"Түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру техникасын шеттен әкелу, сатып алу, есепке алу, сақтау және пайдалану туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 28 наурыздағы N 198 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі N 185 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 27 маусымда тіркелді. Тіркеу N 4266. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 22 қазандағы № 558 бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2011.10.22 № 558 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі қабылдаған нормативтік құқықтық кесімдерді қолдану кезінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың туындауына жағдай жасауға жол бермеу мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру техникасын шеттен  әкелу, сатып алу, есепке алу, сақтау және пайдалану туралы  нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 28 наурыздағы N 198  бұйрығына(Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3578 болып тіркелген) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы "әкелу" деген сөзден кейін "(әкету)" деген сөзбен толықтырылсын;
1-тармақ "әкелу" деген сөзден кейін "(әкету)" деген сөзбен толықтырылсын;
2 және 3-тармақтардағы "Астана және Алматы қалалары Ішкі істер бас басқармаларының, облыстардағы және көліктегі ішкі істер бас басқармалары мен ішкі істер басқармаларының" деген сөздер "Астана, Алматы қалалары, облыстардың және көліктегі Ішкі істер департаменттерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру техникасын шеттен әкелу, сатып алу, есепке алу, сақтау және пайдалану туралы нұсқаулықта:
атауы "әкелу" деген сөзден кейін "(әкету)" деген сөзбен толықтырылсын;
1-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Нұсқаулық тізбесі "Сатып алу, сақтау, тасымалдау, әкелу және әкету ішкі істер органдарының рұқсаты бойынша жүзеге асырылатын түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру техникасының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 мамырдағы N 448  қаулысымен бекітілген түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру техникасын (бұдан әрі - көбейту техникасы) Қазақстан Республикасында заңды тұлғалардың шеттен әкелуін (әкетуін), сатып алуын, есепке алуын, сақтауын және пайдалануын бақылауды жүзеге асыру жөніндегі ішкі істер органдарының жұмысын нақтылайды.";
екінші абзац "агенттігінің" деген сөзден кейін "(қаржы полициясы)" деген сөздермен толықтырылсын, "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігінің полиграфиялық кәсіпорындарына (баспаларына)" деген сөздер алынып  тасталсын;

О внесении дополнений и изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2005 года N 198 "Об утверждении Инструкции о ввозе, приобретении, учете, хранении и использовании множительно-копировальной техники цветного изображения"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 апреля 2006 года № 185. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2006 года № 4266. Утартил силу приказом Министра Внутренних дел Республики Казахстан от 22 октября 2011 года № 558
Сноска. Утратил силу приказом Министра Внутренних дел РК от 22.10.2011 № 558.
В целях недопущения создания условий для возникновения коррупционных правонарушений при применении нормативных правовых актов принятых Министерством внутренних дел Республики Казахстан,        ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2005 года N 198 "Об утверждении Инструкции о ввозе, приобретении, учете, хранении и использовании множительно-копировальной техники цветного изображения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3578) следующие дополнения и изменения:
заголовок, после слова "ввозе" дополнить словом "(вывозе)";
пункт 1, после слова "ввозе" дополнить словом "(вывозе)";
в пунктах 2 и 3 слова "Главных управлений внутренних дел городов Астана и Алматы, Главных управлений и управлений внутренних дел областей и на транспорте" заменить словами "Департаментов внутренних дел городов Астана, Алматы, областей и на транспорте";
в Инструкции о ввозе, приобретении, учете, хранении и использовании множительно-копировальной техники цветного изображения, утвержденной указанным приказом:
в названии после слова "ввозе" дополнить словом "(вывозе)";
в пункте 1:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Настоящая Инструкция детализирует работу органов внутренних дел по осуществлению контроля за ввозом (вывозом), приобретением, учетом, хранением и использованием юридическими лицами в Республике Казахстан множительно-копировальной техники цветного изображения (далее - множительная техника), перечень которой утвержден  постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2005 года N 448 "Об утверждении Перечня множительно-копировальной техники цветного изображения, приобретение, хранение, перевозка, ввоз и вывоз которой осуществляются по разрешениям органов внутренних дел".
абзац второй после слов "коррупционной преступностью" дополнить словами "(финансовой полиции)", слова ", а также на полиграфические предприятия (издательства) Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан" исключить;

мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Көбейту учаскесі дегеніміз кіріс алу мақсатында баспа өнімін дайындау үшін пайдаланылатын көбейту техникасымен жабдықталған заңды тұлғаның үй-жайы (оның ішінде жалға алған үй-жайы).";
"Көбейту техникасын сатып алу" деген 2-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Көбейту техникасын сатып алу
3. Көбейту техникасын сатып алу құқығына рұқсат алу кіріс алу мақсатында баспа өнімін дайындау үшін көбейту техникасын әкелетін (әкететін), сататын (өткізетін), пайдаланатын заңды тұлғаларға таратылады.
3-1. Көбейту техникасын сатып алу құқығына рұқсатты (1-қосымша) заңды тұлғаның жазбаша қолдаухатты негізінде оның тұрғылықты жері бойынша ішкі істер органы береді, онда: сатып алынатын техниканың атауы, маркасы, моделі, (рұқсат беру мүмкіндігі, пайдаланылатын түстердің саны мен басу технологиясы), қандай мақсатқа арналғаны (сату (өткізу) немесе пайдалану үшін) көрсетіледі.
Кіріс алу мақсатында баспа өнімін дайындау үшін көбейту техникасын пайдаланатын заңды тұлғалар ішкі істер, мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау, өртке қарсы қызмет органдарының өкілдері қол қойған үй-жайлардың көбейту техникасын пайдалану мен сақтаудың белгіленген талаптарына сәйкестігі туралы тексеру актілерінің көшірмелерін қосымша ұсынады.
4. Сатып алу құқығына рұқсат алты ай мерзімге беріледі.";
5-тармақтың бірінші абзацы "негізінде" деген сөзден кейін "кіріс алу мақсатында баспа өнімін дайындау үшін көбейту техникасын пайдаланатын" деген сөздермен толықтырылсын;
19-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Дайындаушы зауыт санауыштар көздемеген көбейту техникасын пайдалану осы Нұсқаулықтың талаптарын бұзу болып табылмайды.";
22 және 23-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Заңды тұлғаның көбейту техникасын сатып алу құқығына рұқсаты бар болған жағдайда, кіріс алу мақсатында баспа өнімін дайындау үшін көбейту техникасын пайдаланатын заңды тұлға оған көбейту техникасын бере (өткізе) алады.
Көбейту техникасын оны өз кәсіпорнының қажеттіліктері үшін, оның ішінде іс жүргізу барысында пайдаланатын заңды тұлғаға беру (өткізу) ішкі істер органдарының рұқсатынсыз жүзеге асырылады.
23. Көбейту техникасын басқа заңды тұлғаға берген (өткізген) заңды тұлға ол туралы бір апта мерзім ішінде аумақтық ішкі істер органына хабарлайды.";

дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Под множительным участком понимается помещение юридического лица (в том числе арендованное), оборудованное множительной техникой, используемой для изготовления полиграфической продукции с целью получения дохода.";
главу 2 "Приобретение множительной техники" изложить в следующей редакции:
"2. Приобретение множительной техники
3. Получение разрешения на право приобретения множительной техники распространяется на юридических лиц, ввозящих (вывозящих), торгующих (реализующих), использующих множительную технику для изготовления полиграфической продукции с целью получения дохода.
3-1. Разрешение на право приобретения множительной техники (приложение 1) выдается органом внутренних дел по месту нахождения юридического лица на основании его письменного ходатайства, в котором указываются: наименование, марка, модель (с описанием разрешающей способности, количества используемых цветов и технологии печати), количество приобретаемой техники, цель ее предназначения (для торговли (реализации) или использования).
Юридические лица, использующие множительную технику для изготовления полиграфической продукции с целью получения дохода, дополнительно представляют копии актов проверок о соответствии помещений установленным требованиям использования и сохранности множительной техники, подписанные представителями органов внутренних дел, государственного санитарно-эпидемиологического надзора, противопожарной службы.
4. Разрешение на право приобретения множительной техники выдается сроком на шесть месяцев.";
абзац первый пункта 5 после слов "юридическое лицо" дополнить словами "использующее множительную технику для изготовления полиграфической продукции с целью получения дохода";
пункт 19 дополнить абзацем следующего содержания:
"Использование множительной техники, у которой счетчики не предусмотрены заводом-изготовителем, не является нарушением требований настоящей Инструкции.";
пункты 22 и 23 изложить в следующей редакции:
"22. Юридическое лицо может передать (реализовать) множительную технику другому юридическому лицу, использующему множительную технику для изготовления полиграфической продукции с целью получения дохода, при наличии у него разрешения на приобретение множительной техники.
Передача (реализация) множительной техники юридическому лицу, использующему ее для нужд своего предприятия, в том числе в процессе делопроизводства, осуществляется без разрешения органов внутренних дел.
23. Юридическое лицо, передавшее (реализовавшее) множительную технику другому юридическому лицу, в недельный срок уведомляет об этом территориальный орган внутренних дел.";

мынадай мазмұндағы 28-1-тармақпен толықтырылсын:
"28-1. Көбейту техникасын әкелуді (әкетуді) реттейтін нормалар осы Нұсқаулықтың 1-тармағында көрсетілген органдар мен бөлімшелерді қоспағанда, барлық заңды тұлғаларға таратылады.";
31-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Кіріс алу мақсатында баспа өнімін дайындау үшін көбейту техникасын пайдаланатын заңды тұлға орындалған жұмыстардың парақтарын есепке алуды нөмірленген, тігілген және "Лицензиялық-рұқсат жүйесі" деген бедері бар ішкі істер органының мөрімен бекітілген кітапта жүргізеді.";
мынадай мазмұндағы 32-тармақпен толықтырылсын:
"32. Көбейту техникасын өткізетін заңды тұлға нөмірленген, тігілген және "Лицензиялық-рұқсат жүйесі" деген бедері бар ішкі істер органының мөрімен бекітілген өткізілетін түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру техникасын есепке алу журналында (6-қосымша) оны есепке алуды жүргізеді.";
осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес 6-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қоғамдық қауіпсіздік департаменті (Ғ.А.Алпысбаев) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жолдасын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Баспасөз қызметі бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ішкі істер вице-министрі полиция генерал-майоры А.Ж.Шпекбаевқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қоғамдық қауіпсіздік департаментіне (Ғ.А.Алпысбаев) жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы
генерал-лейтенант
2006 жылғы 23 мамыр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2006 жылғы 15 мамыр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
2006 жылғы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2006 жылғы 2 мамыр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы вице-министрі-
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі Кедендік
бақылау комитетінің төрағасы
2006 жылғы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі Кедендік
бақылау комитетінің төрағасы
2006 жылғы 29 мамыр
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2006 жылғы 20 сәуірдегі
N 185 бұйрығына қосымша
"Түрлі-түсті бейнедегі
көбейту-көшіру техникасын
шеттен әкелу, әкету,
сатып алу, есепке алу,
сақтау және пайдалану
туралы нұсқаулыққа
6-қосымша
Өткізілген түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру
техникасын есепке алу
ЖУРНАЛЫ
Жүргізілуіне жауапты адам __________________________________________
____________________________________________________________________
20____ж.  "___" _____________ басталды
20____ж.  "___" _____________ аяқталды
N р/с
Өткізілген ТТБККТ атауы (маркасы, моделі)
Зауыттық нөмірі
Өткізілген күні
Сатып алу құқығына ІІО рұқсат берген қағаздың нөмірімен күні*
ТТБККТ атауы, оны сатып алған заңды тұлғаның атауы немесе жеке адамның Т.А.Ә.
ТТБККТ сатып алған заңды тұлғаның немесе жеке адамның мекен жайы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
* Ескертпе: 5-баған сатып алушы (көбейту техникасын пайдаланатын, әкелетін, әкететін және өткізетін заңды тұлға) сатып алу құқығына тиісті рұқсатты көрсеткен жағдайда толтырылады.".

дополнить пунктом 28-1 следующего содержания:
"28-1. Нормы, регулирующие ввоз (вывоз) множительной техники распространяется на всех юридических лиц, за исключением органов и подразделений, указанных в пункте 1 настоящей Инструкции.";
абзац первый пункта 31 изложить в следующей редакции:
"31. Юридическое лицо, использующее множительную технику для изготовления полиграфической продукции с целью получения дохода, ведет учет листов выполненных работ в Книге, пронумерованной, прошитой и скрепленной печатью органа внутренних дел с оттиском "Лицензиялық-рұқсат жүйесі".";
дополнить пунктом 32 следующего содержания:
"32. Юридическое лицо, реализующее множительную технику, ведет ее учет в журнале учета реализованной множительно-копировальной техники цветного изображения, пронумерованном, прошитом и скрепленном печатью органа внутренних дел с оттиском "Лицензиялық-рұқсат жүйесі" (приложение 6).";
дополнить приложением 6 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту общественной безопасности Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Алпысбаев Г.А.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Пресс-службе Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить официальное опубликование приказа после его государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Шпекбаева А.Ж. и Департамент общественной безопасности Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Алпысбаев Г.А.).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней со дня его первого официального опубликования.
Министр
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министр
культуры и информации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министр
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Вице-министр финансов
Председатель Комитета
таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета
таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 20 апреля 2006 года
N 185
"Приложение 6 к Инструкции о ввозе,
вывозе, приобретении, учете,
хранении и использовании
множительно-копировальной
техники цветного изображения
ЖУРНАЛ
учета реализованной множительно-копировальной
техники цветного изображения
Ответственный за ведение __________________________________
___________________________________________________________
Начат: " ___ " _____________ 20___г.
Окончен: " ___ " ___________20___г.
N
п/
п
Наименова-
ние
реализован-
ной
МКТЦИ
(марка,
модель)
Завод-
ской
номер
Дата
реали-
зации
Номер и
дата
разреше-
ния ОВД
на право
приобре-
тения*
Наимено-
вание,
Ф.И.О.,
юридичес-
кого или
физичес-
кого
лица
приобрет-
шего
МКТЦИ
Адрес
юриди-
ческого
или
физичес-
кого
лица
приобре-
тшего
МКТЦИ
П
р
и
м
е
ч
а
н
и
е
1
2
3
4
5
6
7
8
* Примечание: графа 5 заполняется при предъявлении покупателем (юридическим лицом использующим, ввозящим, вывозящим и реализующим множительную технику) соответствующего разрешения на право приобретения."