Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді кәсіби оқытуды ұйымдастыру Қаfидасын бекіту туралы даярлығын ұйымдастыру және оны өткiзу туралы
Маңғыстау облысы әкімиятының 2005 жылғы 2 қыркүйектегі N 245 қаулысы. Маңғыстау облыстық Әділет департаментінде 2005 жылғы 30 қыркүйекте N 1921 тіркелді. Қаулының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Маңғыстау облысы әкімшілігінің 2013 жылғы 02 ақпандағы N 08-18-185 хаты)
Ескерту. Қаулының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Маңғыстау облысы әкімшілігінің 2013.02.01 N 08-18-185 хаты).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы  N 148 , "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі  N 39 Заңдарына, Маңғыстау облыстық мәслихатының "Маңғыстау облысы бойынша мүгедектерді оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған Аймақтық бағдарламасы туралы" 2002 жылғы 12 сәуірдегі  N 18/178 , "2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2004 жылғы 8 желтоқсандағы  N 8/126 шешімдеріне сәйкес және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді кәсіби оқытуды ұйымдастыру мақсатында, облыс әкімияты  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді кәсіби оқытуды ұйымдастыру Қағидасы бекітілсін.
2. Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті (А.Баужанова) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді кәсіби оқытуды ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
3. Маңғыстау облысының қаржы департаменті (М.Б.Әлібекова) облыстық бюджет қаражаты есебінен осы мақсатқа арналған шығындарды мезгілінде қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалысын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.Қ.Тұрысбековке жүктелсін.
Облыс әкімі                         Б. Палымбетов
Қосымша
Маңғыстау облысы әкімиятының
2005 жылғы 2 қыркүйектегі
N 245 қаулысымен бекітілген
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді кәсіби оқытуды
ұйымдастыру
ҚАҒИДАСЫ
Осы Қағида Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы  N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", 2005 жылғы 13 сәуірдегі  N 39 "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарына, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2002 жылғы 12 сәуірдегі  N 18/178 "Маңғыстау облысы бойынша мүгедектерді оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған Аймақтық бағдарламасы туралы" және 2004 жылғы 8 желтоқсандағы  N 8/126 "2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешімдеріне сәйкес жасалған және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді кәсіби оқытудың тәртібін анықтайды.

Об утверждении Правил организации профессионального обучения инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
Постановление акимата Мангистауской области от 2 сентября 2005 года N 245. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 30 сентября 2005 года N 1921. Прекращено действие по истечении срока, на который постановление было принято (письмо Мангистауского областного акимата от 01 февраля 2013 года № 08-18-185)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который  постановление было принято (письмо Мангистауского областного акимата от 01.02.2013 № 08-18-185).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года  N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", от 13 апреля 2005 года  N 39 "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", с решениями Мангистауского областного маслихата от 12 апреля 2002 года  N 18/178 "О региональной программе реабилитации инвалидов Мангистауской области на 2002 - 2005 годы", от 8 декабря 2004 года  N 8/126 "Об областном бюджете на 2005 год" и в целях организации профессионального обучения инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида, акимат области  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации профессионального обучения инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида.
2. Департаменту координации занятости и социальных программ Мангистауской области (Баужанова А.) обеспечить организацию профессионального обучения инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида.
3. Департаменту финансов Мангистауской области (Альбекова М.Б.) обеспечить своевременное финансирование расходов на эти цели за счет средств областного бюджета.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Турысбекова М.К.
Аким области                      Б. Палымбетов
Приложение
Утверждено
постановлением акимата
Мангистауской области
от 2 сентября 2005г. N 245
Правила
организации профессионального обучения инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года N  148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", от 13 апреля 2005 года  N 39 "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", с решениями Мангистауского областного маслихата от 12 апреля 2002 года  N 18/178 "О региональной программе реабилитации инвалидов Мангистауской области на 2002-2005 годы" и от 8 декабря 2004 года  N 8/126 "Об областном бюджете на 2005 год" и определяют порядок организации профессиональногообучения инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида.

1. Жалпы ереже
1. Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді кәсіби оқыту (бұдан әрі - оқыту) Маңғыстау облысындағы оқу орындарында ұйымдастырылады.
2. Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді оқытуға Маңғыстау облысында тұратын мүгедектер жатады.
3. Мүгедектерді оқыту облыстық бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
4. Мүгедектерді оқытуға қаражат жыл сайын облыстық мәслихаттың алдағы жылға арналған облыстық бюджет жөніндегі шешімімен көзделеді.
5. Мүгедектерді оқытуға уәкілетті орган болып Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті (бұдан әрі-уәкілетті орган) саналады.
6. Мүгедектерді оқытатын оқу орындарын Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы"  Заңына сәйкес уәкілетті орган анықтайды.
7. Осы Қағидаға өзгерістер мен толықтырулар Маңғыстау облысы әкімиятының қаулысы негізінде енгізіледі.
2. Мүгедектерді оқыту тәртібі
8. Мүгедектер уәкілетті органға мынадай құжаттарды тапсырады:
1) өтініш;
2) мүгедектігі жөніндегі анықтамасының көшірмесі;
3) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы.
9. Өтініштерді тіркеуді тапсырылған құжаттар негізінде уәкілетті орган жүргізеді.
10. Оқытылатын мүгедектердің тізіміне уәкілетті орган басшысының қолы қойылады.
3. Мүгедектерді оқытуға жұмсалатын шығынды қаржыландыру
11. Жасалынған келісім-шарттың негізінде, қаржыландыру жоспары бойынша, облыстық қаржы департаменті уәкілетті органның есеп-шотына мүгедектерді оқыту үшін бекітілген бюджеттік бағдарламаға сәйкес қаржы аударады.
12. Уәкілетті орган жасалған келісім-шарт негізінде бұл қаржыны оқу орнының есеп-шотына аударады.
4. Есепке алу және есеп беруді жүргізу
13. Уәкілетті орган оқитын әр мүгедекке жолдама береді. Оқу орны оқу аяқталғасын, оқылған мерзімін көрсетіп жолдаманың екінші түбіртегін қайтарады және мүгедектерге оқыған мамандығына байланысты сертификат (куәлік) береді.
5. Бақылау
14. Мүгедектерді оқытуға бөлінген қаржының мақсатты жұмсалуына бақылау жүргізуді Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тексеруші орган жүзеге асырады.

1. Общие положения
1. Профессиональное обучение (далее - обучение) инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида организовывается в учебных заведениях, находящихся на территории Мангистауской области.
2. Обучению подлежат инвалиды согласно индивидуальной программы реабилитации инвалида, проживающие в Мангистауской области.
3. Организация обучения инвалидов осуществляется за счет средств областного бюджета.
4. Средства на организацию обучения инвалидов предусматриваются ежегодно решением областного маслихата об областном бюджете на предстоящий год.
5. Уполномоченным органом по организации обучения инвалидов является департамент координации занятости и социальных программ Мангистауской области (далее - уполномоченный орган).
6. Учебное заведение для обучения инвалидов определяется уполномоченным органом в соответствии  Закона Республики Казахстан "О государственных закупках".
7. Изменения и дополнения в настоящие Правила вносятся на основании постановления акимата Мангистауской области.
2. Порядок организации обучения
8. Инвалиды представляют в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление;
2) копия справки об освидетельствовании инвалидности;
3) индивидуальная программа реабилитации инвалида.
9. Регистрация заявлений ведется уполномоченным органом на основе представленных документов.
10. Списки обучающихся инвалидов подписываются руководителем уполномоченного органа.
3. Финансирование расходов на обучение инвалидов
11. На основании заключенного договора, департамент финансов области в соответствии с планом финансирования по платежам перечисляет на расчетный счет уполномоченному органу средства дляобучения инвалидов согласно утвержденных бюджетных программ.
12. На основании заключенного договора Уполномоченный орган перечисляет эти средства на расчетный счет учебного заведения.
4. Ведение учета и отчетности
13. Уполномоченный орган выдает направление в учебное заведение на каждого инвалида. После окончания учебы учебное заведение выдает корешки от направления, с отметкой периода обучения и выдает сертификаты (свидетельства) по специальностям.
5. Контроль
14. Контроль за целевым использованием бюджетных средств на обучение инвалидов осуществляется контрольным органом согласно действующего законодательства Республики Казахстан.