"2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 8/126 шешіміне, Әділет департаментінде 2004 жылдың 21 желтоқсанында N 1801 тіркелген, өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 30 мамырдағы N 11/194 шешімі. Маңғыстау облыстық Әділет департаментінде 2005 жылғы 7 маусымда N 1910 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына , Қазақстан Республикасының Бюджеттік  кодексіне  және "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес облыстық мәслихат  ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 8/126  шешіміне  (Әділет департаментінде 2004 жылдың 21 желтоқсанында N 1801 тіркелген, "Маңғыстау" газетінде 2004 жылғы 25 желтоқсандағы N 212 санында және "Огни Мангистау" газетінде 2004 жылғы 25 желтоқсанда N 210 санында жарияланған; "2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 8/126 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 8 ақпанындағы N 9/141 шешімі, N 1854 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінде 2005 жылғы 19 ақпандағы N 33-34 санында және "Огни Мангистау" газетінде 2005 жылғы 19 ақпандағы N 33-34 санында жарияланған шешімімен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын: "1. 2005 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 26 288 327 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 22 293 443 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 22 471 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 35 500 мың теңге;
ресми трансферттер түсімдері бойынша - 3 936 913 мың теңге;
2) шығындар - 27 906 920 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 1 618 593 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - 33 462 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 50 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 83 462 мың теңге,
5) бюджет тапшылығы - 1 585 131 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 1 585 131 мың теңге";
2) 2-тармақтың 1) тармақшасында:
4-азат жолдағы "2,4" саны "3,9" санымен ауыстырылсын;
5-азат жолдағы "4,9" саны "5,5" санымен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 8 декабря 2004 года N 8/126 "Об областном бюджете на 2005 год", зарегистрированное в департаменте юстиции 21 декабря 2004 года N 1801
Решение Мангистауского областного Маслихата от 30 мая 2005 года N 11/194. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 7 июня 2005 года за N 1910
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Бюджетным  кодексом  Республики Казахстан и  Законом  Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год" областной маслихат  РЕШИЛ :
1. Внести в  решением  областного маслихата от 8 декабря 2004 года N 8/126 "Об областном бюджете на 2005 год" (зарегистрировано в департаменте юстиции 21 декабря 2004 года N 1801, опубликовано в газетах "Мангистау" от 25 декабря 2004 года N 212 и "Огни Мангистау" от 25 декабря 2004 года N 210; внесены изменения и дополнения  решением  областного маслихата от 8 февраля 2005 года N 9/141 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 8 декабря 2004 года N 8/126 "Об областном бюджете на 2005 год", зарегистрировано за N 1854, опубликовано в газетах "Мангистау" от 19 февраля 2005 года N 33-34 и "Огни Мангистау" от 19 февраля 2005 года N 33-34; внесены изменения и дополнения  решением  областного маслихата от 6 апреля 2005 года N 10/148 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 8 декабря 2004 года N 8/126 "Об областном бюджете на 2005 год", зарегистрировано за N 1896, опубликовано в газетах "Мангистау" от 26 апреля 2005 года N 76 и "Огни Мангистау" от 26 апреля 2005 года N 73) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2005 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 26 288 327 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 22 293 443 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 22 471 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 35 500 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов - 3  936 913 тысяч тенге;
2) затраты - 27 906 920 тысячи тенге;
3) операционное сальдо - 1 618 593 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 33 462 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 50 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 83 462 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - 1 585 131 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 1 585 131 тысяч тенге.
2) в подпункте 1) пункта 2:
в абзаце четвертом цифры "2,4" заменить цифрами "3,9";
в абзаце пятом цифры "4,9" заменить цифрами "5,5";

3) 2-тармақтың 4) тармақшасында:
4-азат жолдағы "4,4" саны "4,8" санымен ауыстырылсын;
5-азат жолдағы "5,6" саны "6,2" санымен ауыстырылсын;
4) 5-1 тармағында:
2-азат жолдағы "32 950" саны "38 077" санымен ауыстырылсын;
3-азат жолдағы "17 757" саны "18 685" санымен ауыстырылсын;
5-азат жолдағы "4 290" саны "5 267" санымен ауыстырылсын;
11-азат жолдағы "1 920" саны "231" санымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы азат жолдармен толықтырылсын:
"30 738 мың теңге - жергілікті атқарушы органның мемлекеттік тапсырысы негізінде орта кәсіби оқу орындарында оқитын студенттерге стипендия көлемін ұлғайтуға;
9 706 мың теңге - жергілікті атқарушы органның мемлекеттік тапсырысы негізінде орта кәсіби оқу орындарында оқитын студенттердің  жолына өтемақы төлеуге;
5) 5-2 тармағында:
1 азат жолдағы "110 324" саны "110 669" санымен ауыстырылсын;
6 азат жолдағы "3 000" саны "3 345" санымен ауыстырылсын;
6) 5-8 тармағында:
1 азат жолдағы "204 346" саны "253 756" санымен ауыстырылсын;
2 азат жолдағы "120 000" саны "145 000" санымен ауыстырылсын;
3 азат жолдағы "35 000" саны "50 110" санымен ауыстырылсын;
5 азат жолдағы "15 000" саны "22 000" санымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы азат жолдармен толықтырылсын:
"2 300 мың теңге - жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорын жаңартуға арналған оқыту-әдіснамалық жиынтықтар мен оқулықтар сатып алуға және жеткізуге."
7) мынадай мазмұндағы 5-9 тармақпен толықтырылсын:
"5-9. 2005 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында мемлекеттік қызметшілердің, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілерге жатпайтын қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көбейтуге республикалық бюджеттен 846 659 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны белгіленсін.
Көрсетілген соманы облыстық бюджет, аудандар мен қалалардың бюджеттері кесіндісінде бөлу 12-қосымшаға сай жүзеге асырылады."
8) 9-тармақта:
1 азат жолдағы "74 883" саны "81 883" санымен ауыстырылсын;
2 азат жолдағы "38 689" саны "43 689" санымен ауыстырылсын;
3 азат жолдағы "26 194" саны "28 194" санымен ауыстырылсын;

3) в подпункте 4) пункта 2:
в абзаце 4 цифры "4,4" заменить цифрами "4,8";
в абзаце 5 цифры "5,6" заменить цифрами "6,2";
4) в пункте 5-1:
в абзаце втором цифры "32950" заменить цифрами "38077";
в абзаце третьем цифры "17757" заменить цифрами "18685";
в абзаце пятом цифры "4290" заменить цифрами "5267";
в абзаце одинадцатом цифры "1920" заменить цифрами "231";
дополнить новыми абзацами следующего содержания:
"30738 тысяч тенге - на увеличение размера стипендий студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местного исполнительного органа;
9706 тысяч тенге - на выплату компенсаций на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местного исполнительного органа".
5) в пункте 5-2:
в абзаце первом цифры "110 324" заменить цифрами "110 669";
в абзаце шестом цифры "3 000" заменить цифрами "3 345";
6) в пункте 5-8:
в абзаце первом цифры "204 346" заменить цифрами "253 756";
в абзаце втором цифры "120 000" заменить цифрами "145 000";
в абзаце третьем цифры "35 000" заменить цифрами "50 110";
в абзаце пятом цифры "15 000" заменить цифрами "22 000";
дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"2 300 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования".
7) дополнить пунктом 5-9 следующего содержания:
"5-9. Установить, что в расходах областного бюджета на 2005 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на увеличение заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в сумме 846 659 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы в разрезе областного бюджета, бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 12."
8) в пункте 9:
в абзаце первом цифры "74 883" заменить цифрами "81 883";
в абзаце втором цифры "38 689" заменить цифрами "43 689";
в абзаце третьем цифры "26 194" заменить цифрами "28 194";

006
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының
тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы
бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы
даму трансферттері
007
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар
(облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне
берілетін нысаналы даму трансферттері
008
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар
(облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне
нысаналы даму трансферттері
009
Қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды
дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар
қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму
трансферттері
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық
кеңістік

006
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов  (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов  (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
008
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов  (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
009
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов  (городов областного значения) на развитие  благоустройства городов и населенных пунктов
8
Культура спорт туризм   и   информационное   пространство

5 000
7 137
Облыс бойынша барлығы
6 322
5 000
74 121
№                    р/с
Атауы
Кәсіптік
бастауыш
білім
беретін
мемлекеттік
мекемелері
нің
материалдық
техникалық
базасын
нығайтуға
Облыстық
педагог
кадрлардың
біліктілігін
арттыру
институтына
педагог
қызметкерлер
ді қайта
даярлауға
және
біліктілігін
арттыруға
Облыстық
педагогика
лық кадрлар
біліктілі
гін
арттыру
институты
ның
материал
дық-техни
калық
базасын
нығайтуға
А
Б
4
5
6
1.
Бейнеу ауданы
2.
Қарақия ауданы
3.
Маңғыстау ауданы
4.
Түпқараған ауданы
5.
Ақтау қаласы
6.
Жаңаөзен қаласы
7.
Облыстық бюджет
17 881
3 345
4 000
Облыс бойынша барлығы
17 881
3 345
4 000
Облыстық мәслихатының
2005 жылғы 30 мамырдағы
N 11/194 шешіміне 11 қосымша
Облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың 2005 жылға
арналған бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер мен
нысаналы даму трансферттер сомаларын бөлу
№ р/с
Атауы
Білім беру
объектілерін
салуға және
қайта жаңартуға
аудандар
(облыстық
маңызы бар
қалалар)
бюджеттеріне
берілетін
нысаналы даму
трансферттер
Сумен
жабдықтау
жүйесін
дамытуға
аудандар
(облыстық
маңызы бар
қалалар)
бюджеттеріне
берілетін
нысаналы даму
трансферттер
Қалалар
мен елді
мекендерді
абаттандыруды
дамытуға
аудандар
(облыстық
маңызы бар
қалалар)
бюджеттеріне
нысаналы
даму
трансферт
тер
Коммуналдық
шаруашылықты
дамытуға
аудандар
(облыстық
маңызы бар
қалалар)
бюджеттеріне
нысаналы
даму
трансферттер
А
Б
1
2
3
1
Бейнеу ауданы

5 000
4 014
Всего по области
6 322
5 000
74 121
№                    п/п
Наименование
На укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования
На переподготовку и повышение квалификации педагогических работников в областных (городских) институтах повышения квалификации педагогических кадров
На укрепление материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров
А
Б
4
5
6
1.
Бейнеуский р-он
2.
Каракиянский р.
3.
Мангистауский р.
4.
Тупкараганский район
5.
город Актау
6.
город Жанаозен
7.
Областной бюджет
17 881
3 345
4 000
Всего по области
17 881
3 345
4 000
Приложение 11
к решению областного маслихата
от 30 мая 2005 года N 11/194
Распределение сумм целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета бюджетам районов и городов  на 2005 год
Наименование
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
А
Б
1
2
3
4
1
Бейнеуский р

3 500
14 046
5 000
6 800
2 300
Облыстық мәслихатының
2005 жылғы 30 мамырдағы
N 11/194 шешіміне 12 қосымша
Мемлекеттік қызметкерлердің, мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік  қызметшілерге жатпайтын қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көбейтуге республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысалы трансферттер сомасын 2005 жылға облыстық бюджетке, аудандар мен қалалардың бюджеттеріне бөлу

3 500
14 046
5000
6800
2 300
Приложение 12
к решению областного маслихата
от 30 мая 2005 года N 11/194
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий областному бюджету, бюджетам районов и городов  на 2005 год
N п/п
Наименование
Сумма
А
Б
С

1.      Бейнеу ауданы                                   63 359
2.      Қарақия ауданы                                  40 014
3.      Маңғыстау ауданы                                59 312
4.      Түпқараған ауданы                               26 383
5.      Ақтау қаласы                                   178 214
6.      Жаңаөзен қаласы                                 86 124
7.      Облыстық бюджет                                391 253
Облыс бойынша барлығы                      846 659

1.      Бейнеуский район                                65 359
2.      Каракиянский район                              40 014
3.      Мангистауский район                             59 312
4.      Тупкараганский район                            26 383
5.      город Актау                                    178 214
6.      город Жанаозен                                  86 124
7.      Областной бюджет                               391 253
Всего по области                                846 659