Әділет департаментінде 2004 жылдың 21 желтоқсанында N 1801 тіркелген "2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 8/126 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 12/211 шешімі. Маңғыстау облыстық Әділет департаментінде 2005 жылғы 30 қыркүйекте N 1923 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына , Қазақстан Республикасының Бюджет  кодексіне  және "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес  облыстық  мәслихат   ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 8/126  шешіміне  (Әділет департаментінде 2004 жылдың 21 желтоқсанында N 1801 тіркелген, "Маңғыстау" газетінде 2004 жылғы 25 желтоқсандағы 212-санында және "Огни Мангистау" газетінде 2004 жылғы 25 желтоқсандағы 210-санында жарияланған; "2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 8/126 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 8 ақпанындағы  N 9/141  шешімімен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген, N 1854 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінде 2005 жылғы 19 ақпандағы 33-34-сандарында және "Огни Мангистау" газетінде 2005 жылғы 19 ақпандағы 33-34-сандарында жарияланған; "2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 8/126 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 6 сәуірдегі  N 10/148  шешімімен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген, N 1896 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінде 2005 жылғы 26 сәуірдегі 76-санында және "Огни Мангистау" газетінде 2005 жылғы 26 сәуірдегі 73-санында жарияланған; "2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 8/126 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 30 мамырдағы  N 11/194  шешімімен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген, N 1910 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінде 2005 жылғы 14 маусымдағы 105-санында және "Огни Мангистау" газетінде 2005 жылғы 14 маусымдағы 104-санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1)  1-тармақ  мынадай редакцияда жазылсын: "1. 2005 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 8 декабря 2004 года N 8/126 "Об областном бюджете на 2005 год", зарегистрированное в департаменте юстиции 21 декабря 2004 года N 1801
Решение Мангистауского областного маслихата от 2 сентября 2005 года N 12/211. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 30 сентября 2005 года N 1923
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Бюджетным  кодексом  Республики Казахстан и  Законом  Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год" областной маслихат  РЕШИЛ:
1. Внести в  решение  областного маслихата от 8 декабря 2004 года N 8/126 "Об областном бюджете на 2005 год" (зарегистрировано в департаменте юстиции 21 декабря 2004 года N 1801, опубликовано в газетах "Мангистау" от 25 декабря 2004 года N 212 и "Огни Мангистау" от 25 декабря 2004 года N 210; внесены изменения и дополнения решением областного маслихата от 8 февраля 2005 года  N 9/141  "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 8 декабря 2004 года N 8/126 "Об областном бюджете на 2005 год", зарегистрировано за N 1854, опубликовано в газетах "Мангистау" от 19 февраля 2005 года N 33-34 и "Огни Мангистау" от 19 февраля 2005 года N 33-34; внесены изменения и дополнения решением областного маслихата от 6 апреля 2005 года  N 10/148  "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 8 декабря 2004 года N 8/126 "Об областном бюджете на 2005 год", зарегистрировано за N 1896, опубликовано в газетах "Мангистау" от 26 апреля 2005 года N 76 и "Огни Мангистау" от 26 апреля 2005 года N 73; внесены изменения и дополнения решением областного маслихата от 30 мая 2005 года  N 11/ 194  "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 8 декабря 2004 года N 8/126 "Об областном бюджете на 2005 год", зарегистрировано за N 1910, опубликовано в газетах "Мангистау" от 14 июня 2005 года N 105 и "Огни Мангистау" от 14 июня 2005 года N 104) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции: "1. Утвердить областной бюджет на 2005 год согласно приложению 1 в следующих объемах:

1) кірістер - 26 432 799 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 22 427 071 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 34 325 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 33 900 мың теңге;
ресми трансферттер түсімдері бойынша - 3 937 503 мың теңге;
2) шығындар - 28 092 958 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 1 660 159 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - 75 028 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 10 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 85 028 мың теңге,
5) бюджет тапшылығы - 1 585 131 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 1 585 131 мың теңге";
2)  2-тармақтың  1) тармақшасында:
төртінші азат жолдағы "3,9" саны "4,5" санымен ауыстырылсын;
бесінші азат жолдағы "5,5" саны "5,3" санымен ауыстырылсын;
3) 2-тармақтың 4) тармақшасында:
төртінші азат жолдағы "4,8" саны "5,6" санымен ауыстырылсын;
бесінші азат жолдағы "6,2" саны "6,4" санымен ауыстырылсын;
5-8 тармағында :
бірінші азат жолдағы "253 756" саны "284 356" санымен ауыстырылсын;
үшінші азат жолдағы "50 110" саны "60 110" санымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы он бірінші азат жолмен толықтырылсын:
"жылуэнергетикалық жүйені дамытуға - 20 600 мың теңге".
мынадай мазмұндағы 5-10 тармақпен толықтырылсын:
"5-10. 2005 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында Түпқараған ауданына ағымдағы шығындарға 9 400 мың теңге сомасындағы трансферттер қарастырылғаны белгіленсін".
9 тармақта :
бірінші азат жолдағы "81 883" саны "51 789" санымен ауыстырылсын;
екінші азат жолдағы "43 689" саны "10 000" санымен ауыстырылсын;
үшінші азат жолдағы:
"28 194" саны "41 789" санымен ауыстырылсын;
"20 000" саны "1 000" санымен ауыстырылсын;
төртінші азат жол алынып тасталсын.
7) Аталған шешімге 2, 11 қосымшалар осы шешімге 2, 11 қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді.
Сессия төрағасы                        Облыстық мәслихат
хатшысы
Е.Аяғанов                              Б. Шелпеков
Облыстық мәслихатының шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы"
облыстық мәслихаттың 2004 жылғы
8 желтоқсандағы N 8/126 шешіміне
өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы"
облыстық мәслихаттың 2005 жылғы
28 қыркүйектегі N 12/211 шешіміне
1 қосымша
2005 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН ОБЛЫСТЫҚ БЮДЖЕТ
(мың теңге)
Сан
Сын
ІшкСын
Атауы
Бекітілген бюджет
Нақтыланған бюджет
Айырма
I.КІРІСТЕР

1) доходы - 26 432 799 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 22 427 071 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 34 325 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 33 900 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов - 3 937 503 тысяч тенге;
2) затраты - 28 092 958 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 1 660 159 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 75 028 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 10 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 85 028 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - 1 585 131 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 1 585 131 тысяча тенге.
2) в подпункте 1) пункта 2:
в абзаце четвертом цифры "3,9" заменить цифрами "4,5";
в абзаце пятом цифры "5,5" заменить цифрами "5,3".
3) в подпункте 4) пункта 2:
в абзаце четвертом цифры "4,8" заменить цифрами "5,6";
в абзаце пятом цифры "6,2" заменить цифрами "6,4".
4) в пункте 5-8:
в абзаце первом цифры "253 756" заменить цифрами "284 356";
в абзаце третьем цифры "50 110" заменить цифрами "60 110";
дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
"на развитие теплоэнергетической системы - 20 600 тысяч тенге".
5) дополнить пунктом 5-10 следующего содержания:
"5-10. Установить, что в расходах областного бюджета на 2005 год предусмотрены трансферты на текущие затраты Тупкараганскому району в сумме 9 400 тыс. тенге".
6) в пункте 9:
в абзаце первом цифры "81 883" заменить цифрами "51 789";
в абзаце втором цифры "43 689" заменить цифрами "10 000";
в абзаце третьем:
цифры "28 194" заменить цифрами "41 789";
цифры "20 000" заменить цифрами "1 000";
абзац четвертый исключить.
7) Приложения 2, 11 к указанному решению изложить в редакции согласно приложениям 2, 11 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации.
Председатель сессии                 Секретарь
областного маслихата
Е. Аяганов                         Б. Чельпеков
УТВЕРЖДЕНО
решение областного маслихата
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к решению областного маслихата
от 28 сентября 2005 года N 12/211
"О внесении изменений и дополнений
в решение областного маслихата от
8 декабря 2004 года N 8/126 "Об
областном бюджете на 2005 год"
ОБЛАСТНОЙ БЮДЖЕТ НА 2005 ГОД
(тенге)
Кат.
Кл
Пдк
Наименование
Утвержденный бюджет
Уточненный бюджет
Откло-нение
I. ДОХОДЫ

261
Білім беру департаменті
004
Орта білім жүйесін ақпараттандыру
266
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс департаменті
016
Білім беру объектілерін дамыту
017
Білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
05
Денсаулық сақтау
266
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс департаменті
019
Денсаулық сақтау объектілерін дамыту
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
266
Сәулет, қала салу және құрылыс басқармасы
004
Елді мекендерді газдандыру
005
Тұрғын үй салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредит беру
006
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
007
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
008
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
009
Қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
266
Сәулет, қала салу және құрылыс басқармасы
021
Мәдениет объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
266
Сәулет, қала салу және құрылыс басқармасы
010
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға  аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны  және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
266
Сәулет, қала салу және құрылыс басқармасы
024
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
12
Көлік және коммуникациялар
268
Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
007
Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
13
Өзгелері
265
Кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті
004
Шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін несиелендіру
266
Сәулет, қала салу және құрылыс басқармасы
012
Экономикасы күйзеліске ұшыраған шағын қалаларды дамытуға аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттерi
Инвестициялық  бағдарламалар
4
Білім беру
261
Білім беру департаменті

261
Департамент образования
004
Информатизация системы среднего образования
266
Управление  архитектуры, градостроительства и строительства
016
Развитие объектов образования
017
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
05
Здравоохранение
266
Управление  архитектуры, градостроительства и строительства
019
Развитие объектов здравоохранения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
266
Управление архитектуры, градостроительства и строительства
004
Газификация населенных пунктов
005
Кредитование бюджетов  районов (городов областного значения) на строительство жилья
006
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
008
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
009
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие  благоустройства городов и населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
260
Управление физической культуры и спорта области
002
Развитие объектов спорта
266
Управление архитектуры, градостроительства и строительства
021
Развитие объектов культуры
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
266
Управление  архитектуры, градостроительства и строительства
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
266
Управление архитектуры, градостроительства и строительства
003
Кредитование сельхозтоваропроизводителей
024
Развитие объектов сельского хозяйства
12
Транспорт и коммуникации
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
265
Департамент предпринимательства и промышленности
004
Кредитование для развития малого предпринимательства
266
Управление архитектуры, градостроительства и строительства
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие малых городов с депрессивной экономикой
Инвестиционные программы
4
Образование
261
Департамент образования