Ашық жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушыларының есебін беруді ұсыну жөніндегі Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 59 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 29 наурызда тіркелді. Тіркеу N 4150. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 275 (2008 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2007.12.24.  N 275  (2008 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" "Бухгалтерлік есеп және қаржылық есеп беру туралы"  Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасы (бұдан әрі - Агенттік)  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұсынылып отырған Ашық жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушыларының есебін беруді ұсыну жөніндегі Ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
3. Бағалы қағаздар рыногының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы", "Активтерді басқару қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2006 жылғы 25 ақпандағы
N 59 қаулысымен бекітілген
Ашық жинақтаушы зейнетақы қорының ірі
қатысушыларының есеп беруді ұсыну жөніндегі
Ережесі

Об утверждении Правил представления отчетности крупными участниками открытого накопительного пенсионного фонда
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 59. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 марта 2006 года N 4150. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года N 275 (вводится в действие с 1 марта 2008 года).
Сноска.   Постановление Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 59 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24.12.2007  N 275  (вводится в действие с 1 марта 2008 года).
В соответствии с Законами Республики Казахстан " О пенсионном обеспечении  в Республике Казахстан", " О государственном регулировании  и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", " О бухгалтерском учете  и финансовой отчетности" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности крупными участниками открытого накопительного пенсионного фонда.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединений юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", "Ассоциация управляющих активами".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 25 февраля 2006 года N 59
Правила представления отчетности крупными участниками
открытого накопительного пенсионного фонда

1. Осы Ереже қаржы рыногы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) ашық жинақтаушы зейнетақы қорының (бұдан әрі - Қор) ірі қатысушыларының есепті беру нысандары мен тәртібін белгілейді.
2. Қазақстан Республикасының резиденттерін - екінші деңгейдегі банкті, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын, Қорды қоспағанда, Қордың ірі қатысушысы уәкілетті органға есеп беруді "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі - Заң)  49-2-бабында  белгіленген мерзімде ұсынады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы  N 76  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-1. Бір уақытта басқа Қордың, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымның, екінші деңгейдегі банктің ірі қатысушысы болып табылатын Қордың ірі қатысушысының есептілігі ірі қатысушы уәкілетті органға талап етілген кезең бойынша осы есептілікті бұрын ұсынған жағдайда ұсынылмайды.
Ескерту. 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы  N 76  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Заңды тұлға болып табылатын Қордың ірі қатысушысының қаржылық есеп беруіне мынадай нысандар енеді:
бухгалтерлік баланс;
кірістер және шығыстар туралы есеп;
ақшаның қозғалысы туралы есеп;
меншікті капиталдағы өзгерістер туралы есеп;
есеп саясаты туралы ақпарат және түсіндірме жазба.
4. Заңды тұлға болып табылатын Қордың ірі қатысушысы жыл сайын қаржы жылы аяқталғанға дейінгі тоқсан күн ішінде уәкілетті органға аудиторлық ұйым қол қоймаған қағазға шығарылған шоғырландырылған және шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есеп беруді береді.
5. Заңды тұлға болып табылатын Қордың ірі қатысушысының жылдық қаржылық есеп беруіндегі түсіндірме жазбада осы Ереженің  1-3-қосымшаларына  сәйкес Заңның  49-2-бабының  3-тармағының 1)-3) тармақшаларында көрсетілген ақпарат көрсетіледі.
6. Заңды тұлға болып табылатын Қордың ірі қатысушысының жылдық шоғырландырылған қаржылық есеп беруіндегі түсіндірме жазбада осы Ереженің 5-тармағында аты аталған ақпараттан басқа шоғырландырылған қаржылық есеп беруді жасау жөніндегі жұмыс кестесінің ақпараттарын толық ашуға қажетті қосымшасымен бірге шоғырландырылған қаржылық есеп беруді жасау әдістерінің жан-жақты сипаты және Қордың ірі қатысушысының шоғырландырылған қаржылық есеп беруіне қосылған Қордың ірі қатысушысының еншілес және тәуелді ұйымдарының қаржылық есеп беру жөніндегі баптарына тиісінше жағдайда ресімдеп жасаған (бірінші басшы және бас бухгалтер қол қойған, сондай-ақ ұйым мөрімен бекітілген) талдаулары көрсетіледі.

1. Настоящие Правила устанавливают формы и порядок представления в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) отчетности крупными участниками открытого накопительного пенсионного фонда (далее - Фонд).
2. Отчетность представляется крупными участниками Фонда, за исключением банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, Фонда - резидентов Республики Казахстан, в уполномоченный орган в сроки, установленные  статьей 49-2  Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее - Закон).
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года  N 76  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
2-1. Отчетность крупного участника Фонда, являющегося одновременно крупным участником другого Фонда, страховой (перестраховочной) организации банка второго уровня, не представляется в том случае, если крупный участник представлял данную отчетность в уполномоченный орган за требуемый период.
Сноска. Пункт 2-1 дополнено - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года  N 76  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
3. Финансовая отчетность крупного участника Фонда, являющегося юридическим лицом, включает следующие формы:
бухгалтерский баланс;
отчет о доходах и расходах;
отчет о движении денег;
отчет об изменениях в собственном капитале;
информация об учетной политике и пояснительная записка.
4. Крупный участник Фонда, являющийся юридическим лицом, ежегодно представляет в уполномоченный орган на бумажном носителе консолидированную и неконсолидированную годовую финансовую отчетность и пояснительную записку к ней, не заверенные аудиторской организацией, в течение девяноста дней по окончании финансового года.
5. В пояснительной записке к годовой финансовой отчетности крупного участника Фонда, являющегося юридическим лицом, отражается информация, указанная в подпунктах 1)-3) пункта 3 статьи 49-2 Закона, согласно  приложениям 1 - 3 к  настоящим Правилам.
6. В пояснительной записке к годовой консолидированной финансовой отчетности крупного участника Фонда, являющегося юридическим лицом, кроме перечисленной в пункте 5 настоящих Правил информации, указывается подробное описание методов составления консолидированной финансовой отчетности с приложением необходимых для полного раскрытия информации рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности и соответствующим образом оформленных (подписанных первым руководителем и главным бухгалтером, а также скрепленных печатью организации) расшифровок статей финансовой отчетности дочерних и зависимых организаций крупного участника Фонда, включенных в консолидированную финансовую отчетность крупного участника Фонда.

7. Шоғырландырылған аудиттің өткендігі туралы, ал ол болмаған жағдайда шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есеп беру есебінің көшірмелерін және аудиторлық ұйымның ұсынымын заңды тұлға болып табылатын Қордың ірі қатысушысы осы құжаттарды алған күннен бастап он күн ішінде уәкілетті органға береді.
8. Жеке тұлға болып табылатын Қордың ірі қатысушысы қаржы жылы аяқталғаннан кейінгі тоқсан күн ішінде уәкілетті органға осы Ереженің  4-қосымшасына  сәйкес кірістер және мүлік туралы мәліметтері бар қағазға шығарылған есеп беруді, сондай-ақ осы Ереженің  5-8-қосымшаларына  сәйкес Заңның  49-2-бабының  2-тармағының 1)-4) тармақшаларындағы көрсетілген ақпаратты береді.
Жеке тұлға болып табылатын Қордың ірі қатысушысы Қазақстан Республикасының  салық  туралы заңнамасына сәйкес салық қызметі органына кірістер туралы декларация беретін болған жағдайда қаржы жылы аяқталғаннан кейін жүз жиырма күн ішінде уәкілетті органға кірістер туралы декларацияның нотариатта куәландырылған, оның қабылданғандығы туралы салық органының белгісі қойылған көшірмесін береді.
9. Қор Қордың ірі қатысушысының уәкілетті органға есеп беруді осы Ережеге сәйкес уақтылы және толық беруін қамтамасыз етуге ықпал етеді.
10. Осы Ереже реттемейтін мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген тәртіп бойынша шешіледі.
Ашық жинақтаушы зейнетақы
қорының ірі қатысушыларының
есеп беруді ұсыну жөніндегі
Ережесіне 1-қосымша
Қордың ірі қатысушысы қызметінің түрлерін сипаттау
1. Есеп беруші ұйым туралы ақпарат:
Қордың ірі қатысушысының атауы ____________________________________
Почталық мекен-жайы _______________________________________________
Орналасқан жері ___________________________________________________
Телефон ________________________ Факс _____________________________
2. Маңызды операцияларды сипаттау (маңызды операциялар болып оларды
жүзеге асыру күні Қордың ірі қатысушысының басқа тұлғалардың
акцияларында және жарғы капиталындағы қатысу үлесінде орналасқан
активтерді шегергендегі меншікті капиталының он және одан артық
процентін құрайтын операциялар болып табылады):
N
Операция түрі
Операцияны жасау мақсаты
Операция жасау күні
Сомасы (мың теңгемен)
Жасалған операцияның (кіріс алынған) валюта түрі
Қарсы әріптес атауы
Қаржылық қорытынды (мың теңгемен)
1.
3. Қор мен Қордың ірі қатысушысының арасындағы өзге операцияларды
сипаттау:
N
Операция түрі
Операцияны жасау мақсаты
Операция жасау күні
Сомасы (мың теңгемен)
Жасалған операцияның (кіріс алынған) валюта түрі
Қарсы әріптес атауы
Қаржылық қорытынды (мың теңгемен)
1.

7. Копии отчета о проведенном аудите консолидированной, а в случае ее отсутствия неконсолидированной годовой финансовой отчетности, и рекомендации аудиторской организации представляются в уполномоченный орган крупным участником Фонда, являющимся юридическим лицом, в течение десяти дней со дня получения данных документов.
8. Крупный участник Фонда, являющийся физическим лицом, в течение девяноста дней по окончании финансового года представляет в уполномоченный орган на бумажном носителе отчетность, включающую сведения о доходах и имуществе согласно приложению 4 к настоящим Правилам, а также информацию, указанную в подпунктах 1)-4) пункта 2 статьи 49-2 Закона, согласно  приложениям 5 - 8 к  настоящим Правилам.
В случае представления декларации о доходах в органы налоговой службы в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан крупный участник Фонда, являющийся физическим лицом, в течение ста двадцати дней по окончании финансового года представляет в уполномоченный орган нотариально засвидетельствованную копию декларации о доходах, содержащей отметку налоговой службы об ее принятии.
9. Фонд оказывает содействие своевременному и полному представлению крупными участниками Фонда отчетности в уполномоченный орган в соответствии с настоящими Правилами.
10. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления отчетности
крупными участниками открытого
накопительного пенсионного фонда
Описание видов деятельности крупного участника Фонда
1. Информация об отчитывающейся организации:
Наименование крупного участника Фонда _____________________________
Почтовый адрес ____________________________________________________
Место нахождения __________________________________________________
Телефон ____________ Факс _________________________________________
2. Описание значительных операций (значительными признаются
операции, составляющие на дату их совершения десять и более
процентов собственного капитала крупного участника Фонда за вычетом
активов, размещенных в акции и доли участия в уставном капитале
других лиц):
N
Вид опе- ра- ции
Цель со- вер- шения опе- рации
Дата
со-
вер- шения опе- рации
Сумма
(в тыся- чах тен- ге)
Вид ва-
люты, в
которой
совершена
операция
(получен
доход)
Наимено-
вание контр-
агента
Финансо-
вый резуль- тат (в
тысячах тенге)
1.
3. Описание иных операций между Фондом и крупным участником Фонда:
N
Вид опе- ра- ции
Цель
со-
вер-
шения
опе-
рации
Дата
со-
вер-
шения
опе-
рации
Сумма
(в тыся- чах тенге)
Вид валюты,
в которой
совершена
операция
(получен
доход)
Наиме-
нова-
ние
контр-
агента
Финан- совый резуль-
тат (в
тысячах тенге)
1.

4. Қор мен Қордың ірі қатысушысы бірлесіп қатысатын өзге
операцияларды сипаттау:
N
Операция түрі
Операцияны жасау мақсаты
Операция жасау күні
Сомасы (мың теңгемен)
Жасалған операцияның (кіріс алынған) валюта түрі
Қарсы әріптес атауы
Қаржылық қорытынды (мың теңгемен)
1.
5. Қосымша ақпарат:
1) Қордың ірі қатысушысының лауазымды тұлғалары туралы ақпарат:
N
Лауазымды тұлғаның  фамилиясы, аты-жөні
Қордың ірі қатысушысы болып табылатын ұйымдағы атқаратын қызметі
Өзге ұйымның атауын көрсете отырып, ондағы атқаратын қызметін көрсету
Сатып алынған акциялардың құны/ қатысу сомасы (мың теңгемен)
Лауазымды тұлғаға тиесілі акциялар санының Қордың ірі қатысушысының, өзге ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына немесе оның жарғы капиталындағы қатысу үлесіне ара қатынасы (процентпен)
жеке
бірлесіп
тікелей
жанама
процент
ұйымның атауы/ жеке тұлғаның фамилиясы, аты-жөні
1.
2) (Қордың ірі қатысушысының (ірі акционерінің) ірі қатысушылары
болып табылатын ұйымдарды қоспағанда) Қордың ірі қатысушысының
қатысушылары (акционерлері) туралы ақпарат:
N
Ұйымның атауы/жеке тұлғаның фамилиясы, аты-жөні
Жарғы капиталындағы қатысу сомасы/сатып алынған акциялардың құны (мың теңгемен)
Тиесілі акциялардың саны
Тиесілі акциялар санының Қордың ірі қатысушысының дауыс беретін акцияларының жалпы санына немесе оның жарғы капиталындағы қатысу үлесіне ара қатынасы (процентпен)
жеке
бірлесіп
тікелей
жанама
процент
ұйымның атауы/ жеке тұлғаның фамилиясы, аты-жөні
1.
3) Қордың ірі қатысушысының ұйымның жарғы капиталындағы
(акцияларындағы) қатысу үлесін сатып алу үшін заем алғандығы
жөніндегі ақпараты:
N
Заем берген ұйымның атауы/ жеке тұлғаның фамилиясы, аты-жөні
Қатысу үлесі жарғы капиталында немесе заем есебінен сатып алынған акцияларда бар ұйым атауы
Заем сомасы (мың теңгемен)
Жарғы капиталына қатысу сомасы/ сатып алынған акциялар құны (мың теңгемен)
Акциялар саны
Қордың ірі қатысушысының сатып алған акцияларының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына немесе оның жарғы капиталындағы қатысу үлесіне ара қатынасы (процентпен)
1.
4) Қордың ірі қатысушысы ірі қатысушы (ірі акционер) болып табылған
ұйым тізбесінің өзгергендігі туралы ақпарат:
N
Қордың ірі қатысушысы ірі қатысушы (ірі акционер) болып табылған ұйымның атауы
Жарғы капиталына қатысу кезеңі/ акцияларды иелену (сатып алу және сату күні және мақсаты)
Қордың ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына немесе оның жарғы капиталындағы қатысу үлесіне ара қатынасы (процентпен)
Мәміле сомасы (мың теңгемен)
Мәміленің қаржылық қорытындысы (мың теңгемен)
1.
Бірінші басшы _____________________________________  _____________
(фамилиясы, аты-жөні)                қолы
Бас бухгалтер _____________________________________  _____________
(фамилиясы, аты-жөні)                қолы
Мөрдің орны
Орындаушы _________________________________________  _____________
(фамилиясы, аты-жөні)                қолы
Телефон _____________________
Күні ________________________
Ашық жинақтаушы зейнетақы
қорының ірі қатысушыларының
есеп беруді ұсыну жөніндегі
Ережесіне 2-қосымша
Қордың ірі қатысушысы қатысушы (акционер)
болып табылған ұйымдар туралы ақпарат

4. Описание иных операций, в которых Фонд и крупный
участник Фонда участвуют совместно:
N
Вид опе- ра- ции
Цель
со-
вер-
шения
опе-
рации
Дата
со-
вер-
шения
опе-
рации
Сумма
(в тыся- чах тенге)
Вид валюты,
в которой
совершена
операция
(получен
доход)
Наиме-
нова-
ние
контр-
агента
Финан- совый резуль-
тат (в
тысячах тенге)
1.
5. Дополнительная информация:
1) информация о должностных лицах крупного участника Фонда:
N
Фамилия,
имя,
отчество
долж-
ностного
лица
Зани-
маемая
долж-
ность в
органи-
зации,
являю-
щейся
крупным
участ-
ником
Фонда
Зани-
маемая
долж-
ность в
иных
органи-
зациях
с ука-
занием
наиме-
нования
органи-
заций
Сумма
участия/
стои-
мость
приобре-
тенных
акций (в
тысячах
тенге)
Соотношение количества
акций, принадлежащих
должностному лицу, к
общему количеству
голосующих акций
крупного участника
Фонда, иной организации
или доля участия в ее
уставном капитале
(в процентах)
индвиду-
ально
совместно
п
р
я
м
о
к
о
с
в
е
н
н
о
п
р
о
ц
е
н
т
наиме-
нование
органи-
зации/ фамилия,
имя, отчество физи- ческого лица
1.
2) информация об участниках (акционерах) крупного участника
Фонда (за исключением организаций, являющихся крупными
участниками (крупными акционерами) крупного участника Фонда):
N
Наимено- вание органи- зации/
фамилия,имя, отчествофизичес- кого лица
Сумма
участия в
уставном
капитале/
стоимость
приобре-
тенных
акций (в
тысячах
тенге)
Коли- чество прина-
длежа- щих акций
Соотношение количества
принадлежащих акций к
общему количеству голосующих
акций крупного участника
Фонда или доля участия в его
уставном капитале (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
косвенно
п
р
о
ц
е
н
т
наименование
организации/
фамилия,
имя, отчество
физического
лица
1.
3) информация о получении крупным участником Фонда займов для
приобретения долей участия в уставных капиталах (акций) организаций:
N
Наиме- нова- ние орга- низа- ции/
физи- ческо- го лица, предо- стави-
вших
заем
Наиме- нование орга- низации, доли участия
в уста-
вном
капитале
или акции которой
приобре-
тены
за счет
займа
Сумма займа
(в ты-
сячах тенге)
Сумма участия
в уста-
вном
капи-
тале/
стои-
мость приоб-
ретенных
акций
(в ты-
сячах
тенге)
Коли- чество акций
Соотношение
количества
акций, приоб-
ретенных
крупным участником
Фонда, к
общему
количеству
голосующих
акций органи-
зации или
доля участия
в ее уставном
капитале (в
процентах)
1.
4) информация об изменении перечня организаций, в которых крупный
участник Фонда являлся крупным участником (крупным акционером):
N
Наимено-
вание
органи-
зации, в
которой
крупный
участник
Фонда
являлся
крупным
участни-
ком
(крупным
акционе-
ром)
Период
участия
в уста-
вном
капи-
тале/
владения
акциями
(дата и
цель
приобре-
тения и
реали-
зации)
Соотношение
количества акций,
принадлежавших
крупному
участнику Фонда,
к общему
количеству
голосующих акций
организации или
доля участия в
ее уставном
капитале (в
процентах)
Сумма сделки
(в ты-
сячах
тенге)
Финансовый
результат
сделки (в
тысячах
тенге)
1.
Первый руководитель ________________________   ____________
(фамилия, имя, отчество)      подпись
Главный бухгалтер   ________________________   ____________
(фамилия, имя, отчество)      подпись
Место печати
Исполнитель         ________________________   ____________
(фамилия, имя, отчество)      подпись
Телефон ____________
Дата _______________
Приложение 2
к Правилам представления отчетности
крупными участниками открытого
накопительного пенсионного фонда
Информация об организациях, в которых крупный участник
Фонда является участником (акционером)

1. Есеп беріп отырған ұйым туралы ақпарат:
Қордың ірі қатысушысының атауы ____________________________________
Почталық мекен-жайы _______________________________________________
Орналасқан жері ___________________________________________________
Телефон ______________________ Факс _______________________________
2. Қордың ірі қатысушысының Қормен қарым-қатынасы туралы ақпарат:
1) Қордың дауыс беретін акцияларын иелену (процентпен):
тікелей______                    жанама_________
2) Қор акцияларымен дауыс беру мүмкіндігі (Қордың дауыс беретін
акцияларының жалпы көлемінен алғанда процентпен):
тікелей______                    жанама_________
3) шарт күші бойынша не өзге жағдаймен Қор қабылдап отырған шешімге
ықпал ету мүмкіндігі (растаушы құжаттарды қоса бере отырып) _______
___________________________________________________________________
3. Қордың ірі қатысушысы қатысушы (акционер) болып табылатын
ұйымдар туралы ақпарат:
N
Ұйым атауы
Қатысу сомасы/сатып алынған акциялар құны (мың теңгемен)
Тиесілі акциялар саны
Қордың ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына немесе оның жарғы капиталындағы қатысу үлесіне ара қатынасы (процентпен)
жеке
бірлесіп
тікелей
жанама
процент
ұйымның атауы/жеке тұлғаның фамилиясы, аты-жөні
1.
4. Қордың ірі қатысушысы қатысушы (акционері) болып табылатын ұйым
қызметінің түрін немесе түрлерін сипаттау (қаржылық есеп беруді
қоса беріп) _______________________________________________________
___________________________________________________________________
5. Қордың ірі қатысушысының ұйымдардың жарғы капиталына
(акцияларды иелену) қатысу схемасы (шартты болып табылады, Қордың
ірі қатысушысының толық құрылымды беруі қажет)
_______________________________________
|Қордың ірі қатысушысының ірі қатысушысы|
|_______________________________________|
| 51%
__________________|____________________
|         Қордың ірі қатысушысы         |
|_______________________________________|
|15%           |       |10%
___________________|______        |     __|_________________
|Қордың ірі қатысушысы ірі |       |    |                    |
|  қатысушы (ірі акционер) |       |    |        Қор         |
|   болып табылатын ұйым   |       |    |                    |
|__________________________|     5%|    |____________________|
__________________|______________________
|Қордың ірі қатысушысы қатысушы (акционер)|
|           болып табылатын ұйым          |
|_________________________________________|
Бірінші басшы _____________________________________  _____________
(фамилиясы, аты-жөні)                қолы
Бас бухгалтер _____________________________________  _____________
(фамилиясы, аты-жөні)                қолы
Мөрдің орны
Орындаушы _________________________________________  _____________
(фамилиясы, аты-жөні)                қолы
Телефон _____________________
Күні ________________________
Ашық жинақтаушы зейнетақы
қорының ірі қатысушыларының
есеп беруді ұсыну жөніндегі
Ережесіне 3-қосымша
Қордың ірі қатысушысының ірі қатысушылары
(акционерлері) болып табылатын ұйымдар туралы ақпарат

1. Информация об отчитывающейся организации:
Наименование крупного участника Фонда _____________________________
Почтовый адрес ____________________________________________________
Место нахождения __________________________________________________
Телефон ____________ Факс _________________________________________
2. Информация об отношениях крупного участника Фонда с Фондом:
1) владение голосующими акциями Фонда (в процентах):
прямое ______ косвенное _________
2) возможность голосовать акциями Фонда (в процентах от общего
объема голосующих акций Фонда):
прямое ______ косвенное _________
3) возможность оказывать влияние на принимаемые Фондом решения в
силу договора либо иным образом (с приложением подтверждающих
документов) _______________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Информация об организациях, в которых крупный участник Фонда
является участником (акционером):
N
Наимено-
вание
органи-
зации
Сумма
участия/
стоимость
приобре-
тенных
акций (в
тысячах тенге)
Коли-
чество
принад-
лежащих
акций
Соотношение количества
принадлежащих крупному
участнику Фонда акций к общему
количеству голосующих акций
организации или доля участия в
его уставном капитале (в
процентах)
индивидуально
совместно
прямо
кос-
венно
про-
цент
наименование
организации/
фамилия, имя,
отчество
физического
лица
1.
4. Описание вида или видов деятельности организаций,в которых
крупный участник Фонда является участником (акционером)
(с приложением финансовой отчетности)________________________
_____________________________________________________________
5. Схема участия крупного участника Фонда в уставных капиталах
(владения акциями) организаций (является условной, крупному
участнику Фонда необходимо представить полную структуру)
--------------------------
|Крупный участник крупного |
|    участника Фонда       |
--------------------------
|
| 51 %
--------------------------
| Крупный участник Фонда   |
--------------------------
|         |        |
|15 %     |        |10 %
------------------------       |      ------
| Организация, в которой |      |     | Фонд |
| крупный участник Фонда |      |      ------
|    является крупным    |      |
|   участником (крупным  |      |
|       акционером)      |      |
------------------------       |
| 5 %
-----------------------
|Организация, в которой |
| крупный участник Фонда|
|   является участником |
|      (акционером)     |
-----------------------
Первый руководитель _________________________  __________
(фамилия, имя, отчество)     подпись
Главный бухгалтер   _________________________   ________
(фамилия, имя, отчество)     подпись
Место печати
Исполнитель         _________________________   __________
(фамилия, имя, отчество)     подпись
Телефон ______________
Дата _________________
Приложение 3
к Правилам представления отчетности
крупными участниками открытого
накопительного пенсионного фонда
Информация об организациях, являющихся крупными
участниками (акционерами) крупного участника Фонда

1. Есеп беріп отырған ұйым туралы ақпарат:
Қордың ірі қатысушысының атауы ____________________________________
Почталық мекен-жайы _______________________________________________
Орналасқан жері ___________________________________________________
Телефон _____________________ Факс ________________________________
2. Қордың ірі қатысушысының ірі қатысушылары (акционерлері) болып
табылатын ұйымдар туралы ақпарат:
N
Ұйымның атауы
Қатысу сомасы/сатып алынған акциялар құны (мың теңгемен)
Тиесілі акциялар саны
Қордың ірі қатысушысының ірі қатысушысына (акционеріне) тиесілі акциялар санының Қордың ірі қатысушысының дауыс беретін акцияларының жалпы санына немесе оның жарғы капиталындағы қатысу үлесіне ара қатынасы (процентпен)
жеке
бірлесіп
тікелей
жанама
процент
ұйым атауы/жеке тұлғаның фамилиясы, аты-жөні
1.
3. Қордың ірі қатысушысының ірі қатысушылары (акционерлері) болып
табылатын ұйымдар қызметінің түрін және түрлерін сипаттау (қаржылық
есеп беруді қоса беріп) ___________________________________________
___________________________________________________________________
4. Қордың ірі қатысушысы ірі қатысушысының аффилиирленген тұлғалары
туралы ақпарат (аффилиирлену белгісін көрсете отырып) _____________
___________________________________________________________________
5. Қордың ірі қатысушысына бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар
туралы ақпарат (бақылау негіздемесін көрсете отырып) ______________
___________________________________________________________________
6. Қордың ірі қатысушысын бақылайтын тұлғаның еншілес және тәуелді
ұйымдары туралы ақпарат ___________________________________________
___________________________________________________________________
Бірінші басшы _____________________________________  _____________
(фамилиясы, аты-жөні)                қолы
Бас бухгалтер _____________________________________  _____________
(фамилиясы, аты-жөні)                қолы
Мөрдің орны
Орындаушы _________________________________________  _____________
(фамилиясы, аты-жөні)                қолы
Телефон _____________________
Күні ________________________
Ашық жинақтаушы зейнетақы
қорының ірі қатысушыларының
есеп беруді ұсыну жөніндегі
Ережесіне 4-қосымша
Қордың ірі қатысушысының кірістері
және мүлкі туралы мәліметтер
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Фамилиясы, аты-жөні _______________________________________________
Жеке куәлігі (төлқұжат) ___________________________________________
(сериясы, нөмірі, кім және қашан берген)
Мекен-жайы ________________________________________________________
Үй _______________________ жұмыс телефоны _________________________
Есепті кезең ______________________________________________________
N
Атауы
Өлшем бірлігі
Осының алдындағы есепті кезең үшін
Есепті кезең үшін
Есепті кезең ішіндегі өзгерістер
саны
сомасы (теңге)
саны
сомасы (теңге)
саны
сомасы (теңге)
1.
Есепті кезең үшін алынған кірістер:
Х
Х
Х
1.1
Жалақы
Х
Х
Х
1.2
Ұйымдардың жарғы капиталдарындағы (акцияларындағы) қатысу үлесінен түскен дивидендтер және кіріс
Х
Х
Х
1.3
Салымдар бойынша сыйақы
Х
Х
Х
1.4
Мүлікті жалға беруден түскен кіріс
Х
Х
Х
1.5
Кәсіпкерлік қызметтен түскен кіріс
Х
Х
Х
1.6
Мүлікті сатудан түскен кіріс
Х
Х
Х
1.7
Кірістің басқа түрлері (талдама жасалған)
Х
Х
Х
2.
Мүлік:
Х
Х
Х
2.1
Ақша:
ұлттық валютада, оның ішінде:
Х
Х
Х
қолма-қол ақшамен
Х
Х
Х
банктік шоттарда
Х
Х
Х
шетел валютасымен, оның ішінде:
қолма-қол ақшамен
Х
Х
Х
банктік шоттарда
Х
Х
Х
2.2
Бағалы қағаздар (эмитент атауын көрсетіп), оның ішінде:
жай акциялар
артықшылықты акциялар
облигациялар
2.3
Қордың ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымның (атауын көрсету) дауыс беретін акцияларының жалпы санына немесе  олардың, оның ішінде Қазақстан Республикасы резидент еместерінің жарғы капиталдарындағы қатысу үлесіндегі   ара қатынасы (процентпен)
Х
2.4
Жылжымайтын мүлік
2.5
Басқа мүлік (талдама жасалған)
Қолы _____________________
Күні _____________________
Ашық жинақтаушы зейнетақы
қорының ірі қатысушыларының
есеп беруді ұсыну жөніндегі
Ережесіне 5-қосымша
Қордың ірі қатысушысының Қор қабылдап отырған
шешімге ықпал етуді жүзеге асыруы туралы ақпарат
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Фамилиясы, аты-жөні _______________________________________________
Мекен-жайы ________________________________________________________
Үй _____________________ жұмыс телефоны ___________________________
Қордың ірі қатысушысының Қор қабылдап отырған шешімге ықпал етуді
жүзеге асыруы туралы ақпарат:

1. Информация об отчитывающейся организации:
Наименование крупного участника Фонда _____________________________
Почтовый адрес ____________________________________________________
Место нахождения __________________________________________________
Телефон ____________ Факс ________________
2. Информация об организациях, являющихся крупными участниками
(акционерами) крупного участника Фонда:
N
Наиме-
нование
органи-
зации
Сумма
участия/
стоимость
приобрете-
нных акций
(в тысячах
тенге)
Количе-
ство
принад-
лежащих
акций
Соотношение количества акций,
принадлежащих крупному участнику
(акционеру) крупного участника
Фонда, к общему количеству
голосующих акций крупного
участника Фонда или доля участия
в его уставном капитале (в
процентах)
индивидуально
совместно
прямо
косвенно
про-
цент
наименование
организации/ фамилия, имя,
отчество
физического
лица
1.
3. Описание вида или видов деятельности организаций,
являющихся крупными участниками (акционерами) крупного
участника Фонда (с приложением финансовой отчетности)
_________________________________________________________
_________________________________________________________
4. Информация об аффилиированных лицах крупного участника
крупного участника Фонда (с указанием признака
аффилиированности) ______________________________________
_________________________________________________________
5. Информация о лицах, осуществляющих контроль над
крупным участником Фонда (с указанием основания контроля)
_________________________________________________________
_________________________________________________________
6. Информация о дочерних и зависимых организациях лица,
контролирующего крупного участника Фонда
_________________________________________________________
_________________________________________________________
Первый руководитель _________________________  __________
(фамилия, имя, отчество)     подпись
Главный бухгалтер   _________________________   ________
(фамилия, имя, отчество)     подпись
Место печати
Исполнитель         _________________________   __________
(фамилия, имя, отчество)     подпись
Телефон ___________
Дата ______________
Приложение 4
к Правилам представления отчетности
крупными участниками открытого
накопительного пенсионного фонда
Сведения о доходах и имуществе крупного участника Фонда
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, отчество ______________________________________
Удостоверение личности (паспорт)_____________________________
(серия, номер, кем и когда выдан)
Место жительства ____________________________________________
Телефон домашний ___________________ рабочий ________________
Отчетный период _____________________________________________
N
Наимено-
вание
Еди-
ница
изме-
рения
За предыдущий
отчетный
период
За отчетный
период
Изменения
за отчетный
период
коли- чес-
тво
сумма
(тенге)
коли- чес-
тво
сумма
(тенге)
коли- чес-
тво
сумма
(тенге)
1.
Доходы,
полученные
за отчетный
период:
Х
Х
Х
1.1
Заработная
плата
Х
Х
Х
1.2
Дивиденды и
доход от
долей
участия в
уставных
капиталах
(акций)
организаций
Х
Х
Х
1.3
Вознагра-
ждение по
вкладам
Х
Х
Х
1.4
Доход от
сдачи в
аренду
имущества
Х
Х
Х
1.5
Доход от
предприни-
мательской
деятель-
ности
Х
Х
Х
1.6
Доход от
реализации
имущества
Х
Х
Х
1.7
Прочие виды
дохода (с
расшиф-
ровкой)
Х
Х
Х
2.
Имущество:
Х
Х
Х
2.1
Деньги:
Х
Х
Х
в нацио-
нальной
валюте, в
том числе:
наличными
на банко-
вских
счетах
Х
Х
Х
Х
Х
Х
в иност-
ранной
валюте, в
том числе:
наличными
на бан-
ковских
счетах
Х
Х
Х
Х
Х
Х
2.2
Ценные
бумаги (с
указанием
наимено-
вания
эмитента),
в том
числе:
простые
акции
привилеги-
рованные
акции
облигации
2.3
Соотношение
количества
акций, при-
надлежащих
крупному
участнику
Фонда, к
общему
количеству
голосующих
акций орга-
низаций
(указать
наименова-
ние) или
доли
участия в
их уставных
капиталах,
в том числе
нерези-
дентов
Республики
Казахстан
(в про-
центах)
2.4
Недви-
жимость
2.5
Прочее
имущество
(с расши-
фровкой)
Х
Подпись _______________
Дата __________________
Приложение 5
к Правилам представления отчетности
крупными участниками открытого
накопительного пенсионного фонда
Информация об осуществлении крупным участником
Фонда влияния на принимаемые Фондом решения
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, отчество ________________________________________
Место жительства ______________________________________________
Телефон домашний ______________ рабочий _______________________
Информация об осуществлении крупным участником Фонда влияния на
принимаемые Фондом решения:

1) олардың арасындағы шарт күші бойынша басқа тұлғалармен бірлесіп
___________________________________________________________________
2) өзге жағдаймен _________________________________________________
оның ішінде осындай ықпал ету мүмкіндігін (растаушы құжаттарды қоса
беріп) анықтайтын өкілеттіктерді бөлуді сипаттау бар.
Қолы _____________________
Күні _____________________
Ашық жинақтаушы зейнетақы
қорының ірі қатысушыларының
есеп беруді ұсыну жөніндегі
Ережесіне 6-қосымша
Қордың ірі қатысушысының ұйымдардағы атқарып
отырған қызметтері туралы ақпарат
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Фамилиясы, аты-жөні _______________________________________________
Мекен-жайы ________________________________________________________
Үй ________________________ жұмыс телефоны ________________________
N
Ұйымның атауы
Атқаратын қызметі
Қатысу сомасы/сатып алынған акциялар құны (мың теңгемен) ұйым атауын көрсете отырып
Қордың ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына немесе оның жарғы капиталындағы қатысу үлесіне ара қатынасы (процентпен)
жеке
бірлесіп
тікелей
жанама
процент
ұйым атауы/ жеке тұлғаның фамилиясы, аты-жөні
1.
Қолы _____________________
Күні _____________________
Ашық жинақтаушы зейнетақы
қорының ірі қатысушыларының
есеп беруді ұсыну жөніндегі
Ережесіне 7-қосымша
Қордың ірі қатысушысының ұйымдардың жарғы
капиталдарындағы оған тиесілі қатысу үлестерін
алынған заемдар есебінен сатып алуы туралы ақпарат
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Фамилиясы, аты-жөні _______________________________________________
Мекен-жайы ________________________________________________________
Үй ________________________ жұмыс телефоны ________________________
N
Заемды беруші ұйымның/жеке тұлғаның атауы
Ұйымның атауы және жарғы капиталындағы немесе  заем есебінен сатып алынған акциялардағы қатысу үлесі
Заем сомасы (мың теңгемен)
Жарғы капиталындағы қатысу сомасы/ сатып алынған акциялар құны (мың теңгемен)
Акциялар саны
Қордың ірі қатысушысының сатып алған акциялары санының  ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына  немесе оның жарғы капиталындағы қатысу үлесіне ара қатынасы (процентпен)
1.
Қолы _____________________
Күні _____________________
Ашық жинақтаушы зейнетақы
қорының ірі қатысушыларының
есеп беруді ұсыну жөніндегі
Ережесіне 8-қосымша
Жақын туыстар, жұбайлар және Қордың ірі қатысушысының
жұбайының (жұбайларының) жақын туыстары туралы мәліметтер*
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Фамилиясы, аты-жөні _______________________________________________
Мекен-жайы ________________________________________________________
Үй _______________________ жұмыс телефоны _________________________
N
Жақын туыстар, жұбайлар және Қордың ірі қатысушысының жұбайының (жұбайларының) немесе жұбайының (жұбайларының) жақын туысының  фамилиясы, аты-жөні
Туыстық дәрежесі
Ірі қатысушының жақын туыс, жұбайының (жұбайларының) немесе жұбайының (жұбайларының) жақын туысының ұйымда атқаратын қызметі
Жарғы капиталындағы қатысу сомасы/ сатып алынған акциялар құны  (мың теңгемен)
Жақын туыс, жұбайына (жұбайларына) немесе жұбайының (жұбайларының) жақын туысына тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына немесе оның жарғы капиталындағы қатысу үлесіне ара қатынасы (процентпен)
жеке
бірлесіп
тікелей
жанама
процент
ұйым атауы/ жеке тұлғаның фамилиясы, аты-жөні
1.
* кесте қордың ірі қатысушысының жұбайының (жұбайларының)
немесе жұбайының (жұбайларының) жақын туысына байланысты мына жағдайларда толтырылады:

1) совместно с другими лицами в силу договора между ними ______
2) иным образом _______________________________________________
в том числе содержащая описание делегирования полномочий,
определяющего возможность такого влияния (с приложением
подтверждающих документов).
Подпись _______________
Дата __________________
Приложение 6
к Правилам представления отчетности
крупными участниками открытого
накопительного пенсионного фонда
Сведения о занимаемых крупным участником
Фонда должностях в организациях
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, отчество _____________________________
Место жительства ___________________________________
Телефон домашний _____________ рабочий _____________
N
Наимено-
вание
органи-
зации
Занимаемая должность
Сумма
участия/
стоимость
приобре-
тенных
акций (в
тысячах
тенге) с
указанием
наимено-
вания
органи-
зации
Соотношение количества акций,
принадлежащих крупному
участнику Фонда, к общему
количеству голосующих акций
организации или доля участия в
ее уставном капитале (в
процентах)
индивидуально
совместно
прямо
кос-
венно
про-
цент
наименование
организации/
фамилия, имя,
отчество
физического
лица
1.
Подпись ________________
Дата ___________________
Приложение 7
к Правилам представления отчетности
крупными участниками открытого
накопительного пенсионного фонда
Информация о приобретении крупным участником Фонда
принадлежащих ему долей участия в уставных капиталах (акций)
организаций за счет полученных займов
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, отчество ____________________________
Место жительства __________________________________
Телефон домашний __________ рабочий _______________
N
Наиме-
нование
органи-
зации/
физиче-
ского
лица,
предо-
стави-
вших
заем
Наиме- нование
орга-
низации,
доли
участия
в устав-
ном ка-
питале
или
акции
которой
приоб-
ретены
за счет
займа
Сумма
займа
(в ты-
сячах
тенге)
Сумма
участия в
уставном
капитале/
стоимость
приобре-
тенных
акций (в
тысячах
тенге)
Коли-
чес-
тво
акций
Соотношение
количества акций,
приобретенных
крупным участ-
ником Фонда, к
общему количеству
голосующих акций
организации или
доля участия в ее
уставном капитале
(в процентах)
1.
Подпись ________________
Дата ___________________
Приложение 8
к Правилам представления отчетности
крупными участниками открытого
накопительного пенсионного фонда
Сведения о близких родственниках, супруге и
близких родственниках супруга (супруги)
крупного участника Фонда*
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, отчество _______________________________
Место жительства______________________________________
Телефон домашний ____________ рабочий ________________
N
Фамилия,
имя,
отчество
близкого
родстве-
нника,
супруга
(супруги)
крупного
участника
банка или
близкого
родствен-
ника
супруга
(супруги)
Степень
родства
Занимаемая
близким
родствен-
ником,
супругом
(супругой)
крупного
участника
или близ-
ким род-
ствен-
ником
супруга
(супруги)
должность
в орга-
низации
Сумма
участия
в уста-
вном ка-
питале/
Стои-
мость
приобре-
тенных
акций
(в ты-
сячах
тенге)
Соотношение количества
акций, принадлежащих
близкому родственнику,
супругу или близкому
родственнику супруга
(супруги), к общему
количеству голосующих
акций организации или
доля участия в ее
уставном капитале (в
процентах)
инди-
видуально
совместно
п
р
я
м
о
К
о
с
в
е
н
н
о
п
р
о
ц
е
н
т
наименование
организации/
фамилия, имя,
отчество
физического
лица
1.
* таблица заполняется в случаях, если близкий родственник, супруг или близкий родственник супруга (супруги) крупного участника Фонда:

1) ұйымда қызмет атқарса және жарғы капиталында қатысу үлесі
(акциялар) бар болса;
2) ұйымда қызмет атқарса, бірақ жарғы капиталында қатысу үлесі
(акциялар) жоқ болса;
3) ұйымның жарғы капиталында қатысу үлесі (акциялар) бар,
бірақ осы ұйымда қызмет атқармаса.
Қолы _____________________
Күні _____________________

1) занимает должность в организации и имеет долю участия в ее уставном капитале (акции);
2) занимает должность в организации, но не имеет доли участия в ее уставном капитале (акций);
3) имеет долю участия в уставном капитале организации (акции), но не занимает должность в данной организации.
Подпись _________________
Дата ____________________