Жарқайың ауданы бойынша облыстың әкімшілік-аумақтық құрылғысына өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының мен Ақмола облысы әкімшілігінің 2005 жылғы 24 тамыздағы N 3С-14-6 бірлескен шешімі. Ақмола облысының әділет департаментінде 2005 жылғы 1 қыркүйекте N 3154 тіркелді
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша «селолық», «селосы», «селолары», «селосын» деген сөздер «ауылдық», «ауылы», «ауылдары», «ауылын» деген сөздермен ауыстырылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.02.2015 № А-2/65 қаулысы және Ақмола облыстық мәслихатының 17.02.2015 № 5С-34-6 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылғысы туралы"  Заңының 3 ,  8,    11 баптарына сәйкес, Жарқайың ауданы әкімдігі мен мәслихатының бірлескен өтінімі негізінде және облыстың әкімшілік-аумақтық құрылғысын жетілдіру мақсатында облыстық әкімдік және облыстық мәслихат  ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Жарқайың ауданы бойынша облыстың әкімшілік-аумақтық құрылғысына келесі өзгерістер енгізілсін:
1) Мына елді мекендер өзге де қоныстар категориясына жатқызылсын:
Тасөткел ауылдық округінің Савиновка ауылы;
Отрадное ауылдық округінің Шаңырақ ауылы;
Бірсуат ауылдық округінің Балуанкөл ауылы;
Гостелловское ауылдық округінің Дауылбай ауылы;
Далабай ауылдық округінің Ақтөбе ауылы;
Шалғай ауылдық округінің Шалғай ауылы.
2) Жоғарыда аталған өзге де қоныстардың тұрғындары:
Тасөткел ауылдық округінің Савиновка қонысының тұрғындары Тасөткел ауылдық округі Тасөткел ауылы тұрғындарының;
Отрадное ауылдық округінің Шаңырақ қонысы тұрғындары Отрадное ауылдық округінің Отрадное ауылы тұрғындарының;
Бірсуат ауылдық округінің Балуанкөл қонысы тұрғындары Бірсуат ауылдық округінің Бірсуат ауылы тұрғындарының;
Гостелловское ауылдық округінің Дауылбай қонысы тұрғындары Гастелло ауылдық округінің Гастелло ауылы тұрғындарының;
Далабай ауылдық округінің Ақтөбе қонысы тұрғындары Далабай ауылдық округінің Далабай ауылы тұрғындарының;
Шалғай ауылдық округінің Шалғай қонысы тұрғындары Шойындыкөл ауылдық округінің Шойындыкөл ауылы тұрғындарының құрамына енгізілсін.
3) Тұрғындары көшіп кетуіне және кейбір елді мекендердің өзге де қоныстар категориясына жатқызылуына байланысты:
Шалғай ауылдық округінің Гагаринское ауылы;
Западный ауылдық округінің Қызылтал ауылы;
Шалғай ауылдық округі таратылсын және есептік көрсеткіштерден шығарылсын.
4) Маяк ауылдық округі таратылсын және есептік көрсеткіштерден шығарылсын, Костычево ауылдық округі оған Маяк ауылын қосу арқылы Костычево, Донской ауылдары шекарасында өзгертілсін.

О внесении изменений в административно-территориальное устройство области по Жаркаинскому району
Совместное решение Акмолинского областного Маслихата и Акимата Акмолинской области от 24 августа 2005 года N 3С-14-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 01 сентября 2005 года N 3154
В соответствии со статьями 38, 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании совместных  ходатайств акимата и маслихата Жаркаинского района и в целях совершенствования административно-территориального устройства области акимат области и областной маслихат РЕШИЛИ:
1. Внести следующие изменения в административно-территориальное устройство области по Жаркаинскому району:
1) Перевести в категорию иных поселений следующие населенные пункты:
село Савиновка Тасоткельского сельского округа;
село Шанырак Отрадного сельского округа;
село Балуанколь Бирсуатского сельского округа;
село Дауылбай Гастелловского сельского округа;
аул Актобе Далабайского сельского округа;
село Шалгай Шалгайского сельского округа.
2) Включить население вышеуказанных иных поселений в состав:
поселение Савиновка Тасоткельского сельского округа, в состав села Тасоткель Тасоткельского сельского округа;
поселение Шанырак Отрадного сельского округа, в состав села Отрадное Отрадного сельского округа;
поселение Балуанколь Бирсуатского сельского округа, в состав села Бирсуат Бирсуатского сельского округа;
поселение Дауылбай Гастелловского сельского округа, в состав села Гастелло Гастелловского сельского округа;
поселение Актобе Далабайского сельского округа, в состав села Далабай Далабайского сельского округа;
поселение Шалгай Шалгайского сельского округа, в состав села Шойындыколь Шойындыкольского сельского округа;
3) Упразднить и исключить из учетных данных в связи с выездом жителей и переводом в категорию иных поселений некоторые населенные пункты:
село Гагаринское Шалгайского сельского округа;
село Кызылтал Западного сельского округа;
Шалгайский сельский округ.
4) Упразднить и исключить из учетных данных Маякский сельский округ, изменить границы Костычевского сельского округа в границах с. Костычево, с. Донское путем присоединения к нему с. Маяк.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Акмолинской области от 17.02.2015 А-2/65 и решением Акмолинского областного маслихата от 17.02.2015 № 5С-34-6 (вводится в действие со дня официального опубликования).

2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күшіне енеді.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрайымы
Облыс әкімі

2. Решение вступает в силу после государственной регистрации в Департаменте юстиции  Акмолинской области.
Председатель сессии               Аким области
областного маслихата
Секретарь областного маслихата