Астана қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды ынталандыру жөніндегі комиссияны құру туралы
Астана қаласы Әкімдігінің 2005 жылғы 13 қаңтардағы N 3-1-27қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2005 жылғы 24 қаңтарда N 374 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 6 ақпандағы N 06-178 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 06.02.2012 N 06-178 қаулысымен (қаулының мемлекеттік тілдегі мәтіні РҚАО-ға  түспеген).
"Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 тамыздағы N 1243 "Қылмыстың алдын алуға және жолын кесуге жәрдемдескен, қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу ережесін бекіту туралы"  қаулысын орындау барысында Астана қаласының әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 1-қосымшаға сәйкес құрамда Астана қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды ынталандыру жөніндегі комиссия құрылсын.
2. 2-қосымшаға сәйкес Астана қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды ынталандыру жөніндегі комиссия Ережесі бекітілсін.
3. Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 17 наурыздағы
N 3-1-905қ "Астана қаласында қылмыстың алдын алу және бетін қайтаруға ықпал ететін азаматтарды ынталандыру жөніндегі комиссияны құру және Астана қаласы әкімінің 2000 жылғы 26 қыркүйектегі N 3-1-364ө "Қылмыстың алдын алу және бетін қайтаруға ықпал ететін қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысушы азаматтарды ынталандыру жөніндегі комиссияны құру туралы" өкімінің күші жойылғандығын тану туралы" қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары М.Е. Толыбаевқа жүктелсін.
Әкім
Әкімнің бірінші орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкім аппаратының басшысы
"Астана қаласының Қаржы департаменті"
мемлекеттік мекемесінің директоры
Құжаттамалық сараптама
бөлімінің меңгерушісі
Мемлекеттік-құқық
бөлімінің меңгерушісі
КЕЛІСІЛДІ
Депутаттық өкілеттіктердің заңдылығын
және құқық тәртібі және қала
мәслихатының этикасы мәселелері
жөніндегі тұрақты комиссия төрағасы
"Астана қаласының Ішкі істер бас
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
Астана қаласы әкімдігінің
2004 жылғы 13 қаңтардағы
N 3-1-27қ қаулысына
1-қосымша
Астана қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз
етуге қатысатын азаматтарды ынталандыру
жөніндегі комиссияның ҚҰРАМЫ
Толыбаев Марат Еркінұлы             - Астана қаласы әкімінің
орынбасары, комиссия төрағасы;
Досымов Серімжан Төлеуұлы           - қаланың ІІББ бастығы,
комиссия төрағасының
орынбасары;
Шегай Константин Геннадьевич        - Астана қаласы әкімі аппараты
мемлекеттік-құқық бөлімінің
бас маманы, комиссия хатшысы;
Комиссия мүшелері:
Овчинников Сергей Андреевич         - қала мәслихатының депутаты;
Еркетаев Мұхтар Дүйсенұлы           - қаланың "Алматы" ауданының
әкімі
Ахметов Сапар Қайратұлы             - қаланың "Сарыарқа" ауданының
әкімі
Мұхамбетқазы Мұрат Бақытұлы         - Астана қаласы әкімі аппараты
мемлекеттік-құқық бөлімінің
меңгерушісі;
Асқарова Айгүл Ермағамбетқызы       - қаланың Қаржы департаментінің
директоры
Дейсүков Ерік Тұрсынұлы             - "Алматы" ауданы Ішкі істер
басқармасының бастығы
Былқилов Мәжит Текешұлы             - "Сарыарқа" ауданы Ішкі істер
басқармасының бастығы
Астана қаласы әкімдігінің
2004 жылғы 13 қаңтардағы
N 3-1-27қ қаулысына
2-қосымша
Астана қаласында қоғамдық тәртіпті
қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды
ынталандыру жөніндегі комиссия туралы
ЕРЕЖЕ

О создании комиссии по поощрению граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Астане
Постановление Акимата города Астаны от 13 января 2005 года N 3-1-27п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 24 января 2005 года N 374. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 6 февраля 2012 года № 06-178
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 06.02.2012 № 06-178.
Во исполнение Закона Республики Казахстан "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка" и постановления Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2000 года N 1243 "Об утверждении Правил поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений" акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Создать комиссию по поощрению граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Астане, в составе согласно приложению 1.
2. Утвердить Положение комиссии по поощрению граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Астане, согласно приложению 2.
3. Признать утратившим силу постановление акимата города Астаны от 17 марта 2004 года N 3-1-905п "О создании комиссии по поощрению граждан, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений в городе Астане, и о признании утратившим силу распоряжения акима города Астаны от 26 сентября 2000 года N 3-1-364р "О создании комиссии по поощрению граждан, участвующих в охране общественного порядка, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Толибаева М.Е.
Аким                                      У. ШУКЕЕВ
Первый заместитель акима                  Есилов С.С.
Заместитель акима                         Мамытбеков А.С.
Заместитель акима                         Толибаев М.Е.
Заместитель акима                         Фомичев С.В.
Руководитель аппарата акима               Тамабаев К.Ж.
Директор Государственного
учреждения "Департамент финансов
города Астаны"                            Аскарова А.Е.
Заведующая отделом
документационной экспертизы               Шакун Т.М.
Заведующий государственно-
правовым отделом                          Мухамбетказы М.Б.
СОГЛАСОВАНО
Председатель постоянной комиссии
по вопросам законности, правопорядка,
депутатских полномочий и этики
маслихата города, депутат
маслихата города                          Ким А.Г.
Начальник Государственного
учреждения "Главное управления
внутренних дел города Астаны"             Досумов С.Т.
Приложение 1 к
постановлению акимата
города Астаны
от 13 января 2005 года
N 3-1-27п
СОСТАВ
комиссии по поощрению граждан, участвующих в обеспечении
общественного порядка в городе Астане
Толибаев                - заместитель акима города Астаны,
Марат Еркинович           председатель комиссии;
Досумов                 - начальник ГУВД города,
Серимжан Толеуович        заместитель председателя комиссии;
Шегай                   - главный специалист государственно-
Константин Геннадьевич    правового отдела аппарата акима
города Астаны, секретарь комиссии;
Члены комиссии:
Овчинников               - депутат маслихата города;
Сергей Андреевич
Еркетаев                 - аким района "Алматы" города;
Мухтар Дюсенович
Ахметов                  - аким района "Сарыарка" города;
Сапар Кайратович
Мухамбетказы             - заведующий государственно-правовым
Мурат Бахытулы             отделом аппарата акима города Астаны;
Аскарова                 - директор Департамента финансов
Айгуль Ермагамбетовна      города;
Дисюков                  - начальник Управления внутренних дел
Ерик Турсунович            района "Алматы";
Былкилов                 - начальник Управления внутренних дел
Мажит Текешович            района "Сарыарка".
Приложение 2 к
постановлению акимата
города Астаны
от 13 января 2005 года
N 3-1-27п
ПОЛОЖЕНИЕ
о комиссии по поощрению граждан, участвующих в
обеспечении общественного порядка в городе Астане

1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Астана қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды ынталандыру жөніндегі комиссияның (бұдан әрі - Комиссия) құрылу және қызмет ету тәртібін, мәртебесін белгілейді.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының  Конституциясын , "Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 тамыздағы N 1243 "Қылмыстың алдын алуға және жолын кесуге жәрдемдескен, қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу ережесін бекіту туралы"  қаулысын және Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін басшылыққа алады.
3. Комиссияның жұмысшы органы - "Астана қаласының Ішкі істер бас басқармасы" мемлекеттік мекемесі болып табылады.
2. Комиссияның негізгі міндеттері
мен қызметтері
4. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысуға ниет білдірген азаматтарды тарту туралы Басқарманың өтінімдерін қарастырады;
2) ынталандыру түрлері мен тәртібін, сондай-ақ хаттамамен ресімделетін ақшалай ынталандыру көлемін белгілеу туралы шешімдер шығару болып табылады.
5. Комиссия негізгі міндеттерді іске асыру мақсатында мына қызметтерді орындайды:
1) қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысуға ниет білдірген азаматтардың Басқарманың өтінімімен ұсынылған құжаттарды зерделейді;
2) жұмысшы органның - Басқарманың қызметін бақылауды жүзеге асырады.
3. Комиссия мәжілісін қалыптастыру
және өткізу тәртібі
6. Комиссия Астана қаласының әкімдігімен құрылады.
Комиссия құрамына келісім бойынша Астана қаласы мәслихатының депутаттары кіреді.
7. Комиссия мәжілісін Комиссия төрағасы, ал ол болмаған жағдайда - төраға орынбасары жүргізеді.
8. Комиссия мәжілісі тұрақты (тоқсан сайын) өткізіледі. Комиссия хатшысы төрағаның (төраға орынбасарының) келісімі бойынша Комиссия мүшелерін Комиссия мәжілісінің өткізілетін күні мен уақыты, күн тәртібі және Басқарма ұсынған өтінім жайлы хабардар етеді.
9. Комиссия ашық дауыс беру жолымен оны мүшелерінің кемінде екіден үшінің қатысында шешім қабылдайды.
10. Шешім Комиссияның қатысқан мүшелерінің жартысынан көбі дауыс берсе қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауысы шешуші болып табылады.
11. Комиссия шешімі хаттамамен ресімделеді. Хаттаманы Комиссия хатшысы жүргізеді. Хаттамаға Комиссия мүшелері Комиссия мәжілісі өткізілген күні қол қояды.
12. Комиссия мүшелері қол қойған хаттама бір күн ішінде Басқармаға тапсырылады.
13. Комиссия мүшелерінің өз пікірлері бар, оны білдірген жағдайда жазбаша түрде мазмұндалады және хаттамаға қоса тіркеледі.

1. Общие положения
1. Настоящее Положение определяет статус, порядок создания и функционирования комиссии по поощрению граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Астане (далее - Комиссия).
2. В своей работе Комиссия руководствуется Конституцией Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка" и   постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2000 года N 1243 "Об утверждении Правил поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений" и другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
3. Рабочим органом Комиссии является Государственное учреждение "Главное управление внутренних дел города Астаны" (далее - Управление).
2. Основные задачи и функции Комиссии
4. Основными задачами Комиссии являются:
1) рассмотрение ходатайств Управления о привлечении граждан, изъявивших желание участвовать в обеспечении общественного порядка;
2) вынесение решений об определении видов и порядка поощрений, а также размера денежного вознаграждения, которые оформляются протоколом.
5. В целях реализации основных задач Комиссия выполняет следующие функции:
1) изучает документы граждан, изъявивших желание участвовать в обеспечении общественного порядка, представленные с ходатайством Управления;
2) осуществляет контроль за деятельностью рабочего органа - Управления.
3. Порядок формирования и проведения
заседания Комиссии
6. Комиссия образуется акиматом города Астаны.
В состав Комиссии по согласованию включаются депутаты маслихата города Астаны.
7. Заседание Комиссии проводит председатель Комиссии, а в его отсутствие - заместитель председателя.
8. Заседания Комиссии проводятся регулярно (ежеквартально). Секретарь Комиссии по согласованию с председателем (заместителем председателя) информирует членов Комиссии о дате и времени проведения заседания Комиссии, повестке дня и представленном Управлением ходатайстве.
9. Комиссия принимает решение путем открытого голосования в присутствии не менее двух третей еҰ членов.
10. Решение считается принятым, если проголосовало более половины присутствующих членов Комиссии. В случае равенства голосов, голос председателя считается решающим.
11. Решение Комиссии оформляется протоколом. Протокол ведется секретарем Комиссии. Протокол подписывается членами Комиссии в день проведения заседания Комиссии.
12. Подписанный членами Комиссии протокол передается в однодневный срок в Управление.
13. Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое в случае его выражения должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу.

14. Комиссия Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.

14. Комиссия осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.