Бала туғанда көрсетiлетiн әлеуметтiк көмек төлеудiң ережесiн бекiту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2005 жылғы 05 ақпандағы N 30 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2005 жылғы 22 ақпанда N 1494 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011 жылғы 17 қазандағы N 01.04-08/2964 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011.10.17 N 01.04-08/2964 хаты)
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы  Заңы 37 бабы 1 тармағына сәйкес және "Солтүстiк Қазақстан облысының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" облыс мәслихатының XIII сессиясының 2005 жылғы 24 қаңтардағы N 13/3 шешiмi негiзiнде, демографиялық ахуалды жақсарту мақсатында облыс әкiмдiгi  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса берiлiп отырған Бала туғанда көрсетiлетiн әлеуметтiк көмек төлеудiң ережесi бекiтiлсiн.
2. 2005 жылдың 1 қаңтарынан 2005 жылдың 31 желтоқсаны аралығында (қоса алғанда) туған балаларға бала туғанда көрсетiлетiн әлеуметтiк көмек жоспардан тыс кiрiстер есебiнен тиiстi жергiлiктi бюджеттер қаражатынан төленетiн болып айқындалсын. <*>
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - СҚО әкімиятының  2005 жылғы 20 желтоқсандағы  N 316 қаулысымен.
3. Аудандар мен Петропавл қаласының әкiмi:
бала туғанда көрсетiлетiн әлеуметтiк көмектi 451-007 "Азаматтардың мұқтаж жеке санаттарына жергiлiктi өкiлеттi органдар шешiмi бойынша әлеуметтiк көмек" бюджеттiк бағдарлама бойынша қаржыландыруды;
бала туғанда көрсетiлетiн әлеуметтiк көмек тағайындауды және төлеудi қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Е.Е.Нұрақаевқа жүктелсiн.
Облыс әкiмi
Облыс әкiмдiгiнiң
2005 жылғы "5" ақпандағы
N 30 қаулысымен бекiтiлген
Бала туғанда көрсетiлетiн әлеуметтiк көмек төлеудiң ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже бала тууға байланысты көрсетiлетiн әлеуметтiк көмек тағайындаудың және төлеудiң тәртiбiн анықтайды.
2. Осы Ережеде мына ұғым пайдаланылады:
әлеуметтiк көмектi тағайындау және беру жөнiндегi уәкiлеттi орган - аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерi;
3. Әлеуметтiк көмек алуға Қазақстан Республикасы азаматтары мен Солтүстiк Қазақстан облысы аумағында тұрақты тұратын оралмандардың құқығы бар.
4. Жәрдемақыларды төлеу ата-анасының бiреуiне (тiрi бала туған анасына, не осы баланың әкесiне), ата-анасының екеуi де болмаған жағдайда - қамқоршыларына не баланың өзге заңды өкiлдерiне табысына қарамастан жүргiзiледi.

Об утверждении Правил выплаты социальной помощи на рождение ребенка
Постановление Акимата Северо-Казахстанской области N 30 от 5 февраля 2005 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 22 февраля 2005 года N 1494. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17 октября 2011 года N 01.04-08/2964)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17.10.2011 N 01.04-08/2964)
В соответствии с пунктом 1 статьи 37  Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и на основании решения XIII сессии областного маслихата от 24 января 2005 года N 13/3 "О Программе реформирования и развития здравоохранения Северо-Казахстанской области на 2005-2007 годы", в целях улучшения демографической ситуации акимат области  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты социальной помощи на рождение ребенка.
2. Определить, что социальная помощь на рождение ребенка выплачивается на детей, рожденных с 1 января 2005 года по 31 декабря 2005 года (включительно), из средств соответствующих местных бюджетов за счет сверхплановых доходов.
Сноска. Пункт 2 в редакции -  постановления Акимата Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2005 года N 316.
3. Акимам районов и города Петропавловска обеспечить:
финансирование социальной помощи на рождение ребенка по бюджетной программе 451-007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов";
назначение и выплату социальной помощи на рождение ребенка.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуракаева Е.Е.
Аким области
Утверждены
постановлением акимата области
от 5 февраля 2005 года N 30
ПРАВИЛА
выплаты социальной помощи на рождение ребенка
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок назначения и выплаты социальной помощи в связи с рождением ребенка.
2. В настоящих Правилах используется следующее понятие:
уполномоченный орган по назначению и выдаче социальной помощи - районные и городской отделы занятости и социальных программ;
3. Право на получение социальной помощи имеют граждане Республики Казахстан и оралманы, постоянно проживающие на территории Северо-Казахстанской области.
4. Выплата пособий производится независимо от дохода одному из родителей ребенка (матери, родившей живого ребенка, либо отцу этого ребенка), в случае отсутствия обоих родителей - опекунам либо иным законным представителям ребенка.

5. Бала өлi туған жағдайда әлеуметтiк көмек төленбейдi.
6. Екi немесе одан да көп бала туған жағдайда әлеуметтiк көмек әрбiр балаға төленедi.
7. Әрбiр туған балаға әлеуметтiк көмек төлеу 30 мың теңге мөлшерiнде жүзеге асырылады.
8. Әлеуметтiк көмек алуға өтiнiш беру мерзiмi баланың туған күнiнен бастап 2 айдан аспауға тиiс.
2. Бала туғанда көрсетiлетiн әлеуметтiк көмек алуға
өтiнiш беру тәртiбi
9. Әлеуметтiк көмектi алушылар тұрғылықты жерi бойынша әлеуметтiк көмектi тағайындау және беру жөнiндегi аудандық (қалалық) уәкiлеттi органдарға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) қосымшаға сәйкес белгiленген үлгiдегi өтiнiш;
2) баланың тууы туралы куәлiгiнiң көшiрмесi не емдеу мекемесiнiң бала туылғаны туралы анықтамасының көшiрмесi;
3) алушының жеке басын куәландыратын құжат;
4) тұрғылықты жерiн растайтын құжат;
5) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi (СТН).
10. Асырап алушы (қыз асырап алушы), қамқоршы осы Ереженiң 9-тармағында көзделген құжаттардан басқа тиiстi органның асырап алу (қыз асырап алу) немесе қамқорлығына алу туралы шешiмiнiң үзiндiсiн ұсынады.
11. Салыстыру үшiн құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерi ұсынылады, кейiннен құжаттардың түпнұсқалары өтiнiш берушiге қайтарылады.
12. Әлеуметтiк көмектi тағайындау және беру жөнiндегi аудандық (қалалық) уәкiлеттi органдардың қызметкерлерi құжаттар көшiрмелерiн растайды, қоса берiлiп отырған құжаттармен бiрге өтiнiштi журналда тiркейдi және өтiнiш берушiге қабылдағаны туралы белгiсi бар жыртпалы талон бередi.
13. Әлеуметтiк көмектi тағайындау және беру жөнiндегi уәкiлеттi орган iс қалыптастырады және өтiнiштi қабылдаған күннен бастап он күннiң iшiнде әлеуметтiк көмек тағайындау туралы шешiм қабылдайды.
3. Бала туғанда көрсетiлетiн әлеуметтiк көмектi
төлеу тәртiбi
14. Әлеуметтiк көмектi тағайындау және беру жөнiндегi уәкiлеттi орган әлеуметтiк көмек төлеуге тiзiм ведомостын қалыптастырады.
15. Әлеуметтiк көмектi төлеу әлеуметтiк көмек тағайындау және беру жөнiндегi уәкiлеттi органмен ақшалай қаражатпен не сомаларды алушылардың ағымдағы шотына аудару жолымен жүзеге асырылады.
4. Бала туғанда көрсетiлетiн әлеуметтiк көмектi
тағайындаудың уақыттылығы үшiн жауапкершiлiк
16. Әлеуметтiк көмектi тағайындау және беру жөнiндегi уәкiлеттi орган оны осы Ережемен белгiленген тәртiпте тағайындаудың және төлеудiң дұрыстығы және уақыттылығы үшiн жауапты болады.
17. Бала туғанда көрсетiлетiн әлеуметтiк көмектi тағайындаудың және берудiң дұрыстығын және уақыттылығын бақылауды бақылау органдары жүзеге асырады.
Бала туғанда көрсетiлетiн
әлеуметтiк көмектi төлеудiң
ережесiне қосымша
_________________ ауданы (қаласы)
жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар
бөлiмiнiң бастығы __________________________
Өтiнiш
Бала туғанда көрсетiлетiн әлеуметтiк көмектi маған тағайындауыңызды
және төлеуiңiздi сұраймын
Тегi_______________________________________________
Аты________________________________________________
Әкесiнiң аты_______________________________________
СТН________________________________________________
Мекен-жайы_________________________________________
___________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат_____________________
(құжаттың түрiн көрсету)
Сериясы __________ нөмiрi _________________________
кiм бердi _________________________________________
қашан берiлдi _____________________________________
200 жыл ______________      _______________________
(өтiнiш берушiнiң қолы)
Өтiнiш қабылданды
200 жыл __________  _____________________________________________
(құжатты қабылдаған адамның Т.А.Ә. және қолы)
(кесу сызығы)
Азамат _________________ өтiнiшi  __________ данада қоса берiлген
құжаттармен 200_  жылы __________ қабылданды.
(құжатты қабылдаған адамның Т.А.Ә. және қолы)

5. В случае рождения мертвого ребенка социальная помощь не выплачивается.
6. В случае рождения двоих и более детей социальная помощь выплачивается на каждого ребенка.
7. Выплата социальной помощи осуществляется в размере 30 тыс.тенге на каждого родившегося ребенка.
8. Срок обращения за социальной помощью не может превышать 2 месяцев со дня рождения ребенка.
2. Порядок обращения за получением социальной помощи на рождение ребенка
9. Получатели социальной помощи представляют в районные (городской) уполномоченные органы по назначению и выдаче социальной помощи по месту жительства следующие документы:
1) заявление установленной формы согласно приложению;
2) копию свидетельства о рождении ребенка, либо копию справки лечебного учреждения о рождении ребенка;
3) документ, удостоверяющий личность получателя;
4) документ, подтверждающий место жительства;
5) регистрационный номер налогоплательщика (РНН).
10. Усыновитель (удочеритель), опекун, кроме документов, предусмотренном пунктом 9 настоящих Правил, представляет выписку решения соответствующего органа об усыновлении (удочерении) или установлении опеки.
11. Документы предоставляются в подлинниках и в копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
12. Работники районных (городского) уполномоченных органов по назначению и выдаче социальной помощи заверяют копии документов, регистрируют заявления с прилагаемыми документами в журнале и вручают заявителю отрывной талон заявления с отметкой о принятии.
13. Уполномоченный орган по назначению и выдаче социальной помощи формирует дело и в течение десяти дней со дня принятия заявления принимает решение о выплате социальной помощи.
3. Порядок выплаты социальной помощи на рождение ребенка
14. Уполномоченный орган по назначению и выдаче социальной помощи формирует списки-ведомости на выплату социальной помощи.
15. Выплата социальной помощи осуществляется уполномоченным органом по назначению и выдаче социальной помощи наличными средствами либо путем зачисления сумм на текущие счета получателей.
4. Ответственность за своевременность назначения социальной
помощи на рождение ребенка
16. Уполномоченный орган по назначению и выдаче социальной помощи несет ответственность за правильность и своевременность ее назначения и выплаты в установленном настоящими Правилами порядке.
17. Контроль за правильностью и своевременностью назначения и выдачи социальной помощи на рождение ребенка осуществляют контролирующие органы.
Приложение
к Правилам выплаты социальной помощи
на рождение ребенка
Начальнику отдела занятости
и социальных программ
_______________района (города)
Заявление
Прошу назначить и выплатить мне социальную помощь на рождение ребенка
Фамилия_____________________________________________
Имя_________________________________________________
Отчество____________________________________________
РНН__________________________________________________
Адрес________________________________________________
Вид документа, удостоверяющего личность
____________________
(указать вид документа)
Серия _________ номер ____________
кем выдано________________________
когда выдано ___________________________
"______"________________200 года ________________________
(подпись заявителя)
Заявление принято
"______"________________200 года _________________________
(Ф.И.О. и подпись лица, принявшего документы)
(линия отрыва)
Заявление гр. ________________________ с прилагаемыми документами в
количестве ________ штук принято
"______" ________________200 года
(Ф.И.О. и подпись лица, принявшего документы)