Мүгедектерді оңалтудың 2004-2005 жылдарға арналған облыстық бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2005 жылға арналған іс-шаралар жоспары туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2005 жылғы 15 сәуірдегі N 40/11 шешімі. Павлодар облысының әділет департаментінде 2005 жылғы 5 мамырда N 3017 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облыстық Әділет департаментінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 4-06/1966 хатымен.
Ескерту. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облыстық Әділет департаментінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 4-06/1966 хатымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШIМ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған  мүгедектердi оңалтудың 2004-2005 жылдарға арналған облыстық бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005 жылға арналған iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) - бекiтiлсiн.
2. Облыс қаржы департаментi Жоспардың дер кезiнде қаржыландыруын қамтамасыз етсiн.
3. Облыс тұрғындарды жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi 2006 жылдың 20 қаңтар мерзiмiне орай облыстық мәслихаттың  әлеуметтiк және мәдени дамуы мәселелерi жөнiндегi тұрақты комиссиясына Жоспардың орындалуы  туралы ақпарат ұсынатын болсын.
4. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың  әлеуметтiк және мәдени дамуы мәселелерi жөнiндегi тұрақты комиссиясына жүктелсiн.
Сессия төрағасы Г. Досжанова
Облыстық мәслихаттың хатшысы Р. Гафуров
Павлодар облыстық мәслихатының
(III сайланған (XI кезектен тыс сессиясы)
N 40/11 шешiмiмен бекiтiлген
"Мүгедектердi оңалтудың
2004-2005 жылдарға арналған
облыстық бағдарламасын iске
асыру жөнiндегi 2005 жылға
арналған iс-шаралар жоспары"
Мүгедектердi оңалтудың 2004-2005 жылдарға арналған облыстық бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005 жылға арналған iс-шаралар жоспары
N
р/с
Iс-шаралар
Аяқталу нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындалу мерзiмi
Күтiлетiн шығындар (млн. теңге)
Қаржыландыру көздерi
1
2
3
4
5
6
7
1. Әлеуметтiк оңалту
1.
Құлағы кемiс еститiн мүгедектердi сурдотехника
мен қамтамасыз
ету
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Қалалар мен аудандар әкiмдерi, облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi
Жыл бойы
9,8
Облыстық бюджет
2.
Арнаулы бiлiм ұйымдарында оқу оқитын мүгедек- балаларды сурдотехника
мен қамтамасыз
ету
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс бiлiм департаментi, қалалар мен аудандар әкiмдерi
Жыл бойы
3,5
Республикалық бюджет
3.
Көзi көрмейтiн мүгедектердi тифлоқұралдармен қамтамасыз ету
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандар әкiмдерi
Жыл бойы
3,8
Облыстық бюджет
4.
Мүгедектерге протез бойынша медициналық қызмет ұсына отырып, протездiк- ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандар әкiмдерi
Жыл бойы

О плане мероприятий на 2005 год по реализации областной программы реабилитации инвалидов на 2004-2005 годы.
Решение Павлодарского областного Маслихата от 15 апреля 2005 года N 40/11. Зарегистрировано Депаратманетом юстиции Павлодарской области 5 мая 2005 года за N 3017. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Департамента юстиции Павлодарской области от 18 марта 2009 года N 4-06/1966).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Департамента юстиции Павлодарской области от 18 марта 2009 года N 4-06/1966).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый "План мероприятий на 2005 год по реализации областной программы реабилитации инвалидов на 2004-2005 годы" (далее - План).
2. Департаменту финансов области обеспечить своевременное финансирование Плана.
3. Департаменту координации занятости и социальных программ области к 20 января 2006 года представить в постоянную комиссию областного маслихата по вопросам социального и культурного развития информацию о выполнении Плана.
4. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Павлодарского областного маслихата по вопросам социального и культурного развития.
Председатель сессии Г. Досжанова
Секретарь областного маслихата Р. Гафуров
Приложение
к решению областного маслихата
(XI внеочередная сессия III созыва)
от 15 апреля 2005 года N 40/11
"О Плане мероприятий на 2005 год
по реализации областной программы
реабилитации инвалидов на 2004-2005 годы"
План мероприятий на 2005 год по реализации областной программы
реабилитации инвалидов на 2004-2005 годы.
N
Мероприятия
Форма завершения
Ответственные за выполнение
Сроки выполнения
Предполагаемые расходы(млн.тенге)
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
1. Социальная реабилитация
1
Обеспечить сурдотехникой инвалидов по слуху
Информация в акимат области к 5 июля и 5 января
Акимы городов и районов, департамент координации занятости и социальных программ области
В течение года
9,8
Областной бюджет
2.
Обеспечить сурдотехникой детей-инвалидов, обучающихся  в специализированных организациях образования
Информация в акимат области к 5 июля и 5 января
Департамент образования области, акимы городов и районов
В течение года
3,5
Республиканский бюджет
3.
Обеспечить тифлосредствами инвалидов по зрению
Информация в акимат области к 5 июля и 5 января
Департамент координации занятости и социальных программ области, акимы городов и районов
В течение года
3,8
Областной бюджет
4.
Обеспечить инвалидов протезно-ортопедическими изделиями с предоставлением медицинских услуг по протезированию
Информация в акимат области к 5 июля и 5 января
Департамент координации занятости и  социальных программ области, акимы городов и районов
В течение года

36,0
Облыстық бюджет
5.
Кiру жолдары мен пандустар жасауды, мүгедектер қораптары жүре алатын құрылғылар әзiрлеу арқылы, тұрғын үй, қоғамдық және өндiрiстiк ғимараттарға, әлеуметтiк инфрақұрылым объектiлерiне мүгедектер кiре алатындай жағдай жасау
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Сәулет қала құрылысы және құрылыс департаментi, меншiк түрiне тәуелсiз кәсiпорындар, ұйымдар басшылары (келiсiм бойынша), қалалар әкiмдерi
Жыл бойы
2,0
Облыс қалалар бюджеттерi,   Қазақстан Республикасының заңнамасы  мен тыйым салынбаған қаржы көздерi
6.
Мүгедектерге қызмет көрсететiн мекемелер орналасқан жерлерде iлеспелi дыбыс сигналы бар арнайы бағдаршамдар, жол белгiлерi мен көрсеткiштерiн жасау және орнату;
Екiбастұз қаласында 168 бекетте дыбыстық бағдаршам орнату
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс қалалары әкiмдерi
Жыл бойы
2,0
Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған қаржы көздерi
7.
Облыс орталығында дыбысты құрылғылары бар, жаяу адамдар жүретiн жолдар салу, автожолдар мен жаяу жүретiн жолдан өтетiн құрылғылармен қамтамасыз ету
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Павлодар қаласының әкiмi
Жыл бойы
1,5
Павлодар қаласының бюджетi
8.
Жобалар әзiрлеуге, сондай-ақ ғимараттар, құрылыстар, жолдар, көлiк, объектiлерiн салуға мемлекеттiк тапсырыстарды орналастырған кезде мүгедектердiң әлеуметтiк инфрақұрылым объектiлерiне кедергiсiз кiруiн қамтамасыз ету қажеттiгiн конкурстық құжаттама талаптарының бiрi етiп белгiлеу
Объектiлердi қабылдау жөнiнде комиссияның қатысуы, облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Павлодар облысы бойынша департаментi, қалалар мен аудандар әкiмдерi, облыс сәулет құрылысы және құрылыс департаментi (келiсiм бойынша)
Жыл бойы
Қаржыландыруды қажет етпейдi
9.
Ардагерлер мен мүгедектерге оңалтуды қамтамасыз етiп отыру
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi
Жыл бойы
8,2
Облыстық бюджет
10.
Бөгде адамның көмегiне мұқтаж жалғызiлiктi мүгедектердi күтуге арналған мемлекеттiк жәрдемақыларға қосымша үстеме ақы көздеу
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандар әкiмдерi
Жыл бойы
1,9
Облыстық бюджет
11.
Мүгедектердi әр түрлi модификацияда
ғы кресло- күймелермен қамтамасыз ету
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандар әкiмдерi
Жыл бойы
5,5
Облыстық бюджет
12.

36,0
Областной бюджет
5.
Обеспечить доступ инвалидам  к  жилым, общественным и производственным зданиям, объектам социальной инфраструктуры, обеспечив сооружение подъездных путей, пандусов, устройств для инвалидных кресел- колясок
Информация в акимат области к  5 июля и  5 января
Департамент архитектуры, градостроительства и строительства области; руководители предприятий, организаций, независимо от форм собственности (по согласованию); акимы городов и районов
В течение года
2,0
Бюджеты городов области;финансовые источники, не запрещенные законодательством Республики  Казахстан
6.
Обеспечить изготовление и установку специальных светофоров с синхронными звуковыми сигналами, дорожных знаков и указателей в местах расположения учреждений, ориентированных на обслуживание инвалидов; предусмотреть в г. Экибастузе установку звукового светофора на 168 квартале.
Информация в акимат области к 5 июля и 5 января
Акимы городов области
В течение года
2,0
Финансовые источники, не запрещенные законодательством  РК;
7.
Построить в областном центре пешеходные переходы, обустроенные звуковыми устройствами, а также обеспечить устройство переходов на автодорогах и с тротуаров
Информация в акимат области к 5 июля и 5 января
Аким города Павлодара
В течение года
1,5
Бюджет города Павлодара
8.
При размещении государственных заказов на разработку проектов, а также строительство зданий, сооружений, дорог, объектов транспорта устанавливать одним из требований в конкурсной документации необходимость обеспечения беспрепятственного доступа инвалидов к объектам социальной инфрастуктуры
Участие в комиссии по приемке объектов, информация в акимат области к 5 июля и 5 января
Департамент архитектуры, градостроительства и строительства  области; департамент Министерства труда и социальной защиты населения РК по Павлодарской области (по согласованию), акимы городов и районов
В течение года
Финансирование  не требуется
9.
Обеспечить  реабилитацию инвалидов и ветеранов.
Информация в акимат области к 5 июля и 5 января
Департамент координации занятости и социальных программ  области
В течение года
8,2
Областной бюджет
10
Предусмотреть  дополнительные надбавки на уход к государственным пособиям одиноким инвалидам, нуждающимся в посторонней помощи
Информация в акимат области  к 5 июля и 5 января
Департамент координации занятости и социальных программ   области, акимы городов и районов
В течение года
1,9
Областной бюджет
11
Обеспечить нуждающихся инвалидов креслами - колясками различных модификаций
Информация в акимат области к 5 июля и 5  января
Департамент координации занятости и социальных программ   области, акимы городов и районов
В течение года
5,5
Областной бюджет
12

Үйде қызмет көрсетудi қажет ететiн 1 және 2- топтағы мүгедектердi анықтау және қарттар мен мүгедектерге арналған интернат- үйлерiне орналастыру жөнiндегi жұмыстарды жалғастыру
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандар әкiмдерi
Жыл бойы
Қаржыландыруды қажет етпейдi
13.
Мүгедектердi оңалту, оларды оңалтуға қатысты жобалар мен шараларға қолдау көрсету мәселелерi бойынша үкiметтiк емес ұйымдармен ынтымақтастықты дамыту
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандар әкiмдерi
Жыл бойы
Қаржыландыруды қажет етпейдi
14.
Мүгедектердi белсендi өмiр сүруге тарту мақсатында облыстық көркемөнерпаздар, суреттер, ұсақ-түйек заттар көрмелерiн және тағы басқа шығармашылық түрлерiнен облыстық конкурстар өткiзу
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар, мәдениет, бiлiм департаменттерi, қалалар мен аудандар әкiмдерi
Жыл бойы
Қаржыландыруды қажет етпейдi
15.
Мүгедектердiң шығармашылық жұмыстарының, мүгедектер ұйымдары өнiмдерiнiң көрме-сатуларын өткiзу
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Қалалар мен аудандар әкiмдерi
Жыл бойы
Қаржыландыруды қажет етпейдi
16.
Интернат- үйлерiндегi мүгедектер мен қарт адамдардың бос уақытын ұйымдастыру үшiн көркемөнерпаз ұжымдарын тарту
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс мәдениет, жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаменттерi
Жыл бойы
Қаржыландыруды қажет етпейдi
17.
Интернат- үйлерiнде және кемтар балаларды оңалту орталығында тұратын мүгедек балалар арасында жарыстар өткiзу
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi директорының бұйрығы, облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi
Жыл бойы
Қаржыландыруды қажет етпейдi
18.
Барлық санаттағы мүгедектер арасында спорт бойынша облыстық жарыстар өткiзу
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс дене тәрбиесi және спорт басқармасы
Жыл бойы
1,2
Облыстық бюджет
19.
Мүгедек спортшыларының спорттық фестивальдарға, мерекелерге және басқа да халықаралық және республикалық спорт жарыстарына, арнаулы Олимпиадалық ойындарға қатысуын қамтамасыз ету
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс бiлiм департаментi, спорт басқармасы, қалалар мен аудандар әкiмдерi
Жыл бойы
2,1
Облыстық бюджет
20.
Мүгедектердi дене шынықтыру және спорт құралдарымен оңалту жөнiнде әдiснамалық ұсынымдар әзiрлеу
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс дене шынықтыру және спорт басқармасы, денсаулық сақтау департаментi
Жыл бойы
Қаржыландыруды қажет етпейдi
21.
Үйде оқып және тәрбиеленетiн мүгедек балаларға әлеуметтiк қолдауды қамтамасыз ету
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандар әкiмдерi
Жыл бойы

Продолжать работу по выявлению инвалидов 1 и 2 групп, нуждающихся  в надомном обслуживании и оформлении в дома-интернаты для престарелых
Информация в акимат области  к 5 июля и  5  января
Департамент координации занятости и социальных программ области, акимы городов и районов
В течение года
Финансирование  не требуется
13
Развивать сотрудничество с неправительственными организациями по вопросам реабилитации инвалидов, оказания поддержки проектам, связанным с реабилитацией инвалидов
Информация в акимат области к 5 июля и  5 января
Департамент координации занятости и социальных программ области, акимы городов и районов
В течение года
Финансирование  не требуется
14
Проводить областные  конкурсы художественной самодеятельности, рисунков, поделок и других видов творчества в целях приобщения инвалидов к активному образу жизни
Информация в акимат области к 5 июля и  5 января
Департаменты: координации занятости и социальных программ, образования, культуры области, акимы городов и районов
В течение года
Финансирование  не требуется
15
Проводить выставки-продажи творческих работ инвалидов, продукции, выпускаемой инвалидными организациями
Информация в акимат области к 5 июля и  5 января
Акимы городов и районов
В течение  года
Финансирование  не требуется
16
Привлекать самодеятельные художественные коллективы для организации досуга инвалидов и престарелых в домах-интернатах
Информация в акимат области к 5 июля и  5 января
Департаменты: культуры, координации занятости и социальных программ области
В течение  года
Финансирование  не требуется
17
Проводить соревнования среди детей - инвалидов, проживающих в домах-интернатах и центре реабилитации детей с ограниченными возможностями
Приказ начальника департамента координации занятости и социальных программ области, информация в акимат области к 5 июля и 5 января
Департамент координации занятости и социальных программ  области
В течение года
Финансирование не требуется
18
Проводить районные, городские, областные соревнования по спорту среди инвалидов всех категорий
Информация в акимат области к 5 июля и 5 января
Управление туризма  и спорта области, акимы городов и районов
В течение года
1,2
Областной бюджет
19
Обеспечить участие спортсменов - инвалидов в спортивных фестивалях, праздниках и других международных и республиканских спортивных соревнованиях, спец. Олимпийских играх
Информация в акимат области к 5 июля и 5 января
Управление туризма и спорта: департамент образования области, акимы городов и районов
В течение года
2,1
Областной бюджет
20
Разработать методические рекомендации по реабилитации инвалидов средствами физической культуры и спорта
Информация в акимат области к 5 июля и  5 января
Управление туризма и спорта, Департамент здравоохранения области
В течение года
Финансирование не требуется
21
Обеспечить социальную поддержку детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому
Информация в акимат области к 5 июля и  5 января
Департамент координации занятости и социальных программ области, акимы городов и районов
В течение года

11,4
Облыстық бюджет
22.
Үйде қызмет көрсететiн әлеуметтiк жұмыскерлерiн қажет ететiн кемтар балаларды анықтау жөнiнде жұмысты жалғастыру
Облыс әкiмдiгiне  5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Қалалар мен аудандар әкiмдерi
Жыл бойы
Қаржыландыруды қажет етпейдi
2. Кәсiби оңалту
23.
Кемтар балалар үшiн бiлiм берудiң арнаулы ұйымдар желiсiн дамыту жөнiнде шаралар қолдану:
аудандарда психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеттерiн ашу;
"Кемтар балаларды сауықтыру облыстық орталығы"  мемлекеттiк мекемесiн ашу;
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс бiлiм департаментi
облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаменттерi, қалалар мен аудандар әкiмдерi
Жыл бойы
Жыл бойы
16,4
52,3
Облыстық бюджет
Облыстық бюджет
24.
Мүгедектердi жеке оңалту бағдарламасына сәйкес кәсiби бағдарлауды қамтамасыз ету
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандар әкiмдерi
Жыл бойы
4,7
Облыстық бюджет
25.
Еңбекке қабiлеттi топтағы мүгедектердi жұмыспен қамтуға, қажет болғанда кәсiби даярлау мен қайта даярлауға жәрдем көрсету
Облыс әкiмдiгiне  5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандар әкiмдерi
Жыл бойы
Қалалар мен аудандар бекiткен бюджет шегiнде
Қалалар мен аудандар бюджеттерi
26
Арбалармен жүретiн мүгедектердi арнаулы көлiкпен тасуды ұйымдастыру
Облыс әкiмдiгiне  5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Павлодар қаласы әкiмi, Павлодар қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
Жыл бойы
4,4
Павлодар қаласының бюджетi
3. Медициналық оңалту
27.
Әйелдер босанатын және амбулаторлық- емханалық ұйымдарда "қатерлi топтағы" балаларды анықтау және анықталған балаларды психологиялық-медициналық- педагогикалық консультацияларға жiберу жұмысын жалғастыру
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс денсаулық сақтау департаментi
Ұдайы
Қаржыландыруды қажет етпейдi
28.
Жеке оңалту бағдарламаларына сәйкес мүгедектердi санаторлық- курорттық емдеу жөнiнде жеңiлдiктердi қамтамасыз ету
Облыс әкiмдiгiне  5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар,  Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Павлодар облысы бойынша департаменттерi
Жыл бойы
4,0
Облыстық бюджет
4. Кадрмен қамтамасыз ету
29.
Үйге барып әлеуметтiк қызмет көрсететiн бөлiмшелер қызметкерлерiн қайта даярлауды ұйымдастыру
Облыс әкiмдiгiне 5 шiлдеге және 5 қаңтарға ақпарат беру
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi
Жыл бойы
Қаржыландыруды қажет етпейдi
30.
Департамент директорының бұйрығы
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi
Жыл бойы
Қаржыландыруды қажет етпейдi

11,4
Областной бюджет
22
Проводить работу по выявлению детей с ограниченными возможностями, нуждающихся в надомном обслуживании соцработниками
Информация в акимат области к 5 июля и  5 января
Акимы городов и районов
В течение года
Финансирование не требуется
2. Профессиональная реабилитация
23
Принять меры по развитию сети специальных организаций образования для детей с ограниченными возможностями по: открытию 6 кабинетов психолого-педагогической коррекции в районах;
открытию государственного учреждения  "Областной центр реабилитации детей с ограниченными возможностями".
Информация в акимат области к 5 июля и  5 января
Департамент образования области;
Департамент  координации занятости и социальных программ области; акимы городов и районов области
В течениегода
В течение года
16,4
52,3
Oбластной бюджет
Oбластной бюджет
24
Обеспечить профессиональную ориентацию инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации
Информация в акимат области к 5 января
Департамент  координации занятости и социальных программ  области, акимы городов и районов области
В течение года
4,7
Областной бюджет
25
Оказывать содействие занятости инвалидам трудоспособной группы, при необходимости с предварительной профессиональной  подготовкой и переподготовкой
Информация в акимат области  к 5 июля и  5 января
Департамент координации занятости и социальных программ  области, акимы городов и районов
В течение года
В пределах средств
Бюджеты городов и районов
26
Организовать  перевозки инвалидов - колясочников специальным транспортом
Информация в акимат области к 5 июля и  5 января
Аким г. Павлодара,  отдел  занятости и социальных программ г. Павлодара
В течение года
4,4
Бюджет города Павлодара
3. Медицинская реабилитация
27
Продолжить работу по выявлению детей "группы риска" в родовспомогательных и амбулаторно - поликлинических организациях и направлению выявленных детей  в психолого-медико-педагогические консультации
Информация в акимат области к 5 июля и  5 января
Департамент здравоохранения области
Постоянно
Финансирование не требуется
28
Обеспечить льготы  по санаторно-курортному лечению инвалидов, согласно индивидуальным программам реабилитации
Информация в акимат области  к 5 июля и  5 января
Департаменты: координации занятости и социальных программ области,  территориальный департамент Министерства труда и социальной  защиты населения Республики Казахстан (по согласованию)
В течение года
4,0
Областной бюджет
4. Кадровое обеспечение
29
Организовать переподготовку социальных работников отделений социальной помощи на дому
Информация в акимат области к 5 июля и  5 января
Департамент координации занятости и социальных программ  области
В течение года
Финансирование не требуется
30
Организовать семинары, выездные комиссии по оказанию методической  помощи в работе с инвалидами
Приказ начальника департамента
Департамент координации занятости и социальных программ  области
В течение года
Финасирование не требуется
Примечание: в областном бюджете - 157,3, респуб.бюджет - 3,5, местный бюджет - 9,9. В общем сумма составила - 170,7 млн.тенге.