Кеңес Одағының Батыры, "Халық қаһарманы", Социалистік Еңбек Ері атағына ие болған, Даңқ орденінің үш бірдей дәрежесімен және "Отан" орденімен наградталған соғысқа қатысқандар мен мүгедектер қатарындағы қайтыс болған адамдарға әскери сый-сияпат көрсетіп, жерлеу және қабірінің басына құлпытас қою жөнінде көрсетілген көмекке есеп жүргізу туралы
Қарағанды облыстық Мәслихатының XI сессиясының 2005 жылғы 17 наурыздағы N 172 шешімі. Қарағанды облысының әділет Департаментінде 2005 жылғы 31 наурызда N 1752 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облыстық мәслихатының 2021 жылғы 23 қыркүйектегі № 109 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облыстық мәслихатының 23.09.2021 № 109 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
"Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі N 2247 Заңының 13 бабын орындауға орай және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңына сәйкес облыстық Мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Кеңес Одағының Батыры, "Халық қаһарманы", Социалистік Еңбек Ері атағына ие болған, Даңқ орденінің үш бірдей дәрежесімен және "Отан" орденімен наградталған соғысқа қатысқандар және мүгедектер қатарындағы қайтыс болған адамдарға әскери сый-сияпат көрсетіп, жерлеу және қабірінің басына құлпытас қоюға төлем мөлшері нақты жұмсалған сома бойынша бірақ 45 айлық есептік көрсеткіштен аспай анықталсын.
2. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаментіне (Бүркеева С.М.):
1) жоғарыда айтылған азаматтардың санаттарына әскери сый-сияпат көрсетіп, жерлеу және қабірінің басына құлпытас қою мәселелері бойынша келген адамдардан өтініш қабылдау аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері арқылы қайтыс болған адамның тұрғылықты жерінде мынандай құжаттарды қабылдап жүргізілсін:
қайтыс болғаны туралы куәлік;
қайтыс болушының мәртебесін нақтылайтын құжаттар;
2) жоғарыда айтылған азаматтардың санатына әскери сый-сияпат көрсетіп, жерлеу және қабірінің басына құлпытас қоюға байланысты шартқа отыру және есеп жүргізу мәселелеріне рұқсат етілсін.
3. Қалалар мен аудандардың жергілікті атқарушы органдары осы шешімді барлық мүдделі қызметтерге жеткізсін және жоғарыда аталған азаматтардың санатына әскери сый-сияпат көрсетіп, жерлеу және қабірінің басына құлпытас қоюға төлем жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүргізілу қамтамасыз етілсін.

О проведении расчета за оказанные ритуальные услуги по захоронению с воинскими почестями и установлению надгробий на могилах умерших лиц, удостоенных звания Герой Советского Союза, "Халык Кахарманы", Герой Социалистического Труда, награжденных орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
Решение XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 17 марта 2005 года N 172. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 31 марта 2005 года за N 1752. Утратило силу решением Карагандинского областного маслихата от 23 сентября 2021 года № 109
Сноска. Утратило силу решением Карагандинского областного маслихата от 23.09.2021 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Во исполнение статьи 13 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" областной Маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер выплаты за оказанные ритуальные услуги по захоронению с воинскими почестями и установлению надгробий на могилах умерших лиц, удостоенных звания Герой Советского Союза, "Халык Кахарманы", Герой Социалистического Труда, награжденных орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны по сумме фактических затрат, но не более 45 месячных расчетных показателей.
2. Департаменту координации занятости и социальных программ (Буркеева С.М.):
1) осуществлять прием заявлений от лиц, обратившихся по вопросу оказания ритуальных услуг по захоронению с воинскими почестями и установлению надгробий на могилах вышеназванной категории граждан, через районные и городские отделы занятости и социальных программ по месту жительства умершего и следующих документов:
свидетельства о смерти;
документа, подтверждающего статус умершего.
2) разрешить вопросы, связанные с заключением договоров на оказание ритуальных услуг по захоронению с воинскими почестями и установлению надгробий на могилах вышеназванной категории граждан и проведением расчетов.
3. Местным исполнительным органам городов и районов довести данное решение до сведения всех заинтересованных служб и обеспечить выплату за оказанные ритуальные услуги по захоронению с воинскими почестями и установлению надгробий на могилах вышеназванной категории граждан за счет средств местных бюджетов.

4. Осы шешімнің орындалуы әлеуметтік-мәдени дамуы мен тұрғындарды әлеуметтік жағынан қорғау жөніндегі тұрақты комиссияға (Әдекенов С.М.) жүктелсін.
5. Осы шешім 2005 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы
Облыстық Мәслихаттың хатшысы

4. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по социально-культурному развитию и социальной защите населения (Адекенов С.М.).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2005 года.
Председатель сессии
Секретарь областного Маслихата