Алматы қаласындағы жер салығының мөлшерлемелерін бекіту туралы
IІІ сайланған Алматы қалалық Мәслихатының XІХ сессиясының 2005 жылғы 18 қарашадағы N 193 шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2005 жылы 15 желтоқсанда N 683 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қалалық мәслихатының 2009.10.30 № 253 шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 332, 333, 337 және 338 бабының 1 тармағына сәйкес ІІІ-сайланған Алматы қаласы Мәслихаты  ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы қаласындағы жер салықтарының мөлшерлемелері бекітілсін:
Алматы қаласы бойынша (жерді аймақтарға бөлу жобасына сәйкес) N 1 қосымша;
Үй іргесіндегі жер учаскелеріне, 1000 шаршы метрден асатындарға, N 2 қосымша;
автотұрақтар, жанармай құю бекеттері және базарлар орналасқан жер телімдері үшін, N 3 қосымша.
2. ІІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы кезектен тыс ХХІ-сессиясының "Алматы қаласындағы жер салығының төлемдерінің мөлшерлемелерін бекіту туралы" шешімнің (2002 жылғы 29 желтоқсанда N 503 тіркелген, "Алматы Ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған) және ІІІ-сайланған Алматы қаласы Мәслихатының 2003 жылғы 24 желтоқсандағы ІV-сессиясының "ІІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы кезектен тыс ХХІ-сессиясының "Алматы қаласындағы жер салығының төлемдерінің мөлшерлемелерін бекіту туралы" N 22 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (2003 жылғы 31 желтоқсанда N 575 тіркелген, "Алматы Ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған) шешімдерінің күші жойылсын.
3. Осы шешім күшіне 2006-жылғы қаңтардың 1-інен кіреді.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссияға (А.И.Шелипанов) және Алматы қаласы бойынша салық комитетінің төрағасы Қ.Е.Баеділовке жүктелсін.
ІІІ сайланған Алматы қаласы
Мәслихатының ХІХ-сессиясының
төрағасы                           Қ. Шалабаев
ІІІ-сайланған Алматы қаласы
Мәслихатының хатшысы              Т. Мұқашев
ІІІ-сайланған
Алматы қаласы Мәслихатының
ХІХ-сессиясының
2005 жылғы 18 қыркүйектегі
N 193 шешіміне N 1 қосымша
Алматы қаласы бойынша жер салықтарының
мөлшерлемелері (жерді аймақтарға бөлу
жобасының (схемасының) негізінде)
(теңгемен)
Ең төменгі мөлшерлеме
Ең жоғарғы мөлшерлеме
Бір шаршы метр аумаққа
28,95
43,42
ІІІ сайланған Алматы қаласы
Мәслихатының ХІХ-сессиясының
төрағасы                              Қ. Шалабаев
ІІІ-сайланған Алматы қаласы
Мәслихатының хатшысы                  Т. Мұқашев
ІІІ-сайланған
Алматы қаласы Мәслихатының
ХІХ-сессиясының
2005 жылғы 18 қыркүйектегі
N 193 шешіміне№N 2 қосымша
1000 шаршы метрден асатын үй іргесіндегі
жер учаскелеріне салынатын салық
мөлшерлемелері
1000 шаршы метрден асатын жер учаскелерінің салық мөлшерлемелері
Бір шаршы метрге 6 теңге
ІІІ сайланған Алматы қаласы
Мәслихатының ХІХ-сессиясының
төрағасы                               Қ. Шалабаев
ІІІ-сайланған Алматы қаласы
Мәслихатының хатшысы                   Т. Мұқашев
ІІІ-сайланған
Алматы қаласы Мәслихатының
ХІХ-сессиясының
2005 жылғы 18 қыркүйектегі
N 193 шешіміне№N 3 қосымша
Аумақ үшін бөлінген елді-
мекендердің жерлері
Автотұрақтар
Жергілікті атқарушы органдар анықтаған орындарға сауда
нүктелері тікелей орналас-
тырылған базарлар
Барлық санаттағы авто
жанармай стансалары
Автокөлік иесіне орындар тұрақты бекітілген және белгіленген тариф бойынша көрсетілген қызметі үшін ай сайын төлем төленетін жер телімдерінде орналасушыларға (меншік, жерді тұрақты пайдалану бастапқы тегін уақытша жерді пайдалану, жалдық шарттармен уақытша пайдалану құқықтармен) және айыппұл автотұрақтарына
Тәулік бойында 1 орында бірнеше машина қойылатын және тәуліктік немесе сағаттық тариф, сондай-ақ айыппұл қолданылатын (жалдық шарттармен уақытша пайдалану құқықтарымен меншік, жерді тұрақты пайдалану бастапқы тегін уақытша жерді пайдалану)
базарлық
мөлшерлеме-
лерді көбейту
көлемі
2 есе
10 есе
10 есе
10 есе
Ескертпе: Автотұрақ басшылары көлік құралдарын жүргізушілермен жалданған телім үшін қайта есептеулер жүргізсін
ІІІ сайланған Алматы қаласы
Мәслихатының ХІХ-сессиясының
төрағасы                             Қ. Шалабаев
ІІІ-сайланған Алматы қаласы
Мәслихатының хатшысы                Т. Мұқашев

Об утверждении ставок земельного налога по городу Алматы
Решение XIX-й сессии маслихата города Алматы III созыва от 18 ноября 2005 года N 193. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 15 декабря 2005 года за N 683. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 30.10.2009 N 253
Сноска. Утратило силу решением XXII-й сессии маслихата города Алматы IV созыва от 30.10.2009 N 253.
В соответствии со статьями  332 333 337 и пункта 1 статьи  338 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) маслихат города Алматы III-го созыва  РЕШИЛ:
1. Утвердить налоговые ставки на земли:
по городу Алматы (на основании проекта (схем) зонирования земель), приложение N 1;
придомовые земельные участки, превышающие 1000 квадратных метров, приложение N 2;
занятые под автостоянки, автозаправочные станции и рынки, приложение N 3.
2. Рекомендовать руководителям автостоянок выделять земельные участки для парковки автотранспорта, принадлежащего участникам Великой Отечественной Войны, инвалидам I и II групп - бесплатно.
3. Решения внеочередной ХХIII-й сессии Алматинского городского маслихата III-го созыва  "Об утверждении ставок земельного налога по городу Алматы" от 28 декабря 2002 года (зарегистрировано за N 503 29 декабря 2002 года, опубликовано в газетах "Алматы Акшамы" и "Вечерний Алматы") и IV-й сессии Алматинского городского маслихата III-го созыва "О внесении изменений и дополнений в ХХIII-й внеочередной сессии Алматинского городского маслихата III-го созыва от 28 декабря 2002 года  "Об утверждении ставок земельного налога по городу Алматы" от 24 декабря 2003 года (зарегистрировано за N 575 31 декабря 2003 года, опубликовано в газетах "Алматы Акшамы" и "Вечерний Алматы") признать утратившими силу.
4. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2006 года.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике и бюджету (Шелипанов А.И.) и председателя налогового комитета по городу Алматы Баедилова К.Е.
Председатель
XIX-й сессии маслихата
города Алматы III-го созыва                                 К. Шалабаев
Секретарь
маслихата города
Алматы III-го созыва                                       Т. Мукашев
Приложение N 1
к решению XIX-ой сессии маслихата
города Алматы III-го созыва
от 18 ноября 2005 года N 193
Налоговые ставки на земли по городу Алматы
(на основании проекта (схем) зонирования земель)
(в тенге)
Минимальная ставка
Максимальная ставка
На один квадратный метр площади
28,95
43,42
Председатель
XIX-й сессии маслихата
города Алматы III-го созыва                 К. Шалабаев
Секретарь
маслихата города
Алматы III-го созыва                        Т. Мукашев
Приложение N 2
к решению XIX-ой сессии маслихата
города Алматы III-го созыва
от 18 ноября 2005 года N 193
Налоговые ставки на придомовые земельные
участки превышающие 1000 квадратных метров
Ставки налога на земельные участки, превышающие 1000 квадратных метров
6 тенге за один квадратный метр
Председатель
XIX-й сессии маслихата
города Алматы III-го созыва                 К. Шалабаев
Секретарь
маслихата города
Алматы III-го созыва                       Т. Мукашев
Приложение N 3
к решению XIX-ой сессии маслихата
города Алматы III-го созыва
от 18 ноября 2005 года N 193
Земли
насе-
ленных
пунк-
тов,
отве-
денные
под
терри-
тории
Автостоянок
Рынков, на
которых
непосред-
ственно
размещены
торговые
места, оп-
ределенные
местным
исполни-
тельным
органом
Автозап-
равочные
станции
всех
категорий
Находящихся на земельных участках ( на праве собственности, праве постоянного землепользования, праве первичного безвозмездного временного землепользования, временного пользования на условиях аренды ) с постоянно закрепленными местами за автовладельцами и с ежемесячной оплатой за предоставленные услуги по установленному тарифу, а также штрафных
Находящихся на земельных участках
( временного пользования на условиях аренды, на праве собственности, праве постоянного землепользова-
ния, праве первичного безвозмездного временного землепользова-
ния ), где в течение суток на одном месте паркуется несколько машин и используется суточный или часовой тариф
Раз-
меры
увели-
чения
базо-
вых
ставок
в 2 раза
в 10 раз
в 10 раз
в 10 раз
Примечание : руководителям автостоянок произвести перерасчет стоимости арендуемого участка водителям транспортных средств.
Председатель
XIX-й сессии маслихата
города Алматы III-го созыва                     К. Шалабаев
Секретарь
маслихата города
Алматы III-го созыва                            Т. Мукашев