"Бағалы қағаздары Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының арнайы сауда алаңының тiзiмiне енгiзу болжамдалған немесе енгiзiлген эмитенттерге, сонымен қатар осындай бағалы қағаздарға қойылатын талаптар туралы"
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн реттеу Агенттiгi төрағысының 2006 жылғы 8 қыркүйектегі N 5 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 7 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4408 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 8 мамырдағы N 04.2-09/119 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі Төрағасының 2008.05.08  N 04.2-09/119  (қолданысқа енгізілу тәртібін  5-тармақтан  қараңыз) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының "Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығы туралы"  Заңы  6 бабының 5) тармақшасына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН :
1. Осы бұйрықтың мақсаттары үшiн келесi ұғымдарды қолдану белгiленсiн:
1) делистинг - бағалы қағаздарды Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының (әрi қарай - қаржы орталығы) арнайы сауда алаңының сауда-саттықтарын ұйымдастырушының ресми тiзiмiнен уақытша немесе әрдайым шығаруы;
2) рұқсат ететiн бастаушы - бағалы қағаздарды қаржы орталығының арнайы сауда алаңында айналымда енгiзуге рұқсат етушiнiң бастамашылығы бойынша ұйымдастыру;
3) листинг бастаушы - бағалы қағаздарды қаржы орталығының арнайы сауда алаңында ресми тiзiмделудiң бастамашылығы бойынша ұйымдастыру;
4) листинг - бағалы қағаздарды қаржы орталығының арнайы сауда алаңының сауда-саттықтарын ұйымдастырушының ресми тiзiмiне енгiзу және онда болуы;
5) қаржы орталығының арнайы сауда алаңының листинг комиссиясы - сараптау кеңесi үшiн қорытынды дайындау (бағалы қағаздар және оның эмитенттерi туралы ақпараттарды талдау, сондай-ақ, бағалы қағаздар мен олардың эмитенттерiн листинг талаптарына сәйкестiгiн тексеру нәтижелерi негiзiнде) негiзгi мақсаты болып табылатын, құрамына сауда-саттықты ұйымдастырушының және Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн реттеу агенттiгiнiң (әрi қарай - Агенттiк) өкiлдерi кiретiн, қаржы орталығының арнайы сауда алаңының сауда-саттықтарын ұйымдастырушының құрылымнан тыс бөлiмшесi;
6) қаржы орталығының арнайы сауда алаңының листинг талаптары - осы бағалы қағаздарды қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тiзiмiне енгiзу үшiн сақтауға қажеттi, бағалы қағаздарға және олардың эмитенттерiне қойылатын талап;

Об установлении требований к эмитентам, чьи ценные бумаги предполагаются к включению или включены в список специальной торговой площадки регионального финансового центра города Алматы, а также к таким ценным бумагам
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 8 сентября 2006 года N 5. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 октября 2006 года N 4408. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 8 мая 2008 года N 04.2-09/119.
Сноска. Утратил силу  приказом  Председателя Агентства РК по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 08.05.2008 N 04.2-09/119 (порядок введения в действие см.  п. 5 ).
В соответствии с подпунктом 5)  статьи 6  Закона Республики Казахстан "О региональном финансовом центре города Алматы"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить, что для целей настоящего приказа используются следующие понятия:
1) делистинг - временное или постоянное исключение ценных бумаг из официального списка организатора торгов специальной торговой площадки регионального финансового центра города Алматы (далее - финансовый центр);
2) инициатор допуска - организация - участник финансового центра, по инициативе которой ценные бумаги допускаются к обращению на специальной торговой площадке финансового центра;
3) инициатор листинга - организация - участник финансового центра либо эмитент, по инициативе которой ценные бумаги листингуются на специальной торговой площадке финансового центра;
4) листинг - включение ценных бумаг в официальный список организатора торгов специальной торговой площадки финансового центра и нахождение в нем;
5) листинговая комиссия специальной торговой площадки финансового центра - внеструктурное подразделение организатора торгов специальной торговой площадки финансового центра, в состав которой входят представители организатора торгов и Агентства по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство), основной задачей которого является подготовка заключений (на основании результатов анализа информации о ценных бумагах и их эмитентах, а также результатов проверки ценных бумаг и их эмитентов на соответствие листинговым требованиям) для экспертного совета;
6) листинговые требования специальной торговой площадки финансового центра - требования к ценным бумагам и их эмитентам, необходимые к соблюдению для включения данных ценных бумаг в официальный список специальной торговой площадки финансового центра и нахождения в нем;

7) маркет-мейкер - қаржы орталығының арнайы сауда алаңы сауда-саттықты ұйымдастырушысының ережелерiне сәйкес бағалы қағаздарды әрдайым жариялау және бағаны белгiлеудi қолдау бойынша өзiне мiндеттемелердi алған қаржы орталығының қатысушысы;
8) қаржы Орталығының листинг емес компаниялары - бағалы қағаздары қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тiзiмiне енгiзiлмеген, бiрақ осы бұйрыққа сәйкес "Қаржы орталығының листинг емес бағалы қағаздары" секторына айналымға енгізiлген эмитенттер;
9) қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тiзiмi - листинг талаптарына сәйкес келетiн бағалы қағаздар мен тиiстi бағалы қағаздардың эмитенттерiн есепке алу және онда болу үшiн арналған қаржы орталығының арнайы сауда алаңының тiзiмi;
10) сараптау кеңесi - Агенттiктiң, қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу және қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органның және листинг комиссиясының листинг пен делистинг туралы шешiмiнiң қорытындысы негiзiнде қабылданатын сауда-саттықтарды ұйымдастырушының өкiлдерiнен тұратын алқалы орган.
2. Қаржы орталығының листинг емес компанияларының бағалы қағаздарының сауда-саттығын ұйымдастыру мақсатында қор биржасының сауда жүйесiнде жеке "Қаржы орталығының листинг емес бағалы қағаздар" секторы ашылады.
3. Бағалы қағаздарды қор биржасының сауда жүйесiнiң "Қаржы орталығының листинг емес бағалы қағаздар" секторына айналымға шығару бағалы қағаздарды шығаруға бастамашылық етушi берген өтiнiшi және бағалы қағаздардың тiркелгендiгiн растайтын құжаттар негiзiнде жүзеге асырылады.
4. Қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тiзiмi бiр санаттан тұрады.
5. Қаржы орталығының арнайы сауда алаңында листингi үшiн үш шарттың бiреуiн қадағалау тиiс.
6. Бiрiншi шарт бойынша листинг үшiн қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тiзiмiне енгiзiлетiн эмитенттердiң бағалы қағаздары және ондағылар келесi талаптарға сәйкес болуға тиiс:
1) Агенттiкпен танылатын, қор биржаларының тiзбесiне кiретiн, қор биржаларының бiрiнде листингтiң болуы;
2) эмитенттермен ақпараттарды ашу тиісті қор биржаларының ресми сайттарында және сауда-саттық ұйымдастырушысы мен листинг бастаушысы немесе эмитент арасында ақпарат ашу туралы келісім-шарт жасау арқылы жүзеге асырылады;
3) өз мiндеттемелерi бойынша эмитент дефолт фактiлерiнiң болмауы;
4) қаржы орталығының арнайы сауда алаңында маркет-мейкердiң бар болуы.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігінің 2007.09.02.  N 05-02/205  Бұйрығымен.

7) маркет-мейкер - участник финансового центра, принявший на себя обязательство по постоянному объявлению и поддержанию котировки по ценным бумагам в соответствии с правилами организатора торгов специальной торговой площадки финансового центра;
8) нелистинговые компании финансового центра - эмитенты, ценные бумаги которых не включены в официальный список специальной торговой площадки финансового центра, но допущены к обращению в сектор "Нелистинговые ценные бумаги финансового центра" в соответствии с настоящим приказом;
9) официальный список специальной торговой площадки финансового центра - список специальной торговой площадки финансового центра, для включения в который и нахождения в котором ценные бумаги и эмитенты данных ценных бумаг соответствуют листинговым требованиям;
10) экспертный совет - коллегиальный орган, состоящий из представителей Агентства, уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, и организатора торгов, принимающий на основании заключения листинговой комиссии решение о допуске в сектор "Нелистинговые ценные бумаги финансового центра" и исключении из него, листинге и делистинге ценных бумаг.
2. В целях организации торгов ценными бумагами нелистинговых компаний финансового центра в торговой системе фондовой биржи открывается отдельный сектор "Нелистинговые ценные бумаги финансового центра".
3. Допуск ценных бумаг к обращению в торговой системе фондовой биржи в сектор "Нелистинговые ценные бумаги финансового центра" осуществляется на основании подачи заявления инициатором допуска и предоставлении документа, подтверждающих существование ценных бумаг как объекта гражданских прав.
4. Официальный список специальной торговой площадки финансового центра состоит из одной категории.
5. Для листинга на специальной торговой площадке финансового центра необходимо соблюдение одного из трех условий.
6. Для листинга по первому условию ценные бумаги эмитентов, включаемые в официальный список специальной торговой площадки финансового центра и находящиеся в нем, должны соответствовать следующим требованиям:
1) наличие листинга на одной из фондовых бирж, входящих в перечень фондовых бирж, признаваемых Агентством;
2) раскрытие эмитентами информации осуществляется путем размещения информации на официальных сайтах соответствующих фондовых бирж и заключения договора о раскрытии информации между организатором торгов с инициатором листинга либо с эмитентом;
3) отсутствие фактов дефолта эмитента по своим обязательствам;
4) наличие маркет-мейкера на специальной торговой площадке финансового центра.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 2 сентября 2007 года  N 05-02/205  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого офиц. опубл.).

7. Екiншi шарт бойынша листинг үшiн қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тiзiмiне енгiзiлетiн эмитенттердiң бағалы қағаздары және ондағылар келесi талаптарға сәйкес болуға тиiс:
1) бағалы қағаздарда және олардың эмитенттерiнде Агенттiкпен белгiленген деңгейден төмен емес, рейтинг бағалары Агенттiкпен танылатын, рейтинг агенттiктерiнiң тiзбесiне кiретiн бiр немесе одан да көп рейтинг агенттiгiмен берiлген рейтинг бағаларының бар болуы;
2) сауда-саттықты ұйымдастырушының листинг бастаушысымен немесе эмитентпен ақпаратты ашу туралы шарт жасау;
3) өз мiндеттемелерi бойынша эмитент дефолта фактiлерiнiң болмауы;
4) эмитенттiң бағалы қағаздарын шығаруға тiркеген елдiң заңнамасына сәйкес жасалған инвестициялық меморандумның бар болуы;
5) қаржы орталығының арнайы сауда алаңында маркет-мейкердiң бар болуы.
8. Yшiншi шарт бойынша листинг үшiн қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тiзiмiне енгiзiлетiн эмитенттердiң бағалы қағаздары және ондағылар келесi листинг талаптарына сәйкес болуға тиiс:
1) эмитент резидентi болып табылатын мемлекеттiң заңнамасына сәйкес эмитенттi мемлекеттiк тiркеу қайта құру нәтижесiнде эмитент құрылған, қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тiзiмiне (ұйымның (ұйыммен) бар болу мерзiмi есепке алынуы мүмкiн) оның бағалы қағаздарын енгiзу туралы өтiнiш берiлгенге дейiн кем дегенде бiр жыл бұрын жүзеге асырылған;
2) эмитенттiң қаржы есебi қаржы есебiнiң халықаралық стандарттарына (IFRS) немесе Америка Құрама Штаттарында (әрi қарай - АҚШ) қолданыстағы қаржы есебiнiң стандарттарына (GААР) сәйкес жасалады;
3) эмитенттiң жылдық қаржы есебiнiң аудитi халықаралық аудит стандарттарына сәйкес Агенттiкпен бекiтiлген, қаржы құралдарын қаржы орталығының арнайы сауда алаңына енгiзу үшiн аудиторлық ұйымдарға қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сай аудиторлық ұйыммен жүргiзiледi;
4) соңғы анықталған қаржы жылында эмитенттiң тексерiлген қаржы есебiне сәйкес немесе соңғы аяқталған тоқсанда активтерiнiң көлемi кем дегенде 1,0 миллион АҚШ долларындағы баламасын құрайды;
5) эмитенттiң меншiктi капиталы оның жарғылық капиталынан кем болмауға тиiс және соңғы аяқталған қаржы жылында оның соңғы тексерiлген қаржы есебiне сәйкес және соңғы аяқталған тоқсанда кем дегенде 0,2 миллион АҚШ долларындағы баламасын құрайды;

7. Для листинга по второму условию ценные бумаги эмитентов, включаемые в официальный список специальной торговой площадки финансового центра и находящиеся в нем, должны соответствовать следующим требованиям:
1) наличие у ценных бумаг и их эмитентов рейтинговых оценок, присвоенных одним или более рейтинговым агентством, входящим в перечень рейтинговых агентств, рейтинговые оценки которых признаются Агентством, не ниже уровня установленного Агентством;
2) заключение организатором торгов с инициатором листинга либо с эмитентом договора о раскрытии информации;
3) отсутствие фактов дефолта эмитента по своим обязательствам;
4) наличие инвестиционного меморандума или его эквивалента, составленного в соответствии с законодательством страны регистрации выпуска ценных бумаг эмитента;
5) наличие маркет-мейкера на специальной торговой площадке финансового центра.
8. Для листинга по третьему условию ценные бумаги эмитентов, включаемые в официальный список специальной торговой площадки финансового центра и находящиеся в нем, должны соответствовать следующим листинговым требованиям:
1) государственная регистрация эмитента в соответствии с законодательством государства, резидентом которого является эмитент, осуществлена не менее чем за один год до подачи заявления о включении его ценных бумаг в официальный список специальной торговой площадки (может быть произведен зачет срока существования организации (организаций), в результате реорганизации которой (которых) был создан эмитент);
2) финансовая отчетность эмитента составляется в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности (IFRS) или стандартами финансовой отчетности, действующими в Соединенных Штатах Америки (далее - США) (GAAP);
3) аудит годовой финансовой отчетности эмитента производится в соответствии с международными стандартами аудита аудиторской организацией, отвечающей квалификационным требованиям к аудиторским организациям для допуска финансовых инструментов на специальную торговую площадку финансового центра, утвержденных Агентством;
4) согласно аудированной финансовой отчетности эмитента за последний завершенный финансовый год или за последний завершенный квартал объем его активов составляет в эквиваленте не менее 1,0 миллиона долларов США;
5) собственный капитал эмитента не может быть меньше его уставного капитала и согласно его последней аудированной финансовой отчетности за последний завершенный финансовый год или за последний завершенный квартал составляет в эквиваленте не менее 0,2 миллиона долларов США;

6) сауда-саттықты ұйымдастырушысының листинг бастаушысымен немесе эмитентпен ақпаратты ашу туралы шарт жасау;
7) өз мiндеттемелерi бойынша эмитент дефолта фактiлерiнiң болмауы;
8) эмитенттiң бағалы қағаздарын шығаруға тiркеген елдiң заңнамасына сәйкес жасалған инвестициялық меморандумның бар болуы;
9) қаржы орталығының арнайы сауда алаңында маркет-мейкердiң бар болуы.
9. Осы эмитенттiң жалғыз құрылтайшысы (қатысушысы) болып танылатын, ұйымының кепiлдiгiнiң астында арнайы белгiленген кәсiпорын-ұйымдармен шығарылған бағалы қағаздардың листингiсi бойынша листингiлiк талаптар эмитенттiң өзiне емес, осындай кепiлдерге қолданылады.
10. "Қаржы орталығының листинг емес бағалы қағаздар" секторына листинг және делистингтердi енгiзу туралы шешiм листинг комиссиясының қорытындысы негiзiнде сауда-саттықты ұйымдастырушымен құрылған, сараптау кеңесiмен қабылданады.
Бiрiншi және екiншi шарт бойынша листинг немесе листингтен бас тарту туралы шешiм қабылдау мерзiмi 10 (он) жұмыс күнiнен, ал үшiншi шарт бойынша - 20 (жиырма) жұмыс күнiнен аспауға тиiс.
Делистинг үшiн шешiм қабылдау мерзiмi - 10 (он) жұмыс күн, "Қаржы орталығының листинг емес бағалы қағаздары" секторына кiру рұқсаты үшiн - 5 (бес) жұмыс күні.
11. Қаржы орталығының арнайы сауда алаңында айналымға енетiн бағалы қағаздардың делистинг туралы шешiмi сараптау-кеңесiмен келесi жағдайларда қаралуы мүмкiн:
1) бағалы қағаздары қаржы орталығының арнайы сауда алаңының листингiне енгiзiлген эмитенттiң қызметiн тоқтату;
2) рұқсатнамаға листингiнiң қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тiзiмiнен бағалы қағаздарды өз еркiмен алып тастауы;
3) бағалы қағаздар мен олардың эмитенттерiнiң листингiге тiркелген шарттары бойынша талаптарға (осы талаптардың 6, 7 немесе 8 тармақтарымен) сәйкес келмеуi;
4) эмитенттiң Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарын бұзуы немесе сараптау кеңесiнде эмитент резидентi болып табылатын елдiң заңнамасы бұзылғандығын растайтын шүбәсiз және құзыреттi мәлiметтердiң бap болуы;
5) эмитенттiң қаржы көрсеткiштерiнiң осы талаптардың 8 тармағының 4 және 5 тармақшаларында белгiленген талаптарға сәйкес келмеуi;
6) листинг бастаушысының сараптау кеңесiне күмәндi, дәл емес немесе жарым-жартылай мәлiмет беру фактiлерінiң анықталуы.
12. "Қаржы орталығының листинг емес бағалы қағаздар" секторынан бағалы қағаздарды алып тастау туралы шешiмi сараптау кеңесiмен, күнтiзбелiк тоқсан iшiнде онымен мәмiлелер жасаспаған жағдайда қабылдануы мүмкiн.

6) заключение организатором торгов с инициатором листинга либо с эмитентом договора о раскрытии информации;
7) отсутствие факторов дефолта эмитента по своим обязательствам;
8) наличие инвестиционного меморандума или его эквивалента, составленного в соответствии с законодательством страны регистрации выпуска ценных бумаг эмитента;
9) наличие маркет-мейкера на специальной торговой площадке финансового центра.
9. При листинге ценных бумаг, выпущенных организациями - предприятиями специального назначения (Special Purpose Vehicle) под гарантию организации, которая является единственным учредителем (участником) данного эмитента, листинговые требования применяются не к самому эмитенту, а к такому гаранту.
10. Решение о допуске в сектор "Нелистинговые ценные бумаги финансового центра" и исключении из него, листинге и делистинге принимается экспертным советом, созданным при организаторе торгов, на основании заключения листинговой комиссии.
Срок принятия решения о листинге или отказе в листинге по первому и второму условию не превышает 10 (десять) рабочих дней, а по третьему условию - 20 (двадцать) рабочих дней.
Срок принятия решения для делистинга - 10 (десять) рабочих дней, для допуска ценных бумаг в сектор "Нелистинговые ценные бумаги финансового центра" - 5 (пять) рабочих дней.
11. Решение о делистинге ценной бумаги, включенной в листинг, может быть принято экспертным советом в следующих случаях:
1) прекращения деятельности эмитента, чьи ценные бумаги включены в листинг специальной торговой площадки финансового центра;
2) добровольного исключения ценных бумаг из официального списка специальной торговой площадки финансового центра инициатором листинга;
3) несоответствия ценных бумаг и их эмитентов требованиям по условиям, согласно которым они были включены в листинг (пункты 6, 7 или 8 настоящих требований);
4) нарушение эмитентом требований действующего законодательства Республики Казахстан либо наличия у экспертного совета достоверных и компетентных сведений, свидетельствующих о нарушении законодательства страны, резидентом которой является эмитент;
5) несоответствие финансовых показателей эмитента требованиям установленным подпунктами 4) и 5) пункта 8 настоящих Требований;
6) обнаружение фактов предоставления инициатором листинга экспертному совету недостоверных, неточных или неполных сведений.
12. Решение об исключении ценной бумаги из сектора "Нелистинговые ценные бумаги финансового центра" может быть принято экспертным советом в случае отсутствия сделок с ней в течение календарного квартала.

13. Қаржы орталығының арнайы сауда алаңының айналымына Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздарынан басқа Агенттiкпен белгiленген, қаржы орталығының арнайы сауда алаңына кiру үшiн бағалы қағаздар мен олардың эмитенттерiнiң рейтинг бағаларына қойылатын талаптарға сәйкес егемендi ұзақ мерзiмдi несиелiк рейтинг бағасы бар мемлекеттермен шығарылған мемлекеттерге рұқсат етiледi.
14. Тiзiмi Агенттiктiң келiсiмi бойынша сауда-саттық ұйымдастырушымен белгiленетiн, халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары қаржы орталығының арнайы сауда алаңында айналымға жiберiледi.
15. Осы бұйрық ресми түрде жариялау күнiнен бастап күшiне енедi.
16. Агенттiгiнiң Тiркеу департаментiне:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiне шаралар қолданылсын;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, Алматы қаласының әдiлет және статистика органдарының, Қазақстан Республикасының Қаржы рыногы және қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң, "Қазақстандық қор биржасы" акционерлiк қоғамына және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiнiң назарына жеткiзiлсiн.
17. Агенттiгiнiң Даму департаментiне осы бұйрықты Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауы қамтамасыз етiлсiн.
18. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттiктiң бағыттаушы төрағасының орынбасарына жүктелсiн.
Қазақстан Республикасы Алматы
қаласының өңiрлiк қаржы
орталығының қызметiн реттеу
Агенттiгi Төрағасы
КЕЛIСIЛДI:
Қазақстан Республикасының
Қаржы рыногы және қаржы
ұйымдарын реттеу және қадағалау
жөнiндегi агенттігінің Төрағасы

13. К обращению на специальной торговой площадке финансового центра допускаются государственные ценные бумаги других, помимо Республики Казахстан, государств, которые выпущены государствами, имеющими суверенные долгосрочные кредитные рейтинговые оценки, соответствующие требованиям к рейтинговым оценкам ценных бумаг и их эмитентов, для допуска на специальную торговую площадку финансового центра, установленным Агентством.
14. К обращению на специальной торговой площадке финансового центра допускаются ценные бумаги международных финансовых организаций, перечень которых устанавливается организатором торгов по согласованию с Агентством.
15. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
16. Департаменту регистрации Агентства:
1) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящий приказ до сведения заинтересованных подразделений Агентства, органов юстиции и статистики города Алматы, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
17. Департаменту развития Агентства обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации Республики Казахстан.
18. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства.
Председатель
Агентства Республики
Казахстан по регулированию
деятельности регионального
финансового центра
города Алматы
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций