2004 жылдың 12 қарашасындағы Алматы қаласы Әкімдігінің "2004 жылдың 1-ші қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Облыстардың, Астана және Алматы қалалары жергілікті атқарушы органдарының Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде салынған тұрғын үйді Қазақстан Республикасының азаматтарына сату ережесін бекіту туралы" N 923 қаулысын жүзеге асыру шаралары туралы" N 4/928 Қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің 2005 жылғы 19 қыркүйектегі N 4/613 қаулысы. Алматы қалалық Әділет Департаментінде 2005 жылғы 17 қазанда N 674 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 16 қаңтардағы N 1/79 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2007.01.16 N 1/79 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т. қараңыз).
2005 жылдың 29-шы маусымында бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылдың 1-ші қыркүйегіндегі N 923 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 649 қаулысын жүзеге асыру мақсатында Алматы қаласының Әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2004 жылдың 7 қарашасындағы Алматы қаласының Әділет Департаментінде N 627 болып тіркеліп, 2004 жылдың 14 қарашасындағы N 249 "Вечерний Алматы" және 2004 жылдың 12 қарашасындағы N 142 "Алматы ақшамы" газеттерінде жарияланған, 2004 жылдың 12 қарашасындағы Алматы қаласы Әкімдігінің "2004 жылдың 1-ші қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Облыстардың, Астана және Алматы қалалары жергілікті атқарушы органдарының Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде салынған тұрғын үйді Қазақстан Республикасының азаматтарына сату ережесін бекіту туралы" N 923 қаулысын жүзеге асыру шаралары туралы" N 4/928 қаулысына келесі өзгерістер енгізілсін:
Аталған қаулымен бекітілген ипотекалық несие мен тұрғын үй құрылысының жинақтау қоры жүйесі арқылы баспанамен қамтамасыз ету Механизмінде:
3-тармақтың 1 тармақшасы төмендегідей болсын:
"1) тұрғын үйдің пайдалануға берілуіне 4 ай қалғанда бұқаралық ақпараттар құралдарында, қаланың аудандық әкімшіліктерінде, мемлекеттік мекемелерде, кәсіпорындар мен ұйымдарда тұрғын үйлерді тарату тәртібі мен шарттары туралы хабарландырулар жасалынады";
4-тармақтың 4, 5, 6 тармақшалары алынып тасталсын;
5-тармақтың 1 тармақшасы алынып тасталсын;
7-тармақтағы "3 (үш) жұмыс күннің ішінде" деген сөйлем "тұрғын үйді пайдалануға берілуден 2 ай бұрын" деп өзгертілсін;
9-тармақ төмендегідей өзгертілсін:

О внесении изменений в постановление Акимата города Алматы от 12 ноября 2004 года N 4/928 "О мерах по реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2004 года N 923 "Об утверждении Правил реализации местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы гражданам Республики Казахстан жилья, построенного в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы"
Постановление Акимата города Алматы от 19 сентября 2005 года N 4/613. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 17 октября 2005 года за N 674. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 16 января 2007 года N 1/79
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 16 января 2007 года N 1/79 (порядок введения в действие см. п.5).
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2005 года N 649 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2004 года N 923", акимат города Алматы  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Акимата города Алматы от 12 ноября 2004 года N 4/928 "О мерах по реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2004 года N 923 "Об утверждении Правил реализации местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы гражданам Республики Казахстан жилья, построенного в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы" зарегистрированном в Департаменте юстиции города Алматы 7 декабря 2004 г. N 627, опубликовано в газетах "Вечерняя Алматы" N 249 от 14 декабря 2004 г. и "Алматы ақшамы" N 142 от 12 декабря 2004 г., следующие изменения:
В Механизме оформления жилищ, реализуемых путем использования систем ипотечного кредитования и жилищных строительных сбережений, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 1 пункта 3 изложить в следующей редакции:
"1) за четыре месяца до ввода жилья в эксплуатацию распространяет информацию об условиях и порядке реализации жилья в средствах массовой информации";
в пункте 4 подпункты 4, 5, 6 исключить;
в пункте 5 подпункт 1 исключить;
в пункте 7 слова "в течении 3 (трех) рабочих дней" заменить словами "за два месяца до ввода жилья в эксплуатацию";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"9. Қарыз беруші тұрғын үйді пайдалануға берілуден екі ай бұрын азаматтардың төлем қабілеттігін анықтап, Тұрғын үй басқармасына қарыз алатын азаматтардың аты-жөндерін береді.";
10-тармақ төмендегідей болып өзгертілсін:
"10. Тұрғын үй басқармасы қарыз берушілерден азаматтардың төлем қабілеттіктері туралы хабарлама алғаннан кейін, 2004 жылдың 1-ші қыркүйегіндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасы бойынша облыстардың, Астана және Алматы қалалары жергілікті атқарушы органдарының Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғын үймен қамтамасыз ету ережесін бекіту жөніндегі N 923 қаулының 3 тарауында көрсетілген құжаттар бойынша деректерді көрсетіп тізім құрайды.
Тұрғын үйге жекеменшік құқығын мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін Тұрғын үй басқармасы он жұмыс күннің ішінде заңда белгіленген тәртіп бойынша Қазақстан Республикасының азаматымен тұрғын үйді сатып алу-сату келісім шартын жасайтын мезгілдегі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген Америка құрама Штаттары долларының құнын теңгеге шаққандағы курсы бойынша тұрғын үйдің құнын анықтап келісім шартқа отырады.
Қазақстан Республикасы азаматының мемлекеттік тіркеуден өтіп, бюджеттік алымдардың төленгенін растайтын және жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжатты өткізгеннен кейін Тұрғын үй басқармасы заңда белгіленген тәртіп бойынша азаматтың атына осы тұрғын үйге құқын мемлекеттік тіркеуден өткізеді, ал азамат Тұрғын үй басқармасы көрсеткен реквизиттер бойынша алғашқы жарна сомасын төлейді.
Тұрғын үйге жекеменшік құқығын мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін Тұрғын үй басқармасы құқықтық құжаттардың түпнұсқасын қарыз берушіге береді.";
11-тармақ төмендегідей болып өзгертілсін:
"11. Сатып алу-сату шартының барлық тармақтарын орындау мақсатында арыз иесі шартқа отыру кезінде өкілетті органға салық деректемелерін хабарлайды.".
2. Осы қаулының орындалуын қадағалау қала Әкімінің орынбасары А.Сманқұловқа жүктелсін.
Алматы қаласының Әкімі        И.Тасмағамбетов
Әкімдік хатшысы               К.Тәжиева

"9. Заимодатель за два месяца до сдачи жилья в эксплуатацию определяет платежеспособность граждан и представляет в Управление жилья фамилии граждан, которым заимодателем планируется предоставить заем.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Управление жилья после получения от заимодателей информации о гражданах, платежеспособность которых подтверждена, формирует единый список граждан с отражением данных, указанных в документах, предусмотренных пунктом 3 Правил реализации местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы гражданам Республики Казахстан жилья построенного в рамках Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2004 года N 923.
Управление жилья в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации право собственности на жилье в установленном законодательством порядке заключает с гражданами Республики Казахстан договор купли-продажи жилья, цена которого определяется по официальному курсу тенге к доллару Соединенных Штатов Америки, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на момент заключения договора.
После представления гражданином Республики Казахстан документа, подтверждающего уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию права на недвижимое имущество и сделок с ним, Управление жилья осуществляет государственную регистрацию права собственности на жилье за гражданином в установленном законодательством порядке, а гражданин вносит сумму первоначального взноса по реквизитам, указанным Управлением жилья.
После регистрации права собственности на жилье Управление жилья передает оригиналы правоустанавливающих документов заимодателю."
Пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. В целях исполнения всех пунктов договора купли-продажи, заявитель при заключении договора информирует уполномоченный орган о налоговых реквизитах.".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Акима города Алматы А. Сманкулова.
Аким города Алматы       И. Тасмагамбетов
Секретарь Акимата         К. Тажиева