Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және Қазақстан Республикасына сіңірген айрықша еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға әлеуметтік көмек көрсету туралы
Атырау облысы әкімінің 2005 жылғы 7 желтоқсандағы № 41 шешімі. Атырау облыстық Әділет департаментінде 2005 жылғы 27 желтоқсанда № 2451 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімінің 2011 жылғы 17 қазандағы № 35 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімінің 2011.10.17 № 35 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі № 2247 "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабына, Атырау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 30 қарашадағы № 272-ІІІ "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және Қазақстан Республикасына сіңірген айрықша еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне сәйкес шешемін :
1. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және Қазақстан Республикасына сіңірген айрықша еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға ай сайын 2000 теңге көлемінде әлеуметтік көмек көрсетілсін.
2. Әлеуметтік көмек Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және Қазақстан Республикасына сіңірген айрықша еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға олардың табыстарына байланыссыз төленеді.
3. Қоса берілген Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және Қазақстан Республикасына сіңірген айрықша еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі нұсқау бекітілсін (бұдан әрі - Нұсқау).
4. Атырау қаласы және аудандар әкімдері осы шешіммен бекітілген нұсқауға сәйкес әлеуметтік көмектің тағайындалуы мен төленуін қамтамасыз етсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.С. Рысқалиевқа жүктелсін.
Облыс әкімі
Облыс әкімінің
2005 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 41 шешімімен бекітілген
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және Қазақстан Республикасына сіңірген айрықша еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі Нұсқау
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқау Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және Қазақстан Республикасына сіңірген айрықша еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға әлеуметтік көмек төлеу үшін әзірленді.
Әлеуметтік көмекті тағайындау
2. Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және Қазақстан Республикасына сіңірген айрықша еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға әлеуметтік көмекті жергілікті жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары тағайындайды (бұдан әрі - әлеуметтік көмек).

Об оказании социальной помощи участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
Решение акима Атырауской области от 7 декабря 2005 года № 41. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 27 декабря 2005 года № 2451. Утратило силу решением акима Атырауской области от 17 октября 2011 года № 35
Сноска. Утратило силу решением акима Атырауской области от 17.10.2011 № 35
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", решением Атырауского областного маслихата от 30 ноября 2005 года N 272-III "Об оказании социальной помощи участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан" решил:
1. Оказать социальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан ежемесячно в размере 2000 тенге.
2. Социальная помощь выплачивается независимо от дохода участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан.
3. Утвердить прилагаемую инструкцию по выплате социальной помощи участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан (далее - Инструкция).
4. Акимам города Атырау и районов обеспечить назначение и выплату социальной помощи в соответствии с Инструкцией, утвержденной настоящим решением.
5. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на заместителя акима области Рыскалиева Б.С.
Аким области
Утверждена
решением акима области
от 7 декабря 2005 г. N 41
Инструкция
по выплате социальной помощи участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана для выплаты социальной помощи участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан.
2. Назначение социальной помощи
2. Социальная помощь участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, назначается местными органами занятости и социальных программ (далее - социальная помощь).

3. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін оны алуға құқылы азаматтар тұрғын жері бойынша жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына келесі құжаттарды тапсырады:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін:
әлеуметтік көмек тағайындау туралы жеке арыз;
2) Қазақстан Республикасына сіңірген айрықша еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар үшін:
әлеуметтік көмекті тағайындау туралы жеке арыз;
тұрғын жерінен анықтама;
салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН);
арыз берушінің мәртебесін растайтын құжат.
4. Әлеуметтік көмекті тағайындау туралы арызды барлық қажетті құжаттармен бірге ол түскен күннен бастап 5 күн мерзім ішінде жергілікті жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органы қарап, әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
5. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары әлеуметтік көмекті төлеуден бас тартқан жағдайда бас тарту себебі көрсетілген шешім қабылданғаннан кейін арыз берушіге барлық құжаттарды қайтарады.
6. Жергілікті жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары әлеуметтік көмекті тағайындаудың дұрыстығына жауап береді.
7. Жергілікті жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарының әлеуметтік көмекті тағайындаудан бас тарту туралы шешіміне заңнамамен белгіленген тәртіпте шағым берілуі мүмкін.
8. Әлеуметтік көмекті тағайындау туралы арыз барлық тапсырылған құжаттарымен бірге, сонымен қатар әлеуметтік көмекті тағайындау туралы шешім немесе оның көшірмесі көмек алушының жеке ісінде сақталады.
3. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру және төлеу
9. Әлеуметтік көмек Атырау облысы аумағында тұратын Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне, қатысушыларына және Қазақстан Республикасына сіңірген айрықша еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға төленеді.
10. Әлеуметтік көмек арыз берілген айдан бастап тағайындалады және ай сайын төленеді.
11. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру тиісті жылға арналған жергілікті бюджетте осы мақсатқа қаралған қаржы есебінен жүзеге асырылады.
12. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары облыс бойынша әлеуметтік көмек төлеуге қажетті қаржы көлемін анықтап, жергілікті қаржы органдарына әр айдың 10 күні қаржыландыруға өтінім жолдайды.
13. Жергілікті қаржы органдары қаржыландыру жоспары негізінде жергілікті бюджетте әлеуметтік көмек төлеуге қаралған қаржы есебінен жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына қаржы бөледі. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары ағымдағы шотына қаржы түскеннен кейін тағайындалған әлеуметтік көмекті төлеуге арналған қажетті соманы, сондай-ақ агенттік келісімге сәйкес комиссиялық сыйақыларды екінші деңгейдегі банктер шотына аударады.

3. Для назначения социальной помощи граждане, имеющие на это право, подают следующие документы в органы занятости и социальных программ по месту жительства:
1) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны:
личное заявление о назначении социальной помощи;
2) для лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан:
личное заявление о назначении социальной помощи;
справка с места жительства;
регистрационный номер налогоплательщика (РНН);
документы, подтверждающие статус заявителя.
4. Заявление со всеми необходимыми документами о назначении социальной помощи рассматривается местным органом занятости и социальных программ в 5-дневный срок со дня его поступления и принимается решение о назначении или отказе в назначении социальной помощи.
5. В случае отказа в назначении социальной помощи, местные органы занятости и социальных программ после вынесения решения с указанием причин отказа возвращают заявителю все документы.
6. Местные органы занятости и социальных программ несут ответственность за правильность назначения социальной помощи.
7. Решение местных органов занятости и социальных программ об отказе в назначении социальной помощи может быть обжаловано в установленном законодательством порядке.
8. Заявление о назначении социальной помощи со всеми представленными документами, а также решение о назначении социальной помощи либо выписка из него, хранятся в личном деле получателя.
3. Финансирование и выплата социальной помощи
9. Социальная помощь оказывается участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, и лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, проживающим на территории Атырауской области.
10. Социальная помощь назначается с месяца обращения и выплачивается ежемесячно.
11. Финансирование социальной помощи осуществляется за счет предусмотренных средств на эти цели в местном бюджете на соответствующий год.
12. Органы занятости и социальных программ определяют сумму необходимых средств, для выплаты социальной помощи по области и направляют заявку на финансирование в местные финансовые органы 10 числа каждого месяца.
13. Местные финансовые органы на основании плана финансирования выделяют средства, предусмотренные в местном бюджете на выплату социальной помощи, органам занятости и социальных программ. После поступления средств на текущий счет орган занятости и социальных программ перечисляет необходимые суммы на выплату назначенной социальной помощи, а также комиссионных вознаграждений в соответствии с агентским соглашением на счета банков второго уровня.

14. Әлеуметтік көмекті төлеуді жергілікті жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарынан алынған әлеуметтік көмек алушылар тізімі бойынша жеке басын куәландыратын құжаттары (төлқұжат, жеке куәлік) негізінде екінші деңгейдегі банктер жүргізеді.
4. Есеп жүргізу және есеп беру
15. Әлеуметтік көмекті төлеу бойынша есеп жүргізу, есеп беру жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына жүктелді.
16. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары ай сайын 10 күніне дейін төленген қаржыға әлеуметтік көмек алушылардың санаттары шеңберінде екінші деңгейдегі банктермен салыстыру актілерін жасайды.
17. Жергілікті жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары белгіленген нысанда және тәртіпте Атырау облысы Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаментіне есеп ұсынады.
18. Әлеуметтік көмекті төлеуге бөлінген қаржылардың мақсатты жұмсалуын бақылауды уәкілетті органдар жүзеге асырады.
19. Заңсыз төленген әлеуметтік көмек сомалары заңнамада белгіленген тәртіппен қалпына келтіруге жатады.

14. Выплата социальной помощи производится банками второго уровня на основании списков получателей, полученных из местных органов занятости и социальных программ по предъявлению документа, удостоверяющего личность получателя (паспорт, удостоверение личности).
4. Ведение учета и отчетности
15. Ведение учета, отчетности по выплате социальной помощи возлагается на органы занятости и социальных программ.
16. Органы занятости и социальных программ ежемесячно до 10-го числа составляют акты сверки с банками второго уровня на выплаченные средства в разрезе категорий получателей социальной помощи.
17. Местные органы занятости и социальных программ представляют отчет в Департамент координации занятости и социальных программ Атырауской области в установленной форме и порядке.
18. Контроль за целевым использованием выделенных средств на выплату социальной помощи осуществляется уполномоченными органами.
19. Незаконно выплаченная сумма социальной помощи подлежит восстановлению в установленном законодательством порядке.