Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2005 жылғы 29 желтоқсандағы N 345 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 27 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 4053. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 29 наурыздағы № 182 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2012.03.29 № 182 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Жазаны орындауда заңдылықты сақтау кепілдігін күшейту, сотталғандардың құқықтық және әлеуметтік қорғанысын арттыру, шектеулер мен тыйым салулардың санын азайту мақсатында, "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 3) тармақшасын басшылыққа алып,  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Түзеу мекемелерінің ішкі тәртіп ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы N 148  бұйрығына (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде N 1720 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2002 жыл, N 7-8, 542-құжат, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы N 167, 2004 жылғы 27 мамырдағы N 154, 2004 жылғы 8 шілдедегі N 173, 2004 жылғы 24 тамыздағы N 240 және 2005 жылғы 12 мамырдағы N 128 бұйрықтарымен енгізілген өзгерістері мен толықтырулары), мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген Бұйрықпен бекітілген Түзеу мекемелерінің ішкі тәртіп ережелерінде (бұдан әрі - Ережелер):
10-тармақта:
бірінші абзацта "10 бабы" деген сөздер алынып тасталсын;
14) тармақтың соңғы сөйлеміндегі "." тыныс белгісі ";" тыныс белгісіне ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 15) тармақшамен толықтырылсын:
"15) жеке басының қауіпсіздігіне.";
12-тармақта:
11) тармақшадағы "бөлме өсімдіктерін өсіруіне" деген сөздер алынып тасталсын;
12-1-тармақтың 4) тармақшасы алынып тасталсын;
34-тармақта:
"30" деген сан "25" деген санмен ауыстырылсын;
"ТМ бастығы нұсқауы бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
Ережелерге N 3 қосымшаның бірінші бөлігінде "-6" деген сан "-7" деген санмен ауыстырылсын.
2. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің түзеу мекемелерінде ұсталатын адамдарды қадағалау мен күзетуді ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы N 154  бұйрығына (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде N 1723 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2002 жыл,
N 9-10, 544-құжат, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 27 мамырдағы N 155, 2004 жылғы 24 тамыздағы N 240 және 2005 жылғы 12 мамырдағы N 128 бұйрықтарымен енгізілген өзгерістері мен толықтырулары бар), мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген Бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің түзеу мекемелерінде ұсталатын адамдарды қадағалау мен күзетуді ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықта (бұдан
әрі - Нұсқаулық):
50-тармақтың екінші бөлігі мынадай мазмұнда жазылсын:
"ӨБА-ға және ӨЖ-ға сотталғандарды ертіп жүру бір сотталғанға кезекші нарядтың екі адамы есебінен жүзеге асырылады. ӨБА-ға және ӨЖ-ға сотталғандарды ертіп жүру кезінде олардың артқа қайырылған қолдарына кісен салынады. ӨБА-ға және ӨЖ-ға сотталғандарды түзеу мекемесінің аумағында ертіп жүру шынтақты ұстап, тік қалпында және тек кинолог-маманның қатысуымен, қызметтік иттерді қолдану арқылы ғана жүзеге асырылады.";

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 декабря 2005 года № 345. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2006 года № 4053. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2012 года № 182
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 29.03.2012 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В целях усиления гарантий соблюдения законности и гуманизации при исполнении наказаний, повышения правовой и социальной защищенности осужденных, снижения количества ограничений и запретов, руководствуясь подпунктом 3) пункта 2  статьи 7  Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра юстиции Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года N 148 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка исправительных учреждений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1720, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 год, N 7-8, статья 542, с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Министра юстиции Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года  N 167 , от 27 мая 2004 года  N 154 , от 8 июня 2004 года  N 173 , от 24 августа 2004 года  N 240  и от 12 мая 2005 года  N 128 , следующие изменения и дополнение:
в Правилах внутреннего распорядка исправительных учреждений, утвержденных указанным Приказом (далее - Правила):
в пункте 10:
в абзаце первом слова "статьи 10" исключить;
в подпункте 14) в последнем предложении знак препинания "." заменить на знак препинания ";";
дополнить подпунктом 15) следующего содержания:
"15) на личную безопасность.";
в пункте 12:
в подпункте 11) слова ", комнатные растения" исключить;
в пункте 12-1 подпункт 4) исключить;
в пункте 34:
цифру "30" заменить цифрой "25";
слова ", по указанию начальника ИУ," исключить;
в части первой приложения 3 Правил цифру "6" заменить цифрой "7".
2. Внести в  приказ  Министра юстиции Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года N 154 "Об утверждении Инструкции по организации надзора и охраны за лицами, содержащимися в исправительных учреждениях Министерства юстиции Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 1723, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 год, N 9-10, ст. 544, с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Министра юстиции Республики Казахстан от 27 мая 2004 года  N 155 , от 24 августа 2004 года  N 240  и от 12 мая 2005 года  N 128 ), следующие изменения и дополнения:
в Инструкции по организации надзора и охраны за лицами, содержащимися в исправительных учреждениях Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденной указанным Приказом (далее - Инструкция):
часть вторую пункта 50 изложить в следующей редакции:
"Сопровождение осужденных к ПЛС и СК осуществляется из расчета два сотрудника дежурного наряда на одного осужденного. При сопровождении осужденных к ПЛС и СК, на их руки за спиной надеваются наручники. Сопровождение осужденных к ПЛС и СК по территории исправительного учреждения осуществляется в положении стоя, удерживая за локти и только в присутствии специалиста-кинолога с применением служебных собак.";

50-2-тармақта:
абзацтарды сызықшамен белгілеу алынып тасталсын;
бесінші абзацта ";" тыныс белгісі "." тыныс белгісіне ауыстырылсын;
алтыншы абзац алынып тасталсын;
51-тармақта:
екінші абзац мынадай мағынадағы екінші сөйлеммен толықтырылсын:
"ӨББА және ӨЖ сотталғандар қабырғаға беттерімен қаратылып, аяқтары иықтарының кеңдігіндей, қолдарын қабырғаға тіреп, қолдарының саусақтары ашылған күйінде сапқа тұрғызылады. Камера бойынша кезекші қолдарын жоғары көтеріп әкімшілік өкіліне бетімен бұрылады және белгіленген нысан бойынша баяндама жасайды (41-қосымша).";
төртінші бөлік алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 170-2-тармақпен толықтырылсын:
"170-2. Сотталған жүкті және жас балалары бар сотталған әйелдер мен кәмелетке толмаған сотталғандардың, жалпы режимдегі колонияларда жазасын өтеп жатқан сотталғандардың жұбайларымен және жақын туыстарымен, қысқа мерзімдік кездесулері ТМ әкімшілігінің рұқсатымен, осы Нұсқаулықтың 170-тармағының талаптарын ескермей өткізіледі.";
41-қосымшада ", кезекшілік уақыт ішінде төтенше оқиғаларға жол берілген жоқ (егер жол берілсе, олар қандай) сұрақтар, шағымдар, өтініштер жоқ (егер болса, олар қандай)" деген сөздер алынып тасталсын.
3. Осы Бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Төрағасына жүктелсін.
4. Осы Бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін он күн өткеннен соң қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуроры
2005 жылғы

в пункте 50-2:
обозначение абзацев дефисами исключить;
в абзаце пятом знак препинания ";" заменить на знак препинания ".";
абзац шестой исключить;
в пункте 51:
часть вторую после последнего предложения дополнить предложением следующего содержания:
"Осужденные к ПЛС и СК выстраиваются лицом к стене, ноги на ширине плеч, руками упираются о стену, пальцы рук растопырены с развернутыми ладонями наружу. Дежурный по камере с поднятыми руками разворачивается лицом к представителям администрации, производит доклад по установленной форме (приложение 41).";
часть четвертую исключить;
дополнить пунктом 170-2 следующего содержания:
"170-2. Краткосрочные свидания осужденных беременных женщин, женщин, имеющих малолетних детей, несовершеннолетних, осужденных отбывающих наказание в колониях общего режима с супругами и близкими родственниками, проводятся с разрешения администрации ИУ без учета требований пункта 170 настоящей Инструкции.";
в приложении 41 Инструкции слова ", за время дежурства происшествий не допущено (если допущено, то какие), вопросов, жалоб, заявлений нет (если есть, то какие)" исключить.
3. Контроль за исполнением настоящего Приказа возложить на Председателя Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней со дня официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
26 декабря 2005 года