"Бір жолғы талондарды беру Ережелерін бекіту туралы" Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 30 қазандағы N 1469 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2005 жылғы N 534 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 20 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3977. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 618 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.29 N 618 Бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бір жолғы талондарды беру Ережелерін бекіту туралы" Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 30 қазандағы N 1469 бұйрығына (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде 2001 жылғы 30 қарашада N 1685 болып тіркелген, "Нормативтік-құқықтық актілер бюллетені" N 4 журналында 2002 жарияланған, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде 2002 жылғы 22 сәуірде N 1832 болып тіркелген, "Нормативтік-құқықтық актілер бюллетені" N 21 журналында 2002 жарияланған Қазақстан Республикасы Мемлекет кіріс министрінің 2002 жылғы 22 сәуірдегі N 417 бұйрығымен, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде 2003 жылғы 17 мамырда N 2280 болып тіркелген, "Ресми газет" газетінде 2003 жылғы 27 қыркүйекте N 39(144) болып жарияланған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының 2003 жылғы 23 сәуірдегі және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде 2003 жылғы 22 қарашада N 2568 болып тіркелген, "Ресми газет" газетінде 2003 жылғы 27 желтоқсанда N 52(157) болып жарияланған 2003 жылғы 6 қарашадағы N 441 бұйрықтарымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бір жолғы талондарды беру ережелерінде:
7-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бір жолғы талондар механикалық көлік құралдары мен тіркемелерді алып өткізуді жүзеге асыратын тұлғаларға көлік құралының немесе тіркеменің әрбір бірлігі үшін беріледі.";
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Бір жолғы талондар базарларда сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға базарларда сату - қызмет түріне беріледі. Көрсетілген осы қызмет түрінің бір жолғы талонының құны кіріс алынатын объектінің орналасқан жерін, түрін, қызметті жүзеге асыру жағдайларын, сапасы мен көлемін, сондай-ақ қызметпен шұғылдану тиімділігіне ықпал ететін басқа да факторларды ескере отырып белгіленеді.
Бір жолғы талонды беру базарларда сатуды жүзеге асыратын әрбір тұлғаға жеке жүргізіледі.
Бір жолғы талондарды әр түрлі құны белгіленген тауарлар мен қызмет көрсетулерді сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға беру бір жолғы талонның неғұрлым жоғарғы құны бойынша жүргізіледі.";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 30 октября 2001 года N 1469 "Об утверждении Правил выдачи разовых талонов"
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 29 ноября 2005 года N 534. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 декабря 2005 года N 3977. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года N 618
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 29.12.2008 N 618 (порядок введения в действие см. п. 5 ).
В соответствии с  Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра государственных доходов Республики Казахстан от 30 октября 2001 года N 1469 "Об утверждении Правил выдачи разовых талонов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1685, опубликованный 2002 году в журнале "Бюллетень нормативных правовых актов" N 4, с изменениями и дополнениями, внесенными  приказом  Министра государственных доходов Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года N 417, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1832, опубликованный 2002 году в журнале "Бюллетень нормативных правовых актов" N 21, приказами Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 23 апреля 2003 года  N 182 , зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2280, опубликованным в газете "Официальная газета" 27 сентября 2003 года N 39(144) и от 6 ноября 2003 года  N 441 , зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2568, опубликованным в газете "Официальная газета" 27 декабря 2003 года N 52(157) следующие изменения и дополнения:
в Правилах выдачи разовых талонов, утвержденных указанным приказом:
абзац второй пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Разовые талоны лицам, осуществляющим перегон механических транспортных средств и прицепов, выдаются за каждую единицу транспортного средства или прицепа.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Разовые талоны лицам, осуществляющим реализацию на рынках, выдаются на вид деятельности - реализация на рынке. Стоимость разовых талонов на указанный вид деятельности устанавливается с учетом месторасположения, вида, условий осуществления деятельности, качества и площади объекта извлечения дохода, а также других факторов, влияющих на эффективность занятия деятельностью.
Выдача разовых талонов производится отдельно каждому лицу, осуществляющему реализацию на рынках.
Лицам, осуществляющим реализацию товаров и услуг, по которым установлена различная стоимость разовых талонов, выдача разового талона производится по наибольшей стоимости.";

9-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) есептіден кейінгі айдың 5 күнінен кешіктірмей ай сайын салық органына бір жолғы талондардың түбіршектерін, бүлінген және пайдаланылмаған бір жолғы талондардың бланкілерін тапсырады.";
Бір жолғы талондарды беру ережелеріне 2-қосымшада:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 6)-7)-тармақшалармен толықтырылсын:
"6) жануарлар мен құстарға арналған дайын жемшөп;
7) сыпырғылар, сыпыртқылар, орман жидектерін, бал, саңырауқұлақтар және балық.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Механикалық көлік құралдары мен тіркемелерді алып өткізу:
1) жақын шетелден;
2) алыс шетелден.";
мынадай мазмұндағы 5-тармақпен толықтырылсын:
"5. Үй жануарлары мен құстарды жаю.".
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің Өндірістік емес төлемдер басқармасы (Ю.Ж.Тілеумұратов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға

подпункт 5) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"5) ежемесячную, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным, сдачу в налоговый орган корешков разовых талонов, испорченных и неиспользованных бланков разовых талонов.";
в Приложении 2 к Правилам выдачи разовых талонов:
пункт 1 дополнить подпунктами 6)-7) следующего содержания:
"6) кормов для животных и птиц;
7) веников, метел, лесных ягод, меда, грибов и рыбы.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Перегон механических транспортных средств и прицепов:
1) из ближнего зарубежья;
2) из дальнего зарубежья.";
дополнить пунктом 5 следующего содержания:
"5. Выпас домашних животных и птиц.".
2. Управлению непроизводственных платежей Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Тлеумуратову Ю.Д.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Председатель