"Мемлекеттік бюджет пен облыс бюджетінің, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептерді жасау мен ұсынудың Ережелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 432 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2006 жылғы 12 қаңтардағы N 5 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 27 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 4062. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы N 644 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008.12.30 N 644 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 121-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік бюджет пен облыс бюджетінің, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептерді жасау мен ұсынудың Ережелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 432 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3321 тіркелген, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2005 жылғы 27 қаңтардағы
N 17 бұйрығымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілді) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік бюджет пен облыс бюджетінің, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептерді жасау мен ұсынудың Ережелерінде:
осы бұйрыққа 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес 1-1, 6, 7-қосымшалармен толықтырылсын;
тиісінше мынадай мазмұндағы 3-1 және 4-1-тармақтармен толықтырылсын:
"3-1. Мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін, олардың иелігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімін және олар бойынша шығыстар сомасын көрсетеді.
Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есеп заңды және жеке тұлғалардан демеушілік және қайырымдылық көмек ретінде түсетін ақша түсімі және олар бойынша шығыстар сомасын көрсетеді.";
"4-1. Мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін, олардың иелігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп осы Ережелерде анықталған құрылым, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2005 жылғы 12 наурыздағы N 78 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын, өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелер тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесі сыныптауышына (бұдан әрі - Сыныптауыш) сәйкес, сондай-ақ бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтарын ескере отырып тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) кодтары бойынша қалыптастырылады.
Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есеп осы Ережелерде анықталған тәртіппен қалыптастырылады.";

О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 432 "Об утверждении Правил составления и представления отчетов об исполнении государственного бюджета и бюджета области, республиканского и местных бюджетов"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 12 января 2006 года N 5. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2006 года N 4062. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года N 644
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 30.12.2008 N 644 (вводится в действие с 01.01.2009).
В соответствии со статьей 121 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 432 "Об утверждении Правил составления и представления отчетов об исполнении государственного бюджета и бюджета области, республиканского и местных бюджетов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3321, внесены изменения и дополнения приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 января 2005 года N 17 ) следующие дополнения и изменения:
в Правилах составления и представления отчетов об исполнении государственного бюджета и бюджета области, республиканского и местных бюджетов, утвержденных указанным приказом:
дополнить приложениями 1-1, 6, 7 согласно приложениям 1 , 2, 3 к настоящему приказу;
дополнить пунктами 3-1 и 4-1 соответственно следующего содержания:
"3-1. Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, отражает поступление денег от реализации товаров (работ, услуг) и суммы расходов по ним.
Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи отражает поступление денег от юридических и физических лиц в виде спонсорской и благотворительной помощи и суммы расходов по ним.
4-1. Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, формируется по структуре, определенной настоящими Правилами, кодам товаров (работ, услуг) в соответствии с Классификатором перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении (далее - Классификатор), утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 12 марта 2005 года N 78, а также с учетом кодов функциональной и экономической классификаций расходов бюджета.
Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи формируется в порядке, определенном настоящими Правилами.";

2, 3, 4, 10-тараулардың атаулары "Есептің", "Есептерді" деген сөздердің алдынан "Бюджеттердің атқарылуы туралы" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақта "1-қосымшасына сәйкес нысанда" деген сөздер "1 және 1-1-қосымшаларына сәйкес нысандарда" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 39-1-тармақпен толықтырылсын:
"39-1. Жергілікті бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепті, тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешіміне қоса берілетін бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе арттыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, Бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесіне сәйкес бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар қалыптастырады.
Республикалық бюджет бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепті тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңға қоса берілетін бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе арттыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, Бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесіне сәйкес мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі қалыптастырады.
Мемлекеттік және жергілікті (жиынтық) бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есепті республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есептердің негізінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі қалыптастырады.
Бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есептер заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және арттыруға арналған инвестициялық жобалар, инвестициялық бағдарламалар мен инвестициялар бойынша қорытынды деректерді көрсете отырып осы Ережелерге 1-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады.";
42-тармақта "4 және 5-қосымшаларға" деген сөздер "1-1, 4 және 5-қосымшаларға (қолдармен бекітусіз)" деген сөздермен ауыстырылсын;
45 және 46-тармақтар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 11 және 12-тараулармен толықтырылсын:
"11. Кейбір басқа есептерді жасау және беру тәртібі
45. Тоқсан сайын ағымдағы қаржы жылының 1 шілдесіндегі,
1 қазанындағы және жаңа қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша жергілікті бюджеттерді атқару жөніндегі уәкілетті органдар және бюджетті атқарушы жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомстволар бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің теңгерімдері деректерінің негізінде осы Ережелерге 6 және 7-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін, олардың иелігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы (бұдан әрі - тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есептер) туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептерді жасайды.

заголовки глав 2, 3, 4, 10 после слов "отчета", "отчетов" дополнить словами "об исполнении бюджетов";
в пункте 12 слова "форме, согласно приложению 1" заменить словами "формам, согласно приложениям 1 и 1-1";
дополнить пунктом 39-1 следующего содержания:
"39-1. Месячный (годовой) отчет об исполнении бюджетных программ развития по местным бюджетам формируется местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, в соответствии с Перечнем бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, прилагаемым к решению маслихата о местном бюджете на соответствующий финансовый год.
Месячный (годовой) отчет об исполнении бюджетных программ развития по республиканскому бюджету формируется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, в соответствии с Перечнем бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, прилагаемым к закону о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
Месячный (годовой) отчет об исполнении бюджетных программ развития по государственному и местным (свод) бюджетам формируется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета на основании отчетов об исполнении бюджетных программ развития по республиканскому и местным бюджетам.
Отчеты об исполнении бюджетных программ развития формируются по форме, согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам, с указанием итоговых данных по инвестиционным проектам, инвестиционным программам и инвестициям на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц.";
в пункте 42 слова "приложениям 4 и 5" заменить словами "приложениям 1-1, 4 и 5 (без утверждения подписями)";
пункты 45 и 46 исключить;
дополнить главами 11 и 12 следующего содержания:
"11. Порядок составления и представления некоторых других отчетов
45. Ежеквартально по состоянию на 1 июля, 1 октября текущего финансового года и 1 января нового финансового года уполномоченными органами по исполнению местных бюджетов и ведомством, осуществляющим в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета, на основании данных балансов администраторов бюджетных программ составляются отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении (далее - отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по формам, согласно приложениям 6 и 7 к настоящим Правилам.

46. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты жауапты құрылымдық бөлімшесі облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары және бюджетті атқарушы жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство ұсынған есептердің негізінде мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер (жиынтық) бойынша осы Ережелерге 6 және 7-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша (қолдармен бекітусіз) тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептерді қалыптастырады.
47. Мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін, олардың иелігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептер толық көлемде электрондық дерекқор түрінде ұсынылады және бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз қағаз түріндегі есептермен бекітіледі.
Қағаз түріндегі есептер мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) іске асыруына байланысты және демеушілік және қайырымдылық көмек түрінде алынған ақшаның қозғалысына әсер ететін негізгі факторлар жазылған түсіндірме жазбасы бар ілеспе хатпен беріледі.
48. Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есептер осы Ережелерге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады және мынадай бөлімдерді қамтиды:
1) түсімдер (І);
2) шығыстар (ІІ);
3) қаржы жылының есепті кезеңінің аяғындағы ақша қалдығы (ІІІ).
І "Түсімдер" бөлімі тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдердің жалпы көлемін және хронологиялық  тәртіппен көрсетілетін және түсімдердің жалпы көлемі бойынша да, түсімдердің әрбір коды бойынша да және әрбір әкімші бойынша да қаржы жылының басындағы ақша қалдығының сомасын көрсете отырып, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бөлінісінде бекітілген Сыныптауышқа сәйкес тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдердің кодтары бойынша түсімдер сомасын көрсетеді.
ІІ "Шығыстар" бөлімі түсімдердің жалпы сомасының есебінен ақша шығыстарының жалпы көлемін, тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) әрбір коды бойынша, бекітілген Сыныптауышқа сәйкес, оның ішінде бюджетке есептелген соманы көрсете отырып бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамалары бойынша түсімдердің есебінен шығыстар сомасын көрсетеді.
ІІІ "Қаржы жылының есепті кезеңінің аяғындағы ақша қалдығы" бөлімі тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер кодтарының және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің (хронологиялық тәртіппен) бөлінісінде тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақшаның іс жүзіндегі түсімінің сомасы мен олардың есебінен жүргізілген шығыстар сомасы арасындағы қорытынды айырманы көрсетеді.

46. Структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственное за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании отчетов, представленных уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета и ведомством, осуществляющим в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета, формирует отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по формам, согласно приложениям 6 и 7 к настоящим Правилам (без утверждения подписями), по государственному, республиканскому и местным бюджетам (свод).
47. Отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи представляются в виде электронной базы данных в полном объеме и подтверждаются отчетами на бумажном носителе без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета.
Отчеты на бумажном носителе представляются сопроводительным письмом с пояснительной запиской, излагающей основные факторы, повлиявшие на движение денег, связанных с реализацией государственными учреждениями товаров (работ, услуг) и полученных в виде спонсорской и благотворительной помощи.
48. Отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) составляются по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, и включают в себя следующие разделы:
1) поступления (I);
2) расходы (II);
3) остаток денег на конец отчетного периода финансового года (III).
Раздел I "Поступления" отражает общий объем поступлений от реализации товаров (работ, услуг), суммы поступлений по кодам поступлений от реализации товаров (работ, услуг), отражаемых в хронологическом порядке и в соответствии с утвержденным Классификатором, в разрезе администраторов бюджетных программ, с указанием сумм остатков денег на начало финансового года, как по общему объему поступлений, так и по каждому коду поступлений и по каждому администратору.
Раздел II "Расходы" отражает общий объем расходов денег за счет общей суммы поступлений, суммы расходов за счет поступлений по каждому коду товаров (работ, услуг), по функциональной и экономической классификациям расходов бюджета в соответствии с утвержденным Классификатором, с указанием в том числе сумм, перечисленных в бюджет.
Раздел III "Остаток денег на конец отчетного периода финансового года" отражает итоговую разницу между суммой фактических поступлений денег от реализации товаров (работ, услуг) и суммой произведенных расходов за счет них в разрезе кодов поступлений от реализации товаров (работ, услуг) и администраторов бюджетных программ (в хронологическом порядке).

49. Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептер осы Ережелерге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады және былай толтырылады:
1 және 2-бағандарда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды мен атауы көрсетіледі;
3-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақша түсімінің сомасы көрсетіледі;
4-бағанда қаржы жылының басындағы ақша қалдығы көрсетіледі;
5 және 6-бағандарда бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің коды мен атауы көрсетіледі;
7-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақшаның жүргізілген жұмсалуының сомасы көрсетіледі;
8-бағанда бюджет кірісіне аударылған сома көрсетіледі;
9-бағанда есепті кезеңде түскен және мақсатына сай жұмсалған ақша сомасының айырмасы ретінде анықталатын есепті кезең аяғындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
50. Төмен тұрған бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар жоғары тұрған бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға соңғысы белгілеген мерзімде мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін, олардың иелігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептерді ұсынады.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомствосы тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептерді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне мынадай мерзімде:
ағымдағы қаржы жылының 1 шілдесіндегі және 1 қазанындағы жағдай бойынша - есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 20-сы күнінен кешіктірмей;
есептіден кейінгі жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша - есепті қаржы жылынан кейінгі үшінші айдың 1-і күнінен кешіктірмей ұсынады.
51. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган осы Ережелердің 50-тармағында белгіленген мерзімнен кейін он күнтізбелік күннен кешіктірмей бюджеттік жоспарлау және ішкі бақылау жөніндегі орталық уәкілетті органдарға мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер (жиынтық) бойынша тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептерді береді.

49. Отчеты о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи составляются по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, и заполняются следующим образом:
в графах 1 и 2 указываются код и наименование администратора бюджетных программ;
в графе 3 указывается сумма поступлений денег за отчетный период текущего финансового года, нарастающим итогом с начала года;
в графе 4 указывается остаток денег на начало финансового года;
в графах 5 и 6 указываются код и наименование специфики экономической классификации расходов бюджета;
в графе 7 указывается сумма произведенного расходования денег за отчетный период текущего финансового года, нарастающим итогом с начала года;
в графе 8 указывается сумма, перечисленная в доход бюджета;
в графе 9 указывается остаток денег на конец отчетного периода, определяемый как разница сумм денег, поступивших и израсходованных по назначению за отчетный период.
50. Местные уполномоченные органы по исполнению нижестоящего бюджета представляют местному уполномоченному органу по исполнению вышестоящего бюджета отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи в сроки, устанавливаемые последним.
Местные уполномоченные органы области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета и ведомство, осуществляющее в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета, представляют отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, в следующие сроки:
по состоянию на 1 июля и 1 октября текущего финансового года - не позднее 20 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом;
по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным, - не позднее 1 числа третьего месяца, следующего за отчетным финансовым годом.
51. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета не позднее десяти календарных дней, после установленных пунктом 50 настоящих Правил сроков, представляет в центральные уполномоченные органы по бюджетному планированию и внутреннему контролю отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по государственному, республиканскому и местным бюджетам (свод).

12. Қорытынды ережелер
52. Есепті қаржы жылында бюджеттің атқарылуы туралы басқа есептерді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган белгілейтін нысандар бойынша және мерзімде бюджеттерді атқару жөніндегі уәкілетті органдар қалыптастырады және ұсынады.
53. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның құрылымдық бөлімшелері арасындағы бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептерді, бюджеттің түсімдері мен шығыстары туралы электрондық дерекқорды, бюджеттің  атқарылуы туралы басқа есептерді қалыптастыру және ұсыну жөніндегі өзара қарым-қатынастарын бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган реттейді.".
2. Есептілік және статистика департаменті (Л.И.Парусимова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның кейіннен заңнамада белгіленген тәртіппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2006 жылғы 12 қаңтардағы
N 5 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік бюджет пен облыс
бюджетінің, республикалық және
жергілікті бюджеттердің
атқарылуы туралы есептерді
жасау мен ұсынудың
Ережелеріне 1-1-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды)
іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық
капиталын қалыптастыруға немесе арттыруға бағытталған
бюджеттік бағдарламаларды бөлумен бюджеттік даму
бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп
__________________________________ бойынша
(бюджеттің атауы)
__________________________ жылға арналған
Облыс, қала, аудан _______________
Мерзімділігі:    айлық, жылдық
Өлшем бірлігі:   мың теңге
Бюд-
жеттік
сынып-
тама
код-
тары
Атауы
Eceптi
қаржы
жылына
арнап
бекітіл-
ген
бюджет
Есепті
қаржы
жылына
арнап
нақты-
ланған
бюджет
Есепті
қаржы
жылына
арнап
түзетіл-
ген
бюджет
Түсімдер мен
қаржыландыру-
дың жиынтық
жоспары, eceптi кезеңге
арналған міндеттемелер
жөніндегі
жиынтық қаржы-
ландыру
жоспары
төлем-
дер
бойын-
ша
міндет-
темелер
бойынша
1
2
3
4
5
6
7
БАРЛЫҒЫ
кестенің жалғасы
есепті
кезеңде
берілген
рұқсаттар
сомасы
Кассалық
атқару
есепті
кезеңге
арналған
түсімдер
мен қар-
жыландыру
жиынтық
жоспарына
% касса-
лық атқа-
ру (9
бағ.:6 бағ.)
% атқары-
латын (бе-
кітілген,
нақтыланған,
түзелетін)
бюджетке %
кассалық
атқару
8
9
10
11
Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана, аудан
(облыстық маңызы бар қала) әкімі
_____________         ______________________
(қолы)            (қолтаңбаны таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті
органның басшысы
_____________         ______________________
(қолы)            (қолтаңбаны таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның есепті
қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесінің басшысы
_____________         ______________________
(қолы)            (қолтаңбаны таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2006 жылғы 12 қаңтардағы
N 5 бұйрығына 2-қосымша
Мемлекеттік бюджет пен облыс
бюджетінің, республикалық және
жергілікті бюджеттердің
атқарылуы туралы есептерді
жасау мен ұсынудың
Ережелеріне 6-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің тауарларды
(жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін, олардың
иелігінде қалатын ақша түciмдері мен шығыстары
жоспарларының орындалуы туралы
есеп
_____________жылға арналған
Бюджет түpi_____________
Мерзімділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бipлiгi: мың теңге
Жол
коды
Тауар-
ларды
(жұмыс-
тарды,
қызмет-
терді
өткізу-
ден
Функцио-
налдық
тобы
Бюджет-
тік бағдар-
лама-
лардың
әкімші-
сі
Бюджеттік
бағдарлама
Kіші бағ-
дарлама
Ерекшелі-
гі
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Жол
коды
Атауы
Жылдық
жоспар
есепті
кезеңге
арнал-
ған
жоспар
Атқа-
рылу
жылдық
жоспарға
& атқары-
лу
11-бағ.:
9-бағ.
есепті
кезеңнің
жоспарына
& атқары-
лу
11-бағ.:
10-бағ.
1
8
9
10
11
12
13
I. Түсімдер
II.
Шығыстар
III.
Қаржы
жылының
есепті
кезеңінің
аяғындағы
ақша
қалдығы
Мемлекеттік бюджеттің
атқарылуына қызмет
көрсетуді жүзеге
асыратын ведомство/бюджеттік
атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті органның басшысы
_____________      ____________________________
(қолы)            (қолтаңбаны таратып жазу)
Eceптi қалыптастыруға
жауапты құрылымдық
бөлімшенің басшысы
_____________      ____________________________
(қолы)            (қолтаңбаны таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2006 жылғы 12 қаңтардағы
N 5 бұйрығына 3-қосымша
Мемлекеттік бюджет пен облыс
бюджетінің, республикалық және
жергілікті бюджеттердің
атқарылуы туралы есептерді
жасау мен ұсынудың
Ережелеріне 7-қосымша
Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның
түсімі мен жұмсалуы туралы есеп
Бюджет түpi_____________
Мерзімділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бipлiгi: мың теңге
Бюджетік
бағдарла-
малардың
әкімшісі
Атауы
Түсім
Жұмсалуы
барлығы
оның
ішінде
жылдың
басында-
ғы ақша
қалдығы
ерекшелігі
коды
атауы
1
2
3
4
5
6
Жиыны
кестенің жалғасы
Бюджетік
бағдарла-
малардың
әкімшісі
Жұмсалуы
Қаржы жылының
есепті
кезеңінің
аяғындағы
ақша қалдығы

12. Заключительные положения
52. Другие виды отчетов об исполнении бюджета за отчетный финансовый год формируются и представляются уполномоченными органами по исполнению бюджетов по формам и в сроки, устанавливаемые центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
53. Взаимоотношения между структурными подразделениями уполномоченного органа по исполнению бюджета по формированию и представлению месячных (годовых) отчетов об исполнении бюджета, электронной базы данных о поступлениях и расходах бюджета, других видов отчетов об исполнении бюджета регулируются уполномоченным органом по исполнению бюджета.".
2. Департаменту отчетности и статистики (Парусимова Л.И.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Министра
Приложение 1
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 января 2006 года N 5
Приложение 1-1
к Правилам составления и представления
отчетов об исполнении государственного
бюджета и бюджета области,
республиканского и местных бюджетов
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, с
разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию
бюджетных инвестиционных проектов (программ) и
на формирование или увеличение уставного капитала
юридических лиц,
по ______________________________
(наименование бюджета)
на ______________________ года
Область, город, район ___________________________
Периодичность          месячная, годовая
Единица измерения:           тыс. тенге
Коды бюд-
жет-
ной
клас-
сифи-
кации
Н
а
и
м
е
н
о
в
а
н
и
е
Утвер-
жден-
ный
бюджет
на
отчет-
ный
финан-
совый
год
Уточ-
ненный
бюджет
на
отчет-
ный
финан-
совый
год
Скорре-
ктиро-
ванный
бюджет
на
отчет-
ный
финан-
совый
год
Сводный план
поступлений
и финанси-
рования,
сводный план
финансиро-
вания по
обязатель-
ствам на
отчетный
период
Сумма
выдан-
ных
разре-
шений
за
отчет-
ный период
К
а
с
с
о
в
о
е
и
с
п
о
л
н
е
н
и
е
% кассо-
вого ис-
полнения
к свод-
ному
плану
поступ-
лений и
финанси-
рования
на от-
четный
период
(гр.9:
гр.6)
% кас-
сового
испол-
нения
к ис-
полня-
емому
(утве-
ржден-
ному,
уточ-
нен-
ному,
скор-
ректи-
рован-
ному)
бюд-
жету
по
пла-
тежам
по
обяза-
тельс-
твам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ВСЕГО
Аким области, города            __________   ____________________
республиканского значения,       (подпись)  (расшифровка подписи)
столицы, района
(города областного значения)
Руководитель местного           __________   ____________________
уполномоченного органа           (подпись)  (расшифровка подписи)
по исполнению бюджета
Руководитель структурного       __________   ____________________
подразделения местного           (подпись)  (расшифровка подписи)
уполномоченного органа
по исполнению бюджета,
ответственного
за формирование отчета
Приложение 2
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 января 2006 года N 5
Приложение 6
к Правилам составления и представления
отчетов об исполнении государственного
бюджета и бюджета области,
республиканского и местных бюджетов
Отчет
об исполнении плана поступлений и расходов
денег от реализации государственными учреждениями
товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении,
на ___________________________ года
Вид бюджета ___________________________
Периодичность      квартальная, годовая
Единица измерения:        тыс. тенге
К
о
д
с
т
р
о
к
и
Код
пос-
туп-
ле-
ний
от
реа-
лиза-
ции
то-
ва-
ров
(ра-
бот,
ус-
луг)
Ф
у
н
к
ц
и
о
н
а
л
ь
н
а
я
г
р
у
п
п
а
А
д
м
и
н
и
с
т
р
а
т
о
р
б
ю
д
ж
е
т
н
ы
х
п
р
о
г
р
а
м
м
Б
ю
д
ж
е
т
н
а
я
п
р
о
г
р
а
м
м
а
П
о
д
п
р
о
г
р
а
м
м
а
С
п
е
ц
и
ф
и
к
а
Наимено-
вание
Годо-
вой
план
План
на
отчет-
ный
период
Испол-
нение
% ис-
полне-
ния к
годо-
вому
плану
гр.11:
гр.9
% ис-
полне-
ния к
плану
отчет-
ного
перио-
да
гр.11:
гр.10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
I. Пос-
тупления
II.
Расходы
III.
Остаток
денег на
конец
отчетного
периода
текущего
финансо-
вого года
Руководитель ведомства,         __________   ____________________
осуществляющего обслуживание    (подпись)   (расшифровка подписи)
исполнения государственного
бюджета/местного
уполномоченного органа
по исполнению бюджета
Руководитель структурного       __________   ____________________
подразделения, ответственного   (подпись)   (расшифровка подписи)
за формирование отчета
Приложение 3
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 января 2006 года N 5
Приложение 7
к Правилам составления и представления
отчетов об исполнении государственного
бюджета и бюджета области,
республиканского и местных бюджетов
Отчет о поступлении и расходовании
денег от спонсорской и благотворительной помощи
Вид бюджета ___________________________
Периодичность     квартальная, годовая
Единица измерения:      тыс. тенге
Адми-
нист-
ратор
бюдже-
тных
про-
грамм
Наимено-
вание
Поступление
Расходование
Остаток
денег на
конец
отчетного
периода
текущего
финансо-
вого года

3-бағ.-7-бағ.
барлығы
оның бюджет
кірісіне
аударылғаны
1
7
8
9
Мемлекеттік бюджеттің атқарылуына
қызмет көрсетуді жүзеге асыратын
ведомство/бюджеттік атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті органның басшысы
_____________      __________________________
(қолы)            (қолтаңбаны таратып жазу)
Eceптi қалыптастыруға жауапты
құрылымдық бөлімшенің басшысы
_____________      __________________________
(қолы)            (қолтаңбаны таратып жазу)

гр.3-гр.7
в
с
е
г
о
в т.ч.
остаток
денег
на
начало
года
специфика
в
с
е
г
о
из них
пере-
числе-
но в
доход бюд-
жета
код
наиме-
нова-
ние
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ИТОГО
Руководитель ведомства,         __________   ____________________
осуществляющего обслуживание    (подпись)   (расшифровка подписи)
исполнения государственного
бюджета/местного
уполномоченного органа
по исполнению бюджета
Руководитель структурного       __________   ____________________
подразделения, ответственного   (подпись)   (расшифровка подписи)
за формирование отчета