2003-2005 жылдарға арналған облыста кедейлiктi төмендету жөнiндегi бағдарламаны iске асырудың 2005 жылға арналған iс-шаралар жоспары туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2005 жылғы 15 сәуірдегі N 32/11 шешімі. Павлодар облысының әділет департаментінде 2005 жылғы 16 мамырда N 3022 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облыстық Әділет департаментінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 4-06/1966 хатымен.
Ескерту. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облыстық Әділет департаментінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 4-06/1966 хатымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШIМ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған 2003-2005 жылдарға арналған облыста кедейлiктi төмендету жөнiндегi бағдарламаны iске асыру жөнiндегi 2005 жылға арналған iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар)  - бекiтiлсiн.
2. Облыс қаржы департаментi Жоспардың дер кезiнде қаржыландыруын қамтамасыз етсiн.
3. Облыс экономика және бюджеттiк жоспарлау департаментi 2006 жылдың 20 қаңтар мерзiмiне орай облыстық мәслихаттың  әлеуметтiк және мәдени дамуы мәселелерi жөнiндегi тұрақты комиссиясына Жоспардың орындалуы  туралы ақпарат ұсынатын болсын.
4. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың әлеуметтiк және мәдени дамуы мәселелерi жөнiндегi тұрақты комиссиясына жүктелсiн.
Сессия төрағасы Г. Досжанова
Облыстық мәслихаттың хатшысы Р. Гафуров
Павлодар облыстық Мәслихатының
III сайланған XI сессиясы (кезектен тыс)
2005 жылғы 15 сәуiрдегi "2003-2005 жылдарға
арналған облыста кедейлiктi төмендету жөнiндегi
бағдарламаны iске  асыру  жөнiндегi 2005 жылға
арналған iс-шаралар жоспары туралы"
N 32/11 шешiмiне қосымша
2003-2005 жылдарға арналған облыста кедейлiктi төмендету
жөнiндегi бағдарламаны iске асыру жөнiндегi 2005 жылға
арналған iс-шаралар жоспары
N
Iс-шаралар
Аяқталу нысаны
Iске асырылуына  жауаптылар
Iске асыру мерзiмi
Болжалды шығындар
Қаржыландыру көздерi
1
2
3
4
5
6
7
1. Атаулы әлеуметтiк көмек көрсету тетiгiн және мақсатты топтардағы кедейлiктi азайту жөнiндегi шараларды жетiлдiру
1.
Аз қамтамасыз етiлген азаматтарға тегiн түскi тамақ  беру, кедейлерге арналған дүкендер ашу, халық жинап берген киiм мен аяқ киiмдi тарату, шаштараздарда, моншаларда жеңiлдiктi қызмет көрсету жолымен көмек көрсету
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандардың әкiмдерi
II, III, IV тоқсандар
Қайырымдылық көмек
Қазақстан Республикасының заңнамасымен  тыйым салынбаған  қаражат көздерi
2.
Белгiлi мекенжайы жоқ әйелдердi әлеуметтiк-психологиялық оңалдыру қалалық орталығын ұстауды қамтамасыз ету
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi; Павлодар қаласының әкiмi
II, III, IV тоқсандар

О плане мероприятий на 2005 год по реализации программы по снижению бедности в области на 2003-2005 годы.
Решение Павлодарского областного Маслихата от 15 апреля 2005 года N 32/11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 16 мая 2005 года за N 3022. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Департамента юстиции Павлодарской области от 18 марта 2009 года N 4-06/1966).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Департамента юстиции Павлодарской области от 18 марта 2009 года N 4-06/1966).
Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий на 2005 год по реализации программы по снижению бедности в области на 2003-2005 годы (далее - План).
2. Департаменту финансов области ежегодно обеспечивать своевременное финансирование Плана мероприятий.
3. Департаменту экономики и бюджетного планирования области к 20 января 2006 года предоставить в постоянную комиссию областного маслихата по вопросам социального и культурного развития информацию о выполнении Плана.
4. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Павлодарского областного маслихата по вопросам социального и культурного развития.
Председатель сессии Г. Досжанов
Секретарь
Областного маслихата Р. Гафуров
Приложение
к решению XI (внеочередной)
сессии Павлодарского областного
маслихата III созыва
от 15 апреля 2005 года N 32/11
"О плане мероприятий на 2005 год
по реализации программы по снижению
бедности в области на 2003-2005 годы"
План мероприятий на 2005год по реализации
программы по снижению бедности в области на 2003-2005 годы
N
Мероприятия
Форма заверше ния
Ответственные за реали зацию
Срок реализ а ции
Предполагае мые расходы
Источники     финанс и ров а ния
1
2
3
4
5
6
7
1. Совершенствование механизма оказания адресной социальной помощи и меры по сокращению бедности в целевых группах
1.
Оказывать помощь малообеспеченным гражданам путем предоставления бесплатных обедов, открытия магазинов для бедных, выдачи одежды и обуви, собранной населением, льготного обслуживания при посещении парикмахерских, бань
Информация акиму
области
Департамент координации занятости и социальных программ области,  акимы городов и районов
II, III, IV
кварталы
Благотворительная помощь
Финансовые источники, не запрещенные законодательством Республики Казахстан
2.
Обеспечить содержание городского центра социально-психологической реабилитации и адаптации женщин, не имеющих определенного места жительства
Информация акиму области
Департамент координации занятости и социальныхпрограмм области, аким г. Павлодара
II, III, IV кварталы

"Белгiлi мекенжайы жоқ адамдарды әлеуметтiк бейiмдеу" 6.451.013.000 бағдарламасымен қарастырылған қаражат шегiнде
Павлодар қаласының бюджетi
3.
Мемлекеттiк атаулы көмектiң мынадай түрлерiн көрсету:
кедейлiк шегiне дейiн қосымша төлем төлеу (17000 адам);
тұрғын үй көмегi (9000 адам);
үйде тәрбиеленетiн мүгедек балаларға көмек (488 адам)
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандардың әкiмдерi
II, III, IV тоқсандар
"Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек" 6.451.005. 000 бағдарламасы бойынша 293,4 млн. теңге, "Тұрғын үй көмегi" 6.451.006.000 бағдарламасы бойынша 110,8 млн. теңге, "үйде тәрбиеленетiн және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету" 6.256.003.104 бағдарламасы бойынша 11,4 млн. теңге
Қалалар мен аудандардың бюджеттерi
4.
Аса мұқтаж  адамдарға сурдоқұралдар (573 дана), тифлоқұралдар (3 дана), мүгедектiк  жылжымалы орынтақ (201 дана)  сатып алуға көмек көрсету жөнiндегi iс-шараларды iске асыруды жалғастыру
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi
II, III, IV тоқсандар
"Техникалық және өзге де құралдармен қамтамасыз ету" 6.256.003.103 бағдарламасы бойынша облыстық бюджеттен  19,1 млн. теңге
Облыстық бюджет
5.
Интернат үйлерiнде: Павлодар қаласында-300 адамды, Ақсу қаласында -241 адамды; Шарбақты ауылындағы "қамқорлық" үйiнде -12 адамды;  Мичурино ауылындағы созылмалы психикалық ауруларға арналған мекемеде 520 адамды;  Павлодар қаласында ақыл-есi кем балаларға арналған интернатта-50 адамды;  соғыс және еңбек ардагерлерiне арналған санаторлық үлгiдегi  "Ардагер үйi" мемлекеттiк мекемесiнде (100 төсектiк) ұстау және қамқорлық көрсетудi қамтамасыз ету
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi
II, III, IV тоқсандар
"Қарттар мен мүгедектердi әлеуметтiк қамтамасыз ету" 6.256.002. бағдарламасы бойынша 213,3 млн. теңге
Облыстық бюджет
6.
Мүмкiндiктерi шектеулi балаларға арналған облыстық оңалту орталығын ашу
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi
II тоқсан
"Қарттар мен жалпы түрдегi мүгедектердi әлеуметтiк қамтамасыз ету" 6.256.002 бағдарламасы бойынша 52,3 млн. теңге
Облыстық бюджет
7.
100 адамға арналған "Белгiлi мекенжайы жоқ адамдарға арналған Павлодар қалалық бейiмдеу баспана-орталығы" мемлекеттiк мекемесiнiң, 50 адамға арналған "Белгiлi мекенжайы жоқ адамдар үшiн Екiбастұз қалалық әлеуметтiк бейiмдеу орталығының" жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, Павлодар және Екiбастұз қалаларының әкiмдерi
II, III, IV тоқсандар

В пределах средств, предусмотренных программой 6.451.013.000
"Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного места жительства"
Бюджет г. Павлодара
3.
Оказывать государственную адресную социальную помощь в виде:
доплаты до черты бедности (17000 человек);
жилищной помощи (9000 человек);
помощи детям-инвалидам, воспитывающимся на дому (488 человек)
Информация акиму  области
Департамент координации занятости и социальных программ области,  акимы городов и районов
II, III, IV кварталы
293,4 млн. тенге по программе 6.451.005.000 "Государственная адресная социальная помощь",
110,8  млн. тенге по программе 6.451.006.000 "Жилищная помощь", 11,4 млн. тенге по программе 6.256.003.104 "Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому"
Бюджеты городов и районов
4.
Продолжить реализацию мероприятий по оказанию помощи особо нуждающимся в приобретении сурдосредств (573 штуки), тифлосредств (3 штуки), инвалидных колясок (201 штука)
Информация акиму области
Департамент координации занятости и социальных программ области
II, III, IV кварталы
19,1 млн. тенге из областного бюджета по программе 6.256.003.103
"Обеспечение техническими и иными средствами"
Областной бюджет
5.
Обеспечить содержание и обслуживание опекаемых в домах-интернатах: для престарелых и инвалидов в г. Павлодаре - 300 человек, в г. Аксу - 241 человек, "Забота" в с. Щербакты - 12 человек; для психохроников в с. Мичурино - 520 человек; для умственно отсталых детей в г. Павлодаре - 50 человек; государственного учреждения санаторного типа для ветеранов войны и труда "Ардагерлер уйi" (100 койко-мест)
Информация акиму области
Департамент координации занятости и социальных программ области
II, III, IV кварталы
213,3 млн. тенге по программе 6.256.002 "Социальное обеспечение престарелых и  инвалидов"
Областной бюджет
6.
Открыть областной реабилитационный центр для детей с ограниченными возможностями
Информация акиму области
Департамент координации занятости и социальных программ области
II квартал
52,3 млн. тенге по программе 6.256.002 "Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа"
Областной бюджет
7.
Обеспечить функционирование   государственных учреждений: "Павлодарский адаптационный центр-приют для лиц, не имеющих определенного места жительства" на 100 человек, "Экибастузский городской центр социальной адаптации для лиц, не имеющих определенного места жительства" на 50 человек
Информация акиму области
Департамент координации занятости и социальных программ области, акимы городов Павлодара и Экибастуза
II, III, IV кварталы

"Белгiлi мекенжайы жоқ адамдарды әлеуметтiк бейiмдеу" 6.451.013.000 бағдарламасы бойынша 18,2 млн. теңге
Павлодар және Екiбастұз қалаларының бюджеттерi
8.
100 адамға арналған "Бас еркiнен айырылу орындарынан босатылған адамдар үшiн Павлодар қалалық бейiмдеу баспана-орталығы" мемлекеттiк мекемесiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, Павлодар қаласының әкiмi
II, III, IV тоқсандар
"Белгiлi мекенжайы жоқ адамдарды әлеуметтiк бейiмдеу" 6.451.013.000 бағдарламасы бойынша 7,5 млн. теңге
Павлодар қаласының бюджетi
9.
Жалғызiлiктi мұқтаж зейнеткерлер мен мүгедектердi (2059 адам), сондай-ақ мүмкiндiктерi шектеулi балаларды (660 адам) үйде әлеуметтiк көмек көрсетумен қамтамасыз ету
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандардың әкiмдерi
II, III, IV тоқсандар
"Қарттар мен жалпы түрдегi мүгедектердi әлеуметтiк қамтамасыз ету" 451.014.00 102 - бағдарламасы бойынша 83,4 млн. теңге
Қалалар мен аудандардың бюджеттерi
10.
Жалғызiлiктi мұқтаж  азаматтарды (1200 адам) 50 орындық әлеуметтiк көмек орталығында емдеу және демалдыру
Облыс  әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, Павлодар қаласының әкiмi
II, III, IV тоқсандар
"Қарттар мен жалпы түрдегi мүгедектердi әлеуметтiк қамтамасыз ету" 451.014.000
бағдарламасы бойынша 15,3 млн. теңге
Павлодар  қаласының бюджетi
2. Бұдан әрi экономикалық өсудi, халықтың еңбек әлеуетiн iске асыру үшiн қолайлы жағдайлар жасау жолымен жұмыссыздықты азайтуды қамтамасыз ету
11.
4400 жаңа тұрақты жұмыс орнын құру
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар; кәсiпкерлiк және өнеркәсiп; ауыл шаруашылығы; жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары департаменттерi; қалалар мен аудандардың әкiмдерi
II, III, IV тоқсандар
Қаржыландыру қажет етпейдi
12.
6000 адамды бос жұмыс орындарына жұмысқа орналастыру
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандардың әкiмдерi
II, III, IV тоқсандар
Қаржыландыруды қажет етпейдi
13.
Бос жұмыс орындарының жәрмеңкелерiн ұдайы өткiзудi тәжiрибеге енгiзу
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандардың әкiмдерi
II, III, IV тоқсандар
Қаржыландыруды қажет етпейдi
14.
Облыстың еңбек рыногындағы жағдай мен жаңа жұмыс орындарын ашу жөнiндегi ақпараттық дерекқордың жұмысын қамтамасыз ету
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандардың әкiмдерi
II, III, IV тоқсандар
Қаржыландыруды қажет етпейдi
15.
1320 әлеуметтiк жұмыс орнын ұйымдастыру тәжiрибесiн жалғастыру
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандардың әкiмдерi
II, III, IV тоқсандар

18,2 млн. тенге по программе 6.451.013.000 "Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного места жительства"
Бюджеты городов Павлодара и Экибастуза
8.
Обеспечить функционирование государственного учреждения "Павлодарский центр-приют для лиц, освободившихся из мест лишения свободы" на 100 человек
Информация акиму области
Департамент координации занятости и социальных программ области, аким г. Павлодара
II, III, IV кварталы
7,5 млн. тенге по программе 6.451.013.000 "Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного места жительства"
Бюджет г. Павлодара
9.
Обеспечить  обслуживание одиноких нуждающихся пенсионеров и инвалидов службой социальной помощи на дому (2059 человек), а также детей с ограниченными возможностями (660 человек)
Информация акиму области
Департамент координации занятости и социальных программ области, акимы городов и районов
II, III, IV кварталы
84,3 млн. тенге по программе 451.014.00 "Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа" 3,6 млн.тенге по программе 6.123.003.000 "Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам"
Бюджеты городов и районов
10.
Предоставлять лечение и отдых одиноким нуждающимся гражданам (1200 человек) в Центре социальной помощи на 50 мест
Информация акиму области
Департамент координации занятости и социальных программ области,  аким г. Павлодара
II, III, IV кварталы
15,3 млн. тенге  по программе 451.014.000 "Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа"
Бюджет г. Павлодара
2. Обеспечение дальнейшего экономического роста, снижение безработицы путем создания благоприятных условий для реализации трудового потенциала населения
11.
Создать 4400 новых постоянных рабочих мест
Информация акиму области
Департаменты координации занятости и социальных программ; предпринимательства  и промышленности; сельского хозяйства; пассажирского транспорта и автомобильных дорог области, акимы городов и районов
II, III, IV кварталы
Финансирование не требуется
12.
Трудоустроить на вакантные рабочие места 6000 человек
Информация акиму области
Департамент координации занятости и социальных программ области, акимы городов и районов
II, III, IV кварталы
Финансирование не требуется
13.
Практиковать регулярное проведение ярмарок вакансий
Информация акиму области
Департамент координации занятости и социальных программ области, акимы городов и районов
II, III, IV кварталы
Финансирование не требуется
14.
Обеспечить функционирование информационной базы данных по ситуации на рынке труда области и созданию новых рабочих мест
Информация акиму
области
Департамент координации занятости и социальных программ области;
акимы городов и районов
II, III, IV
кварталы
Финансирование не требуется
15.
Продолжить практику организации социальных рабочих мест - 1290
Информация акиму области
Департамент координации занятости и социальных программ области, акимы городов и районов
II, III, IV кварталы

"Халықты жұмыспен қамту саласында азаматтарды әлеуметтiк қорғау жөнiндегi қосымша шаралар" 451.002.102 бағдарламасы бойынша 35,2 млн. теңге
Қалалар мен аудандардың бюджеттерi
16.
Облыстың жұмыспен қамту органдарында тiркелген 8090 жұмыссыздар үшiн уақытша қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi, қалалар мен аудандардың әкiмдерi
II, III, IV тоқсандар
"Қоғамдық жұмыстар"  451.002.100 бағдарламасы бойынша 187,9 млн. теңге
Қалалар мен аудандардың бюджеттерi
17.
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ауыл шаруашылық өнiм өндiрушiлердi бюджеттен екiншi деңгейдегi банктермен ортақ қаржыландыру қағидалары негiзiнде кредиттеудi жалғастыру
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс ауыл шаруашылығы департаментi
II, III, IV тоқсандар
"Ауылшаруашылық товар өндiрушiлердi кредиттеу" 10.1.255.003 бағдарламасы бойынша 222 млн. теңге
Облыстық бюджеттiң, қалалар мен аудандардың және екiншi деңгейдегi банктердiң қаражаты
18.
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жаңа жұмыс орындарын ашу мақсатында шағын кәсiпкерлiктiң аса маңызды жобаларын кредиттеудi қамтамасыз ету
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс кәсiпкерлiк және өнеркәсiп департаментi, қалалар мен аудандардың әкiмдерi
II, III, IV тоқсандар
"Жергiлiктi деңгейде шағын кәсiпкерлiктi дамыту үшiн кредит беру" 13.3.265.004 бағдарламасы бойынша 50 млн. теңге
Облыстық бюджет
19.
Кәсiби даярлау, қайта даярлау, бiлiктiлiгiн арттыру арқылы  жұмыссыздардың еңбек рыногындағы бәсекеге жарамдылығын арттыру, 1250 адамды даярлауға жiберу
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар; бiлiм беру департаменттерi, қалалар мен аудандардың әкiмдерi
II, III, IV тоқсандар
"Жұмыссыздарды кәсiби даярлау және қайта даярлау"  451.002.101 бағдарламасы бойынша 11,8 млн. теңге, "Кәсiптiк мектептер мен лицейлер" 261.008.100 бағдарламасы бойынша 10,6 млн. теңге
Облыстық бюджет, қалалар мен аудандардың бюджеттерi
20.
Шағын кредиттер  беру арқылы жұмыссыз және тұрмысы төмен (әсiресе ауылдық жерлердегi) әйелдердiң өзiн-өзi жұмыспен қамтуына қолдау көрсетудi қамтамасыз ету
Облыс әкiмiне ақпарат
Аз қамтамасыз етiлген азаматтарды қолдау жөнiндегi аймақтық қор (келiсiм бойынша)
II, III, IV тоқсандар
Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған  қаражат көздерi
3. Халықтың базалық бiлiмге, бастапқы медициналық көмекке қол жетiмдiлiгiн арттыру, мемлекеттiк әлеуметтiк көмек көрсетудiң атаулылығын қамтамасыз ету. Кедейлiкке демографиялық және көшi-қон факторларының әсерiн бәсеңдету
21.
Иммиграция квоталары бойынша келген оралмандарды уақытында қабылдау, орналастыру және тұрғын үймен қамтамасыз ету жөнiнде шаралар қолдану
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс бойынша көшi-қон жөнiндегi комитетiнiң басқармасы (келiсiм бойынша)
II, III, IV тоқсандар
Тиiстi бюджеттiк бағдарламалар қаражаты шегiнде
Республикалық бюджет
22.
Ана мен бала өлiмiн азайту жөнiнде шаралар қолдану
Облыс әкiмiне ақпарат бере отырып, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес әйелдер мен балаларға көрсетiлетiн медициналық көмек, көрсетiлген медициналық қызметтер тарифтерiн көтеру жөнiндегi бюджеттiк бағдарламаларды басымдықты қаржыландыруды қамтамасыз ету
Облыс әкiмдiгiнiң қаулысы Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс денсаулық сақтау департаментi, қалалар мен аудандардың әкiмдерi
II тоқсан
IV тоқсан
"Бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсетудiң және денсаулық сақтау ұйымдары  мамандарының жолдамалары бойынша стационарлық  медициналық көмек көрсету" 5.254.004.00 бағдарламасы бойынша  облыстық бюджеттен 548,5 млн. теңге,
"Халыққа бастапқы медициналық көмек көрсету" 5.253.010.00 бағдарламасы бойынша облыстық бюджеттен 659 млн. теңге,  республикалық бюджеттен 74,7 млн. теңге
Республикалық бюджет,
облыстық бюджет
23.
Өмiрлiк маңызды  дәрiлiк заттардың сапасына мемлекеттiк бақылауды қамтамасыз ету
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс бойынша фармацевтикалық бақылау басқармасы (келiсiм бойынша), облыс денсаулық сақтау департаментi
IV тоқсан
Қаржыландыруды қажет етпейдi
24.
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес фельдшерлiк- акушерлiк пункттердiң (ФАП-тың), фельдшерлiк пункттердiң (ФП) медициналық қызметкерлерiнiң дәрiлiк заттарды сатуын ұйымдастыру есебiнен аз қамтамасыз етiлген азаматтар мен шалғайдағы ауылдық аудандарда тұратын халықтың дәрiлiк  көмекке қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс бойынша фармацевтикалық бақылау басқармасы (келiсiм бойынша), облыс денсаулық сақтау департаментi, аудандардың әкiмдерi
IV тоқсан
Қаржыландыруды қажет етпейдi
25.
Экологиялық жағынан қолайсыз шалғайдағы  ауылдардың халқына медициналық қызмет көрсетудi жақсарту жөнiнде арнайы шараларды әзiрлеу
Облыс әкiмiне ақпарат
Аудан әкiмдiктерiнiң қаулылары
Облыс денсаулық сақтау департаментi
Аудан әкiмдерi
II тоқсан
IV тоқсан
Қаржыландыруды қажет етпейдi
26.
Экологиялық жағынан қолайсыз шалғайдағы ауылдық елдi мекендердiң халқына медициналық қызмет көрсетудi жақсарту жөнiндегi шаралар жүргiзу
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс денсаулық сақтау департаментi
II, III, IV тоқсандар
Қаржыландыруды қажет етпейдi
27.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң белгiлеген квотасы бойынша балаларды, соның iшiнде әлеуметтiк жағынан қолайсыз отбасыларының балаларын республикалық санаторийлер мен клиникаларға жiберу
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс денсаулық сақтау департаментi
II, III, IV тоқсандар
Қаржыландыруды қажет етпейдi
28.
Бұқаралық ақпарат құралдары арқылы салауатты өмiр салтын насихаттауды қамтамасыз ету Жастар арасында АҚТҚ/ ЖҚТБ-ның алдын алу жөнiнде түсiндiру жұмыстарын жүргiзу
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс денсаулық сақтау департаментi, қалалар мен аудандардың әкiмдерi
IV тоқсан
Қаржыландыруды қажет етпейдi
29.
Жеңiлдiктi рецептiлердi жаздырып алуға  құқығы бар азаматтардың жеке санаттарын тегiн емханалық еммен қамтамасыз ету
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс денсаулық сақтау департаментi, қалалар мен аудандардың әкiмдерi
II тоқсан

35,.2 млн. тенге по программе 451.002.102. "Дополнительные меры по социальной защите граждан в сфере занятости населения"
Бюджеты городов  районов
16.
Организовать временные общественные работы для  8090 безработных, зарегистрированных в органах занятости области
Информация акиму области
Департамент координации занятости и социальных программ области, акимы городов и районов
II, III, IV кварталы
187,9 млн. тенге по программе 451.002.100 "Общественные работы"
Бюджеты городов и районов
17.
Продолжить в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан кредитование производителей  сельскохозяйственной продукции из бюджета на принципах софинансирования с банками второго уровня
Информация акиму области
Департамент сельского  хозяйства области
II, III, IV кварталы
222 млн. тенге по программе 10.1.255.003 "Кредитование сельхозтоваропроизводителей"
Средства областного бюджета, бюджетов городов и районов, банков второго уровня
18.
В соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан обеспечить кредитование актуальных проектов малого предпринимательства с целью создания новых рабочих мест
Информация акиму области
Департамент предпринимательства и промышленности области, акимы городов и районов
II, III, IV кварталы
50 млн. тенге по программе 13.3.265.004 "Кредитование для развития малого предпринимательства на местном уровне"
Областной бюджет
19.
Повышать конкурентоспособность безработных на рынке труда через организацию их профессиональной подготовки,  переподготовки, повышение квалификации, направить на подготовку  1250 человек
Информация акиму области
Департаменты координации занятости и социальных программ; образования области, акимы городов и районов
II, III, IV кварталы
11,8 млн. тенге по программе 451.002.101 "Профессиональная подготовка и переподготовка безработных" 10,6 млн.тенге по программе 261.008.100 "Профессиональные школы и лицеи"
Областной бюджет, бюджеты городов и районов
20.
Обеспечить поддержку самозанятости безработных и малоимущих женщин (особенно на селе) путем выдачи микрокредитов
Информация акиму области
Региональный фонд по поддержке малообеспеченных граждан (по согласованию)
II, III, IV кварталы
Финансовые источники, не запрещенные законодательством Республики Казахстан
3. Повышение доступности для населения базового образования, первичной медицинской помощи, обеспечение адресности оказания государственной социальной помощи. Смягчение влияния на бедность демографических и миграционных факторов
21.
Принять меры для своевременного приема, размещения, устройства и обеспечения жильем репатриантов, прибывших по квоте иммиграции
Информация акиму области
Управление комитета по миграции по области (по согласованию)
II, III, IV кварталы
В пределах средств соответствующих бюджетных программ
Республиканский бюджет
22.
Принять меры по снижению материнской и детской смертности
Обеспечить приоритетное финансирование бюджетных программ по оказанию медицинской помощи женщинам и детям, увеличить в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, тарифы за   оказываемые  медицинские услуги с представлением информации акиму области
Постановление акимата области
Информация акиму области
Департамент здравоохранения области, акимы городов и районов
II квартал
IV квартал
548,5 млн. тенге из областного бюджета по программам: 5.254.004.00 "Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения" 659  млн. тенге из областного бюджета по программе 5.253.010.00
"Оказание первичной медико-санитарной помощи населению" 74,7 млн. тенге из республиканского бюджета
Республиканский бюджет, областной бюджет
23.
Обеспечить государственный контроль за качеством жизненно важных лекарственных средств
Информация акиму области
Управление фармацевтического контроля по области (по согласованию), департамент здравоохранения области
IV квартал
Финансирование не требуется
24.
В соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан обеспечить доступность лекарственной помощи малообеспеченным гражданам и населению, проживающему в отдаленных сельских районах, за счет организации реализации лекарственных средств медицинскими работниками фельдшерских акушерских пунктов (ФА Пов), фельдшерских пунктов (ФП)
Информация акиму области
Управление фармацевтического контроля по области (по согласованию), департамент здравоохранения области, акимы районов
IV квартал
Финансирование не требуется
25.
Разработать специальные меры по улучшению медицинского обслуживания населения отдаленных сел экологически неблагополучных районов
Информация акиму области
Постановления акиматов районов
Департамент здравоохранения области Акимы районов
II квартал
IV квартал
Финансирование не требуется
26.
Проводить  мероприятия по улучшению медицинского обслуживания населения отдаленных сельских населенных пунктов и экологически неблагополучных районов
Информация акиму области
Департамент здравоохранения области
II, III, IV кварталы
Финансирование не требуется
27.
По квоте, установленной Министерством здравоохранения Республики Казахстан, направлять в республиканские санатории и клиники детей, в том числе из социально неблагополучных семей
Информация акиму области
Департамент здравоохранения области
II, III, IV кварталы
Финансирование не требуется
28.
Обеспечить пропаганду здорового образа жизни средствами массовой информации Проводить разъяснительную работу по профилактике ВИЧ/СПИДа в молодежной среде
Информация акиму области
Департамент здравоохранения области, акимы городов и районов
IV квартал
Финансирование не требуется
29.
Обеспечить бесплатное амбулаторное лечение отдельных категорий граждан, имеющих право на выписку льготных рецептов
Информация акиму области
Департамент здравоохранения области, акимы городов и районов
II квартал

"Жергiлiктi деңгейде халықты сырқаттылықтың жеке түрлерi бойынша арнайы азық-түлiкпен және  дәрiлiк заттармен қамтамасыз ету" 5.253.008.100 бағдарламасы  бойынша 140,1 млн. теңге
Облыстық бюджет
30.
Бюджет қаражатының жалпыға мiндеттi оқу қорына дер кезiнде және толық аударылуын қамтамасыз ету, осы қаражаттың тиiмдiлiгiн арттыру және жұмсалуын бақылауды күшейту
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс бiлiм беру департаментi, қалалар мен аудандардың әкiмдерi
II, III, IV тоқсандар
"Жалпы бiлiм берiп оқыту" 454.008.000  бағдарламасы бойынша 71,9 млн. теңге
Қалалар мен аудандардың  бюджеттерi, ҚР заңнамасымен  тыйым салынбаған  қаражат көздерi
31.
Тиiстi мектептерi жоқ елдi мекендерден балаларды мектептерге үздiксiз жеткiзiп тұруды қамтамасыз ету
Аудан әкiмдерiнiң актiлерi
Облыс әкiмiне ақпарат
Аудандардың әкiмдерi
Облыс бiлiм беру департаментi
II тоқсан
II, IV тоқсандар
"Ауылдық (селолық) жерлерде оқушыларды мектепке тегiн апарып және қайта әкелудi ұйымдастыру"  123.005.000 бағдарламасы бойынша 30,9 млн. теңге
Қалалар мен аудандардың бюджеттерi
32.
Оқушыларды, әсiресе аз қамтамасыз етiлген отбасыларының балаларын тереңдетiлген профилактикалық медициналық байқаудан өткiзудi ұйымдастыру
Облыс бiлiм беру департаментi директорының бұйрығы
Облыс бiлiм беру;
денсаулық сақтау департаменттерi
III тоқсан
Қаржыландыруды қажет етпейдi
33.
Балалар мен жасөспiрiмдердiң, әсiресе аз қамтамасыз етiлген отбасылары балаларының (13600 адамнан кем емес) жазғы демалысын, оларды сауықтыруды және жұмыспен қамтуды ұйымдастыру
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс бiлiм беру департаментi, қалалар мен аудандардың әкiмдерi
III тоқсан
"Жалпы бiлiм берiп оқыту" 454.008.000- бағдарламасы бойынша 10 млн. теңге
Қалалар мен аудандардың  бюджеттерi, ҚР заңнамасымен  тыйым салынбаған  қаражат көздерi
34.
Медициналық көрсеткiштерге сәйкес кем дегенде 50 мүгедек баланы оқыту үшiн мамандықтар тiзбесiн кеңейту
Облыс бiлiм беру департаментi директорының бұйрығы
Облыс бiлiм беру департаментi
III тоқсан
"Кәсiптiк мектептер  мен лицейлер" 261.008.100 бағдарламасы бойынша 3,2 млн. теңге
Облыстық бюджет
35.
Кәсiптiк мектептерде (лицейлерде) оқитын аз қамтамасыз етiлген отбасыларынан шыққан балаларды, жетiм балаларды және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды бiржолғы тегiн ыстық тамақпен қамтамасыз ету
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс бiлiм беру департаментi
III тоқсан
"Кәсiптiк мектептер  мен лицейлер" 261.008.100 бағдарламасы бойынша 78,4 млн. теңге
Облыстық бюджет
36.
Кем дегенде 50 ауру жетiм балалардың облыстың санаторийлерi мен профилакторийлерiнде емделуiн ұйымдастыру
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс бiлiм беру департаментi
III тоқсан

140,1 млн. тенге по программе 5.253.008.100 "Обеспечение специализированными продуктами питания и лекарственными средствами населения по отдельным видам заболеваний на местном уровне"
Областной бюджет
30.
Обеспечить своевременное и полное отчисление бюджетных средств в фонды всеобуча, повышение эффективности и усиление контроля за расходованием данных средств
Информация акиму области
Департамент образования области, акимы городов и районов
II, III, IV кварталы
71,9 млн. тенге по программе 454.008.000 "Общеобразовательное обучение"
Бюджеты городов и районов, иные финансовые источники, не запрещенные законодательством Республики Казахстан
31.
Обеспечить бесперебойную доставку в школы детей из населенных пунктов, не имеющих соответствующих школ
Акты акимов районов
Информация акиму
области
Акимы районов
Департамент образования области
II квартал
II, IV кварталы
30,9 млн. тенге по программе 123.005.000 "Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности"
Бюджеты  городов и районов
32.
Организовать углубленное проведение профилактического медицинского осмотра школьников, особенно детей из малообеспеченных семей
Приказ начальника департамента образования области
Департаменты образования;
здравоохранения области
III квартал
Финансирование не требуется
33.
Обеспечить организацию летнего отдыха, оздоровления и занятости детей и подростков, особенно детей из малообеспеченных семей (не менее 13600 человек)
Информация акиму области
Департамент образования области, акимы городов и районов
III квартал
10 млн. тенге по программе 454.008.000 "Общеобразовательное обучение"
Бюджеты городов и районов, иные финансовые источники, не запрещенные законодательством Республики Казахстан
34.
Расширить перечень профессий для  обучения не менее 50 детей-инвалидов в соответствии с медицинскими показаниями
Приказ начальника департамента образования области
Департамент образования области
III квартал
3,2 млн. тенге   по программе  261.008.100 "Профессиональные школы и лицеи"
Областной бюджет
35.
Обеспечить одноразовым бесплатным горячим питанием учащихся профессиональных школ (лицеев) из малообеспеченных семей, детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей
Информация акиму области
Департамент образования области
III квартал
78,4 млн. тенге  по  программе 261.008.100 "Профессиональные школы и лицеи "
Областной бюджет
36.
Организовать лечение не менее 50 больных детей-сирот в санаториях и профилакториях области
Информация акиму области
Департамент образования области
III квартал

"Арнайы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм берiп оқыту" 261.003.000 бағдарламасы, "Жетiмдер  мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қорғау" 261.015.000  бағдарламалары бойынша 1 млн. теңге
Облыстық бюджет
4. Халыққа инфрақұрылымдық қызмет көрсетудi  қамтамасыз етудi жақсарту
37.
Ауылдағы елдi мекендердi және табиғи су қоймалары мен су көздерiнен қашықтағы өңiрлердi сапалы ауыз сумен қамтамасыз етуге арналған магистральды топтық су құбырларын және сумен қамтамасыз ету объектiлерiн қайта құруды жалғастыру
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаментi, қалалар мен аудандардың әкiмдерi
II, III, IV тоқсандар
"Сумен жабдықтау жүйесiн дамыту" 7.2. 266.007 бағдарламасы бойынша облыстық бюджеттен 80 млн. теңге,  республикалық бюджеттен 336,8 млн. теңге
Облыстық, республикалық бюджеттер
38.
Шалғайдағы ауылдардан аудан орталықтарына дейiнгi залалды әлеуметтiк маңызды автомобиль жолаушылар тасымалдарына берiлетiн демеу қаржыларды ескеру
Қалалар мен аудандар әкiмдiктерiнiң қаулылары
Облыс әкiмiне ақпарат
Қалалар мен аудандардың әкiмдерi
Облыс жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары департаментi
II тоқсан
IV  тоқсан
"Ауданаралық (қалааралық) көлiк қатынасын ұйымдастыру" 12.9.268.005 бағдарламасы бойынша 1,57 млн. теңге
Қалалар мен аудандардың бюджеттерi
5. Қолайсыз экологиялық факторлардың кедейлiкке тигiзетiн әсерiн төмендету
39.
Бұрыңғы Семей ядролық полигонына iргелес жатқан Май, Лебяжi және Баянауыл аудандары аумағының бөлiгiне радиологиялық зерттеу жүргiзу
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаментi
II, III, IV  тоқсандар
"Жергiлiктi деңгейде қоршаған ортаны қорғау жөнiндегi iс-шараларды  жүргiзу" 10.5.254.008. бағдарламасы бойынша 12,5 млн. теңге
Облыстық бюджет
40.
Табиғат пайдаланушылардың қоршаған ортаны жақсарту жөнiндегi табиғатты қорғау iс-шараларын iске асыру
Облыс әкiмiне ақпарат
Қоршаған ортаны қорғау облыстық басқармасы (келiсiм бойынша)
IV тоқсан
Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған  қаражат көздерi
6. Кедейлiк деңгейiн төмендетудегi қоғамдық институттардың қызметiн жақсарту жөнiндегi шаралар
41.
Облыс әкiмiнiң облыстық кәсiподақтар кеңесiмен, "Павлодар облысы кәсiпкерлерi форумы" кәсiпкерлер қауымдастығымен 2003-2005 жылдарға арналған әлеуметтiк- экономикалық және еңбек қатынастары саласындағы әлеуметтiк  серiктестiк мәселелерi жөнiндегi Келiсiмiнiң орындалуын қамтамасыз ету
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс әкiмi, облыстық кәсiподақтар кеңесi (келiсiм бойынша), "Павлодар облысы кәсiпкерлерi форумы" қауымдастығы (келiсiм бойынша)
II, III, IV тоқсандар
Қаржыландыруды қажет етпейдi
42.
Еңбек ұжымдарының барлық меншiк нысандарындағы кәсiпорындар мен ұйымдардың жұмыс берушiлерiмен ұжымдық еңбек шарттарын жасасуы
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыстық кәсiподақтар кеңесi (келiсiм бойынша), "Павлодар облысы кәсiпкерлерi форумы" қауымдастығы (келiсiм бойынша)
II тоқсан
Қаржыландыру қажет емес
43.
Санаторий- профилакторийлерде, балаларды сауықтыру лагерьлерiнде және демалыс базаларында емделу жолдамалары құнын жартылай төлеу
Облыс әкiмiне  ақпарат
Облыстық кәсiподақтар кеңесi (келiсiм бойынша)
IV тоқсан
Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған қаражат көздерi
44.
үкiметтiк емес ұйымдардың қатысуымен тұрмысы төмендер үшiн олардың заңды құқықтары мен мүдделерiн қорғау жөнiндегi тегiн заң консультацияларын беру жөнiндегi жұмысты жалғастыру
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыстық кәсiподақтар кеңесi (келiсiм бойынша)
II, III, IV тоқсандар
Қаржыландыруды қажет етпейдi
45.
2003-2005 жылдарға арналған облыста кедейлiктi төмендету жөнiндегi бағдарламаны iске  асырудың нәтижелерiн (теледидар роликтерi, басылым БАқ-та мақалалар, қалқанды жарнамалар, кiтапшалар, түйiндеме- парақтар және басқа да ақпараттық материалдар) жариялап отыру
Облыс әкiмiне ақпарат
Қалалар мен аудандардың әкiмдерi, облыс экономика және бюджеттiк жоспарлау; жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаменттерi
II, III, IV тоқсандар
Қалалар мен аудандардың бюджеттерi

1 млн. тенге  по программам 261.003.000 "Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам", 261.015.000 "Социальное обеспечение сирот и детей, оставшихся без попечения родителей"
Областной бюджет
4. Улучшение обеспечения населения услугами инфраструктуры
37.
Продолжить реконструкцию магистральных групповых водопроводов и объектов водоснабжения для обеспечения сельских населенных пунктов и регионов, отдаленных от естественных водоемов и водных источников, качественной питьевой водой
Информация акиму области
Департамент природных ресурсов и регулирования природопользования области, акимы городов и районов
II, III, IV кварталы
80 млн. тенге из областного бюджета, 336,8 млн. тенге из республиканского бюджета  по программе 7.2.266.007 "Развитие системы водоснабжения"
Областной, республиканский бюджеты
38.
Предусмотреть дотацию убыточных социально значимых маршрутов автомобильных пассажирских перевозок от райцентров до областного центра и от отдаленных сел до райцентров
Постановления акиматов городов и районов
Информация акиму области
Акимы городов и районов
Департамент пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
II квартал
IV квартал
1,57 млн. тенге по программе 12.9.268.005 "Организация межрайонного (межгородского) транспортного сообщения"
Бюджеты городов и районов
5. Снижение  неблагоприятного воздействия экологических факторов на бедность
39.
Проводить радиологическое обследование части территории Майского, Лебяжинского и Баянаульского районов, прилегающих к бывшему Семипалатинскому ядерному полигону
Информация акиму области
Департамент природных ресурсов и регулирования природопользования области
II, III, IV кварталы
12,5 млн. тенге по программе 10.5.254.008 "Проведение мероприятий по охране окружающей среды на местном уровне"
Областной бюджет
40.
Реализовать природоохранные мероприятия природопользователями по улучшению окружающей природной среды
Информация акиму области
Областное управление охраны окружающей среды (по согласованию)
IV квартал
Финансовые источники, не запрещенные законодательством Республики Казахстан
6. Меры по улучшению деятельности институтов общества для снижения уровня бедности
41.
Обеспечить выполнение Соглашения акима области с областным советом профсоюзов, Ассоциацией "Форум предпринимателей Павлодарской области" по вопросам социального партнерства в сфере социально-экономических и трудовых отношений на 2003-2005 годы
Информация акиму области
Аким области, областной совет профсоюзов (по согласованию), Ассоциация "Форум предпринимателей Павлодарской области" (по согласованию)
II, III, IV кварталы
Финансирование не требуется
42.
Заключать коллективные договора трудовых коллективов с работодателями предприятий и организаций всех форм собственности
Информация акиму области
Областной совет профсоюзов (по согласованию), Ассоциация "Форум предпринимателей Павлодарской области" (по согласованию)
II квартал
Финансирование не требуется
43.
Производить частичную оплату стоимости путевок на лечение в санаториях-профилакториях, оздоровительных детских лагерях и на базах отдыха
Информация акиму
области
Областной совет профсоюзов (по согласованию)
IV квартал
Финансовые источники, не запрещенные законодательством Республики Казахстан
44.
Продолжать работу с участием неправительственных организаций по оказанию бесплатных юридических консультаций для малоимущих с целью защиты их законных прав и интересов
Информация акиму области
Областной совет профсоюзов (по согласованию)
II, III, IV кварталы
Финансирование не требуется
45.
Освещать результаты реализации программы по снижению бедности в области на 2003-2005 годы (телевизионные ролики, статьи в печатных СМИ, рекламные щиты, брошюры, листы-резюме и другие информационные материалы)
Информация акиму области
Акимы городов и районов, департаменты экономики и бюджетногопланирования, координации занятости и социальных программ  области
II, III, IV кварталы
Бюджеты городов и районов