"Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздар портфелінің құрылымы және екінші деңгейдегі банктердің басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есептерді ұсыну нысандары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 112 және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармаларының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 53 бірлескен қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 14 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 31 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 4067. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 130 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 № 130 (2010.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Екінші деңгейдегі банктердің есеп беру тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздар портфелінің құрылымы және екінші деңгейдегі банктердің басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есептерді ұсыну нысандары мен мерзімдерін бекіту туралы" Агенттігінің  2004 жылғы 12 сәуірдегі 112 және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармаларының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 53 бірлескен  қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2856 тіркелген), Агенттік Басқармасының 2005 жылғы 29 қаңтардағы N 16  қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
N 3482 тіркелген), Агенттік Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы
N 310  қаулысымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен бірге (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3868 тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының қосымшасына сай редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;

О внесении изменения в совместное постановление Правлений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 апреля 2004 года № 112 и Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года № 53 "Об утверждении форм и сроков представления отчетов о структуре портфеля ценных бумаг банков второго уровня и инвестиций банков второго уровня в капитал других юридических лиц"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года № 14. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 января 2006 года № 4067. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 130
Сноска. Утратило силу постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 130 (вводится в действие с 01.11.2010).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих порядок представления отчетности банками второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  совместное постановление Правлений Агентства от 12 апреля 2004 года N 112 и Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года N 53 "Об утверждении форм и сроков представления отчетов о структуре портфеля ценных бумаг банков второго уровня и инвестиций банков второго уровня в капитал других юридических лиц" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2856), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правления Агентства от 29 января 2005 года  N 16 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3482), от 27 августа 2005 года  N 310 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3868) следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, екінші деңгейдегі банктерге, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне,»"Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2006 жылғы 9 қаңтардағы 14 қаулысына
қосымша
"Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігінің
2004 жылғы 12 сәуірдегі N 112 және
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкі Басқармаларының
2004 жылғы 12 сәуірдегі N 53
бірлескен қаулысына 2-қосымша
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
________________________________________
(банктің атауы)
___ _____________ жылғы жағдай бойынша
1 Кесте
N
Заңды
тұлғаның атауы
Са-
тып
алу
құны
(мың
тең-
ге-
мен)
Баланстық
құны (мың
теңгемен)
Ак-
ция-
лар
саны
(да-
на)
Банкке
тиесілі
акция-
лар са-
нының
эмитен-
ттің
орна-
ласты-
рылған
акция-
ларының
(артық-
шылықты және сатып
алын-
ған-
дарды
шегеріп
таста-
ғанда)
жалпы
санына
ара қатына-
сы не-
месе
заңды
тұлға-
ның
жарғы-
лық ка-
пита-
лын-
дағы қатысу
үлесі
(про-
цент-
пен)
Эмитент
акция-
лары
баланс-
тық
құнының
немесе
заңды
тұлға-
ның
жарғы-
лық
капита-
лына
қатысу
үлесі-
нің
банктің
меншік-
ті ка-
питал-
ына ара
қатына-
сы
(про-
цент-
пен)
Са-
тып
ал-
ын-
ған
күні
Бар-
лығы
оның ішін-
де
жиын-
тық
есеп-
тел-
ген
сый-
ақы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
I.
Қаржы ұйым-
дарына ин-
вестициялар-
дың барлығы
1.
Қазақстан
Республика-
сының рези-
денттері -
қаржы ұйым-
дары
1.1.
Екінші
деңгейдегі
банктер
1.1.
1.
жай акциялар
1.1.
1.1.
1.1.
1.n.
1.1.
2.
артықшылықты
акциялар
х
1.1.
2.1.
1.1.
2.n.
1.2.
Сақтандыру
(қайта сақ-
тандыру)
ұйымдары
1.2.
1.
жай акциялар
1.2.
1.1.
1.2.
1.n.
1.2.
2.
артықшылықты
акциялар
X
1.2.
2.1.
1.2.
2.n.
1.3.
Жинақтаушы
зейнетақы
қорлары
1.3.
1.
жай акциялар
1.3.
1.1.
1.3.
1.n.
1.3.
2.
артықшылықты
акциялар
X
1.3.
2.1.
1.3.
2.n.
1.4.
Өзге қаржы
ұйымдары
1.4.
1.
жай акциялар
1.4.
1.1.
1.4.
1.n.
1.4.
2.
артықшылықты
акциялар
X
1.4.
2.1.
1.4.
2.n.
1.4.
3.
жарғылық
капиталға
қатысу үлес-
тері
1.4.
3.1.
1.4.
3.n.
2.
Қазақстан
Республика-
сының рези-
денті емес -
заңды тұлға-
лар
2.1.
Банктер
2.1.
1.
жай акциялар
2.1.
1.1.
2.1.
1.n.
2.1.
2.
артықшылықты
акциялар
X
2.1.
2.1.
2.1.
2.n.
2.1.
3.
жарғылық
капиталға
қатысу үлес-
тері
X
2.1.
3.1.
2.1.
3.n.
2.2.
Сақтандыру
ұйымдары
2.2.
1.
жай акциялар
2.2.
1.1.
2.2.
1.n.
2.2.
2.
артықшылықты
акциялар
X
2.2.
2.1.
2.2.
2.n.
2.2.
3.
жарғылық
капиталға
қатысу үлес-
тері
X
2.2.
3.1.
2.2.
3.n.
2.3.
Зейнетақы
қорлары
2.3.
1.
жай акциялар
2.3.
1.1.
2.3.
1.n.
2.3.
2.
артықшылықты
акциялар
X
2.3.
2.1.
2.3.
2.n.
2.3.
3.
жарғылық
капиталға
қатысу үлес-
тері
2.3.
3.1.
2.3.
3.n.
2.4.
Бағалы қа-
ғаздар рыно-
гының кәсі-
би қатысушы-
лары
2.4.
1.
жай акциялар
2.4.
1.1.
2.4.
1.n.
2.4.
2.
артықшылықты
акциялар
X
2.4.
2.1.
2.4.
2.n.
2.4.
3.
жарғылық
капиталға
қатысу үлес-
тері
X
2.4.
3.1.
2.4.
3.n.
II
Қаржылық
емес ұйым-
дарға инвес-
тициялардың
барлығы
3.
Акциялары
жоғары санат
бойынша
Қазақстан
Республика-
сының аума-
ғында өз
қызметін
жүзеге асы-
ратын қор
биржасының
тізіміне
енгізілген
қаржы ұйым-
дары болып
табылмайтын
Қазақстан Республика-
сының рези-
денттері -
заңды тұлға-
лар
3.1.
жай акциялар
3.1.
1.
3.1.
n.
3.2.
артықшылықты
акциялар
X
3.2.
1.
3.2.
n.
4.
Кредиттік
бюролар
4.1.
жай акциялар
4.1.
1.
4.1.
n.
4.2.
артықшылықты
акциялар
X
4.2.
1.
4.2.
n.
4.3.
жарғылық
капиталға
қатысу үлес-
тері
X
4.3.
1.
4.3.
n.
5.
Ломбардтар
5.1.
жай акциялар
5.1.
1.
5.1.
n.
5.2.
артықшылықты
акциялар
X
5.2.
1.
5.2.
n.
5.3.
жарғылық
капиталға
қатысу үлес-
тері
X
5.3.
1.
5.3.
n.
6.
Бағалы қа-
ғаздарды
орналастыру
мақсатында
құрылған
Қазақстан
Республика-
сының рези-
денті емес -
арнайы ұйым-
дар
6.1.
жай акциялар
6.1.
1.
6.1.
n.
6.2.
артықшылықты
акциялар
X
6.2.
1.
6.2.
n.
6.3.
жарғылық
капиталға
қатысу үлес-
тері
X
6.3.
1.
6.3.
n.
7.
Лизинг ұйым-
дары
7.1.
жай акциялар
7.1.
1.
7.1.
n.
7.2.
артықшылықты
акциялар
X
7.2.
1.
7.2.
n.
7.3.
жарғылық
капиталға
қатысу үлес-
тері
X
7.3.
1.
7.3.
n.
8.
Ерекше
қызмет түрі
банктің опе-
рациялық
қызметін
қамтамасыз
ету үшін
пайдаланыла-
тын жылжы-
малы мүлікті
иелік ету
мен басқару
болып табы-
латын ұйым-
дар
8.1.
жай акциялар
8.1.
1.
8.1.
n.
8.2.
артықшылықты
акциялар
X
8.2.
1.
8.2.
n.
8.3.
жарғылық
капиталға
қатысу үлес-
тері
X
8.3.
1.
8.3.
n.
9.
Банктердің
қызметін
автоматтан-
дыруды жүзе-
ге асыратын
заңды тұлға-
лар
9.1.
жай акциялар
9.1.
1.
9.1.
n.
9.2.
артықшылықты
акциялар
X
9.2.
1.
9.2.
n.
9.3.
жарғылық
капиталға
қатысу үлес-
тері
X
9.3.
1.
9.3.
n.
10.
Акциялары
немесе
жарғылық ка-
питалға қа-
тысу үлес-
тері бұрын
кепіл ретін-
де қабылдан-
ған және
Қазақстан
Республика-
сының аза-
маттық заң-
намасына
сәйкес банк
меншігіне
өтетін заң-
ды тұлғалар
10.1.
жай акциялар
10.1.
1.
10.1.
n.
10.2.
артықшылықты
акциялар
X
10.2.
1.
10.2.
n.
10.3.
жарғылық
капиталға
қатысу үлес-
тері
X
10.3.
1.
10.3.
n.
11.
Қазақстан
Республика-
сының рези-
денттері -
акционерлік
инвестиция-
лық қорлар
11.1.
жай акциялар
11.1.
1.
11.1.
n.
11.2.
артықшылықты
акциялар
X
11.2.
1.
11.2.
n.
11.3.
жарғылық
капиталға
қатысу үлес-
тері
X
11.3.
1.
11.3.
n.
12.
Инвестиция-
лардың бар-
лығы
Банктың басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
бойынша нормативтерді орындау
2 кесте
N
Көрсеткіш атауы
Норматив
Норматив
мәні(про-
центпен)
Нормативтің
орындалуы
(Ия/жоқ)
1.
Банкке тиесілі
3 және 11-тар-
мақтарда 1 кес-
теде көрсетіл-
ген заңды тұл-
ғалар акцияла-
рының саны
аспауы тиіс
бір заңды тұлғаның орналастырылған акциялары жалпы санының <=10%
2.
1, 2, 4-9-тар-
мақтарда 1 кес-
теде көрсетіл-
ген ұйымдарға
инвестициялар
банктің меншік-
ті капиталының
бір заңды тұлға
<=15%
3.
3 және 11-тар-
мақтарда 1 кес-
теде көрсетіл-
ген заңды тұл-
ғаларға инвес-
тициялар
банктің меншік-
ті капиталының
бір заңды тұлға
<=10%
4.

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, банков второго уровня, Национального Банка Республики Казахстан, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
от 9 января 2006 года N 14
"Приложение 2
к cовместному постановлению Правлений
Агентства Республики Казахстан по
регулированию и надзору финансового рынка
и финансовых организаций
от 12 апреля 2004 года N 112
и Национального Банка Республики Казахстан
от 12 апреля 2004 года N 53
Инвестиции в капитал других юридических лиц
______________________________________
(наименование банка)
по состоянию на ________________ года
Таблица 1
N
Наимено-
вание
юриди-
ческого
лица
Покуп-
ная
стои-
мость
тыся-
чах
тенге)
Балансовая
стоимость
(в тысячах
тенге)
Коли-
чество
акций
(штук)
Cоотноше-
ние коли-
чества
акций,
принад-
лежащих
банку, к
общему
коли-
честву
разме-
щенных
(за
вычетом
привиле-
гирован-
ных и
выкуп-
ленных)
акций
эмитента
или доля
участия в
уставном
капитале
юриди-
ческого
лица (в
процентах)
Отно-
шение
балан-
совой
стои-
мости
акций
эми-
тента
или
доли
учас-
тия в
устав-
ном
капи-
тале
юриди-
чес-
кого
лица к
собст-
вен-
ному
капи-
талу
банка
(в про-
цен-
тах)
Дата
при-
обре-
тения
Все-
го
в том
числе
сум-
марное
начис-
ленное
воз-
наг-
раж-
дение
1
2
3
4
5
6
7
8
9
I.
Всего
инвестиции
в финансо-
вые органи-
зации
1.
Финансовые
организации-резиденты
Республики
Казахстан
1.1.
Банки
второго
уровня
1.1.1.
простые
акции
1.1.1.1.
1.1.1.n.
1.1.2.
привилеги-
рованные акции
Х
1.1.2.1.
1.1.2.n.
1.2.
Страховые
(перестра-
ховочные)
организации
1.2.1.
простые
акции
1.2.1.1.
1.2.1.n.
1.2.2.
привилеги-
рованные акции
Х
1.2.2.1.
1.2.2.n.
1.3.
Накопитель-
ные пенсион-
ные фонды
1.3.1.
простые
акции
1.3.1.1.
1.3.1.n.
1.3.2.
привилеги-
рованные акции
Х
1.3.2.1.
1.3.2.n.
1.4.
Иные
финансовые
организации
1.4.1.
простые
акции
1.4.1.1.
1.4.1.n.
1.4.2.
привилеги-
рованные акции
Х
1.4.2.1.
1.4.2.n.
1.4.3.
доли участия
в уставном
капитале
Х
1.4.3.1.
1.4.3.n.
2.
Юридические
лица -
нерезиденты
Республики
Казахстан
2.1.
Банки
2.1.1.
простые
акции
2.1.1.1.
2.1.1.n.
2.1.2.
привилеги-
рованные акции
Х
2.1.2.1.
2.1.2.n.
2.1.3.
доли
участия в
уставном
капитале
Х
2.1.3.1.
2.1.3.n.
2.2.
Страховые
организации
2.2.1.
простые
акции
2.2.1.1.
2.2.1.n.
2.2.2.
привилеги-
рованные акции
Х
2.2.2.1.
2.2.2.n.
2.2.3.
доли
участия в
уставном
капитале
Х
2.2.3.1.
2.2.3.n.
2.3.
Пенсионные
фонды
2.3.1.
простые
акции
2.3.1.1.
2.3.1.n.
2.3.2.
привилеги-
рованные акции
Х
2.3.2.1.
2.3.2.n.
2.3.3.
доли
участия в
уставном
капитале
Х
2.3.3.1.
2.3.3.n.
2.4.
Профессио-
нальные
участники
рынка
ценных
бумаг
2.4.1.
простые
акции
2.4.1.1.
2.4.1.n.
2.4.2.
привилеги-
рованные акции
Х
2.4.2.1.
2.4.2.n.
2.4.3.
доли участия
в уставном
капитале
Х
2.4.3.1.
2.4.3.n.
II.
Всего
инвестиции в нефинан-
совые
организации
3.
Юридические
лица-рези-
денты
Республики
Казахстан,
не являющи-
еся фи-
нансовыми органи-
зациями,
акции кото-
рых включены
в список
фондовой
биржи, осу-
ществляющей
деятель-
ность на
территории
Республики
Казахстан,
по наивысшей
категории
3.1.
простые
акции
3.1.1.
3.1.n.
3.2.
привиле-
гированные акции
Х
3.2.1.
3.2.n.
4.
Кредитные
бюро
4.1.
простые
акции
4.1.1.
4.1.n.
4.2.
привилеги-
рованные акции
Х
4.2.1.
4.2.n.
4.3.
доли участия
в уставном
капитале
Х
4.3.1.
4.3.n.
5.
Ломбарды
5.1.
простые
акции
5.1.1.
5.1.n.
5.2.
привилеги-
рованные акции
Х
5.2.1.
5.2.n.
5.3.
доли участия
в уставном
капитале
Х
5.3.1.
5.3.n.
6.
Специальные
организации
-нерези-
денты
Республики
Казахстан,
созданные в
целях раз-
мещения ценных
бумаг
6.1.
простые
акции
6.1.1.
6.1.n.
6.2.
привилеги-
рованные акции
Х
6.2.1.
6.2.n.
6.3.
доли участия
в уставном
капитале
Х
6.3.1.
6.3.n.
7.
Лизинговые
организации
7.1.
простые
акции
7.1.1.
7.1.n.
7.2.
привилеги-
рованные акции
Х
7.2.1.
7.2.n.
7.3.
доли участия
в уставном
капитале
Х
7.3.1.
7.3.n.
8.
Организа-
ции, исклю-
чительным
видом
деятельнос-
ти которых
является
владение и
управление
недвижимым
имуществом,
используе-
мым для
обеспечения
операцион-
ной деятель-
ности банка
8.1.
простые
акции
8.1.1.
8.1.n.
8.2.
привилеги-
рованные акции
Х
8.2.1.
8.2.n.
8.3.
доли участия
в уставном
капитале
Х
8.3.1.
8.3.n.
9.
Юридические
лица, осу-
ществляющие
автоматиза-
цию деяте-
льности банков
9.1.
простые
акции
9.1.1.
9.1.n.
9.2.
привилеги-
рованные акции
Х
9.2.1.
9.2.n.
9.3.
доли участия
в уставном
капитале
Х
9.3.1.
9.3.n.
10.
Юридические
лица, акции
или доли
участия в
уставном
капитале
которых
ранее
приняты в
качестве
залога и
переходят в
собствен-
ность банка
в соответ-
ствии с
гражданским
законода-
тельством
Республики
Казахстан
10.1.
простые
акции
10.1.1.