Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға төлем карточкаларын шығаруға лицензия беру, беруден бас тарту, тоқтата тұру және қайтарып алу туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 122 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 2 мамырдағы N 34 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 8 маусымда тіркелді. Тіркеу N 4246. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2007 жылғы 28 мамырдағы N 57 қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.05.28.  N 57  қаулысымен.
Ұлттық Банктің екінші деңгейдегі банктерге төлем карточкаларын шығару үшін лицензия алуға арналған қорытынды беру тәртібін айқындау мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға төлем карточкаларын шығаруға лицензия беру, беруден бас тарту, тоқтата тұру және қайтарып алу туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 122  қаулысына  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3161 тіркелген, Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3847 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 93  қаулысымен  бекітілген толықтыруларымен қоса) мынадай толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы "қайтарып алу" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың уәкілетті органның төлем карточкаларын шығаруға арналған лицензиясын алуға арналған қорытынды беруі" деген сөздермен толықтырылсын;
кіріспесі "қайтарып алу" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың уәкілетті органның төлем карточкаларын шығаруға арналған лицензиясын алуға арналған қорытынды беруі" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға төлем карточкаларын шығаруға лицензия беру, беруден бас тарту, тоқтата тұру және қайтарып алу туралы нұсқаулықта:
тақырыбы "қайтарып алу" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың уәкілетті органның төлем карточкаларын шығаруға арналған лицензиясын алуға арналған қорытынды беруі" деген сөздермен толықтырылсын;
кіріспесі "қайтарып алу" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ екінші деңгейдегі банктер (бұдан әрі - банктер) мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың (бұдан әрі - банктік емес ұйымдар), егер Қазақстан Республикасының осындай ұйымдарының қызметін реттейтін заң актілерінде олардың өзге банк операцияларымен қоса төлем карточкаларын шығару мүмкіндігі көзделсе, уәкілетті органның төлем карточкаларын шығаруға арналған лицензиясын алуға арналған оң қорытынды (бұдан әрі - оң қорытынды) беру, беруден бас тарту және қайтарып алу" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тараудың тақырыбы "Лицензия" деген сөздің алдында "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақ "уәкілетті ұйым" деген сөздерден кейін "(бұдан әрі -
уәкілетті ұйым)" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 122 "Об утверждении Инструкции о выдаче, отказе в выдаче, приостановлении и отзыве лицензии на выпуск платежных карточек организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 мая 2006 года N 34. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2006 года N 4246. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 мая 2007 года N 57 (вводится в действие с 9 августа 2007 года)
Сноска. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 мая 2006 года N 34 утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 мая 2007 года  N 57  (вводится в действие с 9 августа 2007 года).
В целях определения порядка выдачи Национальным Банком заключения для получения банками второго уровня лицензии на выпуск платежных карточек Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 122 "Об утверждении Инструкции о выдаче, отказе в выдаче, приостановлении и отзыве лицензии на выпуск платежных карточек организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3161, с дополнениями, утвержденными  постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2005 года N 93, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3847) внести следующие дополнения:
заголовок после слов "организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций" дополнить словами ", а также выдачи Национальным Банком Республики Казахстан заключения для получения банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, лицензии уполномоченного органа на выпуск платежных карточек";
преамбулу после слов "организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций," дополнить словами "а также выдачи Национальным Банком Республики Казахстан заключения для получения банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, лицензии уполномоченного органа на выпуск платежных карточек";
в Инструкции о выдаче, отказе в выдаче, приостановлении и отзыве лицензии на выпуск платежных карточек организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, утвержденной указанным постановлением:
заголовок после слов "организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций" дополнить словами ", а также выдачи Национальным Банком Республики Казахстан заключения для получения банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, лицензии уполномоченного органа на выпуск платежных карточек";
преамбулу после слов "лицензии на выпуск платежных карточек (далее - лицензия)" дополнить словами ", а также порядок выдачи, отказа в выдаче и отзыва положительного заключения (далее - положительное заключение) для получения лицензии банками второго уровня (далее - банки), а также организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в случае, если законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими деятельность таких организаций, предусмотрена возможность выпуска ими платежных карточек с совмещением с иными банковскими операциями (далее - небанковские организации)";
заголовок главы 1 после слова "лицензии" дополнить словами "организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций";
пункт 1 после слов "финансовых организаций" дополнить словами "(далее - уполномоченный орган)";

2-тармақтың 3) тармақшасындағы "қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тараудың тақырыбы "Лицензияны" деген сөздің алдында "Ұйымдарға Ұлттық Банк берген" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-1-тараумен толықтырылсын:
"2-1-тарау. Оң қорытынды беру, беруден бас тарту және қайтарып алу
10-1. Өтініш беруші оң қорытынды алу үшін Ұлттық Банкке осы Нұсқаулықтың 2-тармағының 3)-10) тармақшаларында көзделген құжаттарды ұсынады.
10-2. Оң қорытынды алу үшін ұсынылған құжаттарды Ұлттық Банк барлық қажетті құжаттар алынған күннен бастап бір ай ішінде қарайды.
Талап етілген құжаттардың толық емес пакеті ұсынылған жағдайда Ұлттық Банк өтініш берушіден жетіспеген құжаттарды сұратады не құжаттарды қарамастан өтініш берушіге қайтарады. Ұсынылған құжаттарды қайта қарау мерзімі олар Ұлттық Банкке келіп түскен күннен бастап жаңадан есептеледі.
10-3. Ұсынылған құжаттар осы Нұсқаулықтың 2-тармағының 3)-10) тармақшаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, Ұлттық Банк оң қорытынды беруден бас тартады.
10-4. Оң қорытынды беруден бас тартылған кезде өтініш берушіге бас тарту себептері көрсетіле отырып жазбаша түрде дәлелді жауап жіберіледі.
10-5. Негізінде банкке не банктік емес ұйымға оң қорытынды берілген шынайы емес мәліметтер анықталған, сондай-ақ банк не банктік емес ұйым оң қорытынды беру сәтінен бастап бір жыл ішінде уәкілетті органның лицензиясын алмаған жағдайда, Ұлттық Банк берілген оң қорытындыны қайтарып алады.
10-6. Оң қорытындыны қайтарып алған кезде Ұлттық Банк банкке не банктік емес ұйымға және уәкілетті органға қайтарып алу себептерін көрсете отырып жазбаша хабарлайды.".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Төлем жүйелері департаменті (Мұсаев Р.Н.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, екінші деңгейдегі банктерге, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігіне және "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.

в подпункте 3) пункта 2 слова "по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций" исключить;
заголовок главы 2 после слова "лицензии" дополнить словами ", выданной Национальным Банком организациям";
дополнить главой 2-1 следующего содержания:
"Глава 2-1. Выдача, отказ в выдаче и отзыв положительного заключения
10-1. Для получения положительного заключения заявитель представляет в Национальный Банк документы, предусмотренные подпунктами 3)-10) пункта 2 настоящей Инструкции.
10-2. Документы, представленные на получение положительного заключения, рассматриваются Национальным Банком в течение одного месяца со дня получения всех необходимых документов.
В случае представления неполного пакета требуемых документов Национальный Банк запрашивает недостающие документы у заявителя, либо возвращает заявителю документы без рассмотрения. Срок повторного рассмотрения представленных документов исчисляется заново с даты их поступления в Национальный Банк.
10-3. В случае несоответствия представленных документов требованиям, установленным подпунктами 3) - 10) пункта 2 настоящей Инструкции, Национальный Банк отказывает в выдаче положительного заключения.
10-4. При отказе в выдаче положительного заключения заявителю направляется мотивированный ответ в письменном виде с указанием причин отказа.
10-5. В случае выявления недостоверности сведений, на основании которых банку либо небанковской организации выдано положительное заключение, а также неполучения банком либо небанковской организацией лицензии уполномоченного органа в течение одного года с момента выдачи положительного заключения Национальный Банк отзывает выданное положительное заключение.
10-6. При отзыве положительного заключения Национальный Банк письменно уведомляет банк либо небанковскую организацию и уполномоченный орган с указанием причин отзыва.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту платежных систем (Мусаев Р.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, банков второго уровня, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Б.А.Әлжановқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Альжанова Б. А.
Председатель
Национального Банка