Астана қаласы мәслихатының "Жер учаскелерін (жер пайдалану құқығын) алу (сатып алу) жөнінде Астана қаласының мемлекеттік органдарының жұмысын ұйымдастыру және өзара әрекеттесу ережесі туралы" 2004 жылғы 29 сәуірдегі N 40/7-ІІІ шешіміне (Астана қаласының әділет департаменті 2004 жылғы 11 мамырда N 327 тіркеген) толықтыру енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 29 наурыздағы N 128/17-ІІІ Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2005 жылғы 14 сәуірде N 384 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2006 жылғы 21 қыркүйектегі N 283/35-ІІІ шешімімен
Астана қаласы мәслихатының
2006 жылғы 21 қыркүйектегі N 283/35-ІІІ "Астана қаласы мәслихатының 2004 жылғы 29 сәуірдегі N 40/7-ІІІ "Астана қаласы мемлекеттік органдарының жер учаскелерін (жерді пайдалану құқығын) алу (сатып алу) жұмыстарын ұйымдастыру және өзара іс-әрекет жасасу қағидалары туралы" шешімінің күшін жою туралы" шешімінен
Үзінді:
Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
...
Астана қаласы мәслихатының 2004 жылғы 29 наурыздағы N 128/17-ІІІ "Астана қаласы мәслихатының 2004 жылғы 29 сәуірдегі N 40/7-ІІІ "Астана қаласы мемлекеттік органдарының жер учаскелерін (жерді пайдалану құқығын) алу (сатып алу) жұмыстарын ұйымдастыру және өзара іс-әрекет жасасу қағидалары туралы" шешіміне толықтырулар енгізу туралы" шешімі, (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 384 нөмірмен тіркелген, 2005 жылғы 21  сәуірде "Астана хабары" газетінде, 2005 жылғы 21 сәуірде "Вечерняя Астана" газетінде жарияланды),
...
2. Осы шешім қабылданған күннен бастап күшіне енеді.
Астана қаласы мәслихатының
сессия төрағасы
Астана қаласы мәслихатының
хатшысы
_____________________________________________________________
Астана қаласы әкімдігінің ұсынысын қарап, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабын және Қазақстан Республикасының Жер кодексін басшылыққа ала отырып, Астана қаласының мәслихаты былай деп ШЕШТІ:
1. Астана қаласы мәслихатының "Жер учаскелерін (жер пайдалану құқығын) алу (сатып алу) жөнінде Астана қаласының мемлекеттік органдарының жұмысын ұйымдастыру және өзара әрекеттесу ережесі туралы" 2004 жылғы 29 сәуірдегі N 40/7-ІІІ шешіміне (Астана қаласының әділет департаменті 2004 жылғы 11 мамырда N 327 тіркеген, "Астана хабары" газетінде 2004 жылғы 15 мамырда және "Вечерняя Астана" газетінде 2004 жылғы 20 мамырда жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген Жер учаскелерін (жер пайдалану құқығын) алу (сатып алу) жөнінде Астана қаласының мемлекеттік органдарының жұмысын ұйымдастыру және өзара әрекеттесу ережесінде:
4-бөлімнің 6-параграфы мынадай мазмұндағы 34-1-тармақпен толықтырылсын:

О внесении дополнений в решение маслихата города Астаны от 29 апреля 2004 года N 40/7-III "О Правилах организации работы и взаимодействия государственных органов города Астаны по изъятию (выкупу) земельных участков (права землепользования)" (зарегистрировано департаментом юстиции г. Астаны 11 мая 2004 года за N 327)
Решение Маслихата города Астаны от 29 марта 2005 года N 128/17-III. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 14 апреля 2005 года N 384. Утратило силу - решением Маслихата города Астаны от 21 сентября 2006 года N 283/35-III
Извлечение из решения маслихата города Астаны
от 21 сентября 2006 года N 283/35-III
Маслихат города Астаны РЕШИЛ:
...
решение маслихата города Астаны от 29 марта 2005 года N 128/17-III "О внесении дополнений в решение маслихата города Астаны от 29 апреля 2004 года N 40/7-III "О Правилах организации работы и взаимодействия государственных органов города Астаны по изъятию (выкупу) земельных участков (права землепользования)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов за N 384, опубликовано в газетах "Астана хабары" 21 апреля 2005 года, "Вечерняя Астана" 21 апреля 2005 года),
...
2. Настоящее решение вступает в силу со дня принятия.
Председатель сессии
маслихата города Астаны              М. Жолдасбеков
Секретарь маслихата
города Астаны                        В. Редкокашин
______________________________________
Рассмотрев предложение акимата города Астаны, руководствуясь статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года " О местном  государственном управлении в Республике Казахстан" и  Земельным  кодексом Республики Казахстан, маслихат города Астаны   РЕШИЛ :
1. Внести в  решение  маслихата города Астаны от 29 апреля 2004 года N 40/7-III "О Правилах организации работы и взаимодействия государственных органов города Астаны по изъятию (выкупу) земельных участков (права землепользования)" (зарегистрировано департаментом юстиции г. Астаны 11 мая 2004 года за N 327, опубликовано в газетах "Астана хабары" 15 мая 2004 года, "Вечерняя Астана" 20 мая 2004 года) следующие дополнения:
в Правилах организации работы и взаимодействия государственных органов города Астаны по изъятию (выкупу) земельных участков (права землепользования), утвержденных указанным решением:
параграф 6 главы 4 дополнить пунктом 34-1 следующего содержания:

"34-1. Мемлекеттік меншіктегі жер учаскелерін сатып алу Қазақстан Республикасы Жер кодексінің талаптары сақталып жасасылған сатып алу-сату шартының негізінде жүзеге асырылады";
4-бөлім мынадай мазмұндағы 35-1-тармағы бар 7-1-параграфпен толықтырылсын:
" &7-1. Алынған учаскелерді пайдаланумен тікелей байланысты мемлекет меншігіндегі жер учаскелерін беру туралы шешім қабылдау
35-1. Алынған учаскелерді пайдаланумен тікелей байланысты мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне меншік құқығын ресімдеу мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алу туралы ведомствоаралық комиссияның шешімі негізінде жүзеге асырылады";
5-бөлімнің 6-параграфы мынадай мазмұндағы 62-1-тармақпен толықтырылсын:
"62-1. Мемлекет меншігіндегі жер учаскелерін сатып алу Қазақстан Республикасы Жер кодексінің талаптары сақталып жасасылған сатып алу-сату шартының негізінде жүзеге асырылады";
5-бөлім мынадай мазмұндағы 63-1-тармағы бар 7-1-параграфпен толықтырылсын:
" &7-1. Алынған учаскелерді пайдаланумен тікелей байланысты мемлекет меншігіндегі жер учаскелерін беру туралы шешім қабылдау
63-1. Алынған учаскелерді пайдаланумен тікелей байланысты мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне меншік құқығын ресімдеу мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алу туралы ведомствоаралық комиссияның шешімі негізінде жүзеге асырылады".
2. Осы шешім әділет органдарында тіркелген күннен бастап күшіне енеді.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрайымы
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
КЕЛІСІЛГЕН:
Астана қалалық жер
ресурстарын басқару жөніндегі
комитеттің төрағасы

"34-1. Выкуп земельных участков, находящихся в государственной собственности, осуществляется на основе договора купли-продажи, заключенного с соблюдением требований Земельного кодекса Республики Казахстан";
главу 4 дополнить параграфом 7-1 с пунктом 35-1 следующего содержания:
" §  7-1. Принятие решения о предоставлении находящихся в государственной собственности земельных участков, неразрывно связанных с использованием изъятых участков
35-1. Оформление права собственности на находящиеся в государственной собственности земли, неразрывно связанные с использованием изъятых земельных участков осуществляется на основании решения межведомственной комиссии об изъятии земельных участков для государственных надобностей";
параграф 6 главы 5 дополнить пунктом 62-1 следующего содержания:
"62-1. Выкуп земельных участков, находящихся в государственной собственности, осуществляется на основе договора купли-продажи, заключенного с соблюдением требований Земельного кодекса Республики Казахстан";
главу 5 дополнить параграфом 7-1 с пунктом 63-1 следующего содержания:
" §  7-1. Принятие решения о предоставлении находящихся в государственной собственности земельных участков, неразрывно связанных с использованием изъятых участков
63-1. Оформление права собственности на находящиеся в государственной собственности земли, неразрывно связанные с использованием изъятых земельных участков осуществляется на основании решения межведомственной комиссии об изъятии земельных участков для государственных надобностей".
2. Настоящее решение вступает в силу со дня регистрации в органах юстиции.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    Б. Сыздыкова
Секретарь маслихата
города Астаны                              В. Редкокашин
СОГЛАСОВАНО:
Председатель Астанинского
городского комитета по
управлению земельными ресурсами            Т. Нуркенов