III-ші сайлаған Алматы қаласы мәслихатының XI-ші сессиясының 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 102 "2005 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
IІІ сайланған Алматы қалалық Мәслихатының XХ сессиясының 2005 жылғы 13 желтоқсандағы N 203 шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2005 жылы 21 желтоқсанда N 684 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - Алматы қаласы Мәслихатының 2006 жылғы 31 мамырдағы N 510 хатымен
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы  Заңының  7 бабына сәйкес III-ші сайлаған Алматы қаласының мәслихаты  ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ :
III-ші сайланған Алматы қаласы мәслихатының XI-ші сессиясының "2005 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы" 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 102  шешіміне  (Алматы қаласының Әділет департаментінде 2004 жылғы 30 желтоқсанда N 634 рет санымен тіркеліп, 2005 жылғы 8 қаңтардағы N 2 Алматы Ақшамы, 2005 жылғы 8 қаңтардағы N 4 Вечерний Алматы газеттерінде жарияланған; өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп, тіркелген және газеттерде жарияланған:  N 644  2005 жылғы 18 ақпанда, 2005 жылғы 26 ақпанда - Алматы Ақшамы, 2005 жылы 26 ақпанда - Вечерний Алматы;  N 646  2005 жылғы 6 сәуірде, 2005 жылғы 14 сәуірде - Алматы Ақшамы, 2005 жылғы 14 сәуірде - Вечерний Алматы;  N 655  2005 жылғы 13 мамырда, 2005 жылғы 24 мамырда - Алматы Ақшамы, 2005 жылғы 2 маусымда - Вечерний Алматы;  N 664  2005 жылғы 10 маусымда, 2005 жылғы 21 маусымда - Алматы Ақшамы, 2005 жылғы 18 маусымда - Вечерний Алматы;  N 666  2005 жылғы 2 тамызда, 2005 жылғы 18 тамызда - Алматы Ақшамы, 2005 жылғы 18 тамызда - Вечерний Алматы;  N 673  2005 жылға 5 қазанда, 2005 жылғы 8 қазанда - Алматы Ақшамы, 2005 жылғы 8 қазанда - Вечерний Алматы;  N 679  2005 жылғы 2 желтоқсанда, 2005 жылғы 14 желтоқсанда - Алматы Ақшамы, 2005 жылғы 6 желтоқсанда - Вечерний Алматы) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 1 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"1. Алматы қаласының 2005 жылға арналған бюджеті N 1 қосымшаға сәйкес мынадай мөлшерде бекітілсін:
1) кірістер - 104904127 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 74524981 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 1331854 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 13481294 мың теңге;
республикалық бюджеттен түсетін ресми трансферттер - 15565998 мың теңге;
2) шығыстар - 117267162 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 12363035 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - 1401784 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 100000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1501784 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение XI-й сессии маслихата города Алматы III-го созыва от 27 декабря 2004 года N 102 "О бюджете города Алматы на 2005 год"
Решение XX-й сессии Маслихата города Алматы III созыва от 13 декабря 2005 года N 203. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 21 декабря 2005 года за N 684. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо Маслихата города Алматы от 31 мая 2006 года N 510.
В соответствии со статьей 7  Закона  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года маслихат города Алматы III-го созыва  РЕШИЛ:
Внести в  решение  XI-й сессии маслихата города Алматы III-го созыва "О бюджете города Алматы на 2005 год" от 27 декабря 2004 года N 102 (зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы N 634 от 30 декабря 2004 года, опубликовано в газетах, от 8 января 2005 года - "Алматы Акшамы", от 8 января 2005 года - "Вечерний Алматы"; внесены изменения и дополнения, зарегистрированы и опубликованы в газетах: N 644 от 18 февраля 2005 года, от 26 февраля 2005 года - "Алматы Акшамы", от 26 февраля 2005 года - "Вечерний Алматы"; N 646 от 6 апреля 2005 года, от 14 апреля 2005 года - "Алматы Акшамы", от 14 апреля 2005 года - "Вечерний Алматы"; N 655 от 13 мая 2005 года, от 24 мая 2005 года - "Алматы Акшамы", от 2 июня 2005 года - "Вечерний Алматы"; N 664 от 10 июня 2005 года, от 21 июня 2005 года - "Алматы Акшамы", от 18 июня 2005 года - "Вечерний Алматы"; N 666 от 2 августа 2005 года, от 18 августа 2005 года - "Алматы Акшамы", от 18 августа 2005 года - "Вечерний Алматы"; N 673 от 5 октября 2005 года, от 8 октября 2005 года - "Алматы Акшамы", от 8 октября 2005 года - "Вечерний Алматы"; N 679 от 2 декабря 2005 года, от 14 декабря 2005 года - "Алматы Акшамы", от 6 декабря 2005 года - "Вечерний Алматы") следующие изменения и дополнения:
1. Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2005 год согласно приложению N 1 в следующих объемах:
1) доходы - 104904127 тыс.тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 74524981 тыс.тенге;
неналоговым поступлениям - 1331854 тыс.тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 13481294 тыс.тенге;
поступления официальных трансфертов из республиканского бюджета - 15565998 тыс.тенге;
2) затраты - 117267162 тыс.тенге;
3) операционное сальдо - 12363035 тыс.тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 1401784, в том числе:
бюджетные кредиты - 100000 тыс.тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1501784 тыс.тенге;

5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 498000 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 498000 мың теңге;
6) тапшылық - 10463251 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 10463251 мың теңге, оның ішінде:
қарыздардың түсімі - 6194900 мың теңге;
қарыздары өтеу - 995681 мың теңге;
қаржы жылы басындағы бюджеттік бос қалдық қаражаты - 5264032 мың теңге".
2. 18 тармақ мынадай редакцияда баяндалсын:

5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 498000 тыс.тенге, в том числе:
поступлениям от продажи финансовых активов государства - 498000 тыс.тенге;
6) дефицит - 10463251 тыс.тенге;
7) финансирование дефицита бюджета - 10463251 тыс.тенге, в том числе:
поступления займов - 6194900 тыс.тенге;
погашение займов - 995681 тыс.тенге;
движение остатков бюджетных средств - 5264032 тыс.тенге.
2. Пункт 18 изложить в следующей редакции:

39000
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
1529798
03
Жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем
3520
14
Жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлем
9000
15
Жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем
811350
16
Қоршаған ортаны ластағаны үшін төленетін төлем
705928
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
1122355
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
44070
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым
102630
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi үшiн алынатын алым
100100
04
Аукциондық сатудан алынатын алым
44230
05
Жылжымалы мүлікті кепілге салуды мемлекеттік тіркегені үшін алым
9300
14
Механикалық көлік құралдарын және тіркемелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым
28535
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
88800
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының белдеуінде бөлінген сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін төлем ақы
704690
07
Басқа да салықтар
840
1
Басқа да салықтар
840
10
Жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтық түсімдер
840
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) құжаттар бергені үшін оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар алатын міндетті төлемдер
505700
1
Мемлекеттік баж
505700
02
Сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше өндірістегі істер бойынша арыздардан (шағымдардан), жүгіну шағымдарынан, атқару парағының көшірмесін беру туралы мәселе бойынша сот анықтамасына жеке шағымдардан, сот бұйрығын шығару туралы арыздардан, сондай-ақ соттық шет ел соттары мен төрелік соттарының шешімдері бойынша атқару парақтарын, құжаттардың көшірмелерін (телнұсқаларын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
412050
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені, азаматтарға азаматтық хал актілерін  тіркегені туралы қайта куәліктер бергені үшін, сондай-ақ туу, неке, некені бұзу, өлім туралы актілердің жазбаларын өзгерту, толықтыру, түзету мен қалпына келтіруге байланысты куәліктерді бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
15800
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
4300
06
Шетелдіктердің паспорттарына немесе олардың орнына қолданылатын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
57000
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж

39000
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
1529798
03
Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников
3520
14
Плата за использование особо охраняемых природных территорий местного значения
9000
15
Плата за пользование земельными участками
811350
16
Плата за загрязнение окружающей среды
705928
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
1122355
01
Сбор за государственную регистрацию  индивидуальных предпринимателей
44070
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
102630
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц
100100
04
Сбор с аукционов
44230
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества
9300
14
Сбор за государственную регистрацию механических транспортных средств и прицепов
28535
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
88800
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
704690
07
Прочие налоги
840
1
Прочие налоги
840
10
Прочие налоговые поступления в местный бюджет
840
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий  и(или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
505700
1
Государственная пошлина
505700
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по делам особого производства,  с апелляционных жалоб, частных жалоб на определение суда по вопросу о выдаче дубликата исполнительного листа, с заявлений о  вынесении судебного приказа, а также за выдачу судом исполнительных листов по решениям иностранных судов и арбитражей, копий (дубликатов) документов
412050
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам  повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
15800
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
4300
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
57000
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан

820
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
10200
09
Аңшылық құқығына рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
330
10
Азаматтық, қарудың (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 миллиметрге дейінгі қарулар) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
1200
12
Қаруды және оның оқтарын  сақтауға немесе сақтауға, алып жүруге, тасымалдауға және Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін мемлекеттік баж
4000
2
Салықтық емес түсiмдер
1331854
01
Мемлекет меншігінен түсетін түсімдер
944589
2
1
Мемлекеттік кәсіпорынның таза кірісі бөлігіндегі түсімдер
41435
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
41435
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
33065
2
Коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
33065
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
626470
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
626470
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
212869
06
Қарыз алушы банктерге жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
1470
11
Заңды тұлғаларға үкіметтік сыртқы қарыздар қаражаты есебінен жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
211399
9
Мемлекеттік меншіктен түсетін өзге де кірістер
30750
02
Жер телімдерін  жалға беру құқығын сатқаны үшін төлем
30710
07
Иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер
40
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер
1655
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер
1655
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
1655
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
15280
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алу өткізуден түсетін ақша түсімдері
15280
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
15280
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
309225
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
309225
05
Жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар мен санкциялар

820
08
Государственная пошлина за регистрацию места жительства
10200
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
330
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского оружия  (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженного слезоточивыми и раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5мм)
1200
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
4000
2
Неналоговые поступления
1331854
01
Доходы от государственной собственности
944589
2
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
41435
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
41435
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
33065
2
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности
33065
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
626470
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
626470
7
Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из государственного бюджета
212869
06
Вознаграждения (интересы) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета банкам-заемщикам
1470
11
Вознаграждения (интересы) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам
211399
9
Прочие доходы от государственной собственности
30750
02
Плата за продажу права аренды земельных участков
30710
07
Поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству
40
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг)   государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
1655
1
Поступления от реализации товаров (работ,услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
1655
02
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
1655
03
Поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
15280
1
Поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
15280
02
Поступления денег от проведения госзакупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
15280
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
309225
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
309225
04
Штрафы за нарушение  законодательства об охране окружающей среды
05
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами