Эротикалық сипаттағы материалдарды жариялайтын баспасөз басылымдарын бөлшектеп сатудың ережелерін бекіту туралы
Алматы облысының әкімдігінің 2005 жылғы 27 қазандағы N 228 қаулысы. Алматы облыстық әділет басқармасында 2005 жылғы 2 желтоқсанда N 1952 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты қаулының күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2013 жылғы 18 қаңтардағы N 6 қаулысымен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты қаулының күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 18.01.2013 N 6 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңының 14 бабындағы 2 тармаққа сәйкес эротикалық сипаттағы  материалдарды жариялайтын мерзімді баспасөз басылымдарын сатуды реттеу мақсатында облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Эротикалық сипаттағы материалдарды жариялайтын мерзімді баспасөз басылымдарын облыс аумағында бөлшектеп сатудың қоса беріліп отырған Ережесі бекітілсін.
2. Облыстың қалалары мен аудандарының жергілікті атқарушы органдары эротикалық сипаттағы мерзімді баспасөз басылымдарын сатуға арналған тұрақты үй-жайларды белгілесін.
3. Осы қаулы баспасөзде алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің кеңесшісі С. Мұқановқа жүктелсін.
Облыс әкімі                                C. Үмбетов
2005 жылғы 27 қазандағы N 228
"Эротикалық сипаттағы
материалдарды жариялайтын
баспасөз басылымдарын
бөлшектеп сатудың Ережесін
бекіту туралы"
Алматы облысы әкімдігінің
қаулысымен бекітілген
Эротикалық сипаттағы материалдарды жариялайтын мерзімді баспасөз басылымдарын бөлшектеп сатудың
Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңындағы 14 баптың 2-тармағына сәйкес жасалған және эротикалық сипаттағы материалдарды жариялайтын баспасөз басылымдарын Алматы облысы аумағында бөлшектеп сатуды ретке келтіруге бағытталған.
2. Осы Ереже эротикалық сипаттағы материалдарды жариялайтын мерзімді баспасөз басылымдарының барлығына қатысты.
3. Осы Ережеде төмендегі ұғымдар пайдаланылған:
1) Эротикалық сипаттағы материалдар жариялайтын мерзімді баспасөз басылымдары - тұтас алғанда және үнемі секске әуестенушілікті қаузайтын баспасөз басылымы;
2) Тұрақты үй-жай - іргетасы мен қабырғаларына нұқсан келтірместен бұзуға келмейтін ғимарат, құрылыс немесе оның бір бөлігі.
2. Эротикалық сипаттағы материалдарды жариялайтын мерзімді баспасөз басылымдарын сату

Об утверждении Правил розничной торговли периодическими печатными изданиями, публикующими материалы эротического характера
Постановление Акимата Алматинской области от 27 октября 2005 года N 228. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 2 декабря 2005 года за N 1952. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 18 января 2013 года N 6
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 18.01.2013 N 6.
В соответствии с пунктом 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" в целях упорядочения реализации периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера Акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила розничной торговли на территории области периодическими печатными изданиями, публикующими материалы эротического характера.
2. Местным исполнительным органам городов и районов области определить стационарные помещения, предназначенные для продажи периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на советника Акима области С. Муканова.
Аким области                               С. Умбетов
Утверждено
постановлением акимата
Алматинской области
"Об утверждении Правил
розничной торговли
периодическими изданиями,
публикующими материалы
эротического характера"
от 27 октября 2005 г N 228
Правила
розничной торговли периодическими печатными изданиями,
публикующими материалы эротического характера
1. Общие положения
1. Настоящие правила разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" и направлены на упорядочение розничной торговли периодическими печатными изданиями, публикующими материалы эротического характера на территории Алматинской области.
2. Настоящие правила распространяются на все периодические печатные издания, публикующие материалы эротического характера.
3. В настоящих правилах используются следующие понятия:
1) периодические печатные издания, публикующие материалы эротического характера - печатное издание, которые в целом и систематически эксплуатируют интерес к сексу;
2) стационарное помещение - капитальное здание, сооружение или его часть, имеющие фундамент, перемещение которых невозможно без нанесения ущерба их несущей конструкции.
2. Продажа периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера

4. Эротикалық сипаттағы материалдарды жариялайтын мерзімді баспасөз басылымдары арнайы белгіленген тұрақты үй-жайларда сатылады.
5. Эротикалық сипаттағы материалдарды жариялайтын мерзімді баспасөз басылымдары мөлдір ораммен буылып-түйілген күйінде ғана сатылады.
6. Тұрақты үй-жайлар аудандық, қалалық (облыстық бағыныстағы) әкімдіктердің қаулыларымен белгіленеді.
7. Баспа өнімдерін:
1) жасы он сегізге толмағандарға;
2) мемлекеттік мекемелердің, мәдениет, денсаулық сақтау және білім беру мекемелерінің аумағында орналасқан және оларға радиусы 100 метр болатын жерлерде;
3) сәулет және тарихи ескерткіштер маңында;
4) қоғамдық көлікте, адамдар көп жиналатын демалыс орындарында, дүңгіршектерде, шатырларда, ларектерде, лотоктарда, автомашиналарда және қолдан сатуға, таратуға тыйым салынады.
Ішкі саясат
департаментінің директоры                  К. Жәйшібекова

4. Розничная реализация периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера, осуществляется в специально отведенных стационарных помещениях.
5. Розничная продажа периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера, допускается только в запечатанных прозрачных упаковках.
6. Стационарные помещения, определяются постановлениями акиматов городов (областного значения) и районов области.
7. Запрещается продажа указанной печатной продукции:
1) лицам, не достигшим восемнадцатилетнего возраста;
2) в государственных учреждениях, в учреждениях культуры, здравоохранения и образования, на прилегающей к ней территории в радиусе 100 метров;
3) вблизи памятников архитектуры и истории;
4) в общественном транспорте, на остановках, в местах массового отдыха людей, в киосках, в палатках, в ларьках, с рук, лотков, автомашин.
Директор департамента
внутренней политики                        К. Жайшибекова