Заңды тұлғалық белгілері жоқ шағын діни топтарды есептік тіркеуді ұйымдастыру туралы.
Павлодар облысы әкімиятының 2005 жылғы 1 наурыздағы N 60/2 қаулысы. Павлодар облысының әділет департаментінде 2005 жылғы 24 наурызда N 2927 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 20 маусымдағы N 185/7 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2012.20.06. N 185/7 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңының  27-бабы  1-тармағының 3-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1992  жылғы 15 қаңтардағы "Дiни сенiм бостандығы және дiни бiрлестiктер  туралы" Заңы  6-2 - бабының  2-тармақшасына сәйкес облыс әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Заңды тұлғалық белгiлерi жоқ шағын дiни топтарды есептiк тiркеу жөнiндегi қоса берiлiп отырған нұсқаулық (бұдан әрi - Нұсқаулық) бекiтiлсiн.
2. Қалалар мен аудандардың әкiмдерi заңды тұлғалық белгiлерi жоқ шағын дiни топтарды  есептiк тiркеудi Нұсқаулыққа сәйкес ұйымдастырсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Р.М. Жұмабековаға жүктелсiн.
Облыс әкiмi Қ. Нұрпейiсов
Павлодар облысы әкiмдiгiнiң
2005 жылғы 1 наурыздағы
"Заңды тұлғалық белгiлерi жоқ
шағын дiни топтарды есептiк
тiркеудi ұйымдастыру туралы"
N 60/2 қаулысымен
бекiтiлдi
Заңды тұлғалық белгiлерi жоқ шағын дiни топтарды
есептiк тiркеудi ұйымдастыру жөнiндегi
нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық заңды тұлғалық белгiлер жоқ шағын дiни топтарды (бұдан әрi - шағын дiни топтар)есептiк тiркеудiң тәртiбiн белгiлейдi және Павлодар облысының барлық аумағында жұмыс iстейдi.
2. Шағын дiни топтарды есептiк тiркеу Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 15 қаңтардағы "Дiни сенiм бостандығы және дiни бiрлестiктер туралы"  Заңына  сәйкес iске асырылады.
3. Тiркеушi органда тiркелуге тиiстi шағын дiни топтарға заңдық тұлға мәртебесiндегi Қазақстан Республикасының дiни бiрлестiктерiнiң бiр құрылымы болып саналатын жергiлiктi дiни қауымдастықтар жатқызылады.
4. Шағын дiни топтарды есептiк тiркеу осы субъектiлердiң дiни қызметтi заңды iске асыруларының заңды тәсiлi болып табылады және тiркеушi органның журналына шағын дiни топ жайында мәлiметтер енгiзу арқылы iске асырылады.

Об организации учетной регистрации малочисленных религиозных групп, не имеющих признаков юридического лица
Постановление Акимата Павлодарской области от 1 марта 2005 года N 60/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 24 марта 2005 года за N 2927. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 20 июня 2012 года N 185/7
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 20.06.2012 N 185/7.
В соответствии с подпунктом 3 пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", подпунктом 2 статьи 6-2 Закона Республики Казахстан от 15 января 1992 года "О свободе вероисповедания и религиозных объединениях" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую инструкцию по учетной регистрации малочисленных религиозных групп, не имеющих признаков юридического лица (далее - Инструкция).
2. Акимам городов и районов организовать учетную регистрацию малочисленных религиозных групп, не имеющих признаков юридического лица, в соответствии с настоящей инструкцией.
3. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Жумабекову Р.М.
Аким области                               К. Нурпеисов
Утверждена
постановлением акимата
Павлодарской области от
1 марта 2005 года N 60/2
"Об организации учетной
регистрации малочисленных
религиозных групп, не имеющих
признаков юридического лица"
Инструкция
по учетной регистрации малочисленных религиозных групп,
не имеющих признаков юридического лица
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция устанавливает порядок учетной регистрации малочисленных религиозных групп, не имеющих признаков юридического лица (далее - малочисленные религиозные группы), и действует на всей территории Павлодарской области.
2. Учетная регистрация малочисленных религиозных групп осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 января 1992 года "О свободе вероисповедания и религиозных объединениях".
3. Малочисленными религиозными группами, подлежащими учетной регистрации в регистрирующем органе, признаются местные религиозные общины, не имеющие признаков юридического лица и структурно относящиеся к одному из религиозных объединений Республики Казахстан со статусом юридического лица.
4. Учетная регистрация малочисленных религиозных групп является способом придания данным субъектам легитимности в осуществлении религиозной деятельности и осуществляется путем занесения регистрирующим органом в журнал учета сведений о малочисленной религиозной группе.

2. Шағын дiни топтарды есептiк тiркеу тәртiбi
5. Шағын дiни топ тiркеушi органда есептiк тiркеуден өткен кезден бастап дiни қызметiн iске асыру құқына ие болады.
6. Қалалар мен аудандар әкiмдерi аппараттарының дiни бiрлестiктермен байланыстар жөнiндегi уәкiлеттi органдары шағын дiни топтарды есептiк тiркеуге алады.
7. Шағын дiни топты тiркеуге алу үшiн оның басшысы немесе өкiлеттi тұлға тiркеушi органға мына құжаттарды ұсынады:
1) шағын дiни топтың атауы, уағыздалатын дiнi, орналасқан жерi, топ басшысы туралы мәлiметтер, кәмелетке толған мүшелерiнiң саны, ғибадат үйi және оның қызметiн iске асыру аумағының шегi көрсетiлген есепке алу туралы өтiнiштi;
2) құрылымына шағын дiни топ енген заңдық тұлға мәртебесiндегi дiни бiрлестiк жарғысының көшiрмесiн.
8. Есептiк тiркеу қатаң есептегi арнайы журналға шағын дiни топ жайындағы мынадай мазмұндағы мәлiметтер енгiзу арқылы iске асырылады:
1) тiркеу нөмiрi;
2) тiркелу мерзiмi;
3) шағын дiни топтың атауы;
4) шағын дiни топтың мекенжайы;
5) құрылымына тiркелетiн шағын дiни топ енген дiни бiрлестiктiң атауы;
6) уағыздалатын дiнi;
7) шағын дiни топ басшысының немесе уәкiлеттi  тұлғасының аты-жөнi;
8) шағын дiни топтың кәмелетке толған мүшелерiнiң саны;
9) ғибадат үйiнiң барлығы.
9. Есептiк тiркеу құжаттар ұсынылғаннан кейiнгi 15 күннен аспайтын мерзiмде iске асырылады.
10. Тiркеушi орган тiркеу журналына мәлiметтер енгiзгеннен соң шағын дiни топтың басшысына немесе уәкiлеттi тұлғаға жергiлiктi атқарушы органда есепке алынғаны жөнiнде тиiстi анықтама берiледi.
11. Шағын дiни топтағы өзгерiстер болған жағдайда тiркеушi орган есепке алу журналына  осылар жайында  тиiстi мәлiметтер енгiзедi.
12. Шағын дiни топтарды есепке алу жөнiндегi мәлiметтер, сондай-ақ есепке алу журналына енгiзiлген  өзгерiстер мен толықтырулар облыс iшкi саясат департаментiне жiберiледi.
13. Шағын дiни топ өз қызметiн нақты доғарса немесе әдiлет органдарында дiни бiрлестiк не дiни бiрлестiк филиалы және өкiлдiлiгi ретiнде тiркеуден өткен жағдайда жергiлiктi атқарушы органнан тiркеуден шығарылады.

2. Порядок учетной регистрации
малочисленных религиозных групп.
5. Малочисленная религиозная группа приобретает право на осуществление религиозной деятельности с момента ее постановки на учетную регистрацию в регистрирующем органе.
6. Учетная регистрация малочисленных религиозных групп производится уполномоченным органом по связям с религиозными объединениями аппаратов акимов городов и районов.
7. Для учетной регистрации малочисленной религиозной группы ее руководитель либо уполномоченное лицо предоставляет в регистрирующий орган следующие документы:
1) заявление о постановке на учетную регистрацию с указанием наименования религиозной группы, ее вероисповедной принадлежности, местонахождении, сведений о руководителе группы, количестве совершеннолетних членов, наличии культового сооружения и территории, в пределах которой осуществляется деятельность малочисленной религиозной группы;
2) копию устава религиозного объединения, имеющего статус юридического лица, к которому структурно относится регистрируемая малочисленная религиозная группа.
8. Учетная регистрация осуществляется путем занесения в специальный журнал строгой отчетности сведений о малочисленной религиозной группе следующего содержания:
1) регистрационный номер;
2) дата регистрации;
3) наименование малочисленной религиозной группы;
4) местонахождение малочисленной религиозной группы;
5) наименование религиозного объединения, к которому структурно относится регистрируемая малочисленная религиозная группа;
6) вероисповедная принадлежность;
7) Ф.И.О. руководителя или уполномоченного лица малочисленной религиозной группы;
8) количество совершеннолетних членов малочисленной религиозной группы;
9) наличие культового сооружения.
9. Учетная регистрация осуществляется в срок, не превышающий 15 дней со дня подачи документов.
10. После внесения сведений в журнал учета регистрирующий орган выдает руководителю либо уполномоченному лицу малочисленной религиозной группы соответствующую справку о постановке на учетную регистрацию в местном исполнительном органе.
11. В случае изменений, произошедших в малочисленной религиозной группе, регистрирующий орган в журнал учета вносит соответствующие сведения об этом.
12. Данные о постановке на учет малочисленных религиозных групп, а также изменения и дополнения, внесенные в журнал учета, передаются в департамент внутренней политики области.
13. Малочисленная религиозная группа снимается с учетной регистрации в местном исполнительном органе в случае фактического прекращения своей деятельности либо после прохождения в органах юстиции государственной регистрации как религиозного объединения или учетной регистрации филиала и представительства религиозного объединения.