"Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету  жөніндегі Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 22 желтоқсандағы N 941 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 30 желтоқсандағы N 653 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 23 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 4030. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 881 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009.12.30 N 881 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығымен бекітілген Денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету жөніндегі Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 22 желтоқсандағы N 941  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2635 тіркелген, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрі м.а. 2005 жылғы 11 тамыздағы N 396  бұйрығымен енгізілген өзгерістермен Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3823 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету туралы Ережеде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. ЖММК көлемі мен түрлері денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органдары (бұдан әрі - уәкілетті орган) бекіткен тізбелерге сәйкес стандарттарға (емдеу мен диагностиканың хаттамаларына) сәйкес белгіленеді.";
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. ЖММК мөлшерлі көлемі - төлемге жатпайтын сапасыз медициналық көмек көрсету жағдайларын қосқанда, уәкілетті органдар бекіткен, берілген есеп нысаны бойынша өзге есеп беру кезеңі (бұдан әрі - есеп нысаны) немесе жатқызу жағдайларының жалпы саны.";
7-тармақта "уәкілетті орган бекітетін (бұдан әрі - есеп нысаны)" деген сөздер алынып тасталсын;
13-тармақта "және медициналық қызметтердің сапасын бақылау жөніндегі мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесінің басшысы келісетін" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық қызметтің сапасын бақылау комитеті (У.Ахметов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін Ұйымдастыру-құқықтық жұмыс департаменті (Д.В.Акрачкова) оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауға жіберсін.

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года N 941 "Об утверждении высокоспециализированной медицинской помощи"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2005 года № 653. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 января 2006 года № 4030. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 881
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 30.12.2009 № 881 (проядок введения в действие см. п. 6).
В соответствии с Государственной программой реформирования и развития здравоохранения на 2005-2010 годы, утвержденной  Указом  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года N 941 "Об утверждении Правил об оказании высокоспециализированной медицинской помощи" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2635, с изменениями, внесенными  приказом  и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 августа 2005 года N 396, зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3823) следующие изменения и дополнение:
в Правилах об оказании высокоспециализированной медицинской помощи, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Виды и объем ВСМП устанавливаются в соответствии со стандартами (протоколами диагностики и лечения) согласно перечню, утверждаемому уполномоченным органом в области здравоохранения (далее - уполномоченный орган).";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Предельные объемы ВСМП - общее количество случаев госпитализации за год или иной отчетный период по выданным учетным формам, утверждаемым уполномоченным органом (далее - учетная форма), включая случаи некачественного оказания медицинской помощи, не подлежащие оплате.";
в пункте 7 слова ", утверждаемых уполномоченным органом (далее - учетная форма)" исключить;
в пункте 13 слова "и согласуемым руководителем соответствующего территориального подразделения государственного органа по контролю за качеством медицинских услуг" исключить.
2. Комитету по контролю за качеством медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Ахметов У.И.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту организационно-правовой работы (Акрачкова Д.В.) после государственной регистрации настоящего приказа направить его на официальное опубликование в средства массовой информации.

4. Осы бұйрықтың орындалуын өзім бақылаймын.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы

4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
И.о. Министра