"Сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларды ең аз тәуекел санатына жатқызу және кедендiк ресiмдеудiң оңайлатылған тәртiбiн қолдану ережесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы вице-министрi - Қаржы министрлiк Кедендiк бақылау комитетi төрағасының 2005 жылғы 29 маусымдағы бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгі Кедендiк бақылау комитетi төрағасының 2006 жылғы 5 шілдедегі N 231 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 2 тамызда тіркелді. Тіркеу N 4325. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21 № 474 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексiнiң  371 ,  382 ,  470-баптарына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН :
1. "Сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларды ең аз тәуекел санатына жатқызу және кедендік ресімеудің оңайлатылған тәртібін қолдану ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы вице-министрі Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетi төрағасының 2005 жылғы 29 маусымдағы N 240  бұйрығына (Нормативтiк құқтық актілерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3757 болып тiркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдарының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң бюллетенiнде жарияланған, 2005 жыл, N 17, 136-құжат, 2005 жылғы N 45 (254) "Ресми газетте" жарияланған) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларды ең аз тәуекел санатына жатқызудың ережесiнде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"СЭҚ-қа қатысушының мәлiмдемесiн тiркеген сәттен бастап үш күн ішінде уәкілетті орган оның тiркелген және кедендiк ресiмдеу жүргізген орыны бойынша облыстар (республикалық, астана мәнiндегi қалалар) бойынша аумақтық бөлiмшелер мен кедендерден (бұдан әрi - кеден органы) СЭҚ-қа қатысушының осы Ережеде белгiленген талаптарға сәйкестiгі туралы растауға cұpay салады.
СЭҚ-қа қатысушыны тiркеу орны бойынша кеден органы уәкiлеттi органның сұрау салуы келiп түскеннен кейін бiр апта мерзiмiнде тексерістiң түрін айқындайды және бұл туралы уәкілетті органды хабардар етеді.
Жыл ішінде кеден органының посткедендiк бақылау бөлімшелерi қаржылық қызметiн тексерген СЭҚ-қа қатысушылар тексерiске жатпайды.
СЭҚ-қа қатысушыны тiркеген және кедендiк ресiмдеу жүргiзген орыны бойынша кеден органы белгiленген мерзiмде СЭҚ-қа қатысушының осы Ережеде белгiленген талаптарға сәйкестiгi туралы растауды уәкiлеттi органға ұсынады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"СЭҚ-қа қатысушының мәлiмдемесiн қарау мерзiмi 60 күнтiзбелiк күннен аспауы тиiс.";
11-тармақта:
үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Вице-Министра финансов - Председателя Комитета Таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 29 июня 2005 года N 240 "Об утверждении Правил отнесения участников внешнеэкономической деятельности к категории минимального риска и применения упрощенного порядка таможенного оформления"
Приказ Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 5 июля 2006 года N 231. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 августа 2006 года N 4325. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года N 474
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 N 474.
В соответствии со статьями 371 382 470 Таможенного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 29 июня 2005 года N 240 "Об утверждении Правил отнесения участников внешнеэкономической деятельности к категории минимального риска и применения упрощенного порядка таможенного оформления", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3757, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2005 год, N 17, ст. 136, в газете "Официальная газета" от 29 октября 2005 года N 45 (254), следующие изменения и дополнения:
в Правилах отнесения участников внешнеэкономической деятельности к категории минимального риска, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"В течении трех дней с момента регистрации заявления участника ВЭД уполномоченный орган запрашивает в территориальных подразделениях по областям (городам республиканского значения, столице) и таможнях (далее - таможенный орган) по месту его регистрации и производства таможенного оформления подтверждение о соответствии участника ВЭД, требованиям установленным настоящими Правилами.
В недельный срок после поступления запроса уполномоченного органа, таможенный орган по месту регистрации участника ВЭД определяет вид проверки и уведомляет об этом уполномоченный орган.
Проверке не подлежат участники ВЭД, подвергнутые проверке финансовой деятельности подразделениями пост-таможенного контроля таможенного органа в течении года.
Таможенные органы по месту регистрации и производства таможенного оформления участника ВЭД в установленный срок представляют в уполномоченный орган подтверждение о соответствии участника ВЭД требованиям установленным настоящими Правилами.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"Срок рассмотрения заявления участника ВЭД не должен превышать 60 календарных дней.";
в пункте 11:
абзац третий изложить в следующей редакции:

"СЭҚ-қа қатысушының Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң  209 ,  213 ,  214 ,  250 ,  251 ,  259 , Қазақстан Республикасының "Әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы" Кодексiнiң  405 ,  410 ,  417 ,  421 ,  423 ,  424 ,  426 434 ,  438-баптары бойынша кiнәсiнiң, сондай-ақ мұндай құқық бұзушылықтар мен қылмыстар үшiн белгiленген талап қою мерзiмi iшiнде кеден iсi саласындағы өзге де бiрнеше (үштен астам) құық бұзышылықтардың жоқтығы;";
бесiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"соңғы екi жыл iшiнде бiр жылдың iшiнде жиырма жеткiзiлiмнен кем емес, ал отандық тауар өндiрушiлер үшiн - бiр жылдың iшiнде он жеткiзiлiмнен кем емес немесе соңғы екi жыл iшiнде бiр жылдың iшiнде екi жүз елу мыңға тиiстi жылға арналған республикалық бюджет туралы заңда белгiленген айлық есептiк көрсеткiштер сомасына тауарларды өткiзу табылады;";
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"бұл ретте ең аз тәуекел санатына жатқызуға арналған өтiнiш берген СЭҚ-қа қатысушы тауарларды алушы және келiсiм-шартты ұстаушы болатын тауарларды жеткізу ескеріледі.";
12-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"СЭҚ-қа қатысушының Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң  209 ,  213 ,  214 ,  250 ,  251 ,  259 , Қазақстан Республикасының "Әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы" Кодексiнiң  405 ,  410 ,  417 ,  421 ,  423 ,  424 ,  426 434 ,  438-баптары бойынша кiнәсiн, сондай-ақ СЭҚ-қа қатысушы кеден iсi саласындағы өзге де бiрнеше (екiден астам) құқық бұзушылықтар жасағандығын тану туралы соттың немесе кеден органының шешiмi болған кезде";
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Кедендiк ресiмдеудің оңайлатылған тәртібін қолдану ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Eгep, "тауарлардың экспорты" және "тауарларды еркін айналым үшін шығару" кедендік режимдеріне сәйкес өткізілетін тауарларды кедендік ресімдеу кезінде келісім-шартты ұстаушы және жүкті алушы ең аз тәуекел санатына жатқызылған СЭҚ-қа қатысушы болып табылатын жағдайда Кедендiк ресiмдеудiң оңайлатылған тәртiбi қолданылады.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетiнiң Талдау және статистика басқармасы (Р.Қ.Айтаев) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетiнiң Ұйымдастырушылық жұмыс және бақылау басқармасы (С.С.Молдабаев) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзiме қалдырамын.
5. Осы бұйрық оның бiрiншi ресми жарияланған күнiнен он күн өткеннен кейiн қолданысқа енгізіледi.
Төраға

"отсутствие вины участника ВЭД по статьям 209 213 214 250 251 259 Уголовного кодекса Республики Казахстан, 405 410 417 421 423 424 426 434 438 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", а также иных неоднократных (более трех) правонарушений в сфере таможенного дела в течение срока исковой давности, установленного для таких правонарушений и преступлений;";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"не менее двадцати поставок в год на протяжении последних двух лет, а для отечественных товаропроизводителей - не менее десяти поставок в год или перемещение товаров на сумму двести пятьдесят тысяч месячных расчетных показателей в год, установленных законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, на протяжении последних двух лет;";
дополнить абзацем следующего содержания:
"при этом учитываются поставки товаров, где получателем и контрактодержателем товаров является участник ВЭД, подавший заявление на отнесение к категории минимального риска.";
подпункт 1) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"при наличии решения суда либо таможенного органа о признании вины участника ВЭД по статьям 209 213 214 250 259 259 , Уголовного кодекса Республики Казахстан, 405 410 417 421 423 424 426 434 ,  438 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", а также совершение участником ВЭД иных неоднократных (более двух) правонарушений в сфере таможенного дела;";
в Правилах применения упрощенного порядка таможенного оформления, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"Упрощенный порядок таможенного оформления применяется в случаях, если контрактодержателем и получателем груза является участник ВЭД отнесенный к категории минимального риска при таможенном оформлении товаров, перемещаемых в соответствии с таможенными режимами "экспорт товаров" и "выпуск товаров для свободного обращения.".
2. Управлению анализа и статистики Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Айтаев Р.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению организационной работы и контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Молдабаев С.С.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель