Астана қаласы мәслихатының 2004 жылғы 30 наурыздағы N 28/6-III "Аббатандыру, санитарлық жабдықтау, жинау жұмыстарын ұйымдастыру және Астана қаласының аумағында тазалықты қамтамасыз ету қағидалары туралы" (Астана қаласының, Әділет департаментімен 2004 жылғы 5 мамырда N 326 тіркелген) шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 214/28-ІІІ Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2006 жылғы 6 ақпанда N 430 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 20 шілдедегі № 166/21-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 20.07.2017 № 166/21-VI (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Астана қаласы әкімдігінің ұсынысын қарап, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6-бабын және "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа ала отырып, Астана қаласы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласы мәслихатының 2004 жылғы 30 наурыздағы N 28/6-ІІІ шешімімен бекітілген "Аббаттандыру, санитарлық жабдықтау, жинау жұмыстарын ұйымдастыру және Астана қаласының аумағында тазалықты қамтамасыз ету қағидалары туралы" (Астана қаласының Әділет департаментінде 2004 жылғы 5 мамырда N 326 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) алтыншы бөлімнің тақырыбы жаңа редакцияда берілсін:
"ұсақ бөлшек сауда жасау үшін ұсақ базарларды уақытша ұстауды, сондай-ақ жалпы пайдаланатын демалыс аймағын ұстауды белгілеу және ұстау";
2) 5-бөлімі мынадай мазмұндағы 107-1, 107-2, 107-3, 107-4, 107-5, 107-6, 107-7, 107-8, 107-9 тармақтармен толықтырылсын:
107-1. Жалпы пайдаланатын демалыс аймағы - саябақтарды, гүлзарларды, бульварларды, жағажайларды ұстауды Астана қаласы әкімінің қаулысымен аталған объектілер бекітіліп берілген қалалық мекемелер (бұдан әрі - әкімгерлер) жүзеге асырады.
107-2. Жалпы пайдаланатын демалыс аймағын тазалау және ағымдағы күтімі бойынша жұмыстарды әкімгерлермен келісімшарт негізінде мамандандырылған кәсіпорындар жүргізеді немесе осы жұмыстың түріне лицензиясы болған кезде әкімгердің өздері жүргізеді.
107-3. Жалпы пайдаланатын демалыс аймағындағы аумақтың жобасын өзгерту, шағын сәулет үлгілерін және құрылысын, сәулет және абаттандыру бөлшектерінің түсін өзгертуге Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы департаментімен келісіледі.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 30 марта 2004 года N 28/6-III "О Правилах благоустройства, санитарного содержания, организации уборки и обеспечения чистоты на территории города Астаны (зарегистрировано департаментом юстиции города Астаны 5 мая 2004 года за N 326)
Решение маслихата города Астаны от 23 декабря 2005 года N 214/28-III. Зарегистрировано в департаменте юстиции города Астаны 6 февраля 2006 года N 430. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 20 июля 2017 года № 166/21-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата г. Астаны от 20.07.2017 № 166/21-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Рассмотрев предложение акимата города Астаны, руководствуясь статьей 6 Закона ""О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан ""Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в Правила благоустройства, санитарного содержания, организации уборки и обеспечения чистоты на территории города Астаны, утвержденные решением маслихата города Астаны 30 марта 2004 года N 28/6-III "О Правилах благоустройства, санитарного содержания, организации уборки и обеспечения чистоты на территории города Астаны" (зарегистрировано департаментом юстиции города Астаны 5 мая 2004 года за N 326) следующие изменения и дополнения:
1) заголовок шестой главы изложить в новой редакции:
"Установка и содержание временных содержаний для мелкорозничной торговли, мини-рынков, а также содержание зон отдыха общего пользования";
2) главу 5 дополнить пунктами: 107-1, 107-2, 107-3, 107-4, 107-5, 107-6, 107-7, 107-8, 107-9 следующего содержания:
107-1. Содержание зон отдыха общего пользования - парков, скверов, бульваров, пляжей осуществляется городскими организациями (далее - администраторы), за которыми постановлением акимата города Астаны закреплены данные объекты.
107-2. Работы по уборке и текущему содержанию зон отдыха общего пользования производят специализированные предприятия на основании договоров с администраторами, либо самими администраторами при наличии лицензии на данные виды работ.
107-3. Архитектурные и цветочные решения элементов благоустройства, сооружений и малых архитектурных форм, изменение планировки территории зон отдыха общего пользования согласовываются с департаментом архитектуры и градостроительства города Астаны.

107-4. Жалпы пайдаланатын демалыс аймағының аумағында қоқыс жинайтын урналар бір-бірінен 50 метрден кем емес қашықтықта орнатылады. Аумақтың кіре-берісінде екеуден кем емес урна орнатылуы тиіс.
107-5. Саябақтар мен жағажайларда урналардан басқа контейнер орнатуға арналған арнайы алаң жабдықталуы тиіс.
107-6. Контейнерді орналастыруға арналған алаңдар демалыс орындарынан 20 метрден кем емес қашықта болу керек.
107-7. Саябақтар мен жағажайлардың аумағында нормалар мен ережелер талаптарына сәйкес келетін қоғамдық дәретханалар орналастырылуы керек.
107-8. Жалпы пайдаланатын демалыс аймағының аумағында қолданыстағы нормативтердің талаптарына сәйкес қоғамдық тамақтандыру және ұсақ сауда кәсіпорындарын орналастыруға рұқсат етіледі. Осы объектілердің иелері бөлінген және іргелес аумақтарын жинау және санитарлық тазалауға мамандандырылған кәсіпорындармен келісімшарт жасайды немесе қолданыстағы талаптарға сәйкес өздері жинаулары қажет. Осы объектілерді сырлау және жөндеу жұмыстары иелерінің есебінен жүргізіледі.
107-9. Жалпы пайдаланатын демалыс аймағының аумағында:
қоқысты, жапырақтарды өртеуге, от жағуға, көліктерін тазалауға және жууға;
көгалда, гүлзарларда, жүргіншілер жүретін жолда объектілерді орналастыруға;
мангалды пайдалануға, ашық отта дайындалатын кәуапты және басқа да тағамдарды дайындауға;
сағ. 23.00-ден кейін қатты музыка қоюға тыйым салынады.".
2. Осы шешім әділет органдарында тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы

107-4. На территории зон отдыха общего пользования устанавливаются урны для сбора мусора на расстоянии не менее 50 метров друг от друга. У входа на территорию должно быть установлено не менее двух урн.
107-5. Парки и пляжи помимо установленных урн должны быть оснащены специальными площадками для размещения контейнеров.
107-6. Площадки для установки контейнеров должны быть удалены от мест отдыха на расстоянии не менее 20 метров.
107-7. На территории парков и пляжей должны быть обустроены общественные туалеты, отвечающие требованиям соответствующих норм и правил.
107-8. На территории зон отдыха общего пользования разрешается размещение объектов общественного питания и мелкорозничной торговли в соответствии с действующими нормативными требованиями. Владельцы данных объектов заключают договоры со специализированными предприятиями на санитарную очистку и уборку отведенных и прилегающих территорий, либо производят ее самостоятельно в соответствии с действующими требованиями. Ремонт и окраска данных объектов должны производиться за счет их владельцев.
107-9. На территории зон отдыха общего пользования запрещается:
сжигание мусора, листвы, разведение костров, мойка и чистка транспортных средств;
размещение объектов на газонах, цветниках, тротуарах;
использование мангалов, приготовление шашлыков и других блюд на открытом огне;
использование громкой музыки после 23.00.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня регистрации в органах юстиции.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
С. Байболов
Секретарь маслихата
города Астаны
В. Редкокашин