Облыс аумағында карантиндік аймақ белгілеу туралы
Алматы облысының Әкімдігінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 165 қаулысы. Алматы облыстық Әділет басқармасында 2005 жылғы 08 тамызда N 1941 тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2012 жылғы 18 қыркүйектегі N 286 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2012.09.18 N 286 Қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының "Өсімдіктер карантині туралы" Заңының 14 бабына сәйкес, облыс аумағында таралған карантиндік объектілердің ошақтарын жою және оқшаулау жұмыстарын жүргізу мақсатында облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Облыс аумағында жалпы көлемі 251,004 мың гектар болатын карантиндік объектілердің түрлері бойынша аудандар (қалалар) шеңберінде 1-қосымшаға сәйкес карантиндік тәртіп жариялай отырып, карантиндік аймақ белгіленсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облысы әкімдігінің 2007.01.22 N 5 Қаулысымен.
2. Облыс аумағында карантиндік аймақ енгізу жөніндегі іс-шаралар жоспары 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің облыстық аумақтық басқармасы (Н.С. Айтуғанов), облыстың ауыл шаруашылығы департаменті (Ж.Б. Балтабеков), аудандар және қалалар әкімдері осы қаулының орындалғаны туралы облыс әкімдігіне жыл сайын, 25 қыркүйек пен 30 желтоқсанға ақпарат тапсырсын.
4. Облыс әкімдігінің 2005 жылғы 01 маусымдағы "Облыс аумағында карантиндік аймақ белгілеу туралы" 130 қаулысы жойылсын.
5. Осы қаулы баспасөзде алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ә.Ә. Тойбаевқа жүктелсін.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы                          В. Долженков
Облыс әкімдігінің
2005 жылғы 20 шілдедегі
"Облыс аумағында карантиндік аймақ
белгілеу туралы" N 165 қаулысына
N 1 қосымша
Алматы облысы аумағында ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің аса
қауіпті зиянкестерін жоюға арналған карантиндік аймақ көлемі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы әкімдігінің 2007.01.22 N 5 Қаулысымен.
N
Аудан
дар
Барлық
залал-
данған
жер
көлемі
(га)
соның ішінде карантиндік объектілердің түрлеріне
шаққанда
кали-
форния-
лық
қал-
қаншалы-
сымыры
амери-
кандық
ақкөбе-
лек
Комс-
ток
құрты
шығыс
жеміс жемірі
жусан
жапы-
рақты
ойран
шөп
жата-
ған у
кекіре
сары
шыр-
мауық
картоп-
тық
алтын
түс
тес
жұмыр
құрты
1
Алакөл

Об установлении карантинной зоны на территории области
Постановление Акимата Алматинской области N 165 от 20 июля 2005 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 8 августа 2005 года за N 1941. Утратило силу - Постановлением акимата Алматинской области от 18 сентября 2012 года N 286
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Алматинской области от 18.09.2012 N 286.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 14 Закона Республики Казахстан "О карантине растений" и в целях ликвидации и локализации очагов распространения карантинных объектов на территории области, Акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить на территории области карантинную зону с объявлением карантинного режима в разрезе районов (городов) по видам карантинных объектов на общей площади 251,004 тысячи гектаров согласно приложения 1.
Сноска. Пункт 1 изменен - постановлением акимата Алматинской области от 22 января 2007 года N 5
2. Утвердить план мероприятий по введению карантинной зоны на территории области согласно приложения 2.
3. Областному территориальному управлению Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Айтуганов Н.С.), Департаменту сельского хозяйства области (Балтабеков Ж. Б.) и акимам районов и городов области представить информацию об исполнении настоящего постановления в Акимат области к 25 сентября и к 30 декабря ежегодно.
4. Постановление Акимата области "Об установлении карантинной зоны на территории области" от 1 июня 2005 года N 130 отменить.
. Настоящее постановление вводится в действие по истечению десяти календарных дней после их первого официального опубликования в печати.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Акима области Тойбаева А.А.
И.О. Акима области                         В. Долженков
Приложение 1
к постановлению Акимата области
"Об установлении карантинной зоны
на территории области"
от 20 июля 2005 года N 165
Сноска. Приложение N 1 изложено в новой редакции - постановлением акимата Алматинской области от 22 января 2007 года N 5
Площадь карантинной зоны по ликвидации карантинных объектов
сельхозкультур на территории Алматинской области
N
Рай-
оны
Пло-
щадь
зара-
жения всего, га
в том числе по видам карантинных объектов
кали-
фор
ний-
ская щитовка
американ-
ская
белая
бабоч-
ка
Чер-
вец
ком-
стока
восточная
плодо-
жорка
амбро-
зия
полын-
нолис-
тная
горчак
ползу-
чий
пови-
лика
золоти
стая
карто
фель-
ная
нема
тода
1
Ала
коль-
ский

121
1363
6189
195200,7
44636,1
39,21
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Алматы облыстық аумақтық
инспекциясының бастығы                     Н. Айтуғанов
Облыс әкімдігінің
2005 жылғы 20 шілдедегі
"Облыс аумағында карантиндік аймақ
белгілеу туралы" N 165 қаулысына
N 2 қосымша
Алматы облысы аумағында карантиндiк аймақ енгiзу жөнiндегi iс -
шаралар жоспары
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - Алматы облысы әкімдігінің 2007.01.22 N 5 Қаулысымен.
Іс-шаралардың
аталуы
Орындау
мерзiмi
Орындауға жауаптылар
1
Жер пайдаланушылар арасында карантиндiк тәртiпті және карантиндiк объектiлердi жою жөніндегі талаптарды қалтқысыз орындау міндеттері туралы ұйымдастырушылық - түсінік жұмысын қамтамасыз ету
үнемі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Алматы облыстық аумақтық инспекциясы, облыстық ауыл шаруашылығы департаменті, аудан, қала және ауылдық және кенттік округ әкімдері
2
Карантиндiк iс-шараларды насихаттау:
1) химиялық күрес шараларын жүргiзу жөнiнде тұрғындарға хабарлау;
2) тұрғындармен әңгіме өткізу және консультация беру;
3) баспасөз бен теледидарда материалдар жариялау
үнемі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Алматы облыстық аумақтық инспекциясы, облыстық ауыл шаруашылығы департаменті, аудан және қала әкімдері
3
Облыстың аудандары мен қалалары және елді мекендері аумақтарында, шекара маңындағы 3 километрлік аймақтағы алқаптарды, автомобиль жолдары жағалауларын қоса отырып, карантиндiк объектiлермен залалданған ошақтарды анықтау үшін тексеру жүргізу
вегетациялық кезеңде
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Алматы облыстық аумақтық инспекциясы, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Көлік инфрақұрылымын дамыту комитетінің Алматы облыстық инспекциясы, карантиндік объектілермен залалданған жер иелері
4
Карантиндік объектілерді жою шараларын жүргізу:
1) карантиндік зиянкестер мен арамшөптерге қарсы химиялық өңдеу жұмыстары;
2) карантиндік объектілерді механикалық жолмен жою
вегетация-
лық кезеңде
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Алматы облыстық аумақтық инспекциясы, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Көлік инфрақұрылымын дамыту комитетінің Алматы облыстық инспекциясы, карантиндік объектілермен залалданған жер иелері
5
Карантиндік объектілермен күрес жөнінде өткізілген шаралардың тиімділігін анықтау мақсатындағы бақылап - тексеру жұмыстарын жүргізу
жою іс-
шаралары аяқтал
ғанда
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Алматы облыстық аумақтық инспекциясы
6
Залалданған аумақтардың шекарасын, қосымша тексерулер жүргізу жолымен нақтылау
қазан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Алматы облыстық аумақтық инспекциясы
7
Ауылшаруашылығы өнімдерін залалданған аймақтардан алып шығу кезінде карантиндік қатаң бақылауды қамтамасыз ету, тасымалдайтын ыдыстарды, көлік құралдарын, жабық товар вагондары мен жүк автомашиналарын аэрозольдармен залалсыздандыру (қажетіне қарай)
үнемі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Алматы облыстық аумақтық инспекциясы
8
Өсімдік қорғау жөніндегі химиялық құралдармен және химиялық өңдеуден өткізуге қажет қызмет көрсету құралдарымен қамтамасыз ету
химиялық өңдеу басталғанға дейін
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Алматы облыстық аумақтық инспекциясы, ауылдық және кенттік округ әкімдері
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Алматы облыстық аумақтық
инспекциясының бастығы                     Н. Айтуғанов

121
1363
6189
195200,7
44636,1
39,21
Начальник
Алматинской областной
территориальной инспекции
Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан             Н. Айтуганов
Приложение 2
к постановлению Акимата
области "Об установлении
карантинной зоны на
территории области"
от 20 июля 2005 года N 165
Сноска. Приложение N 2 изменен - постановлением акимата Алматинской области от 22 января 2007 года N 5
План мероприятий
по введению карантинной зоны на
территории Алматинской области
N
Наименование мероприятий
Сроки выполнения
Ответственные за выполнение
1
Обеспечить организационно-
разъяснительную работу среди землепользователей о задачах карантинного режима и неукоснительного выполнения требований по ликвидации карантинных объектов
постоянно
областная территориальная инспекция Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, Департамент сельского хозяйства области, Акимы районов и городов, сельских и поселковых округов
2
Пропаганда карантинных мероприятий:
1) оповещение населения о проведении мероприятий по химической борьбе;
2) проведение бесед и консультаций с населением;
3) выступление в печати и телевидении.
постоянно
областная территориальная инспекция Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, Департамент сельского хозяйства области, Акимы районов и городов
3
Проведение обследований на выявление очагов заражения карантинных объектов территории населенных пунктов, районов и городов области, включая обследование посевов и насаждений в 3-х километровой приграничной зоне, обочин автомобильных дорог
в течение вегетационного периода
областная территориальная инспекция Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, областное управление Комитета развития транспортной инфраструктуры
Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан, собственники зараженных карантинными объектами земель
4
Проведение ликвидационных мероприятий карантинных объектов:
1) химическая обработка против карантинных вредителей и сорняков;
2) механическое уничтожение карантинных объектов
в течение вегетационного периода
областная территориальная инспекция Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, областное управление Комитета развития инфраструктуры Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан, собственники зараженных карантинными объектами земель
5
Контрольное обследование с целью установления эффективности проведенных мероприятий по борьбе с карантинными объектами.
по окончанию ликвида-
ционных меропри-
ятий
областная территориальная инспекция Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
6
Уточнение границы заражения территории путем проведения дополнительных обследований.
октябрь
областная территориальная инспекция Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
7
Обеспечить строгий карантинный контроль при вывозе из зоны заражения сельскохозяйственной продукции, обеззараживание тары, транспортных средств, крытых товарных вагонов и грузовых автомашин аэрозолями (по мере необходимости).
постоянно
областная территориальная инспекция Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
8
Обеспечение химическими средствами защиты растений и средствами по оказанию услуг по химической обработке.
до начало химических обработок
областная территориальная инспекция Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, акимы сельских и поселковых округов
Начальник Алматинского
областной территориальной
инспекции Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан                       Н. Айтуганов