Заңды тұлғалардың қара және түсті металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және сатуды реттеу жөніндегі мемлекеттік органдардың өзара қарым-қатынастары қағидаларын бекіту туралы
Астана қаласы әкімінің 2005 жылғы 8 тамыздағы N 3-1-19 шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2005 жылғы 9 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 408. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 9 желтоқсандағы N 06-22 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009.12.09 N 06-22 шешімімен
"Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес және "Қайталама қара және түсті металдардың рыногы туралы" 2000 жылғы 13 наурыздағы N 383 Қазақстан Республикасы Үкіметі  қаулысының 2-1-тармағын орындау барысында, Астана қаласының әкімі  ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған заңды тұлғалардың қара және түсті металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және сатуды реттеу жөніндегі мемлекеттік органдардың өзара қарым-қатынастар қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары М.Е.Толыбаевқа жүктелсін.
Әкім
Әкімнің бірінші орынбасары
Әкім аппаратының басшысы
Құжаттамалық сараптама
бөлімінің меңгерушісі
"Астана қаласының Кәсіпкерлік
және өнеркәсіп департаменті"
мемлекеттік мекемесінің
директоры
КЕЛIСIЛДI
Астана қаласы бойынша
Экономикалық және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес
жөніндегі департаментінің
(қаржы полициясы) бастығы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі Салық
комитетінің төрағасы
Астана қаласы әкімінің
2005 жылғы 8 тамыздағы
N 3-1-19 шешімімен
бекітілген
Заңды тұлғалардың қара және түсті металдардың
сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау),
сақтау, қайта өңдеу және сатуды реттеуге
жөніндегі мемлекеттік органдардың өзара
қарым-қатынастар (бұдан әрі - Қағида)
Қағидалары
1. Осы Қағида "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес және«"Қайталама қара және түсті металдардың рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 13 наурыздағы N 383  қаулысының 2-1-тармағын орындау барысында әзірленді.
2. Астана қаласының әкімі немесе оған уәкілетті тұлға (бұдан әрі - Лицензиар) ай сайын, келесі есептік айдың 10 жұлдызына дейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне (бұдан әрі - Комитет) және Қазақстан Республикасы Экономикалық және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі агенттігіне (бұдан әрі - Агенттік) Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша Астана қаласында "заңды тұлғалардың қара және түсті металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинауға (сақтауға), қайта өңдеуге және сату"» қызметін жүзеге асыруға мемлекеттік лицензиялар тізілімін ұсынады.

Об утверждении Правил взаимодействия государственных органов по регулированию сбора (заготовки), хранения, переработки и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов
Решение Акима города Астаны от 8 августа 2005 года N 3-1-19. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 9 сентября 2005 года N 408. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 9 декабря 2009 года N 06-22
Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 09.12.2009 N 06-22
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О лицензировании" и во исполнение пункта 2-1 постановления Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2000 года N 383 "О рынке вторичных черных и цветных металлов" аким города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила взаимодействия государственных органов по регулированию сбора (заготовки), хранения, переработки и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов.
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима города Астаны Толибаева М.Е.
Аким                               У. ШУКЕЕВ
Заместитель акима                  Толибаев М.Е.
Руководитель
аппарата акима                     Тамабаев К.Ж.
Заведующий отделом
документационной экспертизы        Нурпеисов Ж.Б.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
предпринимательства
и промышленности
города Астаны"                     Керимбеков А.Д.
СОГЛАСОВАНО
Начальник Департамента по
борьбе с экономической
и коррупционной
преступностью (финансовая
полиция) по г.Астана               Абдиев О.С.
Председатель
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан               Искаков М.Н.
Утверждены
решением акима города Астаны
от 8 августа 2005 года N 3-1-19
ПРАВИЛА
взаимодействия государственных органов
по регулированию«сбора (заготовки), хранения,
переработки и реализации юридическими лицами
лома и отходов цветных и черных металлов
(далее - Правила)
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О лицензировании" и во исполнение пункта 2-1 постановления Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2000 года N 383 "О рынке вторичных черных и цветных металлов".
2. Аким города Астаны либо уполномоченное им лицо (далее - Лицензиар) ежемесячно до 10 числа следующего за отчетным месяцем представляет в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет) и Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (далее - Агентство) реестр государственных лицензий на осуществление деятельности«"сбор (заготовка), хранение, переработка и реализация юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов" с территориальной сферой деятельности по городу Астане по форме согласно приложению 1 к Правилам.

3. Лицензиар лицензиясын қайтарып алған, тоқтата тұрған, қайта қалпына келтірген, қызметін тоқтатқан, жарамсыз деп таныған жағдайда, мұндай фактілердің болған күнінен он күннің ішінде Комитетке және Агенттікке хабарлайды.
4. Комитет нарықтағы қайталама қара және түсті металдардың қызметін жүзеге асыратын салық төлеушілер мониторингінің енгізілуін қамтамасыз етеді және ай сайын, айдың келесі есептік 30 күнінен кешіктірмей Лицензиарға Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша мониторинг жөніндегі ақпаратты жолдайды.
5. Агенттік Лицензиаттың лицензиялық нормалар мен талаптарды бұза отырып, қара және түсті металдардың сынықтары мен қалдықтарының заңсыз айналымына байланысты қылмысты айқындаған жағдайда, Лицензиарға он күннің ішінде мұндай фактілер мен қабылданған шаралар туралы хабарлайды.
Астана қаласы әкімдігінің
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитетімен
заңды тұлғалардың түсті және
қара металдардың сынықтары мен
қалдықтарын жинауға (дайындауға),
сақтауға, қайта өңдеуге және
сатуға байланысты қызметтің
лицензияланған түрі бойынша
өзара қарым-қатынас Қағидаларына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 13 наурыздағы
N 383 Қайталама түсті және қара металдардың рыногы туралы
қаулысына сәйкес Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті
органымен берілген түсті және қара металдардың сынықтары
мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу
және сату құқығына _____ жағдайы бойынша лицензиялар
ТІЗІЛІМІ
Р/с
Кә-
сіп-
орын-
ның
атауы
Ли-
цен-
зия N
және
бе-
ріл-
ген күні
Бас-
шы-
ның
аты-
жөні
С
Т
Н
КҰЖС коды
Заң-
ды ме-
кен-жайы
Қыз-
мет-
тің ау-
мақ-
тық са-
ласы
Негіз-
гі өнді-
рістік база-
ның мекен-жайы
Фи-
лиал-
дар-
дың мекен-жайы
Қа-
был-
дау пу-
нкт-
тері-
нің мекен-жайы
Бла-
нк нө-
мірі
Астана қаласы әкімдігінің
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитетімен
заңды тұлғалардың түсті және
қара металдардың сынықтары мен
қалдықтарын жинауға (дайындауға),
сақтауға, қайта өңдеуге және
сатуға байланысты қызметтің
лицензияланған түрі бойынша
өзара қарым-қатынас Қағидаларына
2-қосымша
Қайталама түсті және қара металдар нарығында қызмет
ететін салық төлеушілерден салықтар мен төлемдердің
түскені туралы ақпарат
А
й
м
а
қ
Өн-
ді-
ріс-
тік өнім-нің ай-
на-
лымы
Тауар-
ларды (жұ-
мыс-
тар, қыз-
мет-
тер) өткізу
бойын-
ша айна-
лым
Оның ішінде
Өткен жыл-
дарға
салық салын-
ған айна-
лымына түзе-
тім
"0" мөлшер-
лемесі бойынша салық салына-
тын айна-
лымды қайта-
руға жататын ҚҚС сомасы
ҚҚҚ
"0" мөл-
шер-
леме-
сі бой-
ынша бюд-
жет-
тен орнын тол-
тыру
Са-
лық са-
лы-
на-
тын та-
быс
Бар-
лығы са-
лық-
тар мен тө-
лем-
дер-
дің есеп-
тел-
гені
ҚҚС
мөлшер-
лемесі
0%
бойынша
салық
салына-
тын
айналым
ҚҚС-нан
боса-
тылған
айналым
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
А
й
м
а
қ
оның ішінде салықтар мен
төлемдердің есептелгені (кедендік
төлемдерсіз)
Есеп-
телгені
01.00.
00
жылға
өткен
жылдың
ұқсас
күніне
түскен
салық-
тар
мен
төлем-
дер-
дің
сомасы
01.00.
00
жылға
үсті-
мізде-
гі
жылдың
есеп-
тік
күніне
түскен
салық-
тар
мен
төлем-
дердің
сомасы
Кор-
по-
ра-
тив-
ті та-
быс са-
лығы
ҚҚС
Ак-
циз-
дер
Жеке та-
быс са-
лығы
Әлеу
-мет
-тік
са-
лық
Бюд-
жет-
ке са-
лық-
тық
емес
тү-
сім-
дер
Бұдан
басқа
са-
лық-
тар
мен
тө-
лем-
дер
Айып
-пұл
-дар
Өсім
-дер
1
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы
А
й
м
а
қ
оның ішінде салықтар мен төлемдердің төленгені
(кедендік төлемдерсіз)
Төленгені
Кор-
пора-
тивті
табыс
салығы
Қ
Қ
С
Акциз
-дер
Жеке
табыс
салы-
ғы
Әлеу-
меттік
салық
Бюд-
жетке
салық-
тық
емес
түсім-
дер
Бұдан
басқа
салық-
тар
мен
төлем-
дер
Айып-
пұл-
дар
Өсім-
дер
1
22
23
24
25
26
27
28
29
30
кестенің соңы
Бастапқы
берешек
Берешек
СЖК
(ке-
дендік
төлем-
дер
мен
салық
тар-
сыз)
салық-
тар бойын-
ша
айып-
пұлдар
мен
өсім-
дер
бойын-
ша
салық-
тар
бойын-
ша
айып-
пұлдар
мен
өсім-
дер
бойын-
ша
31
32
33
34
35

3. В случае отзыва, приостановления, прекращения действия, признания недействительной лицензии Лицензиар в течение десяти дней со дня возникновения таких фактов уведомляет Комитет и Агентство.
4. Комитет обеспечивает ведение мониторинга налогоплательщиков, осуществляющих деятельность на рынке вторичных черных и цветных металлов, и ежемесячно не позднее 30 числа месяца, следующего за отчетным, направляет Лицензиару информацию по мониторингу по форме согласно приложению 2 к Правилам.
5. Агентство при выявлении преступлений, связанных с незаконным оборотом лома и отходов черных и цветных металлов, нарушений Лицензиатом лицензионных норм и требований в течение десяти дней уведомляет Лицензиара о таких фактах и принятых мерах.
Приложение 1
к Правилам взаимодействия акима
города Астаны с Налоговым комитетом
Министерства финансов Республики Казахстан
по виду деятельности "сбор (заготовка),
хранение, переработка и реализация
юридическими лицами лома и отходов
цветных и черных металлов"
Реестр
лицензий на право сбора (заготовки), хранения,
переработки и реализации лома и отходов цветных
и черных металлов, выданных акиматом города Астаны
в соответствии с постановлением Правительства
Республики Казахстан от 13 марта N 383
"О рынке вторичных цветных и черных металлов",
по состоянию на ___________
N№ п/п
Наи-
мено-
вание пред-
прия-
тия
N
ли-
цен-
зии
и
дата
вы-
дачи
Ф.
И.
О.
ру-
ко-
во-
ди-
те-
ля
РНН
Код
ОКПО
Юри-
ди-
чес-
кий
ад-
рес
Тер-
ри-
то-
ри-
аль-
ная
сфе-
ра
дея-
те-
ль-
нос-
ти
Адрес
основ-
ной
произ-
вод-
ствен-
ной
базы
Ад-
реса
фили-
алов
Адреса
прием-
ных
пунк-
тов
N
бланка
Приложение 2
к Правилам взаимодействия акима
города Астаны с Налоговым комитетом
Министерства финансов Республики Казахстан
по виду деятельности "сбор (заготовка),
хранение, переработка и реализация
юридическими лицами лома и отходов
цветных и черных металлов"
Информация
по поступлению налогов и платежей от
налогоплательщиков, осуществляющих деятельность
на рынке вторичных цветных и черных металлов
Р
е
г
и
о
н
Объем
про-
из-
ве-
ден-
ной
про-
дук-
ции
Оборот
по ре-
ализа-
ции
това-
ров
(ра-
бот,
услуг)
В том числе:
Кор-
ректи-
ровка
обла-
гае-
мого
обо-
рота
за
пре-
дыду-
щие
годы
Суммы
НДС,
подле-
жащие
возв-
рату по
оборо-
там,
обла-
гаемым
по "0"
ставке
Воз-
ме-
щено
из
бюд-
жета
по "0"
став-
ке
НДС
На-
лого-
обла-
гае-
мый
доход
На-
чис-
лено
всего
пла-
тежей
оборот,
обла-
гаемый
по 0%
ставке
НДС
оборот,
осво-
божден-
ный от
НДС
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
(продолжение таблицы)
Р
е
г
и
о
н
в том числе начислено налогов и
платежей (без таможенных платежей)
Начислено
Сумма нало-
гов и пла-
тежей, пос-
тупив-
ших на
ана-
логич-
ную дату прош-
лого года на 01.
00.
00 г.
Сумма нало-
гов и плате-
жей, пос-
тупив-
ших на
отчет-
ную дату теку-
щего года на
01.00.
00 г.
Кор-
по-
ра-
тив-
ный
по-
до-
ход-
ный
на-
лог
НДС
Ак-
цизы
Инди-
виду-
альный подо-
ходный налог
Со-
ци-
аль-
ный на-
лог
Не-
нало-
говые пос-
туп-
ления в
бюд-
жет
Про-
чие нало-
ги и пла-
тежи
Шт-
рафы
Пени
1
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
(продолжение таблицы)
Р
е
г
и
о
н
в том числе начислено налогов и
платежей (без таможенных платежей)
Уплачено
Кор-
пора-
тивный подо-
ходный налог
НДС
Акцизы
Индиви-
дуальный подо-
ходный налог
Соци-
альный налог
Не-
нало-
говые пос-
тупле-
ния в бюджет
Прочие налоги и пла-
тежи
Штра-
фы
пени
1
22
23
24
25
26
27
28
29
30
(продолжение таблицы)
Задолженность на начало
Задолженность
КНН (без тамо-
женных пла-
тежей и на-
логов)
По на-
логам
По штра-
фам и пени
По на-
логам
По штра-
фам и пени
31
32
33
34
35