (өкілдіктері) кіреді:
шикі мұнай, табиғи газ және ілеспе газ өндіру;
құрылыс қызметтері;
пайдалы кен қазбаларын өндіруге байланысты қызмет көрсетулер;
архитектуралық, инженерлік және басқа да техникалық қызмет көрсетулер;
ғылыми-зерттеу жұмыстары және тәжірибе-конструкторлық әзірлеулер.
3. Валюта мониторингі бойынша ақпараттық база валюта мониторингінің объектілері осы Ереженің 2-тарауында белгіленген тәртіппен және мерзімде ұсынатын мәліметтер мен есептілік (осы  Ереженің 1- 6-қосымшалары) негізінде қалыптастырылады.

6) оператор - юридическое лицо, филиал (представительство) юридического лица, привлекаемое или созданное подрядчиком для выполнения работ по соглашению о разделе продукции, заключенному с компетентным органом;
7) подрядчик:
физическое или юридическое лицо, его филиал (представительство), заключившие с заказчиком договор на выполнение услуг (работ), указанных в пункте 2 настоящих Правил;
филиал (представительство) головной компании, выполняющий услуги (работы), указанные в пункте 2 настоящих Правил, по договору, заключенному между головной компанией и заказчиком;
оператор;
8) поставщик:
подрядчик;
субподрядчик;
физическое или юридическое лицо, его филиал (представительство), заключившие договор на выполнение услуг (работ), не указанных в пункте 2 настоящих Правил;
филиал (представительство) головной компании, выполняющий услуги (работы), не указанные в пункте 2 настоящих Правил, по договорам, заключенным головной компанией;
9) проект - объем услуг (работ), подлежащих выполнению согласно договору, заключенному между: головной компанией и заказчиком, заказчиком и подрядчиком, заказчиком и поставщиком, подрядчиком и поставщиком, субподрядчиком и поставщиком;
10) респондент валютного мониторинга - объект валютного мониторинга, представляющий на регулярной основе сведения и отчетность, указанные в пункте 7 настоящих Правил;
11) субподрядчик:
физическое или юридическое лицо, его филиал (представительство), заключившие с подрядчиком договор об исполнении какой-либо части обязательств подрядчика;
филиал (представительство) юридического лица, исполняющий какую-либо часть обязательств подрядчика по договору подрядчика с головной компанией.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 30.11.2009 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
2. Перечень респондентов валютного мониторинга формируется Национальным Банком в порядке, предусмотренном пунктами 4, 5 настоящих Правил.
В перечень респондентов валютного мониторинга включаются   филиалы  (представительства) юридических лиц-нерезидентов, действующие на территории Республики Казахстан и осуществляющие следующие виды услуг, работ:
добыча сырой нефти, природного и попутного газа;
строительные услуги;
услуги, связанные с добычей полезных ископаемых;
архитектурные, инженерные и прочие технические услуги;
научно-исследовательские работы и опытно-конструкторские разработки.
3. Информационная база по валютному мониторингу формируется на основе сведений и отчетности (Приложения 1-6 к настоящим Правилам), представляемых объектами валютного мониторинга в порядке и сроки, установленные главой 2 настоящих Правил.

2-тарау. Валюта мониторингін жүзеге асыру тәртібі
4. Қазақстан Республикасының аумағында бір жылдан астам жұмыс істеген резидент емес заңды тұлғалардың барлық филиалдары (өкілдіктері) Ұлттық Банктен сұрату алған күннен бастап он күннен кешіктірмей осы Ереженің  1-қосымшасында белгіленген нысан бойынша мәліметтер ұсынады.
Ұлттық Банк ұсынылған ақпарат негізінде валюта мониторингі респонденттерінің тізбесін қалыптастырады.
5. Ұлттық Банк осы Ереженің 4-тармағына сәйкес ақпарат ұсынылған күннен бастап отыз күннен кешіктірмей резидент емес заңды тұлғалардың филиалын (өкілдігін) мәліметтердің тиісті оның осы тізбеге енгізілгені және мәліметтер мен есептіліктің тиісті нысандарын ұсыну қажеттілігін хабардар етеді.
6. Осы Ереженің 1-қосымшасының А бөлігінде көзделген деректемелер мен көрсеткіштер өзгерген жағдайда валюта мониторингінің респонденттері бұл туралы осындай өзгерістер енгізілген күннен бастап отыз күннен кешіктірмей Ұлттық Банкке хабарлайды.
7. Осы Ереженің 2-6-тармақтарында белгіленген нысандар бойынша мәліметтер мен есептілікті валюта мониторингінің респонденттері мынадай мерзімдерде ұсынады:
1)  2-қосымша бойынша - жыл сайын, ағымдағы жылдың 5-сәуіріне дейін;
2) 3 және  4-қосымшалар бойынша - тоқсан сайын, есептік кезеңнен кейінгі келесі айдың 20-на дейін;
3)  5-қосымша бойынша - жылына 2 рет, ағымдағы жылдың 1 наурызына және 1 қыркүйегіне дейін;
4)  6-қосымша бойынша - тоқсан сайын, есептік кезеңнен кейінгі келесі айдың 20-на дейін.
8. Осы Ереженің 4, 6, 7-тармақтарына сәйкес мәліметтер мен есептілік Ұлттық Банктің филиалына (бөлімшесіне) валюта мониторингі объектісінің орналасқан жері бойынша ұсынылады.
9. Қазақстан Республикасының аумағында бір жылдан астам жұмыс істеген резидент емес заңды тұлғалардың барлық филиалдары (өкілдіктері) Ұлттық Банктің сұратуы бойынша ұсынылған мәліметтер мен есептіліктің шынайылығын тексеру үшін қажетті құжаттарды (филиал (өкілдік) туралы ереженің, шарттардың, шот-фактуралардың, қабылдау-өткізу актілерінің, төлем тапсырмаларының, бухгалтерлік баланстың, қаржы-шаруашылық қызметтің нәтижесі туралы есептің, ақша қозғалысы туралы есептің, кірістер мен шегерімдер туралы есептің, амортизациялық аударымдар, жөндеу шығыстары және белгіленген активтер бойынша басқа шегерімдер туралы есептің көшірмелерін) ұсынады.
10. Ұлттық Банк ағымдағы жылдың 10 қаңтарынан бастап 10 шілдесіне дейін статистика жөніндегі уәкілетті органға Қазақстан Республикасының аумағында бір жылдан астам жұмыс істеген резидент емес заңды тұлғалардың барлық филиалдарының (өкілдіктерінің) валюта мониторингі бойынша ақпараттық базадан ағымдағы жылдың 1 қаңтарындағы және 1 шілдесіндегі жағдай бойынша деректерді (осы Ереженің  1-қосымшасының А бөлігі) ұсынады.

Глава 2. Порядок осуществления валютного мониторинга
4. Все филиалы (представительства) юридических лиц-нерезидентов, действующие на территории Республики Казахстан более одного года, по запросу Национального Банка представляют сведения по форме, установленной в  Приложении 1 к настоящим Правилам, не позднее десяти дней со дня получения запроса Национального Банка.
Национальный Банк на основе представленной информации формирует перечень респондентов валютного мониторинга.
5. Национальный Банк не позднее тридцати дней с даты представления информации в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил информирует филиал (представительство) юридического лица-нерезидента о его включении в данный перечень и необходимости представления им соответствующих форм сведений и отчетности.
6. В случае изменения реквизитов и показателей, предусмотренных в части А Приложения 1 к настоящим Правилам, респонденты валютного мониторинга информируют об этом Национальный Банк, не позднее тридцати дней с даты внесения таких изменений.
7. Сведения и отчетность по формам, установленным в Приложениях 2-6 к настоящим Правилам, представляются респондентами валютного мониторинга в следующие сроки:
1) по  Приложению 2 ежегодно, до 5 апреля текущего года;
2) по  Приложениям 3   и 4 ежеквартально, до 20 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
3) по  Приложению 5 - 2 раза в год, до 1 марта и до 1 сентября текущего года;
4) по  Приложению 6 ежеквартально, до 20 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
8. Сведения и отчетность в соответствии с пунктами 4, 6, 7 настоящих Правил представляются в филиал (подразделение) Национального Банка по месту нахождения объекта валютного мониторинга.
9. Филиалы (представительства) юридических лиц-нерезидентов, действующие на территории Республики Казахстан более одного года, представляют по запросу Национального Банка документы, необходимые для проверки достоверности представленных сведений и отчетности (копии положения о филиале (представительстве), договора, счетов-фактур, актов приемки-передачи, платежных поручений, бухгалтерского баланса, отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, отчета о движении денег, отчета о доходах и произведенных вычетах, отчета об амортизационных отчислениях, расходах на ремонт и других вычетах по фиксированным активам).
10. Национальный Банк в срок до 10 января и 10 июля текущего года передает в уполномоченный орган по статистике данные из информационной базы по валютному мониторингу филиалов (представительств) юридических лиц-нерезидентов, действующие на территории Республики Казахстан более одного года, (часть А Приложения 1 к настоящим Правилам) по состоянию на 1 января и 1 июля текущего года.

3-тарау. Қорытынды ережелер
11. Осы Ережені бұзғаны үшін жауапкершілік Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес басталады.
12. Осы Ережеде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Қазақстан Республикасының
аумағында қызметін жүзеге
асыратын резидент еместердің
валюта операцияларының
мониторингін жүзеге асыру
ережесіне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.11.30 N 109 Қаулысымен.
Бас компанияның филиалы (өкілдігі)
туралы мәліметтер
____________________________________________________
филиалдың (өкілдіктің) атауы
А бөлігі. Жалпы мәліметтер
1. КҰЖЖ коды ______________________________________________________
1-1. БСН (бар болса)_______________________________________________
2. Қазақстан Республикасы салық төлеушісінің тіркеу нөмірі (бұдан
әрі - СТН)
___________________________________________________________________
3. Басшы __________________________________________________________
(аты-жөні)
4. Нақты мекен-жайы _______________________________________________
телефоны факсы ________________ e-mail ____________________________
5. Қазақстан Республикасындағы қызмет көрсететін банкі (банктері)
___________________________________________________________________
6. Бас компанияның атауы және тіркелген елі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
7. Бас компания құрылтайшыларының және/немесе акционерлерінің
атауы, тіркелген елі және жарғылық капиталдағы үлесі (пайызбен)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

Глава 3. Заключительные положения
11. Ответственность за нарушение настоящих Правил наступает в соответствии с законами Республики Казахстан.
12. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам осуществления
мониторинга валютных операций
нерезидентов, осуществляющих
деятельность на территории
Республики Казахстан
Сведения о филиале (представительстве) головной компании
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 30.11.2009 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
________________________________________________
наименование филиала (представительства)
Часть А. Общие сведения
1. Код ОКПО ______________________________________________________
1-1. БИН (при наличии)____________________________________________
2. Регистрационный номер налогоплательщика Республики Казахстан
(далее РНН _______________________________________________________
3. Руководитель __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
4. Фактический адрес _____________________________________________
телефон                  факс  ____________ e-mail ____________
5. Обслуживающий(е) банк(и) в Республике Казахстан  __________________________________________________________________
6. Наименование и страна регистрации головной компании __________________________________________________________________
__________________________________________________________________
7. Наименование, страна регистрации и доля (в процентах) участия
в уставном капитале учредителей и/или   акционеров головной компании
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________

8. Бас компания филиалының (өкілдігінің) Қазақстан Республикасында
есепке алынып тіркелген күні ______________________________________
9. Қызмет түрі ____________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(Филиал (өкілдік) туралы ережеге сәйкес көрсетіледі)
10. Жұмыс істейтіндер саны (адам)__ оның ішінде: резидент еместер__
Б бөлігі. Өндірістік-қаржылық қызметтің жекелеген көрсеткіштері
миллион теңгемен
N
Көрсеткіштің атауы
Сомасы
1.

8. Дата учетной регистрации филиала (представительства) головной
компании в Республике Казахстан __________________________________
9. Виды деятельности _____________________________________________
__________________________________________________________________
(указываются в соответствии с Положением о филиале
(представительстве)
10. Количество работающих (человек) _________ из них:
нерезидентов _____
Часть Б. Отдельные показатели производственно-финансовой деятельности
в миллионах тенге
N№
Наименование показателя
Сумма
1.

3.3. Резидент еместерге басқа да талаптар
13.
4. Сыртқы міндеттемелер
14.
4.1. Резидент еместерден қаржылық заемдар
15.
4.2. Резидент еместер алдындағы тауарлар (қызмет көрсетулер, жұмыс) жеткізуге байланысты кредиторлық берешек
16.
4.3. Резидент еместер алдындағы басқа да міндеттемелер
Басшы   ____________________     ________________ (қолы)
20 ____ жылғы "____"_____________
1-қосымшаны толтыру жөніндегі нұсқау
А бөлігінің 7-тармағында дауыс беретін акциялардың немесе қатысушылар дауыстарының кемінде 10% (он пайызын) иеленген құрылтайшылар және/немесе акционерлер көрсетіледі.

3.3. Прочие требования к нерезидентам
13.
4. Внешние обязательства
14.
4.1. Финансовые займы от нерезидентов
15.
4.2. Кредиторская задолженность перед нерезидентами, связанная с поставками товаров (работ, услуг)
16.
4.3. Прочие обязательства перед нерезидентами
Руководитель ___________ ____________(подпись)
"___"____________ 20 __ года
Указания по заполнению Приложения 1
В пункте 7 части А указываются учредители и/или акционеры, владеющие не менее 10 % (десятью процентами) голосующих акций или голосов участников.

Б бөлігінде филиалдың (өкілдіктің) есептік жылдағы операцияларының нәтижелері көрсетіледі. Бұл ретте 1 және 2-тараулардың көрсеткіштері жыл қорытындысы бойынша көрсетіледі, 3 және 4-тараулардың көрсеткіштері жыл соңындағы жағдай бойынша көрсетіледі. 1.3-көрсеткішке шикізат пен материалдар шығындары, сатып алынған жиынтықтаушы бұйымдар, жартылай фабрикаттар, қосалқы материалдар, отын және энергия кіреді. 2.3-көрсеткішке өндірістік және өндірістік емес сипаттағы, тысқары ұйымдар орындаған қызмет көрсетулер (жұмыс) кіреді.
Қазақстан Республикасының
аумағында қызметін жүзеге
асыратын резидент еместердің
валюта операцияларының
мониторингін жүзеге асыру
ережесіне 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.11.30 N 109 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасында бас компания филиалының (өкілдігінің) қатысуымен жүзеге асырылатын жобалар туралы мәліметтер
_______________________________________________________________
бас компания филиалының (өкілдігінің) атауы
__________________________________________________________
КҰЖЖ коды
______________________________________________________
БСН (бар болса)
1-бөлік. Объектілер құрылысы
Объектінің атауы
Объект орналасқан жер
Тапсырыс беруші
Жоба қолданылатын мерзім
Атауы
СТН
БСН/ЖСН (бар болса)
басталған күні
аяқталған күні
А
1
2
3
4
5
6
7
2-бөлік. Қызмет көрсетулердің (жұмыстардың) орындалуы
Жұмыстың (қызмет көрсетудің) атауы
Жоба жүзеге асырылатын орын
Тапсырыс беруші
Жоба қолданылатын мерзім
Атауы
СТН
БСН/ЖСН (бар болса)
басталған күні
аяқталған күні
А
1
2
3
4
5
6
7
3-бөлік. Мердігерлер және қосалқы мердігерлер
Мердігер (қосалқы мердігер)
Мердігер (қосалқы мердігер) тіркелген ел
Мердігер (қосалқы мердігер) орындайтын қызмет көрсетудің (жұмыстың) атауы
Атауы
СТН
БСН/ЖСН (бар болса)
А
1
2
3
4
5
Басшы _______________________________________
(қолы)
Орындаушы ___________________________________
(аты-жөні, телефоны)
20__ жылғы «___» _____________
Қазақстан Республикасының
аумағында қызметін жүзеге
асыратын резидент еместердің
валюта операцияларының
мониторингін жүзеге асыру
ережесіне 3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.11.30 N 109 Қаулысымен.
20 ____ жылғы ____ тоқсандағы
жобаларды жүзеге асыру туралы есеп
___________________________________________________________________
бас компания филиалының (өкілдігінің) атауы
___________________________________________________________________
КҰЖЖ коды
___________________________________________________________________
БСН (бар болса)
1-бөлік. Тауарларды сатып алу және сату
мың АҚШ долларымен
N
Көрсеткіштің атауы
Жолдың коды
Құны
1.
Шетелдегі тікелей инвесторлардан алынған жабдық
10
2.
Шетелдегі тікелей инвесторлардан алынған басқа тауарлар
11
3.
Жабдықты шетелдегі тікелей инвесторларға қайтару
20
4.
Басқа тауарларды шетелдегі тікелей инвесторларға қайтару
21
5.
Қазақстан Республикасының резиденттерінен тауарлар сатып алу
30
6.
Үшінші елдердің резиденттерінен тауарлар сатып алу (Қазақстан Республикасын және бас компанияның резиденттігі елін қоспағанда)
40
7.
Тауарларды экспортқа өткізу
41
2-бөлік. Қызмет көрсетулерді орындау
мың АҚШ долларымен
Операцияны сипаттау
Қызмет көрсету түрінің коды
Тапсырыс беруші
Сомасы
атауы
ел
СТН
БСН/ЖСН (бар болса)
А
1
2
3
4
5
6
7
Жиынтығы:
3-бөлік. Қызмет көрсетулерді сатып алу
мың АҚШ долларымен
Операцияны сипаттау
Қызмет көрсету түрінің коды
Жеткізуші
Сомасы
атауы
ел
СТН
БСН/ЖСН (бар болса)
А
1
2
3
4
5
6
7
Жиынтығы:
4-бөлік. Еңбекке ақы төлеу
мың АҚШ долларымен
N
Жолдың коды
Көрсеткіштің атауы
Сомасы
1.
50
Резидент қызметшілерге және жұмысшыларға төленген жалақы
2.
60
Резидент емес қызметшілерге және жұмысшыларға төленген жалақы, барлығы
3.
оның ішінде елдер бойынша:
5-бөлік. Жекелеген қаржылық көрсеткіштер
мың
АҚШ долларымен
N
Көрсеткіштің атауы
Жолдың коды
Сомасы
1.
Кезең соңындағы тауар-материалдық қорлар
70
2.
Жабдықтың кезеңдегі амортизациясы
80
3.
Кезең ішінде өндірілген өнімнің (орындалған жұмыстың) жиынтық құны
90
4.
Филиал (өкілдік) қызметінен алынған таза кіріс (шығын)

В части Б отражаются результаты операций филиала (представительства) за отчетный год. При этом показатели разделов 1 и 2 отражаются по итогам года, показатели разделов 3 и 4 отражаются по состоянию на конец года. Показатель 1.3. включает затраты на сырье и материалы, покупные комплектующие изделия, полуфабрикаты, вспомогательные материалы, топливо и энергию. Показатель 2.3. включает услуги (работы) производственного и непроизводственного характера, выполненные сторонними организациями.
Приложение 2
к Правилам осуществления
мониторинга валютных операций
нерезидентов, осуществляющих
деятельность на территории
Республики Казахстан
Сведения о проектах, осуществляемых в Республике Казахстан,
с участием филиала (представительства) головной компании
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.11.2009 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
_________________________________________________________________
наименование филиала (представительства) головной компании
___________________________________________________________
код ОКПО
________________________________________________________
БИН (при наличии)
Часть 1. Строительство объектов
Наимено-
вание
объекта
Место
нахож-
дения
объекта
Заказчик
Сроки действия
проекта
наиме-
нование
РНН
БИН/ИИН
(при наличии)
дата
начала
дата
окончания
А
1
2
3
4
5
6
7
Часть 2. Выполнение услуг (работ)
Наимено-
вание
работ
(услуг)
Место
реализации
проекта
Заказчик
Сроки действия
проекта
наимено-
вание
РНН
БИН/ИИН
(при
наличии)
дата
начала
дата
окончания
А
1
2
3
4
5
6
7
Часть 3. Подрядчики и субподрядчики
Подрядчик (субподрядчик)
Страна
регистрации
подрядчика
(субподрядчика)
Наименование
услуг (работ),
выполняемых
подрядчиком
(субподрядчиком)
наименование
РНН
БИН/ИИН
(при наличии)
А
1
2
3
4
5
Руководитель _____________________________________________
(подпись)
Исполнитель ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество, телефон)
"___" __________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам осуществления
мониторинга валютных операций
нерезидентов, осуществляющих
деятельность на территории
Республики Казахстан
Отчет о реализации проектов
за _____ квартал 20____ года
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 30.11.2009 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
____________________________________________________________
наименование филиала (представительства) головной компании
____________________________________________________________
код ОКПО
_____________________________________________________
БИН (при наличии)
Часть 1. Приобретение и реализация товаров
в тысячах долларов США
Наименование показателя
Код
строки
Стоимость
1.
Оборудование, полученное от прямых инвесторов из-за рубежа
10
2.
Другие товары, полученные от прямых инвесторов из-за рубежа
11
3.
Возврат оборудования прямым инвесторам за рубеж
20
4.
Возврат других товаров прямым инвесторам за рубеж
21
5.
Приобретение товаров у резидентов Республики Казахстан
30
6.
Приобретение товаров у резидентов третьих стран (кроме Республики Казахстан и страны резидентства головной компании)
40
7.
Реализация товаров на экспорт
41
Часть 2. Выполнение услуг
в тысячах долларов США
Описание
операции
Код вида
услуг
Заказчик
Сумма
наименование
страна
РНН
БИН/ИИН
(при наличии)
А
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Часть 3.  Приобретение услуг
в тысячах долларов США
Описание
операции
Код вида
услуг
Поставщик
Сумма
наименование
страна
РНН
БИН/ИИН
(при наличии)
А
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Часть 4. Оплата труда
в тысячах долларов США
N№
Код строки
Наименование показателя
Сумма
1.
50
Заработная плата, выплаченная служащим и рабочим - резидентам
2.
60
Заработная плата, выплаченная служащим и рабочим - нерезидентам, всего
3.
в том числе по странам:
Часть 5. Отдельные финансовые показатели
в тысячах долларов США
N
Наименование показателя
Код строки
Сумма
1.
Товарно-материальные запасы на конец периода
70
2.
Амортизация оборудования за период
80
3.
Валовая стоимость продукции (выполненных работ), произведенной в течение периода
90
4.
Чистый доход (убыток), полученный от деятельности филиала (представительства)

100
5.
Қазақстан Республикасының бюджетіне ұсталған салық
110
6.
Филиал (өкілдік) қызметінен бас компанияның шотына аударылған кіріс:
7.
резидент тапсырыс берушілер
120
8.
резидент емес тапсырыс берушілер
130
Бас бухгалтер __________________________       _____________
(аты-жөні)                    (қолы)
Орындаушы __________________________________________________
(аты-жөні, телефоны)
200 ____ жылғы "____"_____________
3-қосымшаны толтыру жөніндегі нұсқау
Осы қосымшада жобаларды Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыру туралы есептік деректер көрсетіледі.
Осы қосымшаны толтыру мақсатында тікелей инвесторларға мыналар жатады:
бас компания;
бас компанияның шетелдегі құрылымдық бөлімшесі;
бас компанияның дауыс беретін акциялардың немесе қатысушылар даусының кемінде 10% (он пайызын) иеленген құрылтайшылары және/немесе акционерлері.
Тауарлар мен қызмет көрсетулер бойынша операциялар нақты ақы төлеу уақыты бойынша емес, олардың жүзеге асырылу мерзімі (тауарды нақты жеткізу, қызметті нақты көрсету) бойынша көрсетіледі. Бұл ретте тауарларды Қазақстан Республикасында ресімдеу күні, ал тауарлардың Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы орын ауыстыруы көзделмейтін және Қазақстан Республикасында тиісті кедендік ресімдеу талап етілмейтін шарттар бойынша тауарды шарттың талаптарына сәйкес өткізу күні тауар экспортының/импортының күні саналады. Орындалған қызмет көрсетулерді (жұмысты) қабылдау актісіне қол қойылған күн нақты қызмет көрсету (жұмысты орындау) күні болып табылады. Егер шартта орындалған қызмет көрсетулерді (жұмысты) қабылдау актісін көзделмесе, қызмет көрсетілген күн ретінде шот-фактураны ұсынған күнді санаған дұрыс.
Барлық операциялар мың АҚШ долларымен көрсетіледі. Шетел валютасындағы және теңгедегі өзге операциялар операция жасалған күнгі бухгалтерлік есепке алу мақсатында қабылданған валюта айырбастау бағамы ескеріле отырып АҚШ долларына аударылады.
1-бөлікте жобаларды жүзеге асыру үшін пайдаланылатын тауарларды сатып алу туралы мәліметтер көрсетіледі.
2-бөлікте жобаларды жүзеге асыру шеңберінде қызмет көрсетудің (жұмыстың) орындалуы туралы мәліметтер көрсетіледі.
3-бөлікте жобаларды жүзеге асыру үшін сатып алынған қызмет көрсетулер (жұмыс) туралы мәліметтер көрсетіледі.

100
5.
Налоги, удержанные в бюджеты Республики
Казахстан
110
6.
Доход от деятельности филиала (представительства), перечисленный на счета головной компании:
7.
заказчиками-резидентами
120
8.
заказчиками-нерезидентами
130
Главный бухгалтер ___________________________      ____________
(фамилия, имя, отчество)         (подпись)
Исполнитель _________________________________________
(фамилия, имя, отчество, телефон)
"______"_____________ 200 ____ года
Указания по заполнению приложения 3
В настоящем приложении отражаются отчетные данные о реализации проектов на территории Республики Казахстан.
Для целей заполнения настоящего приложения к прямым инвесторам относятся:
головная компания;
структурные подразделения головной компании за рубежом;
учредители и/или акционеры головной компании, владеющие не менее 10 % (десятью процентами) голосующих акций или голосов участников.
Операции по товарам и услугам отражаются по сроку их осуществления (фактической поставки товаров, фактического предоставления услуг), а не по времени фактической оплаты. При этом датой экспорта/импорта товаров считается дата таможенного оформления товаров в Республике Казахстан, а по договорам, не предусматривающим перемещение товаров через таможенную границу Республики Казахстан и не требующим соответственно таможенного оформления в Республике Казахстан, дата передачи товара в соответствии с условиями договора. Датой фактического оказания услуг (работ) считается дата подписания акта приемки выполненных услуг (работ). В случае, если договором не предусмотрено составление актов приемки выполненных услуг (работ), датой предоставления услуг следует считать дату выставления счета-фактуры (инвойса).
Все операции отражаются в тысячах долларов США. Операции в иных иностранных валютах и в тенге переводятся в доллары США с учетом курса обмена валют, принятого в целях бухгалтерского учета, на дату совершения операции.
В части 1 отражаются сведения о приобретении товаров, используемых для реализации проектов.
В части 2 отражаются сведения о выполнении услуг (работ) в рамках реализации проектов.
В части 3 отражаются сведения об услугах (работах), приобретаемых для реализации проектов.

2 және 3-бөліктерде:
2-бағанда орындалған қызмет көрсетулерді (жұмысты) қабылдау актілеріне немесе шот-фактураларындағы төлем мақсатына сәйкес қызмет көрсетулер (жұмыс) бойынша жасалған операциялардың сипаты көрсетіледі.
3-бағанда көрсетілген қызмет көрсетулер (жұмыс) түрінің коды қызмет көрсетулердің жіктеуіне сәйкес қойылады (1-кесте).
4-бөлікте резиденттер мен резидент еместер қызметкерлерінің бір тоқсан үшін есептелген жалақысы көрсетіледі. Бұл ретте резидент қызметкерлерге Қазақстан Республикасының азаматтары, вахталық әдіспен жұмысқа тартылған шетелдік қызметкерлерді қоспағанда, бір жыл және одан көп мерзімге жұмысқа жалданған шетелдік қызметкерлер жатады. Резидент емес қызметкерлерге бір жылдан аз мерзімге жұмысқа қабылданған шетелдік қызметкерлер және вахталық әдіспен жұмысқа тартылған шетелдік қызметкерлер жатады.

В частях 2 и 3:
В графе 2 отражается описание совершенной операции по услугам (работам) согласно актам приемки выполненных услуг (работ) или назначению платежа в счетах-фактурах.
В графе 3 проставляется код вида оказанных услуг (работ) в соответствии с классификацией услуг (таблица 1).
В части 4 отражается начисленная за квартал заработная плата работников-резидентов и нерезидентов. При этом к работникам-резидентам относятся привлеченные на работу граждане Республики Казахстан, а также иностранные работники, нанятые на работу сроком на один год и более, за исключением иностранных работников, привлеченных на работу вахтовым методом. К работникам-нерезидентам относятся иностранные работники, нанятые на работу на срок менее года, и иностранные работники, привлеченные на работу вахтовым методом.

5-бөліктің 120 және 130 жолдары бойынша филиалдың (өкілдіктің) жүзеге асырылатын жобалар бойынша, жобаның тапсырыс берушілері филиалдың (өкілдіктің) шетелдік және Қазақстан банктеріндегі шоттарын қоспағанда, бас компанияның шотына тікелей аударылған кірістері көрсетіледі.
1-кесте
Қызмет көрсетулерді жіктеу
N
Қызмет көрсетулер түрлері
Қызмет көрсетулер түрінің коды
1.
Құрылыс қызмет көрсетулері құрылыс келісім-шарттарының ажырамас бөлігі болып табылатын, құрылыс учаскесін дайындау, объектілер салу, құрастырылмалы құрылғылар мен жабдықтарды құрастыру кіретін барлық тауарлар мен қызмет көрсетулерді қамтиды. Су ұңғыларын бұрғылау және салу және құрылыс және бұзу жабдығын оператордың жалдауы, құрылыс жөндеу жұмыстары сияқты басқа құрылыс қызмет көрсетулері кіреді.

По строкам 120 и 130 части 5 отражаются доходы филиала (представительства) по реализуемым проектам, перечисленные заказчиками проекта напрямую на счета головной компании, минуя счета филиала (представительства) в зарубежных и казахстанских банках.
Таблица 1
Классификация услуг
N
Виды услуг
Код вида услуг
1.
Строительные услуги охватывают все товары и услуги, которые являются неотделимой частью строительных контрактов, включающих подготовку строительного участка, строительство объектов, монтаж сборных конструкций и оборудования. Включают бурение и постройку водных скважин, и другие строительные услуги, такие как аренда строительного или демонтажного оборудования с оператором, строительный ремонт.

200
2.
Қаржылық қызмет көрсетулерге қаржылық мәмілелер жөніндегі делдалдардың комиссиялық сыйақылары (кредиттер мен несиелер бойынша комиссиялық сыйақы, банктердің қызметтері және басқалары) және қаржылық консультациялар сияқты басқа қосалқы қаржылық қызмет көрсетулер кіреді. Депозиттер, кредиттер, несиелер және заемдар бойынша пайыздар қаржылық қызмет көрсетулерге кірмейді.
201
3.
Сақтандыру қызметтері сақтандыру компанияларының әртүрлі сақтандыру қызметін көрсету түрлерімен қамтамасыз етуді, сондай-ақ сақтандыру агенттерінің комиссиялары, сақтандыру және зейнетақымен қамсыздандыру жөніндегі консультациялар сияқты сақтандыру жөніндегі қосымша қызмет көрсетуді қамтиды.
202
4.
Компьютерлік қызмет көрсетуге компьютер жабдығына және бағдарламалық қамтамасыз етуге байланысты қызмет көрсетулер және деректерді өңдеу жөніндегі қызмет көрсетулер кіреді. Компьютер жабдығы және бағдарламалық қамтамасыз ету бойынша консультациялық қызмет көрсетулер, оларды орнату жөніндегі қызмет көрсетулер; компьютерлерді және сыртқы қондырғыларды ұстау мен жөндеу; жүйелерді талдау, дизайны және бағдарламалау; деректер базасын әзірлеу және сақтау; жекелеген пайдаланушылардың тапсырысы бойынша жасалған операциялық жүйелерді қоса алғанда тапсырыс берілген бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлеу; мазмұны және оқыту сияқты басқа ілеспе қызмет көрсетулер; деректерді өңдеу жөніндегі қызмет көрсетулер; компьютер жабдығын басқару кіреді. Тапсырыспен бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлеу әзірленген бағдарламалық қамтамасыз ету электрондық байланыс арналарымен (электрондық поштамен) жеткізілген жағдайда ғана компьютерлік қызмет көрсетулерде көрсетіледі.
Тапсырыс берушіге электрондық тасымалдауыштармен (дискеталармен немесе дискілермен) жеткізілген немесе компьютерлік жабдықтың бөлігі және мамандандырылмаған компьютерлік оқыту курстары ретіндегі оралған (тапсырыс бойынша емес) және тапсырыс берілген бағдарламалық қамтамасыз ету (жеке тұлғаларға қызмет көрсетулер) ұсынылмайды.
203
5.
Ақпараттық қызмет көрсетулерге бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жаңалықтар, фотографиялар және мақалалар беру, деректер базасының қызметтері, мерзімдік басылымдарға тікелей жазылу кіреді.
204
6.
Роялти және лицензиялық төлемдер - сауда маркаларын, фирмалық атауын, патенттерді, авторлық құқықты, технологиялық процестерді және басқа материалдық емес активтерді және меншік құқығын заңды пайдаланғаны, сондай-ақ лицензиялық келісімдер негізінде шығарылған түпнұсқалар мен прототиптерді компьютерлік бағдарламалар, кинематографиялық жұмыстар және дыбыс жазу сияқты) пайдаланғаны үшін төлемдер. Егер бағдарламалық өнім электрондық байланыс арналары арқылы жеткізілсе, лицензиялық келісімдер арқылы сатып алынған компьютерлік бағдарламаны пайдалану құқығы роялтиде және лицензиялық төлемдерде көрсетіледі.

200
2.
Финансовые услуги включают комиссионное вознаграждение посредников по финансовым сделкам (комиссионное вознаграждение по кредитам и ссудам, услуги банков и другие) и другие вспомогательные финансовые услуги, например, финансовые консультации. Проценты по депозитам, кредитам, ссудам и займам в финансовые услуги не включаются.
201
3.
Страховые услуги - охватывают обеспечение различными видами страховых услуг страховыми компаниями, а также дополнительные услуги по страхованию, такие как комиссионные страховых агентов, консультации по страхованию и пенсионному обеспечению.
202
4.
Компьютерные услуги включают услуги, связанные с компьютерным оборудованием и программным обеспечением, и услуги по обработке данных. Включают консультационные услуги по компьютерному оборудованию и программному обеспечению, услуги по их установке; содержание и ремонт компьютеров и внешних устройств; анализ, дизайн и программирование систем; разработка и хранение базы данных; разработка заказного программного обеспечения, включая операционные системы, сделанные по заказу отдельных пользователей; содержание и другие сопровождающие услуги как обучение; услуги по обработке данных; управление компьютерным оборудованием. Разработка программного обеспечения на заказ отражается в компьютерных услугах только в случае доставки разработанного программного обеспечения электронными каналами связи (электронной почтой).
Исключаются предоставление упакованного (не по заказу) и заказного программного обеспечения, доставляемых заказчику на электронных носителях (дискетах или дисках) или как часть компьютерного оборудования (классифицируется как товар) и неспециализированные компьютерные обучающие курсы (услуги частным лицам).
203
5.
Информационные услуги включают предоставление новостей, фотографий и статей средствам массовой информации, услуги базы данных, прямую подписку на периодические издания.
204
6.
Роялти и лицензионные платежи - платежи за законное использование торговых марок, фирменного наименования, патентов, авторского права, технологических процессов и других нематериальных активов и прав собственности, а также  использование на основе лицензионных соглашений произведенных оригиналов и прототипов (такие как компьютерные программы, кинематографические работы и звуковые записи). Приобретение через лицензионное соглашение права пользования компьютерной программой отражается в роялти и лицензионных платежах, если программный продукт доставляется электронными каналами связи.

205
7.
Операциялық лизинг - жабдықты қызметкерлерсіз жалдау, көлік құралдарын экипажсыз жалдау. Қаржы лизингі, телекоммуникациялық желілерді немесе қуат көздерін (телекоммуникациялық қызмет көрсетулер), көлік құралдарын экипажымен жалдау (жүк немесе жолаушылар тасымалдау) енгізілмейді.
206
8.
Жылжымайтын мүлікті жалдау - жер учаскелерін, үйлерді, ғимараттарды немесе басқа жылжымайтын мүлікті жалдау.
207
9.
Тауарларды күрделі және ағымдағы жөндеу - құрылыс жөндеуді, компьютер жөндеуді және мұнай мен газ ұңғыларын жөндеуді қоспағанда кез келген тауарды жөндеу. Тауарларға техникалық қызмет көрсету сәулет, инженерлік және басқа да техникалық қызмет көрсетулерде көрсетіледі. Көлік кәсіпорындарының көлік құралдарына техникалық қызмет көрсетуі (мысалы, әуежайлардағы техникалық қызмет көрсету) қосалқы көлік қызмет көрсетулеріне жатады.
208
10.
Заң қызметін көрсету - заң кеңесі мен консультациялары; заң, сот және заң шығару процестерде қызмет көрсету; фирмаларға жедел көмек көрсету; заң құжаттамаларын дайындау; арбитраж қызметін көрсету және т.с.
209
11.
Бухгалтерлік, аудиторлық қызмет көрсету - бухгалтерлік есеп, есепшілік, аудит және салық салу қаржылық есептілік жасау бойынша консультациялық қызмет көрсету.
210
12.
Бизнес және басқару консультациясы бойынша қызмет көрсету - басқару саласындағы қызмет көрсетулер; жалпы басқару консультациялары, қаржы менеджементі, кадр менеджементі, өндіріс менеджементі және басқа басқару консультациялары; саясат және стратегия бизнесі мәселелеріндегі консультациялар, басшылық және жедел көмек; жұртшылықпен байланыс жөніндегі қызмет көрсетулер. Құрылыс жобасын басқару (сәулет, инженерлік және басқа да техникалық қызмет көрсетулер) қосылмайды.
211
13.
Жарнама және нарық коньюнктурсын зерттеу саласындағы қызмет көрсетулер - жарнама агенттігі арқылы жарнама жобалау, жарнама жасау және маркетингі; жарнама уақытын сатып алу мен сатуды қоса алғанда бұқаралық ақпарат құралдарына жарнама орналастыру; көрме және сауда жәрмеңкелерін ұйымдастыру; тауарды шетелде жарнамалау; маркетингтік зерттеулер; әртүрлі мәселелер бойынша қоғамдық пікір сұрау.
212
14.
Ғылыми-зерттеу жұмыстары және тәжірибе-конструкторлық әзірлеулер - түбегейлі зерттеулер, қолданбалы зерттеу, бұйымдар мен технологиялардың жаңа түрлерін тәжірибелік әзірлеулер; техникалық жаңа енгізілмелерді білдіретін операциялық жүйелерді әзірлеу.
213
15.
Сәулет, инженерлік және басқа да техникалық қызмет көрсетулер - сәулет және құрылыс жобаларын әзірлеу, құрылыс жобаларын басқару; геологиялық барлау және зерттеу, картография; метеорологиялық қызмет көрсетулер; сапаны тексеру және сертификаттау, техникалық сынау және талдау, техникалық бақылау; инженерлік консультациялар және қоршаған орта бойынша консультациялар. Кен өндіру инженериясы мұнда енгізілмейді, ал пайдалы қазбаларды өндіруге байланысты қызмет көрсетулерде көрсетіледі.

205
7.
Операционный лизинг - аренда оборудования без персонала, аренда транспортных средств без экипажа. Исключаются финансовый лизинг, аренда телекоммуникационных линий или мощностей (телекоммуникационные услуги), аренда транспортных средств с экипажем (грузовые или пассажирские перевозки).
206
8.
Аренда недвижимости - аренда земельных участков, зданий, сооружений и другого недвижимого имущества.
207
9.
Капитальный и текущий ремонт товаров - включает ремонт любых товаров, за исключением строительного ремонта, ремонта компьютеров и ремонта нефтяных и газовых скважин. Техническое обслуживание товаров отражается в архитектурных, инженерных и прочих технических услугах. Техническое обслуживание транспортных средств транспортными предприятиями (например, техобслуживание в аэропортах) относится к вспомогательным транспортным услугам.
208
10.
Юридические услуги - юридические советы и консультации; предоставление услуг в юридических, судебных и законодательных процессах; оказание оперативной помощи фирмам; подготовка юридической документации; услуги арбитража и т.д.
209
11.
Бухгалтерские, аудиторские услуги - консультационные услуги по бухгалтерскому учету, счетоводству, аудиту и налогообложению, составление финансовой отчетности.
210
12.
Услуги по консультации бизнеса и управления  услуги в области управления: общие управленческие консультации, финансовый менеджмент, кадровый менеджмент, производственный менеджмент и другие управленческие консультации; консультации, руководство и оперативная помощь в вопросах бизнес политики и стратегии; услуги по связям с общественностью. Исключается руководство строительным проектом (архитектурные, инженерные и прочие технические услуги).
211
13.
Услуги в области рекламы и изучения коньюнктуры рынка - включают проектирование, создание и маркетинг рекламы посредством рекламных агентств; размещение рекламы в средствах массовой информации, включая покупку и продажу рекламного времени; организация выставок и торговых ярмарок; рекламирование товаров за рубежом; маркетинговые исследования; проведение опросов общественного мнения по различным проблемам.
212
14.
Научно-исследовательские работы и опытно-конструкторские разработки -  фундаментальное исследование, прикладное исследование, опытные разработки новых видов изделий и технологий; разработка операционных систем, представляющих собой технические нововведения.
213
15.
Архитектурные, инженерные и прочие технические услуги - разработка архитектурных и строительных проектов, руководство строительным проектом; геологическая разведка и изыскания, картография; метеорологические услуги; проверка и сертификация качества, технические испытания и анализы, технический контроль; инженерные консультации и консультации по окружающей среде. Горнодобывающая инженерия сюда не включается, а отражается в услугах, связанных с добычей полезных ископаемых.

214
16.
Қалдықтарды қайта өңдеу және тазалау - радиоактивті және басқа қалдықтарды қайта өңдеу; ластанған топырақты және ағынды суды тазалау; мұнай қалдықтарын қоса алғанда ластануды тазалау; кен өндіру орындарын қалпына келтіру; тазалау және санитарлық қызмет көрсетулер. Сондай-ақ қоршаған ортаны тазалауға және қайта жаңғыртуға байланысты барлық қызмет көрсетулер кіреді.
215
17.
Пайдалы қазбаларды өндіруге байланысты қызмет көрсетулер - бұрғылауды, бұрғылау мұнараларды салуды, жөндеуді және бұзуды, мұнай және газ ұңғыларын цементтеуді қоса алғанда мұнай, газ және басқа пайдалы қазбаларды өндіруге байланысты қызмет көрсетулер; кен өндіру инженериясы.
216
18.
Кадрларды оқыту және даярлау - қызметкерлерді кәсіби оқыту және біліктілігін арттыру. Шет тілдерін оқыту, мектепте, ЖОО-да және басқа жерде оқыту үшін ақы төлеу (жеке тұлғаларға қызмет көрсету) қосылмайды.
217
19.
Медициналық қызмет көрсету - қызметкерлерге олардың кәсіби қызметтерін жүзеге асыруға байланысты медициналық қызмет көрсету. Емделу және санатория қызметі үшін ақы төлеу (жеке тұлғаларға қызмет көрсету) қосылмайды.
218
20.
Сыртқы сауда қызметтері - қаржы делдалдарының (қаржылық қызмет көрсетулерді) және көліктегі агенттердің (қосымша көлік қызмет көрсетулері) комиссияларын қоспағанда тауарлармен және қызмет көрсетулермен сыртқы сауда мәмілелері жөніндегі агенттердің комиссиялық сыйақысы.
219
21.
Басқа да қызмет көрсетулер - кадрлар іріктеу, күзет, ауызша және жазбаша аударма, фотографиялық қызмет көрсетулер, үй-жайларды жинау, тамақтануды ұйымдастыру, риэлтерлік қызмет көрсетулер және жоғарыда аталған қызмет көрсетулерге енгізілмеген басқа іскерлік қызмет көрсетулер.
220
22.
Жүк тасымалдау - көлік кәсіпорындарының экспорттық және импорттық жүктер тасымалдау жөніндегі қызмет көрсетулері.
221
23.
Жолаушы тасымалдау - көлік кәсіпорындарының жолаушыларды чартерлік рейстермен (билет сатып алмай) тасымалдау жөніндегі қызмет көрсетулері.

214
16.
Переработка отходов и очистка - переработка радиоактивных и других отходов; очистка загрязненной почвы и сточных вод; очистка загрязнений, включая нефтяные пятна; восстановление горнодобывающих мест; очистительные и санитарные услуги. Также включает все услуги, связанные с очисткой и реставрацией окружающей среды.
215
17.
Услуги, связанные с добычей полезных ископаемых - услуги, связанные с добычей нефти, газа и других полезных ископаемых, включая бурение, постройку буровых вышек, ремонт и демонтаж, цементирование нефтяных и газовых скважин; горнодобывающая инженерия.
216
18.
Обучение и подготовка кадров - профессиональное обучение и повышение квалификации работников. Исключаются оплата за обучение иностранным языкам, обучение в школах, вузах и других (услуги частным лицам).
217
19.
Медицинские услуги - медицинское обслуживание работников, связанное с осуществлением их профессиональной деятельности. Исключается оплата за лечение и санаторное обслуживание (услуги частным лицам).
218
20.
Внешнеторговые услуги - комиссионное вознаграждение агентов по внешнеторговым сделкам с товарами и услугами, за исключением комиссии финансовых посредников (финансовые услуги) и агентов на транспорте (вспомогательные транспортные услуги).
219
21.
Прочие услуги - подбор кадров, охрана, устный и письменный перевод, фотографические услуги, уборка помещений, организация питания, риэлторские услуги и другие деловые услуги, которые не включены в вышеперечисленные услуги.
220
22.
Грузовые перевозки - услуги транспортных предприятий по перевозке экспортных и импортных грузов.
221
23.
Пассажирские перевозки - услуги транспортных предприятий по перевозке пассажиров чартерными рейсами (без приобретения билетов).

222
24.
Қосалқы көлік қызмет көрсетулері - тиеу-түсіру жұмыстары, сақтау және қоймаға салу, орау, көлік құралдарына қосалқы қызмет көрсету, сондай-ақ агенттердің жүк және жолаушы тасымалдауға байланысты комиссиялық сыйақылары кіреді. Қосалқы көлік қызмет көрсетулеріне тасымалдау (жүк немесе жолаушы тасымалдау) құны кірмейді.
223
25.
Байланыс қызметі - пошта қызметі, курьерлік қызмет көрсету және телекоммуникациялық қызмет көрсетулер кіреді. Телекоммуникациялық қызмет көрсетулер дыбысты, бейнені немесе басқа ақпаратты телефон, телетайп, телеграф, радио тарату, спутниктік байланыс, электрондық пошта, факс көмегімен өткізуді қамтиды. Іскерлік желілік қызмет көрсету, телеконференциялар және ілеспе қызмет көрсетулер кіреді. Оларға өткізілетін ақпараттың құны кірмейді. Сондай-ақ интернет және желіге кіру кіреді. Телефон желісін (құрылыс қызметтері), деректер базасының және компьютерлік қызмет көрсетулерімен байланысты кіру және деректер базасының ақпаратын пайдалану қызметтері кіреді.

222
24.
Вспомогательные транспортные услуги - включают погрузочно-разгрузочные работы, хранение и складирование, упаковку, вспомогательное обслуживание транспортных средств, а также комиссионное вознаграждение агентов, связанное с грузовыми и пассажирскими перевозками. Вспомогательные транспортные услуги не включают стоимость транспортировки (грузовые или пассажирские перевозки).
223
25.
Услуги связи - включают почтовые услуги, курьерские услуги и телекоммуникационные услуги.  Телекоммуникационные услуги охватывают передачу звука, изображения или другой информации с помощью телефона, телетайпа, телеграфа, радиовещания, спутниковой связи, электронной почты, факса и другого. Включают деловые сетевые услуги, телеконференции и сопутствующие услуги. Они не включают стоимость передаваемой информации. Также включает интернет и доступ к линии. Исключаются услуги по установке телефонной сети (строительные услуги), услуги базы данных и связанные с компьютерными услугами доступ и использование информации базы данных.

1-3, 5-8-бағандары тиісінше АҚШ долларымен, Еуромен, Ресей рублімен және теңгемен ашылған шоттар бойынша шот валютасының мың бірлігімен толтырылады.
4, 9-бағандары өзге валюталармен (АҚШ долларынан, Еуродан, Ресей рублінен және теңгеден басқа) ашылған шоттар бойынша мың АҚШ долларымен толтырылады. Бұл ретте операциялар операция жасау күнгі бухгалтерлік есепке алу үшін қабылданған валюта айырбастау бағамы ескеріліп АҚШ долларына аударылады. Кезең соңындағы қалдық кезең соңындағы бухгалтерлік есепке алу үшін қабылданған валюта айырбастау бағамы ескеріліп АҚШ долларына аударылады.
Есепті жасау кезінде мынадай талаптарды орындауды қамтамасыз ету қажет:
1-3, 5-8-бағандар бойынша 200 жол + 210 жол - 250 жол = 290 жол 1-9-бағандар бойынша:
кезең басындағы қалдықтар өткен кезеңнің соңындағы қалдықтармен сәйкес келуі тиіс;
210 жол = 211 жол + 215 жол + 220 жол + 223 жол;
211 жол = 212 жол + 213 жол + 214 жол;
215 жол = 216 жол + 217 жол + 218 жол + 219 жол;
220 жол = 221 жол + 222 жол;
223 жол = 224 жол + 225 жол;
250 жол = 251 жол + 255 жол + 260 жол + 263 жол;
251 жол = 252 жол + 253 жол + 254 жол;
255 жол = 256 жол + 257 жол + 258 жол + 259 жол;
260 жол = 261 жол + 262 жол;
263 жол = 264 жол + 265 жол.
Қазақстан Республикасының
аумағында қызметін жүзеге
асыратын резидент еместердің
валюта операцияларының
мониторингін жүзеге асыру
ережесіне 5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.11.30 N 109 Қаулысымен.
Өнім өндіру, тікелей инвесторлардың заемдарын тарту
және қызмет көрсету туралы болжамдық көрсеткіштер
________________________________________________________________
бас компания филиалының (өкілдігінің) атауы
________________________________________________________________
КҰЖЖ коды
________________________________________________________________
БСН (бар болса)
мың АҚШ долларымен
Р/с
N
Көрсеткіштің атауы
Жол-
дың
коды
Ағым-
дағы
жыл
20 __ жыл
20__ жыл
20__ жыл
1.
Өнім өндіру (шикі мұнай, газ өндіру және қызмет көрсетуді (жұмысты) орындау

Графы 1-3, 5-8 заполняются в тысячах единиц валюты счета по счетам, открытым в долларах США, Евро, российских рублях и тенге, соответственно.
Графы 4, 9 заполняются в тысячах долларов США по счетам, открытым в иных валютах (отличных от доллара США, Евро, российского рубля и тенге). При этом операции переводятся в доллары США с учетом курса обмена валют, принятого в целях бухгалтерского учета, на дату совершения операции. Остатки на конец периода переводятся в доллары США с учетом курса обмена валют, принятого в целях бухгалтерского учета, на конец периода.
При составлении отчета необходимо обеспечить выполнение следующих условий:
По графам 1-3, 5-8 строка 200 + строка 210 - строка 250 = строка 290
По графам 1-9:
остатки на начало периода должны совпадать с остатками на конец предыдущего периода;
строка 210 = строка 211 + строка 215 + строка 220 + строка 223;
строка 211 = строка 212 + строка 213 + строка 214;
строка 215 = строка 216 + строка 217 + строка 218 + строка 219;
строка 220 = строка 221 + строка 222;
строка 223 = строка 224 + строка 225;
строка 250 = строка 251 + строка 255 + строка 260 + строка 263;
строка 251 = строка 252 + строка 253 + строка 254;
строка 255 = строка 256 + строка 257 + строка 258 + строка 259;
строка 260 = строка 261 + строка 262;
строка 263 = строка 264 + строка 265.
Приложение 5
к Правилам осуществления
мониторинга валютных операций
нерезидентов, осуществляющих
деятельность на территории
Республики Казахстан
Прогнозные показатели о производстве продукции,
привлечении и обслуживании займов прямых инвесторов
Сноска. Приложение 5 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 30.11.2009 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
_________________________________________________________
наименование филиала (представительства) головной компании
____________________________________________________
код ОКПО
___________________________________________________
БИН (при наличии)
в тысячах долларов США
N
п/п
Наименование показателя
Код
строки
Текущий
год
20 ___ год
20__ год
20__ год
1.
Производство продукции (добыча сырой нефти, газа, выполнение услуг (работ)

431
12.
Қазақстандық тікелей инвесторларға ақша аудару
432
13.
оның ішінде қаржы заемдары бойынша
433
14.
Қазақстандық тікелей инвесторлардан қаржы заемдары бойынша сыйақы
434
Басшы __________________________       _____________
(аты-жөні)                    (қолы)
Орындаушы __________________________________________________
(аты-жөні, телефоны)
200 ____ жылғы "____"_____________
5-қосымшаны толтыру жөніндегі нұсқау
Тікелей инвесторлардан түсімге ақша, жабдық және филиалдың (өкілдіктің) шығындарын тікелей инвесторлардың өзге қаржыландыруы (тікелей инвесторлардың тауарлар (жұмыс, қызмет көрсетулер) үшін ақы төлеуі) кіреді.
Тікелей инвесторлардың ақша аударуына сыйақыны қоса алғанда заемдарды өтеу, сондай-ақ жабдықты тікелей инвесторларға қайтару кіреді.
Тікелей инвесторлар - 3-қосымшада келтірілген анықтауларға сәйкес келеді.
Қаржы заемдары - 4-қосымшада келтірілген анықтауларға сәйкес келеді.
Қазақстан Республикасының
аумағында қызметін жүзеге
асыратын резидент еместердің
валюта операцияларының
мониторингін жүзеге асыру
ережесіне 6-қосымша
Ескерту. 6-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.11.30 N 109 Қаулысымен.
200___ жылғы  ____ тоқсандағы
___________________________ жобасы бойынша
жобаның атауы
Өнімді бөлу туралы келісім (бұдан әрі - ӨБК) бойынша
шығындарды өтеу және пайданы бөлу туралы мәліметтер
________________________________________________________________
бас компания филиалының (өкілдігінің) атауы
______________________________________________
КҰЖЖ коды
______________________________________________
БСН (бар болса)
мың АҚШ долларымен
Р/сN
Мердігер
компанияның
атауы
ӨБК бойынша
шығындар
ӨБК бойынша
кірістер
Өнімді бөлу
- мердігер
компанияның
үлесі
Өте-
летін
шығын-
дар
Өтел-
мейтін
шығын-
дар
Есеп-
телген
Аплифт
Төлен-
ген
Аплифт
Кост-
ойл
Профит-
ойл
1. Резидент мердігер компаниялар
1. Резидент емес мердігер компаниялар
Бас бухгалтер __________________________       _____________
(аты-жөні)                    (қолы)
Орындаушы __________________________________________________
(аты-жөні, телефоны)
200 ____ жылғы "____"_____________
6-қосымшаны толтыру жөніндегі нұсқау
Осы қосымшаны операторлар ұсынады
Көрсеткіштердің анықтаулары:
1. Мердігер компания - мердігер құрамына кіретін ӨБК қатысушысы
2. Аплифт - шығынның өтелмеген бөлігіне есептелген/төленген пайыз
3. Кост-ойл - өтемдік мұнай-газ шикізаты
4. Профит-ойл - пайда келтіретін мұнай-газ шикізаты

431
12.
Перечисление казахстанским прямым инвесторам
432
13.
в том числе по финансовым займам
433
14.
Вознаграждение по финансовым займам казахстанских прямых инвесторов
434
Руководитель _______________________________  _________________
(фамилия, имя, отчество)          (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, телефон)
"____"_____________ 200 ____ года
Указания по заполнению приложения 5
Поступление от прямых инвесторов включает поступление денег, оборудования и иное финансирование затрат филиала (представительства) прямыми инвесторами (оплата прямыми инвесторами товаров (работ, услуг).
Перечисление прямым инвесторам включает погашение займов, включая вознаграждение, а также возврат оборудования прямым инвесторам.
Прямые инвесторы - соответствуют определению, приведенному в  Приложении 3 .
Финансовые займы - соответствуют определению, приведенному в  Приложении 4 .
Приложение 6
к Правилам осуществления
мониторинга валютных операций
нерезидентов, осуществляющих
деятельность на территории
Республики Казахстан
Сведения о возмещении затрат и распределении
прибыли по соглашению о разделе продукции (далее - СРП)
по проекту _____________________________________
наименование проекта
за ____ квартал 200___ года
Сноска. Приложение 6 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 30.11.2009 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
________________________________________________________
наименование филиала (представительства) головной компании
_____________________________________________________
код ОКПО
_____________________________________________________
БИН (при наличии)
в тысячах долларов США
N
п/п
Наимено-
вание
подрядной
компании
Затраты по СРП
Доходы по СРП
Раздел
продукции -
доля
подрядной
компании
Возме-
щаемые
затраты
Не
возме-
щаемые
затраты
Начис-
ленный
Аплифт
Выпла-
ченный
Аплифт
Кост
-ойл
Профит
-ойл
1. Подрядные компании-резиденты
2. Подрядные компании-нерезиденты
Руководитель _______________________________  _________________
(фамилия, имя, отчество)          (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, телефон)
"____"_____________ 200 ____ года
Указания по заполнению приложения 6
Настоящее приложение представляется операторами
Определения показателей:
1. Подрядная компания - входящий в состав подрядчика участник СРП
2. Аплифт процент, начисленный/выплаченный на невозмещенную часть затрат
3. Кост-ойл компенсационное нефтегазовое сырье
4. Профит-ойл прибыльное нефтегазовое сырье